Skocz do zawartości

Kursy instruktorskie - opinie


Buncol555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zrobić w tym roku kurs instruktorski ale nie wiem jaką szkołę wybrać. Ze względu na cięcie kosztów interesują mnie tylko kursy organizowane w Polsce. Nie mam pojęcia o tych firmach a nie chciałbym wdepnąc w minę. Macie jakąś wiedzę na ich temat? http://www.kursyinst...narciarstwa.htm http://www.akcjaserc...tor-narciarstwa Jeżeli macie jakieś sprawdzone miejsca to dawajcie znac. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja opinia :D... skontaktuj się z organizatorem, dowiedz sie kto jest w danym terminie kierownikiem kursu (szefem wyszkolenia... jak zwał tak zwał) i kto znajduje sie w kadrze na dane szkolenie... i wówczas poszukaj w środowisku i necie informacji nt. tych osób... Dla mnie większe znaczenie ma żywy człowiek prowadzący szkolenie, a nie organizator...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę zrobić w tym roku kurs instruktorski ale nie wiem jaką szkołę wybrać. Ze względu na cięcie kosztów interesują mnie tylko kursy organizowane w Polsce. Nie mam pojęcia o tych firmach a nie chciałbym wdepnąc w minę. Macie jakąś wiedzę na ich temat? Jeżeli macie jakieś sprawdzone miejsca to dawajcie znac.

Zaraz zaraz, w profilu masz wpisane, że jesteś uczniem - na wszelki wypadek tylko dopytam, a masz średnie wykształcenie i 18 lat? :) To możliwe ale lepiej zapytać w kontekście ww. kursów. W SITNiE tego wymogu nie ma - inny tryb itd. Wcale nie mam przekonania czy w Polsce jakoś radykalnie ograniczysz koszty, kursy za granicą często odbywają się w atrakcyjnych cenowo terminach - sprawdź. Uderz może do Maniaqa, albo coś organizuje, albo gdzieś cię skieruje może (?). PS. Jesteś młody - taka ogólna opinia: jeśli jest tak, że np. jeździsz od dziecka, jeździsz dobrze w bardzo różnych warunkach, znasz różne techniki, masz doświadczenie, itp - to spoko, można iść krótką drogą, czyli kursy ministerialne (jw.); jeśli nie - to może lepiej dłuższą drogą, Sitnowską, przez demostratora (?), pomocnika itd. Jeśli cię to interesuje - to na forum ten temat przewijał się parę razy, znajdziesz parę wątków.

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 22 październik 2012 - 12:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil wypełniałem w 2006 roku, trochę się zmieniło :) Mam 23 lata, a kurs tak na prawdę chciałem robić już wcześniej. Interesują mnie tylko kursy ministerialne. Na nartach jeżdżę od 12 lat. Porównując ceny ze strony akcjaserca.pl 3000pln za kurs w Austrii kontra 1400 w Białce. W Austrii dojdzie koszt wyżywienia, a w Białce dojazd, nocleg i wyżywienie. Na oko 800pln zostaje w kieszeni. Chętnie pojechałbym za granicę na kurs ale planuje też wyjazd w Alpy razem z kumplami, a dwóch takich wydatków nie uciągnę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja również szukałem kursu z tzw drogi ministerialnej . Czy ktoś ma jakieś alternatywne propozycje?

Dla mnie większe znaczenie ma żywy człowiek prowadzący szkolenie, a nie organizator...

przeczytaj jeszcze raz post nr 3 i podbij do maniaq'a :rolleyes:

Użytkownik Jeery edytował ten post 23 październik 2012 - 07:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ministerstwo od zeszłego roku nie nadaje tytułu instruktora rekreacji, a jedynie instruktora sportu. zwróć uwagę na papiery które nadają szkoły, czy posiadają akredytację ministerstwa...

A papiery instruktora rekreacji nie uprawniają do prowadzenie szkolenia za granicą. We Włoszech na pewno. Nie wydadzą czasowego pozwolenia Popatrz, która szkoła ma największą " zdawalność ". Moi synowie szkolą się w Myturze z Gliwic. Starszy przeszedł część techniczną pomocnika, a młodszy ma 14 lat więc po raz kolejny jedzie na obóz na demonstratora chociaż zaliczył ten stopień 3 lata temu. W zeszłym roku zrobił czas slalomu wystarczający na pomocnika,ale jest za młody. Nigdy nie jeździł w klubie na tyczkach więc myślę, że skoro osiągnął takie umiejętności to potrafią tam uczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ministerstwo od zeszłego roku nie nadaje tytułu instruktora rekreacji, a jedynie instruktora sportu. zwróć uwagę na papiery które nadają szkoły, czy posiadają akredytację ministerstwa...

zeszłego roku...masz na myśli który? od 2011? czyli uprawnienia wydane w 2011 nie dają tytułu instruktor rekreacji ruchowej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze chwilę i aby prowadzić zajęcia na stoku nie będziesz potrzebował żadnych uprawnień /patrz uwolnienie zawodów/

Dokładnie :) Wg mnie robienie ministerialnych uprawnień przed otwarciem zawodów to głupota ... Jeśli chodzi o SITN to myślę, że po otwarciu zawodów będą to prestiżowe uprawnienia, a zarazem jedyne respektowane za granicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zjazdomaniak. Jak mam rozumieć wpis na stornie polskiej akademii sportu, skoro piszesz, że ministerstwo nie nadaje tytułu instruktora rekreacji, czy jak zdobędę tytuł instruktora rekreacji ruchowej specjalizacje narciarstwo zjazdowe to będę miał podstawy by prowadzić zajęcia na stoku? http://www.kursyinst...narciarstwa.htm

bedziesz miał podstawy odsyłam do lektury (napisał MarioJ): W prawie państwowym jest jeszcze: Instruktor rekreacji ruchowej (szkoła nadaje specjalizację: narciarstwo zjazdowe) Taki stopień umożliwia szkolenie amatorów w narciarstwie, czyli jest pomyślany do prowadzenia zajęć z typowej rekreacji. Wymagane jest średnie wykształcenie (bez matury). Szkoła nadająca taki stopień nie zgłasza takiego kursu do MSiT, podlega jakiemuś Ministerstwu jako placówka edukacyjna nadająca tytuły zawodowe. (tego do końca prawnie nie zbadałem), Podstawa tego tytułu to Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. (tutaj rozp. http://www.psz.praca....bjectID,868220)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Wg mnie robienie ministerialnych uprawnień przed otwarciem zawodów to głupota ... Jeśli chodzi o SITN to myślę, że po otwarciu zawodów będą to prestiżowe uprawnienia, a zarazem jedyne respektowane za granicą.

Pierwsza partia obejmuje uwolnienie zawodu instruktora sportu oraz trenerów sportu. Będzie wymagana tylko : wiedza (niesprawdzona formalnie) w zakresie działalności instruktorskiej (trenerskiej) oraz wykształcenie średnie (trener: wyższe). Natomiast bez zmian pozostaje stopień instruktora rekreacji, na który nadal jest wymagane odbycie kursu. Czyli niższy stopień ma wyższe wymagania. Instruktorem sportu będzie mógł być każdy, kto trochę pojeździł na nartach, a instruktorem rekreacji - tylko po kursie. Lekka paranoja ... Ja powiem tyle. Jeśli będą korzystał z usług instruktora (np. dla swojego dziecka), to zażyczę sobie pokazania legitymacji, aby sprawdzić minimalne przygotowanie. Drugim sposobem wyboru jest udawanie się tylko do renomowanych lub polecanych szkół/instruktorów. Szkoły licencjonowane przez SITN i tak nie zatrudnią nikogo bez swoich papierów, bo po prostu organizacja im na to nie pozwala. Ciekawe czy pojawią się masowo szkoły niezrzeszone z instruktorami bez żadnych papierów ... Ja sądzę że nie .... Myślę że SITN będzie jakoś działał, aby takim szkołom nie udało się za dużo zdziałać .... W tej chwili już tak jest, że na wielu trasach mogą działać tylko szkoły, które się dogadały z gestorem ośrodka. Na pewno pojawią się tacy tańsi instruktorzy na telefon, na stoku, ogłoszenia w sieci itd. .... Ci z nich którzy są dobrzy, będą mieli lepiej. Ale to będzie nisza ... Większość rynku pozostanie w rękach szkół SITN a ceny usług nie zmaleją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to instruktora rekreacji już dawno nie ma. Jeśli ktoś robi instruktora w SITN dostaje też instruktora sportu więc jeśli nie ma instruktora rekreacji i otworzą (zlikwidują) instruktora sportu to pozostanie wolna amerykanka. Klient który pojedzie przez pół Polski w góry nie będzie miał żadnej możliwości sprawdzić czy uczy go fachowiec czy naciągacz, a będąc pierwszy raz na nartach jest to ciężko zweryfikować. Ustawa ma być wkrótce i do tego czasu wstrzymałbym się z robieniem uprawnień które za chwilę nie będą nic warte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to instruktora rekreacji już dawno nie ma.

To jest nieprawda, doczytaj w innych wątkach albo powyżej .... Instruktor rekreacji nadal obowiązuje.

Jeśli ktoś robi instruktora w SITN dostaje też instruktora sportu więc jeśli nie ma instruktora rekreacji i otworzą (zlikwidują) instruktora sportu to pozostanie wolna amerykanka. Klient który pojedzie przez pół Polski w góry nie będzie miał żadnej możliwości sprawdzić czy uczy go fachowiec czy naciągacz, a będąc pierwszy raz na nartach jest to ciężko zweryfikować. Ustawa ma być wkrótce i do tego czasu wstrzymałbym się z robieniem uprawnień które za chwilę nie będą nic warte.

Klient który pojedzie przez pół Polski , nie pójdzie do pierwszego lepszego instruktora, tylko pójdzie do szkoły narciarskiej. Dzisiaj te szkoły to są zwykle szkoły z instruktorami sitn. Czy myślisz że te szkoły wyjdą nagle z tego stowarzyszenia i zaczną zatrudniać kogo bądź .... Tak że jakoś uzasadnij swoje tezy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei... najpierw zdobywasz kurs kwalifikacyjny lub demonstratora zależnie od wieku od 16 roku można iść na pomocnika po ukończeniu szk średniej możesz iść na kurs instruktorski warunkiem jest zaliczenie kursów instruktora sportu i rekreacji dopiero nadany przez państwo- po tym jesteś przyjmowany na pierwszy stopień instruktorski po którym masz uprawnienia pomocnika odnawialnego-drugi stopień instruktorski daje Ci pełnego instruktora pozdrawiam banan;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A papiery instruktora rekreacji nie uprawniają do prowadzenie szkolenia za granicą. We Włoszech na pewno. Nie wydadzą czasowego pozwolenia

Nieprawda. Pracowałem na obozach we Włoszech organizowanych przez polską firmę, zatrudniającą zarówno instruktorów PZN, jak i sportu/rekreacji. Zawsze pozwolenia dostawali wszyscy bez wyjątku. Sam szedłem drogą SITN, więc może niektórzy stwierdzą że jestem nieobiektywny. Ale co do kursów organizowanych przez firmy pokroju PAS, to zdecydowanie odradzam. Poznałem kilku instruktorów po tego typu kursach. Powiem tak, jeśli kogoś ambicje kończą się na pracy w szkółce i chcą co godzinę łączyć dzieciom dzióbki i uczyć pługu, to ok, faktycznie taki kurs wystarczy. Gorzej jeżeli takiemu instruktorowi raz na jakiś czas przyjdzie poprowadzić lekcję na wyższym poziomie, wtedy zaczyna się spektakularna walka o to, by nie pokazać przed kursantem, że się nie do końca ma pojęcie o tym, co się właśnie robi. Przepraszam, być może uogólniam i być może są instruktorzy którzy kończyli tego typu kursy i są dobrymi specjalistami, ale osobiście takich nie spotkałem. Jeżeli kursy ministerialne, to tylko organizowane przez AWF, bo tam przynajmniej że trzymają jakiś poziom i prowadzą to zazwyczaj osoby kompetentne - na pewno mogę ręczyć za kursy z ramienia AWF Kraków, prowadzone przez dr Marka Palika - specjalistę samego w sobie, nawiasem mówiąc IW SITN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Cześć!

Super, że chcesz zostać instruktorem narciarstwa! Sam kiedyś przechodziłem przez to i wiem, że wybór odpowiedniej szkoły ma ogromne znaczenie. Teraz skupiam się na zupełnie innej ścieżce kariery – IT. Znalazłem bardzo interesujące kursy na GoIT, które intensywnie studiuję więcej info tutaj: https://goit.global/pl/reviews/. Jeśli chcesz, chętnie podzielę się moimi doświadczeniami związanych z kursami narciarskimi i doradzę, na co zwracać uwagę przy wyborze. To ważne, aby znaleźć program, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom.

Daj znać, jeśli potrzebujesz więcej info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...