Skocz do zawartości

Gruzja 2013 marzec - kupy nikt nie ruszy :)


Janica

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, w przyszlym sezonie jedziemy w 12 osob do Gudauri w Gruzji w dniach 12-20marca. Jesli ktos chce, moze pojechac tydzien przed lub tydzien po nas, a znajdziemy dobra cene za noclegi, tj nie wiecej niz 25$ od osoby za noc (mysle ze bedzie to 20$, ale sie zobaczy). Opis osrodka i dojazdu i kosztow w moim podpisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przy nowej gondoli nie ma nic za wyjątkiem parkingu, zatem jeszcze parę lat trzeba poczekać na jakieś noclegi(fundamenty idą - czyli coś będzie) najlepiej szukać gospodarza, który w cenie noclegu ma również dowózkę do nowej gondolki. jesteś pewny że chcesz tam jechać w styczniu? to raczej słaby termin na wyjazd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wyklarowała się grupa 12 osób, które jadą w 18-26.3 do Gruzji na narty, bierzemy 3x 4os. apartamenty przy stoku w cenie 25$ od osoby za noc, do tego dochodzi karnet za 300zł za 6dni jeżdżenia. Gdyby ktoś chciał dołączyć, to zapraszam. LOT będzie miał promocję na bilety do Tbilisi - prawdopodobnie około 400-500zł za bilet w 2strony z Warszawy, w cenie wliczony też przewóz nart. http://www.fly4free....promocja-lot-u/ Do sprzedaży trafi sto tysięcy biletów w atrakcyjnych cenach. Dostępne będą połączenia z całej siatki przewoźnika. Miłą niespodzianką jest to, że LOT nie będzie doliczał opłaty za wystawienie biletu! Oznacza to, że każdy zakupiony bilet będzie tańszy o 45 zł. Ceny biletów na podróże po kraju będą zaczynać się od 159 zł, po Europie od 295 zł, do Ameryki Północnej od 1845 zł, a do Chin od 2019 zł (podane ceny dotyczą podróży w obie strony). W ofercie będzie można znaleźć bilety tańsze nawet o 50%. Sprzedaż promocyjnych kierunków rozpocznie się o północy w czwartek (27 grudnia) i potrwa do 23.59 w piątek (28 grudnia). Promocyjne podróże w przypadku lotów krótko i średnio dystansowych będzie można odbywać od 1 stycznia do 30 czerwca 2013 roku, a pozostałe od 1 stycznia do 30 marca 2013 roku. Jak zawsze pełną listę kierunków wraz z dokładnymi cenami znajdziecie na naszych łamach!

Użytkownik Janica edytował ten post 23 grudzień 2012 - 14:59 błędna data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruzji nie było już dawno, chyba od października i teraz moim zdaniem są małe szanse, że będzie, zwłaszcza, że w promocji między Świętami a Sylwestrem też nie było. Co do przelotów grup, to LOT jest trochę dziwną linią, bo dla grupy 30 osób oferowali cenę wyższą niż w normalnej taryfie (ponad 1200zł od osoby). Zrobiłem już rezerwacje na noclegi dla nas: 4 osoby 5luty, - 8 nocy 6 osób 21 luty, - 5 nocy 11 albo 13 ludzi, 19 marzec, - 5 albo 6 nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
z tego co pamiętam chcą 55$ od osoby, maksymalnie da się zejść do 40$ od osoby jak jest duża grupa. Ja od 2009 testowałem obie wersje dwukrotnie i hotel i apartament i ostatecznie przekonałem się do apartamentu. Market pod ręką ( na parterze lub dużo większy 200m od budynku), aneks kuchenny dobrze wyposażony, nie ma limitów porcji jak mi się niestety zdarzyło w ostatnim hotelu gdzie spaliśmy (za 40$ właśnie), wygoda że jemy kiedy chcemy no i bliżej do "centrum". Jeśli chcecie, to dołączcie się do nas - na pewno nie zapłaciimy więcej niż 25$ od osoby za noc, a może jeszcze do 22 zejdzie.

Użytkownik Janica edytował ten post 18 styczeń 2013 - 09:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te apartamenty są oznaczone na różowo/fioletowo numerami 29/30 w centrum Gudauri, troszkę na lewo od dolnej stacji krzesła. Z tego co wiem, to nie ma apartamentów 2osobowych, ale przecież te apartamenty są z osobnymi sypialniami, więc nie będzie problemu dla pary moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisała mi wczoraj wieczorem, ze dzisiaj rano bedzie wiedziala odnośnie naszych rezerwacji, bo za zadne skarby nie chce zejsc ponizej 25$ :)
Rezerwcaja zaklepana w kazdym razie- jeden 4osobowy, drugi 6 osobowy (dla piątki), na pewno w kazdym z nich jest co najmniej jedna oddzielna sypialnia. Płatne na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dojazdu z lotniska są dwa warianty- albo taxi, albo minibus (marszrutka). Za taxi można sporo zapłacić (myślę, że jakieś 100lari, czyli 60$, czyli 200zł w jedną stronę od całego auta), ponadto sprzęt się może zniszczyć. Do marszrutki trzeba przejechać przez miasto i odjazd z dworca autobusowego Didube (jest tam też stacja metra, więc można dojechać z lotniska do stacji metra, a potem pojechać metrem). Tak się składa, że lotnisko jest położone parę km na południe od miasta, a Gudauri jest 120kn na północ od Tbilisi.
Co do kontaktu z właścicielką to posłałem Ci jej nr telefonu, a poza tym jeszcze ustalę z nią żeby była dokładnie tam gdzie będzie potrzebna, czekała na Was przy drodze i nie było problemów ze znalezieniem się. Szkoda, że mnie tam teraz nie ma, to na pewno bym to mógł lepiej zgrać, ale jednak pomieszkać w PL też trochę trzeba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto by pomyślał, że wrzucą jeszcze w LOCIE Tbilisi w środku zimy. Jakby co, noclegi są zaklepane dla wszystkich z ceną 25$ od osoby za noc, spanie w apartamentach 4 i 6 osobowych z marketem na parterze i wyciągiem około 100m od domu.

Po prostu bierzesz sprzęt narciarski jak jedyny rejestrowany - i masz bezpłatnie ( w Locie). A reszta bagażu - cóż, trochę w pokrowiec, reszta w podręczny 55x40x23, max 8kg.

chciałbym trochę sprostować - sprzęt narciarski nie musi byc jedynym bagażem rejestrowanym, który bierzesz z sobą. Ja za każdym razem brałem buty do plecaka/walizki, a narty jechały w osobnym pokrowcu, czyli w rejestrowanym były 2 torby. Ważne, żeby nie przekroczyć limitu wagi bagażu. W 2012 kazali nam dopłacić za nadbagaż w Wawie, w Tbilisi już nie (a miałem w sumie 37kg :) ). W 2011 nie kazali nic dopłacać, miałem około 22-23kg. A co do bagażu nadwymiarowego, to co prawda powinno się zgłosić ten fakt już kilka dni wcześniej, ja zadzwoniłem w dzień przed wyjazdem i nie było najmniejszego problemu. Jeśli przewidujesz u siebie nadbagaż, to warto wpierw wrzucić walizkę i sakwę z nartami na wagę, a potem do sakwy z nartami można przerzucić jeszcze parę rzeczy, bo już jej nie ważą, a proszą, żeby odnieść do punktu z bagażem niewymiarowym samodzielnie. Z drugiej strony rzeczy w torbie narciarskiej łatwiej mogą się zniszczyć. Mi ostatnio kijki połamali, ale zauważyłem to dopiero w górach :/

Użytkownik Janica edytował ten post 24 styczeń 2013 - 10:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pangniewu - ja leciałem z nimi w 2009 i 2010, poza tym będąć w Gruzji w tym roku spotkałem sporo osób, które przewiozły u nich sprzęt. Nie było problemu, ja nawet nei zgłaszałem wtedy sprzętu sportowego ( bo nawet nie wiedziałem gdzie). Jest dokładnie jak piszesz - "bagaż "zwykły" + narty/snowboard w torbie jadą jako jeden bagaż i nic się nie dopłaca oprócz różnicy w kilogramach" @SzanownyPanAndrzej - czy mogę wiedzieć od kiedy obowiązują te przepisy? LOT woził moje narty już 6krotnie i ani razu nie kazali mi za nie dopłacać, choć torba ma prawie 180cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny w sklepach jak w Polsce, jedne rzeczy tańsze, inne trochę droższe. Na przykład tańszy chleb (2zł), jajka, wódki lokalne, ser lokalny a la oscypek. Te same ceny - parówki, piwo, masło, herbata, cukier. Droższe - alkohole importowane (brandy, czy zachodnie wódki) i ser żółty (a krowy łażą przy każdej drodze na wsi)! W restauracji - w jednych taniej niż w PL, w innych drożej, na obiad po nartach polecam knajpę przy głównej drodze, kilka metrów od posterunku policji (między nimi jest jeszcze serwis nart). Piwko w knajpie od 4 do 12zł. IStnieje też coś takiego jak babcie z piwkami, słonecznikiem i hotdogami. U nich piwko i hotdogi po 4-5zł, zależnie od wysokości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku ze sprawą bagaży i kosztu przewozu nart - znalazłem hotel, który liczy sobie 40$ od osoby za noc z HB (czyli coś podobnego do zeszłorocznego Hotelu 7), ale dodatkowo w cenie dają sprzęt. Pokoje i sam budynek nie powalają, ale sam fakt, że można to tak zorganizować wart jest uwagi. http://www.info-tbil...hotels/skiniki/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...