Skocz do zawartości

Na pewno Austria - Tylko gdzie?


Horas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W okresie feri zimowych będę wybierał się na narty, jednak jak to w życiu bywa.. (skoro jadę to nie mogę sam) Dołączają do mnie moi rodzice, rodzice dziewczyny, no i znajomi rodziców z 2 dzieci(9 i 12 lat) Więc tutaj pytanie do was moi drodzy forumowicze, gdzie się wybrać aby było fajnie. Będzie to mój drugi wyjazd w Alpy jednak pierwszy raz muszę zorganizować wyjazd sam dla 12 osób. W zeszłym roku byłem w Nassfeld było świetnie, ale może macie jeszcze jakiś inny ośrodek? :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kiedy chcecie jechać, czy ma być jak najtaniej czy drożej ale lepszy standard, jakie są wasze umiejętności i czy dojeżdżanie samochodem do stoków to dla was problem? wtedy będzie można coś sensownie doradzić

A zapomniałem, że zmieniła się szata więc nie ma umiejętności w opisie. Siebie oceniam na ~7 brat też ~7 Rodzice słabe 4 może nawet 3 Dziewczyna coś koło 5 jej brat też Co do znajomych do nie bardzo wiem :( Dojazd tylko i wyłącznie samochodem. Cena średnia, właściwie to nie mam określonego standardu, jeśli będzie warto to możemy zapłacić więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nassfeld i Zillertal nie jeżdżą na jednym skipasie - nawet wieledniowym :) a szkoda :))))))) odległość też nie jest mała..... a jeśli chodzi o propozycje to Lungau spełni Wasze oczekiwania - na jednym skipasie masz 4 piekne stacje narciarskie: Katchberg/Aineck, Grosseck, Fenningberg i Obertauern trasy dla wszystkich :) POLECAM !!!

A może uda mi się zaliczyć nassfeld + jednodniowy wypad na zillertal? Kupując kilkudniowy skipass mam możliwośc wyjazdu na inne stację... tylko nie jest napisane jakie dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może uda mi się zaliczyć nassfeld + jednodniowy wypad na zillertal? Kupując kilkudniowy skipass mam możliwośc wyjazdu na inne stację... tylko nie jest napisane jakie dokładnie.

Dokładnie to chodzi o inne ośrodki w Karyntii i Tyrolu Wschodnim, czyli dostajesz karnet pt. TopSkiPass Kärnten & Osttirol. Problem z Nassfeld jest taki, że leży trochę na uboczu i stamtąd nigdzie nie masz blisko. Najbliżej leżą: ok. 30 km - Dreilanderdeck w Arnoldstein - 17 km tras, mały ośrodek ok. 55 km - Annenhaim pod Gerlitzen Alpe - 60 km tras, spoko ok. 50 km pod Goldeck - 32 km tras, fajne miejsce, lubię ok. 60 km do Bad Kleinkirchheim - 103 km tras, całkiem spory ośrodek Wszystkie inne, a jest tego jeszcze trochę (ponad 10 godnych uwagi) - są jeszcze dalej. Łączenie na 1 wyjeździe Nassfeld z Zillertal mija się z celem kompletnie - daleko (min. 180 km), inne landy, inne skipassy, ale do samej doliny Zillertal, owszem warto pojechać zdecydowanie. Masz tam 4 ośrodki - 3 duże: Hochfügen-Hochzillertal, Zillertal Arena, Mayrhofen i 4. lodowiec Hintertux na końcu doliny. Razem ponad 600 km tras, zdecydowanie wypas :) Jest tego w Austrii całe mnóstwo jeszcze, ogromny wybór, właściwie jakbym miał jechać 1 raz w sezonie to też miałbym problem z wyborem, ze względu na nadmiar bogactwa :) Dorzucę jednak propozycje mniej oczywiste - co nie znaczy że gorsze; jak i te bardziej znane. - Hochötz (41 km tras) + Kühtai (44 km) + Sölden (150 km) - jest taki skipass, który łączy te ośrodki. W wypadku karnetu 6-dniowego (właściwie to 6 z 8 dni do wyboru) w dwóch pierwszych jazda nielimitowana, a z Sölden możesz korzystać 2 dni. Główna zaleta to cena - karnet taki kosztuje tylko 190 eu. - Serfauss-Fiss-Ladis - 200 km tras, ośrodek znakomity, na skipassie pt. Ski6 (droższy o kilka euro od samego SFL) możesz jeździć także w Nauders, na lodowcu Kaunertal + Fendels i mniejszym ośrodku Venet (Landeck-Zams-Fliess). - Ischgl/Samnaun - 230 km tras też top ośrodek, mieszkając w dolinie Paznanuntal masz też 3 mniejsze: Galtür, Kappl, See; inny wariant to łatwo dostępne z innej doliny Inntal - Nauders, Kaunertal+Fendels - wtedy najlepszy dojazd jest do Samnaun czyli od strony szwajcarskiej. - ogólnie Kitzbüheler Alpen - głównie to Kitzbühel (170 km) czy SkWelt (Wilder Kaiser-Brixental, 280 km tras), ale zależnie od skipasu można jeździć ew. w niedalekich: Ski Juwel (połączone w tym sezonie Alpbach i Wildschönau, razem 140 km), St. Johann, Fiberbrunn, Waidring-Steinplatte (te 3 tworzą też rejon Schneewinkl na jednym skipassie); czy leżące już w Salzburgerlandzie Saalbach-Hiterglemm, Zell am See, Kaprun (lodowiec Kitzsteinhorn) - Obergurgl-Hochgurgl - świetny ośrodek, ok. 100 km tras, niestety ciągle jest kłopot ze wspólnym skipassem z sąsiednim Sölden. Było przez chwilę takie coś, ale zniknęło. To co jest, czyli opcja wykupu 1 dnia w sąsiednim ośrodku jest kulawe i drogie. A to tylko 9 km od gondoli do gondoli, jest też skibus. itp. itd. - jest tego mnóstwo - w powyższych skupiłem się akurat tylko na Tyrolu, bo ten kraj mnie interesuje w najbliższym sezonie, ale przecież w Austrii jest jeszcze parę innych landów :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 10 wrzesień 2012 - 11:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...