Skocz do zawartości

Rzepy do nart


zan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w niedziele wybiem sie na zimowisko i chcialbym uchronic moje narty przed porysowaniem w czasie transortu. Na wszystkich aukcjach na allegro jest napisane ze rzepy chronia slizgi. Prosze powiedzcie mi czy tak jest w rzeczywistosci czy to tylko chwyt marketingowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakims stopniu jest to prawda bo jesli zepniesz narty razem i pomiedzy nimi nie bedzie zadnego np. kamyka to slizgi nie beda naruszone.Ale oprucz tego ze zepniesz je rzepami to dobrze by bylo zeby je jeszcze wsadzic do pokrowca. Mówisz ze jedziesz na zimowisko a w czasie jazdy narty beda pewnie w bagazniku w autokarze a tam moga nie byc bezpieczne i sie boobijac z innymi nartami. Ja zwykle jak jade na zimowisko to owijam rzepami i wkladam do pokrowca bo to nie sa duze koszty a narty sa bezpieczniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że rzepa można zapiąć tak, że jedna jego końcówka (miękka, zwykle bez rzepa) jest pomiędzy ślizgami narty - jak na załączniku - jeśli zepniesz tak obie to praktycznie całkowicie unikasz możliwości uszkodzenia nart przez ich uderzanie się nawzajem. Pokrowiec natomiast zapobiega uszkodzeniom z zewnątrz. Ja standardowo stosuję dwa rzepy (na dzioby i piętki) oraz pokrowiec. Do dłuższych transportów dorzucam jeszcze jeden rzep pośrodku, coby się środkowy odcinek narty nie sklepał ze sobą.

Załączone miniatury

  • rzepy.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupil bym pokrowiec i rzepy na allegro ale z poczta polska nic nie wiadomo czy by przyszedl na sobote. Widzialem pokrowiec z tej firmy dekatlona moze lepszym rozwiazaniem bedzie podjechac do krk i kupic wlasnie tam ale nie wiem czy maja tam rzepy. Jezeli widzieliscie prosze napiszcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniuj tylko dopasować długości pokrowca do długości nart, i uwazaj na najtańsze, bo niektóre ze względu na swoją "szczupłość" mogą się w okolicy wiązań nie dopiąć

Dodam jeszcze, że oprócz długości czasem szerokość też jest istotna, zwłaszcza jak ktoś posiada na narcie większe podwyższenie. Moje narty ledwo się mieszczą na szerokość do pokrowca, więc muszę kupić nowy:D PS Dev! bardzo piękny rysunek:D PS2 Sory tomformat, ale na starość trochę przyślepłem:D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze używam zarówno rzepów jak i pokrowca. Taki zestaw najlepiej stabilizuje narty przy transporcie. Co do szerokości- to bardzo ważna rzecz, bo jak będzie za wąski trzeba jeździć i wymieniać (raz miałem tak z pokrowcem z Makro). Koniecznie zwróc na to uwagę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...