Skocz do zawartości

Sezonówka na 2012/13


Petrol

Rekomendowane odpowiedzi

... w St. Anton mimo fatalnej pogody po prostu zakochaliśmy się - potencjał przytrasowy jest wielki i mam nadzieję, że mimo sezonówek zajrzymy też i tam..

Nieprawdą jest, jakoby w St. Anton była tylko wyłącznie kaszana pogodowa, ani nie jest prawdą to, że ktoś mógł pozostać obojętnym na uroki tej tyrolskiej, pięknej perełki ! Poniżej przedstawiam dowód na to, że i tam w SkiArlberg (konkretnie w Stuben) świeciło dla nas piękne słonko, a niektórzy nawet śmigali/ podchodzili offpiste/ skiturowo ;-) ps To zdjęcie czekało na adresata już od kwietnia na jakąś specjalną okazję, aby je opublikować właściwie i z sensem :-))

Załączone miniatury

  • SkiArlberg 446.jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 23 sierpień 2012 - 05:29 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czułem, że Ci się spodoba, bo dla mnie ta jedna fota oddaje więcej, aniżeli jakakolwiek obszerna, ale czcza pisanina. Patrzysz na takie zdjęcie i już wiesz, co za kolo na nim stoi ... Sam chciałbym miec kiedyś takie. Tym niemniej mi miło, że potrafiłem Cię z tym zaskoczyć ;-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarifliste Tiroler Snow Card Tarifart & Gültigkeit 01.10.12 - 15.05.13 Erwachsene Jugend 1994-96 Kinder 1997-2006 Invalide mit Ausweis ab 60% Normaltarif Saisonkarte (mit Foto) EUR 670,-- EUR 536,-- EUR 335,-- EUR 536,-- Die TIROL SNOW CARD erhalten alle EU-Bürger zum Normaltarif. Eine Keycard kostet EUR 2,00. Die Snow Card ist keine Pfandkarte und bleibt Eigentum des Kartenbesitzers. Die funktionstüchtige Keycard kann auch im nächsten Jahr wieder verwendet werden. Sollte eine Keycard nicht funktionieren, können die Daten auf eine neue Karte übertragen werden, für den Erwerb der neuen Karte ist jedoch ebenfalls ein Preis von EUR 2,00 zu bezahlen. Es gibt keine Familienermäßigung bei der Tirol Snow Card. Um in den Genuss einer Familienermäßigung zu kommen, können die einzelnen Kartenverbünde (Snow Card, AllStarCard und SkiWelt) nicht vermischt werden! Die Mitgliedsskigebiete der Tirol Snow Card SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental (Brixen im Thale. Ellmau. Going. Hopfgarten. Itter. Kelchsau. Scheffau. Söll. Westendorf) Axamer Lizum Bergbahnen Kühtai Bergbahnen Ötz Bergbahnen See Bergeralm Steinach am Brenner Grubigsteinbahnen Lermoos Marienbergbahnen Biberwier Nauderer Bergbahnen Glungezerbahn Hochzeiger Bergbahnen Imster Bergbahnen Kaunertaler Gletscherbahn Bergbahnen Fendels Pitztaler Gletscher + Rifflsee Rangger Köpfl Hahnenkamm - Reutte / Tirol Schischaukel Berwangertal Schlick 2000 Stubaier Gletscher Ehrwalder Almbahn Venet Bergbahnen AG Wettersteinbahn Elferlifte Neustift Bergbahnen Kappl Bergbahnen Rosshütte Silvapark Galtür Hochgurgler Liftgesellschaft Mutterer Alm Innsbrucker Nordkettenbahnen Patscherkofel Serlesbahnen Skiregion Obergurgl-Hochgurgl Bergbahn Pillersee Liftanlagen Zahmer Kaiser Bergbahnen Fieberbrunn Bergbahnen St. Johann Eichenhof Lifte St. Johann Kirchdorfer Skilift Skilift Lärchenhof Bergbahnen Steinplatte Waidring Schatzbergbahn Wildschönau Alpbacher Bergbahnen Bergbahn Kitzbühel Unterberghornbahn Kössen Skigebiet Neunerköpfle Tannheim Skizirkus Zöblen-Schattenwald Niederthai Rofan Seilbahn Maurach am Achensee Jöchelspitze Konradshüttle Lift Skilifte Knittel Finkenberger Almbahnen Zillertal Arena (Zell, Gerlos, Hochkrimml, Königsleiten) Hintertuxer Gletscher Mayrhofner Bergbahnen Ski Optimal Hochfügen Hochzillertal Spieljoch Bahn Fügen Eggalmbahnen Großglocknerresort Kals am Großglockner Großglocknerresort Matrai i. Osttirol Bergbahnen St. Jakob in Defreggen Hochpustertaler Bergbahnen Kartitscher Liftgesellschaft Lienzer Bergbahnen Obertiliacher Bergbahnen Komperdellbahnen Serfaus Bergbahnen Fiss-Ladis Zur Hompage der Tirol Snow Card SkiWelt Aktuell SkiWelt erneut zum besten Skigebiet gewählt!! NEU: Kinder bis 15 Jahre fahren FREI Super Ski Wochen 25% Preisersparnis 08.12.- 21.12.12 und 16.03. - 07.04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajowy01,miales racje z Sölden!! Dzwonlem do Bergbahnen Sölden i facet mi ptwierdzil,ze od przyszlego sezonu Sölden dolancza do Snow Card. Zwracam honor ;)

Cieszę się bardzo, że kolejne źródło potwierdza; moje info z FB też pochodziło z samego źródła, od p. Ines z marketingu Sölden (Social Media) ale... dopóki nie zobaczę na 100% to moja radość będzie ...hmm, nieufna ;) Po prostu to jest Sölden, które od lat - nie chciało, czy też nie mogło dogadać się z nikim wokół. Na dolinę Öetzal nie ma normalnego karnetu na wszystkie 3, a właściwe 4 ośrodki (Gurgle, Sölden Hochötz i Kühtai), i nigdy nie było; z najbliższymi sąsiadami czyli Gurglami też jakoś nie idzie, choć był przez chwilę wspólny karnet na wiosnę sez. 10/11, ale zniknął ostatniej zimy. Pitztal "tuż za rogiem" i "rzut kamieniem" ma wrysowany na mapce projekt połączenia z Sölden od lat, i nic... Tak, że fajnie bardzo, ale oby się nie zmieniło jak np. ze wspólnym karnetem z Gurglami :) :) ps. Tak na spokojnie - to ta lista ze strony Skiwelt jest nie aktualna, ona jest z sez. 09/10 (nagłówek okna) - doszło potem parę wyciągów (Seefeld i coś tam) raczej bździny, do których nikt z nas się nie wybierze, więc nawet szkoda wymieniać. Na stronie zmieniają raczej tylko ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz - już dawno tam byłem

:)) No kto jak nie ty :) OK, co znaczy "dawno" skoro karnet ma dość krótką historię? :) Miałem na myśli to, że nie ma tego na tej liście ze SkiWelt, dokładniej Gschwandtkopflifte Seefeld, podobnie jak Füssener jöchle, Kellerjochbahn, Krinnealpbahn, Schollenwiesenlift Höffen (wtf?) - raczej nieistotne bździny :) Wiem tyle, że na początku Tirol Snow Card anonsowało 3100 lub 3200 km tras, 77 ośrodków, w ostatnim sezonie 3600/82 - znaczyłoby, że coś doszło w międzyczasie (?)... lub ew. kreatywną "wirtualną księgowość" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena TSC robi wrażenie - nie ma co ukrywać ale przy porównaniu z najtańszą sensowną sezonówką, warto pamiętać że zawiera też kilka cennych ośrodków karynckiego karnetu czyli cały Wschodni Tyrol. Przy czym o ile dla Karyntii to jest liczący się dodatek to na tej liście kompletnie ginie (ale ferie w hotelu Goldried można na nim też opędzić :D ). Ja w każdym razie gotów jestem na eksplorację Tyrolu w tym sezonie (chociaż oczywiście dostosuję się do frakcji warszawsko-okolicznej żeby logistyka była prostsza :) ) Pozdrawiam marioo PS. Niecierpliwie wyczekuję też projektów otwarcia sezonu 12/13 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena TSC robi wrażenie - nie ma co ukrywać ale przy porównaniu z najtańszą sensowną sezonówką, warto pamiętać że zawiera też kilka cennych ośrodków karynckiego karnetu czyli cały Wschodni Tyrol. Przy czym o ile dla Karyntii to jest liczący się dodatek to na tej liście kompletnie ginie (ale ferie w hotelu Goldried można na nim też opędzić :D ). Ja w każdym razie gotów jestem na eksplorację Tyrolu w tym sezonie (chociaż oczywiście dostosuję się do frakcji warszawsko-okolicznej żeby logistyka była prostsza :) ) Pozdrawiam marioo PS. Niecierpliwie wyczekuję też projektów otwarcia sezonu 12/13 :)

PS. Niecierpliwie wyczekuję też projektów otwarcia sezonu 12/13

Marioo nie tylko Ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja w każdym razie gotów jestem na eksplorację Tyrolu w tym sezonie (chociaż oczywiście dostosuję się do frakcji warszawsko-okolicznej żeby logistyka była prostsza :) )

Hej, Jak by co ja jestem zdecydowany na Tyrol, a zamieniłem osobówke na busa 8os., będe się starał w tym sezonie jeździć jak najczęściej, więc logistyka z Wawy do Tyrolu będzie prosta :) Pozdrawiam, Bartek

Użytkownik zBerek edytował ten post 26 sierpień 2012 - 12:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam projektowac -pewnie Stubai, Soelden albo Tux :) Zależy gdzie ile napada. Miejmy nadzieje że w październiku będzie już tam zima panowała. Ciekawe czy by jakiejś zniżki nie ugrał przy jakimś hurtowym zakupie skipasów.

Ciekawe czy by jakiejś zniżki nie ugrał przy jakimś hurtowym zakupie skipasów

Niestety nie -taką dostałem odpowiedż ,wiedziałem że tak będzie ,ale spróbować nie zaszkodzi Lieber Thomas! Besten Dank für Ihre Anfrage und Ihr damit gezeigtes Interesse an der Tirol Snow Card. Leider gibt es keinen Rabatt auf eine bestimmte Menge Snow Cards. Ich bitte um Ihr Verständnis und verbleibe mit besten Grüßen aus dem "Tirol Haus" Michaela Krinner Michaela Krinner Assistenz Tourismusmarketing Tirol Snow Card
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może słoneczna Italia ? http://www.dolomitis..._skipasspl.html W prawdzie sezon zaczyna się nieco później w ostatni weekend listopada, ale trwa i tak do końca kwietnia. Pogoda dopisuje zawsze, a stoki są przygotowane nieporównywanie lepiej, dojazd to około 100km dalej. Dla spragnionych biąłego szaleństwa zawsze można zacząć wcześniej w Ischgl :) Bliżej Kronplatz, Cortina, Corvara można jeździć na 4 dniówki dalej na 5-6 dniówki. Jak by ktoś był zainteresowany tematem i uzbierała by się grupa 8 osób rozważam wyjazdy w Dolomiti. Wyjazdy z Warszawy mogą być przez (Katowice lub Wrocław lub Poznań) Więcej info na priv. Pozdrawaim, Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu propozycja była skierowana dla osób nie jeżdzących w okresie "letnim" na nartach :) pozatym odpadają 2 maksyamalnie 3 wyjazdy, 8-12 dni, które nadrabia się w czasie sezonu poprzez całkowite wykorzystanie czasu na stoku na zjazd, a nie zastanawianie się gdzie jest stok, bo widać mleko i tylko mleko, a jak nie ma mleka to i tak kontrast mocno kuleje, dobrej pogody w najlepszym wypadku jest 30% :) a tak bardziej serio to mimo startu sezonu dopiero pod koniec listopada kilometrów zjazdu w sezonie robi się więcej (pogoda + jakość stoku = bezpieczeństwo) A co do kosztów to jak sie uzbiera pare euro więcej to jakie to ma zanczenie przy takich wydatkach, ułamek. I tak sie to pewnie dla mnie skończy Tyrolem.... będe błądził we mgle i z zaciśnietymi zębami w myślach planował kolejny sezon w Dolomitach. I tak z trojga złego jest to najlepszy wybór. Pozdrawiam, B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku! Może rzeczywiście po sezonie w tym strasznym, mglistym Tyrolu jeszcze bardziej docenisz Włochy. Szukając jednak choć maleńkich plusików - może nieznaczną rekompensatą będzie jednak liczne skiforumowe towarzystwo??? Co do kliometrażu tu i tam - podyskutujemy o tym przy piwie... Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wreszcie oficjalne potwierdzenie :) Jest Sölden i uwaga - "załatwiłem" też Ischgl (choć się opierali)! ;) :) http://www.snowcard.tirol.at/ Razem deklarują 4000 km tras, 86 ośrodków (pewnie doszły jeszcze jakieś 2 maleństwa), trzeba by przeglądnąć dokładniej czy jest coś ciekawego Termin 01.10.2012 do 15.05.2013, cena niestety też, i dalej nie ma żadnej formy przedsprzedaży za lepszą cenę :/ dorośli: 670 eu; dzieci 1997-2006: 335; młodzież 1994 - 97: 536 niepełnosprawni (60%): 536 PS. Jeszcze luźne refleksje: - karnet nie ma długiej historii (4 sezon teraz będzie?) więc cały czas jego zasięg się zmienia, super że akurat w tym roku tak istotnie - na St. Anton raczej nie było szans, a już na pewno nie z całym Arlbergiem (Lech, Zürs) - tam sezonówka lokalna boli grubo ponad 700 euro :/ - sprawdzałem mniej więcej - nic istotnego nie wypadło, nic ważnego co mi przyszło do głowy ;)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 30 sierpień 2012 - 15:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No to kolejna świetna informacja - bardzo tego Ischgl brakowało! Widać, że "wojna karnetowa" trwa bo JurekByd napisał do mnie, że SSSC dla odmiany powiększył się o Krippenstein!!! Co nas oczywiście zelektryzowało. Może byś jeszcze zasugerował Austriakom zniżki na zakupy grupowe sezonówek choćby tylko dla Polaków??? pozdro Wiesiek W ogóle świetnie to polepszyło logistykę wyjazdów: - Gurgl (sob/nie) Soelden (pon/wto) pewnie 2x w sezonie - Kappl i Ischgl jw 2 bardzo fajnie składające się "nowe" wyjazdy i tradycyjnie - Nauders, SFL - Zillertal - chciałbym też 2x w sezonie - Kutzbuhel ,i Skiwelt - Hochzeiger i Kuhtai - niedoceniane a znakomite no i na początku i końcu lodowce - Tux - Stubai pewnie 2x - Pitztal A gdzieś po drodze KONIECZNIE Axamer Lizum Qrde - krótki ten sezon i gdzie powtórka St Anton??? Drogi Jurku pomyśl coś jak to upchnąć...

Użytkownik Wujot edytował ten post 30 sierpień 2012 - 21:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzych za te cudowne newsy - klamka zapadła ( zresztą już pare dni temu ) i na pewno wybieram Tyrol. Same topowe ośrodki Austrii, a tyle było "nocnych Polaków rozmów" zeszłym sezonie w Salzburgu :) :) Tam też wypas, ale tu więcej i wyżej - i w końcu warto poznawać nowe szlaki :) Poprzednia zima byla akurat "zimą stulecia" w Salzburgu więc świetnie ale tu jest gwarancja śniegu, nawet przy nędznej - 5 lodowców! Ogień sezon! marzenie :) ...chyba już jutro ma padać śnieg - tam wyżej! EDIT Dzisiejsza fotka z kamerki z lodowca Rettenbach w Soelden - i ma podobno padać cały dzień :) solden.jpg A tutaj zrzut ekranu z sytuacji w Hochgurgl gurgle.jpg Cdn Gurgli :) gurgle 2.jpg

Użytkownik jaro323 edytował ten post 31 sierpień 2012 - 12:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oto przybliżony plan wyjazdów mojej ekipy - dla przypomnienia - w tym sezonie objeżdżamy Tyrol - http://www.snowcard.tirol.at/ . Wyjeżdżamy zawsze w piątek wieczorem,4 dni na nartach od soboty do wtorku włącznie,w środę rano stawiamy się grzecznie w pracy :-) 1) 12.10 - Hintertux prawdopodobnie,chyba,że otworzą gdzieś więcej tras.... 2) 26.10 - Pitztal lub Soelden 3) 09.11 - Stubai 4) 23.11 - Dolina Oetztal - Obergurgl/Soelden 5) 07.12 - Ischgl/Serfaus-Fiss-Ladis 6) 04.01 - Skiwelt/Kitzbuehel itd. co 2 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...