Skocz do zawartości

wykrok


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Sally Nie odebrałaś właściwie mojego żartu. Odnośnie tematu uważam, że powiedziano tu wszystko co jest istotne i nie ma co się rozwodzić.

No to pzrykro mi ,ale i tak uwazam ,ze takie tel. i priv ograniczaja dyskusje a dlatego ,bo odnośnie tematu tak uwazasz dopiero po telefonie własnie. Ale kazdy ma prawo :) Pozdrawiam

znam kogoś (część forowiczy również), kto jeździ właśnie w taki sposób, że inicjując skręt zaczyna go od świadomego i celowego wysunięcia narty/nogi .... nie jest to w żadnym stopniu naturalne jest to typowy ruch nogi w wykroku .... coś takiego, sprawdza się (częściowo) przy wożeniu swych członków na stokach o małym nachyleniu .... pozwala szybciej nabrać prędkości i ułatwia postawienie narty na krawędzi to takie oszukiwanie , samego siebie .... przy większym nachyleniu stoku , taka jazda w ogóle się nie sprawdza .... brak stabilności narciarz, po prostu sobie nie radzi na stromym wysunięcie narty wewnętrznej będzie zawsze ..... bo to jest naturalne ułożenie nóg ważne by nie był to wykrok a skutek , ułożenia biodra jarek :)

Widzialam goscia który własnie tak jeździł i to na małymnachyleniu(ja nazwałam płaskim) denerwował mnie bo jeździł szybciej a ja nie mogam nabrac predkości.Właśnie powyszszy opis pasuje do niego jak ulał.(miałam nawet pisac o tym ale baam się ze mnie wysmiejecie ze mam zwidy . Dziekuje bo ja pisząc i mysląc o wykroku własnie taka jazde miałam na myśli a po ostatnich postach zaczęłam watpić ze nie umiem rozróżnic tego świadomego wykroku od naturalnego wysuniecia narty. Dzieki Sally

Mysle, ze czekasz nie na jakies byle jakie A-frame, tylko na odlotowe, takie kiedy... Cytuje: "trzeba sie ratowac przed wypadnieciem z trasy, stosujac a-frame"

No witam Dawno sie nie udzielałes na forum .Tym bardziej jest mi miło ,ze odpowediałes na mój własnie post.,choć pewnie bardziej zainspirował Cie cytat..W takim razie czekam na rozwiniecie oczywiście przez Ciebie skoro juz zacząłeś :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

np gdy musze wejsc mocniej na dolna krawedz a nie mam czasu , zeby inaczej to zrobic...

.... czyli jest to skutek błędu a tym samym , brak czasu na ustawienie ciała we właściwej pozycji coś na kształt 'półproduktu' dalej .... sytuacje niechciana, z której narciarz chce jak najszybciej 'uciec' tylko na dal nie rozumiem , jak i po co to ćwiczyć ? .... nie lepiej ćwiczyć właściwe ustawienie swych członków , a tym samym unikanie sytuacji niechcianych ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak zdefiniować, co jest dopuszczalnym wysunięciem narty górnej, a co wykrokiem, bo z postów na początku wynikało, a wysunięcie jest tylko efektem paralaksy i prawdziwi narciarze trzymają narty równiutko.

Wysunięcie narty jest faktem (patrz kolejny film) .Tylko najważniejsze wzgledem czego ta zmiana położenia nart wystąpiła. Ona jest widziana na śniegu. Względem BIODER narty NIE ULEGAJĄ PRZESUNIĘCIU. http://youtu.be/Oiyje0Ee8hE

prawdziwi narciarze trzymają narty równiutko

Chyba żarujesz:) Dla niedowiarków (że jest to tajemnicze wysuwanie siłą mięsni) proponuję obejrzeć jaką wzorową równoległość podudzi prezentuje zawodnik. Potraficie wysunąc nogę w takim położeniu podudzi? Ja nie. A paralaksa przekłamuje rzeczywiste wysunięcie. Film Mitka pokazuje akurat rzeczywiste zmiany położenia nart (wobec sniegu). W efekcie ten ruch to wynik skretu stóp i skretu bioder (a raczej tylko skretu stóp, bo to krótki skret) Tu paralaksy nie ma, (tylko małe "rybie oko"). Po Twoich uwagach na temat H.H. nie wiem czy jestem uprawniony do zajmowania głosu w tej sprawie.:) Lubię edycje :D Muszę jeszcze wkleić ten filmik:http://youtu.be/gikhnEOqGrw

Użytkownik niko130 edytował ten post 17 kwiecień 2012 - 20:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tylko dodatkowo skutkuje tym, że gdy zrobisz wykrok, to nie będziesz umiał dociążyć porządnie nogi zewnętrznej. Pozdr Marcin

A ja mam wrażenie że jest dokładnie odwrotnie. Lekki wykrok pozwala na lepsze dociążenia narty zewnętrznej. Stań (najlepiej w butach narciarskich) równolegle do kanapy, bez wykroku. Pochyl się w kierunku kanapy, ale nie siadaj tylko wesprzyj się na ręce. Jeżeli zrobisz to na dywanie to zacznie ci obsuwać noga wewnętrzna bo na nią będzie szedł ciężar ciała. Przestaw nogę wew. do przodu a zacznie ci się obsuwać noga zewnętrzna bo na nią będzie szedł ciężar ciała. http://www.youtube.com/watch?v=ib99OFhDibI&feature=related A ja tak z czystej ciekawości. Do jakiego momentu wykrok jest naturalnym wysunięciem, a właściwie odwrotnie. Czy wraz ze wzrostem prędkości, niskiej pozycji, nie będzie się deko zwiększał. O tym chyba pisał JK No i A-frame, jak powinna być ułożona noga wew. przy takim położeniu nogi zew. chyba już musiała by szurać po śniegu. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i A-frame, jak powinna być ułożona noga wew. przy takim położeniu nogi zew. chyba już musiała by szurać po śniegu. Postrufka

A powiedz kiedy bedzie tobie najtrudniej ulozyc pisczele rownolegle zeby nie bylo X w kolanach? Jak beda stopy rowno. I nie mowie na podlodze tylko na pohylosci i nie wnikam czy wysuniecie jest skutkiem biodra czy ruchu stopa - mysle ze tu o biodro chodzi i Szafranski tak pisze. Polm. Dales pare razy mata ale teraz sie nie popisales. Wpisuje Harb w wujcia google przebieram i: http://www.blogger.c...807953538149383 Generalnie koles mnie kolo d... lata. Ale zeby bylo sprawiedliwie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć He he, no to skąd wiesz, że Giorgio robił to celowo. Tylko nie pisz, że widać to na filmie bo będzie to jeszcze bardziej smieszne niż dobudowywanie wątpliwej ideologii do własnych przemysleń w stylu Herba (całkowicie się tu zgadzam z Twoim osądem). Jadąć na filmie pilnowałem się aby zbytnio nie wysuwac narty - mniej więcej w do dwóch trzecich filmu, później o tym zapomniałem bo szukałem Kacpra i od racu widać jak silne jest wysunięcie - niezamierzone, wynikające jedynie z naszej budowy. Pozdrawiam

Ja się na temat Giorgio Rocca nie wypowiadałem. Na początku wątku, napisałem że wielkość tego wysunięcia czy też wykroku, zależy w dużej mierze od długości narty. Rocca jedzie na krótkich nartach i nie widzę żeby wysuwał. Poniżej kilka zdjęć tej samej pani na różnych nartach Didier+Cuche+Audi+FIS+World+Cup+Men+Super+UoIUNVaLwoFl.jpg

Załączone miniatury

  • Lindsey+Vonn+Audi+FIS+World+Cup+Women+Slalom+z1mmCPghnmFl.jpg
  • Lindsey+Vonn+Audi+FIS+World+Cup+Women+Downhill+emXDC0a3AxLl.jpg
  • Lindsey+Vonn+Audi+FIS+World+Cup+Women+Super+z0rx_JqL726l.jpg
  • Lindsey+Vonn+Audi+FIS+World+Cup+Women+Downhill+6qnBWlLS0tkl.jpg
  • Lindsey+Vonn+Audi+FIS+World+Cup+Women+Super+xLS75RqKiehl.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wysunięcie narty jest faktem (patrz kolejny film) .Tylko najważniejsze wzgledem czego ta zmiana położenia nart wystąpiła. Ona jest widziana na śniegu. Względem BIODER narty NIE ULEGAJĄ PRZESUNIĘCIU.......... .........Film Mitka pokazuje akurat rzeczywiste zmiany położenia nart (wobec sniegu). W efekcie ten ruch to wynik skretu stóp i skretu bioder (a raczej tylko skretu stóp, bo to krótki skret) Tu paralaksy nie ma, (tylko małe "rybie oko"). Po Twoich uwagach na temat H.H.......

Dzięki i pozdrawiam. Polm Kręcisz sporo - szkoda. Co do początkujących to oczywista racja. Tylko, że nie o to chodzi. Każy głupi wytnie skręt wysuwając wenętrzną, obracająć biodra itd. Sam tak robiłem pierwsze ciete skrety na nartach 2.10. Tylko, że nie o to chodzi raczej. Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 18 kwiecień 2012 - 00:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kiedy bedzie tobie najtrudniej ulozyc pisczele rownolegle zeby nie bylo X w kolanach? Jak beda stopy rowno. I nie mowie na podlodze tylko na pohylosci i nie wnikam czy wysuniecie jest skutkiem biodra czy ruchu stopa - mysle ze tu o biodro chodzi i Szafranski tak pisze. Polm. Dales pare razy mata ale teraz sie nie popisales. Wpisuje Harb w wujcia google przebieram i: http://www.blogger.c...807953538149383 Generalnie koles mnie kolo d... lata. Ale zeby bylo sprawiedliwie:)

Sam to o sobie napisał :). Sprawdzałem już wcześniej. http://www.fis-ski.c...Search&limit=20 Baza zawiera alpejczyków z lat czterdziestych ubiegłego wieku, więc Harb też powinien być, a nie ma. Gdyby naprawdę coś więcej znaczył, to jego szkoła składała by się z kilkudziesięciu instruktorów, a nie z pięciu czy sześciu "banitów".

, a wysunięcie jest tylko efektem paralaksy i prawdziwi narciarze trzymają narty równiutko.

bzdura

Ale to zdanie czy całość ? Bo to zdanie wyrwałeś z kontekstu w taki sposób, że wygląda tak jakbym ja tak twierdził. Jeśli nie zauważyłeś, to parę linków tu wkleiłem na których chciałem pokazać, że bez wątpienia narta wew. idzie przed zewnętrzną, bez błędów paralaksy itp.

Wysunięcie narty jest faktem (patrz kolejny film) .Tylko najważniejsze wzgledem czego ta zmiana położenia nart wystąpiła. Ona jest widziana na śniegu. Względem BIODER narty NIE ULEGAJĄ PRZESUNIĘCIU. http://youtu.be/Oiyje0Ee8hE Chyba żarujesz:) Dla niedowiarków (że jest to tajemnicze wysuwanie siłą mięsni) proponuję obejrzeć jaką wzorową równoległość podudzi prezentuje zawodnik. Potraficie wysunąc nogę w takim położeniu podudzi? Ja nie. A paralaksa przekłamuje rzeczywiste wysunięcie. Film Mitka pokazuje akurat rzeczywiste zmiany położenia nart (wobec sniegu). W efekcie ten ruch to wynik skretu stóp i skretu bioder (a raczej tylko skretu stóp, bo to krótki skret) Tu paralaksy nie ma, (tylko małe "rybie oko"). Po Twoich uwagach na temat H.H. nie wiem czy jestem uprawniony do zajmowania głosu w tej sprawie.:) Lubię edycje :D Muszę jeszcze wkleić ten filmik:http://youtu.be/gikhnEOqGrw

To są krótkie skręty na krótkich nartach. Ja nie uzurpuję sobie dawania praw głosu na tym forum. Jesteśmy tutaj aby się pospierać w słusznej sprawie, a nie żeby pokazać muskuły. Akurat dla mnie HH nie jest autorytetem, tylko hochsztaplerem który zarabia mnóstwo pieniędzy na swoich kursach w postaci DVD i książek. Ja mu tych pieniędzy nie żałuję, ale wzorem po jego filmikach to on dla mnie nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to o sobie napisał :). Sprawdzałem już wcześniej. http://www.fis-ski.c...Search&limit=20 Baza zawiera alpejczyków z lat czterdziestych ubiegłego wieku, więc Harb też powinien być, a nie ma. Gdyby naprawdę coś więcej znaczył, to jego szkoła składała by się z kilkudziesięciu instruktorów, a nie z pięciu czy sześciu "banitów".

No to szach-mat :):):):):)

Bo Didier to tyle mi powiedział [ATTACH=CONFIG]31331[/ATTACH]

Dobre!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się rozdyskutowaliście... :D Widzę dwie kontrowersje:
  • Wysunięcie wewnętrznej narty jest spowodowane ruchem biodra (Niko); wysuwanie narty powoduje także ruch biodra (Szafrański/Bydliński)
  • Praktycznie nie da się zrobić nieprawidłowego (nie wynikającego z anatomii i geomerii) wykroku w porządnych butach narciarskich, czyli każdy jest prawidłowy (Harpia); Są nieprawidłowe wykroki (sporo dyskutantów :D).
AD 1 Moim zdaniem to tylko subiektywne odczucie. To ten sam ruch który Niko odczuwa jako ruch biodra przy okazji przesuwający nartę, a Szafrański odwrotnie.... ;) Ważny jest tylko efekt końcowy. Wewnętrzne biodro i narta z przodu... (Inna sprawa to moje odczucia - całkowicie zgodne z Niko, ale to tylko subiektywne wrażenia). AD 2 Tutaj zgadzam się z Harpią. Trzeba sporego wysiłku, żeby zrobić nadmierny wykrok wbrew butom... :D. Choć pewnie się da - jak ktoś się uprze... Na koniec najważniejsze. Moim skromnym zdaniem narciarskiego lamera: Piszecie dziesiątki stron o "błędzie nadmiernego wysuwania wewnętrznej nogi". A to albo żaden błąd, albo jeśli już to minimalny. Naprawdę poważnym błędem, jest jazda bez wysuwania wewnętrznej narty, a tak naprawdę bez wysunięcia do przodu wewnętrznego biodra. To jest problem poważnie ograniczający możliwości postępu... Wiem coś na ten temat, bo to także mój problem... :D Pozdrawiam. Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 18 kwiecień 2012 - 12:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę poważnym błędem, jest jazda bez wysuwania wewnętrznej narty, a tak naprawdę bez wysunięcia do przodu wewnętrznego biodra. To jest problem poważnie ograniczający możliwości postępu... Wiem coś na ten temat, bo to także mój problem... :D Pozdrawiam. Tadek

Jak sie pojedzie rownolegymi stopami to sie bedzie pluzc. Przed chwila wchodzilem po schodach i stanolem w poprzek na dwoch stopniach jeden do gory i jeden nizej. rownolegle da sie stanąc ale od razu robi sie X i jest niewygodne no to daje wykrok do przodu jak na filmie niko i jest luzik. pytanie narciarskich lamerow takich jak my jest jak uruchomic ten wykrok jadac w rozkroku i tu jest pies pogrzebany i pewnie pojawi zaraz sie tysiace sposobow:):):):):) I calkiem dobrze bo trzeba poprobowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to są różne skręty (ale podobna faza), ale im dłuższe narty tym trudniej jest obciążyć ich dziób, a to jest potrzebne do zainicjowania skrętu. Sfilmowałem swoje nogi i zauważyłem, że wysuwam nartę wewnętrzną, tak o pół buta. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Zacząłem się zastanawiać dlaczego to robię. Nie jestem narciarzem dobrze jeżdżącym technicznie, mimo że dość długo jeżdżę, to mam te swoje nawyki których już nie wytępię (chyba ). Ale właśnie zastanowiło mnie dlaczego wysuwam (bo wysuwam z pewnością) nartę wewnętrzną. Mam na to swoje przemyślenia i jestem mocno przekonany o ich słuszności, znaczy o powodzie, a nie o słuszności wysuwania wew. narty.

Piszesz ,że "zauważyłem,że wysuwam nartę wew......" To, ze ona jest wysunięta to bardzo dobrze, ale jeśli Ty masz świadomość jej wysuwania to żle, bo to może być dalekie od balansu naturalnego ( film ). Jeśli to pociąga własciwe ułożenie Twojego biodra, to wtedy GRA. Ale po co robić to tak "na okrąglo" jak od razu można wkładać biodro do skrętu (tak robią zaawansowani narciarze). Piszesz:

Ja wiem, że to są różne skręty (ale podobna faza), ale im dłuższe narty tym trudniej jest obciążyć ich dziób, a to jest potrzebne do zainicjowania skrętu.

Wkleiłem dwie fotki. http://www.skiforum....4703600&thumb=1 http://www.skiforum....4703507&thumb=1 Nie to ,że są narty dłuższe tylko to są zupełnie inne skrety. Bieg zjazdowy, czy SG to konkurencje w których narciarz jedzie bardzo szeroko i nisko. Kiedy dochodzi do zaciesnienia skrętu (tak jak na fotkach)to musi wejść mocno na krawędz , wykonuje też ruch skrętny nart (duża kontrotacja, co widać na fotkach). Robi to w bardzo niskiej pozycji. Aby jechać w równowadze (naturalnej) musi miec tak mocno wysunięte narty. Ale to jest ułamek sekundy. Jak to wygląda w trakcie jednego skrętu:capture-20120417-233314-crop-tile.jpg Obrazek doskonale pokazuje paralaksę . Na 2-3 fotce wręcz widać nartę wew "cofniętą" . Czy widać jakiś ruch stopami nogami , który by wyjasniał przesunięcie nart , które widać na fot 5-6. Natomiast obserwujcie biodra i układ (kontry) zawodniczki jak zmienia sie w trakcie skrętu. Aby być w równowadze naturalnej NOGI SAME ustawiają sie relatywnie do położenia BIODER. Warto jeszcze raz obejrzeć film http://www.youtube.com/watch?v=ib99OFhDibI&feature=player_embedded Tam mamy rożne skręty DH, GS i SG. Warto zwrócić uwagę na to JAKI skręt jedzie zawodnik. Bo to stanowi różnicę. Obserwujcie BiIODRA zawodników, bo to co robi najpierw to "wrzuca" biodro do skrętu a nogi "podkłada"aby mieć równowagę. Może po obejrzeniu będzie można zrozumieć hasło mojej stopki "uwolnij ciało" :).

Użytkownik niko130 edytował ten post 18 kwiecień 2012 - 12:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A jak takie wysunięcie ma się z punktu fizyki. Moment zmiany krawędzi- jedziemy na wprost, obie narty mają taką samą prędkość. Wchodzimy w zakręt narta wewnętrzna idzie po mniejszym łuku, a zewnętrzna po większym. Ciało musi zareagować jak mechanizm różnicowy. Jeżeli nie zareaguje jedziemy jak w gokarcie - z uślizgiem

Cześć Jadąć na filmie pilnowałem się aby zbytnio nie wysuwac narty - mniej więcej w do dwóch trzecich filmu, później o tym zapomniałem bo szukałem Kacpra i od racu widać jak silne jest wysunięcie - niezamierzone, wynikające jedynie z naszej budowy. Pozdrawiam

UWOLNIJ CIAŁO Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A jak takie wysunięcie ma się z punktu fizyki. Moment zmiany krawędzi- jedziemy na wprost, obie narty mają taką samą prędkość. Wchodzimy w zakręt narta wewnętrzna idzie po mniejszym łuku, a zewnętrzna po większym. Ciało musi zareagować jak mechanizm różnicowy. Jeżeli nie zareaguje jedziemy jak w gokarcie - z uślizgiem UWOLNIJ CIAŁO Postrufka

Ciało reaguje, co prawda nie jak mechanizm różnicowy. Obejrzyjmy filmik: http://vimeo.com/9418904 Ciało (niebieska kulka) "leci w dół" a nogi mają się tam znalezć aby ciału było wygodnie. Jak mają nogi naciskać na snieg pokazane jest w animacji. Sniegu nie torturujemy, o niego sie wspieramy i odbijamy. Dlatego eksperta, profi , zawodnika nie rozliczajmy do cm gdzie ma nogi. Czy jedzie na obu nartach, czy na jednej JEDZIE ZAWSZE W RÓWNOWADZE. W realiach naszej jazdy odpowiada to jezdzie sytuacyjnej (uniwersalnej). Jak mało narciarzy tak właśnie jeżdzi. W częsci filmu przedstawiającej jazdę w bramkach widać wyraznie,że NIKT nie myśli o wysuwaniu nogi, ciało (niebieska kulka)' "spada" jak najkrótsza drogą. W takiej jeżdzie mogą i trafiają sie częste błędy, które znowu są interpretowane jako jakieś super nadzwyczajne techniki. A oni się po prostu bronią przed utratą równowagi.Robią to zresztą fantastycznie (ta ostatnia uwaga o obronie nie dotyczy tego filmu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mnie animacja utwierdziła jeszcze bardziej, że wykrok jest potrzebny bo narty poruszają się po okręgu. Czyli mają różne promienie a balans ciałem jak piszesz to obrona ciała przed utratą równowagi. Dłuższe narty większe wysunięcie. (I może stąd łatwiej początkującym jest na nartach z rockerem. Dolna narta mocniej dociążona- dłuższa krawędź górna mniej dociążona krawedź krótsza. Co jeszcze ma być bardziej spotęgowane w nartach Amphibo) Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 18 kwiecień 2012 - 17:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie ze wykrok jest efektem nie przyczyna. jak jade w dol stoku w lini w rozkroku i wykonuje skret dostokowy to nie przesuwam narty lewej w lewym skrencie ani prawej w prawym skreci tylko daje kolanka do srodka i przesuwam do srodka poldupek skutek jest taki ze narta gorna sama sie wysunie. Jest jedno ale to wysuniecie bedzie rózne dla róznych narciarzy i zalezne od ilustam czynnikow czy to wygimnastykowanie czy to anatomia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfredzie prześmiewco! :D Rozumiem, że żartujesz z 2 powodów: Po pierwsze - zamiast tak zaawansowanej teorii, trzeba więcej praktyki. Pełna zgoda, ale jak się nie ma co się lubi... trzeba się jakoś ratować i te 11 dni wykorzystać na maksa. I wtedy podbudowa teoretyczna jest niezbędna. Po drugie jesteś zwolennikiem jazdy frontalnej, czyli wykpiwasz wysuwanie biodra (narty, itd)... ;). Alfredzie - mimo że nie widziałem Cie na żywo, jestem gotowy założyć się o butelkę dobrego wina (którą mam nadzieje wspólnie wypijemy) - że sfilmuję Cię jak jeździsz "atakując" każdy zakręt wewnętrznym biodrem. Po prostu jak każdy bardzo dobry narciarz to robisz... :D Pozdrawiam. Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się pogoda zepsuła. Ech...

Oooo. dużo masz do powiedzenia w tym temacie. natrafiłem na dwa dwa ciekawe twoje posty z których pozwolę sobie zacytować fragmenty pierwszy sprzed roku:

Jestem co najwyżej powiatowym rzemieslnikiem ( bo poza powiat sie nie wypuszczam). Na moim podworku sobie radze. Nie narzucam nikomu swoich poglądów , co najwyżej zachęcam aby co nieco poprawili .

i drugi świeży

Mnie może zrozumieć dobry narciarz, albo ambitny. Jeśli ktoś chce posiąść SZTUKĘ jeżdzenia na nartach musi pójść moją drogą. Nie liczę na zrozumienie pyszałków, napinających sie. Oni pozostaną narciarskim zerem. Pozdrawiam prawdziwych narciarzy. Do zobaczenia na stoku.

tak się zmienić w ciągu roku? który to prawdziwy Niko? Andropauza go dopadła i huśtawka nastrojów:D pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest jazda frontalna? To tak jak kiedys byla taka moda ze sie tylko pietkami nart pedzlowalo i snieg odsypywalo? troche jak dzisiaj snowbordzisci. Pytam bo nie wiem.

Wiem, ze wiesz ale podoba mi sie porownanie. Moda to raczej nie byla ale tak sie jezdzilo. Jezdzilo sie frontem do dolu, dla kobiet bylo to piersiami w dol, fachowo w lini spadku stoku. Dzis przy carvingu jedziemy frontem za nartami. W jezdzie rekreacyjnej i nieco wiecej, nie ma potrzeby kontrowac tz ustawiac sie bokiem do kierunku jazdy. W tych przypadkach (kontrze) nastepuje zwiekszenie wykroku i jest to rowniez naturalne. Jak sie wali eleboraty na temat wykroku to i trzeba "dzielic zapalki na czworo"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze wiesz ale podoba mi sie porownanie. Moda to raczej nie byla ale tak sie jezdzilo. Jezdzilo sie frontem do dolu, dla kobiet bylo to piersiami w dol, fachowo w lini spadku stoku. Dzis przy carvingu jedziemy frontem za nartami. W jezdzie rekreacyjnej i nieco wiecej, nie ma potrzeby kontrowac tz ustawiac sie bokiem do kierunku jazdy. W tych przypadkach (kontrze) nastepuje zwiekszenie wykroku i jest to rowniez naturalne. Jak sie wali eleboraty na temat wykroku to i trzeba "dzielic zapalki na czworo"

ehe kumam poprostu nie robi sie sruby cialem kolana w te ramiona wewte Jest jedno Jak nie robiac sruby utrzymac sie na krawedzi zewnetrznej? baletowo jak na twoim zdjeciu:) wykrokiem? Bo cos mnie tu nie pasi jedni to inni tamto jazda taka jak piszesz z rownym obciazeniem nogi gornej i krawedzi zewnetrznej to b byla przyjemnosc sla kolanek wogole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...