Skocz do zawartości

wykrok


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys byla tu zazarta dyskusja o tym , czy wykrok jest dobry czy zly (czyli gorna stopa bardziej do przodu, dolna bardziej z tylu). podawane byly tez "normy". tak przypadkowo poogladalem sobie pare przejazdow z tegorocznego WC- i co????? dolna stopa dwie trzy dlugosci stopy za gorna - roznie w roznych fazach skretu…. i co no to Koledzy, twierdzacy, ze "za dlugi wykrok to blad"???? a moze kolejny przyklad schizmy miedzy "jedynie slusznym stylem na hali szrenickiej" a skuteczna jazda??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kiedys byla tu zazarta dyskusja o tym , czy wykrok jest dobry czy zly (czyli gorna stopa bardziej do przodu, dolna bardziej z tylu). podawane byly tez "normy". tak przypadkowo poogladalem sobie pare przejazdow z tegorocznego WC- i co????? dolna stopa dwie trzy dlugosci stopy za gorna - roznie w roznych fazach skretu…. i co no to Koledzy, twierdzacy, ze "za dlugi wykrok to blad"???? a moze kolejny przyklad schizmy miedzy "jedynie slusznym stylem na hali szrenickiej" a skuteczna jazda??????

Wykrok ,ale w drugą stronę czyli górna do tyłu ? ciekaw jestem Waszej opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys byla tu zazarta dyskusja o tym , czy wykrok jest dobry czy zly (czyli gorna stopa bardziej do przodu, dolna bardziej z tylu). podawane byly tez "normy". tak przypadkowo poogladalem sobie pare przejazdow z tegorocznego WC- i co????? dolna stopa dwie trzy dlugosci stopy za gorna - roznie w roznych fazach skretu…. i co no to Koledzy, twierdzacy, ze "za dlugi wykrok to blad"???? a moze kolejny przyklad schizmy miedzy "jedynie slusznym stylem na hali szrenickiej" a skuteczna jazda??????

Im dłuższa narta tym większy wykrok. Ma to uzasadnienie fizyczne. Można to wyjaśnić na rysunku, ale że jestem tylko teoretykiem bez praktyki to odpuszczę sobie rysowanie. Poobserwuję z boku pomysły.

Wykrok ,ale w drugą stronę czyli górna do tyłu ? ciekaw jestem Waszej opinii

Przy jeździe telemarkiem jest właśnie taki wykrok. Na "normalnych" nartach jest to niebezpieczne/niewygodne. Nie wiem czy próbowałeś, jeśli nie to spróbuj na małej prędkości. Dziwne uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe telemarkiem jest właśnie taki wykrok. Na "normalnych" nartach jest to niebezpieczne/niewygodne. Nie wiem czy próbowałeś, jeśli nie to spróbuj na małej prędkości. Dziwne uczucie.

Za namową mojego //osobistego// , trenera trochę po próbowałem kiedy nie widział;) no co jest tak, można jechać szybciej ,nawet lepiej wtedy i jedziemy tylko na dolnej narcie ,dobre ćwiczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan koval wykrok kiedys byla tu zazarta dyskusja o tym , czy wykrok jest dobry czy zly (czyli gorna stopa bardziej do przodu, dolna bardziej z tylu). podawane byly tez "normy". tak przypadkowo poogladalem sobie pare przejazdow z tegorocznego WC- i co????? dolna stopa dwie trzy dlugosci stopy za gorna - roznie w roznych fazach skretu…. i co no to Koledzy, twierdzacy, ze "za dlugi wykrok to blad"???? a moze kolejny przyklad schizmy miedzy "jedynie slusznym stylem na hali szrenickiej" a skuteczna jazda??????

Kuba! fajnie, że ruszyłeś ten temat - odpuściłem sobie dyskusję z Niko i Mitkiem bo nie mam przygotowania merytorycznego/metodologicznego jak oni. Ale mogę powiedzieć, że byłem za to sporo czasu na lodowcach gdzie trenowały liczne reprezentacje (w tym też polska) . I statystycznie rzecz biorąc w skręcie długim u 9 zawodników na 10 jest duży wykrok a u 2 na 10 - bardzo duży. I nie miałem wątpliwości, że jest to wykrok. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba! fajnie, że ruszyłeś ten temat - odpuściłem sobie dyskusję z Niko i Mitkiem bo nie mam przygotowania merytorycznego/metodologicznego jak oni. Ale mogę powiedzieć, że byłem za to sporo czasu na lodowcach gdzie trenowały liczne reprezentacje (w tym też polska) . I statystycznie rzecz biorąc w skręcie długim u 9 zawodników na 10 jest duży wykrok a u 2 na 10 - bardzo duży. I nie miałem wątpliwości, że jest to wykrok.

A widziałes jaki a-frame odstawiają? Kompletnie 'nieprzepisowy'! Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że moje błędy ( a-frame i wykrok) będą znów, kiedyś cool? :) Pytam bo potwornie z nimi walczę i efekty są, ale czuję się jakoś tak ..............nienaturalnie:) To jedyny film z czasów przed rozpoczęciem "zmiany stylu". Na dziś wygląda to znacznie inaczej i (Mitek) muszę Cię zmartwić wynika z różnic sprzętowych. p.s. do tego tematu także podchodzę dość luźno ale liczę na ciekawe rozwinięcie prowokujące, inspirujące przemyślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wrażenia artystyczne z A-Frame są OK! Efekt w prędkości podobno do kitu. Sądząc po konfrontacji na zawodach to chyba prawda. Albo , może 25-lat różnicy wieku "robi" więcej. Co obstawiacie? Błędy techniczne czy .....kalendarz? p.s. wyklętości:) się nie boję. Jeżdżę dla siebie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys byla tu zazarta dyskusja o tym , czy wykrok jest dobry czy zly (czyli gorna stopa bardziej do przodu, dolna bardziej z tylu). podawane byly tez "normy". tak przypadkowo poogladalem sobie pare przejazdow z tegorocznego WC- i co????? dolna stopa dwie trzy dlugosci stopy za gorna - roznie w roznych fazach skretu…. i co no to Koledzy, twierdzacy, ze "za dlugi wykrok to blad"???? a moze kolejny przyklad schizmy miedzy "jedynie slusznym stylem na hali szrenickiej" a skuteczna jazda??????

" dolna stopa dwie trzy dlugosci stopy za gorna - roznie w roznych fazach skretu…."

Na nartach wykonujemy dużo niechcianych przyruchów, zlych ukladów. Jednym z nich jest WYKROK . Na rys poniżej przedstawiam swój punkt widzenia . Narciarz jadący normalnie w równowadze , majacy czucie nart MUSI jechać w ROZSTAWIE ,który wynika z anatomicznego ustawiania sie stóp - zielona gruba kreska(kiedy do skrętu wchodzimy kierując biodro). Mozemy jechać frontalnie, wówczas nasze biodro się nie wysuwa , stopy względem siebie nie ulegną przesunieciu. W obu przypadkach muszą być zachowane równoleglosci wszystkich stawów. Jesli nie są to narciarz wysuwa nartę lub cofa(górną). Taki narciarz pozbawia się kontroli równowagi, prowadzenia nart dokładnie równolegle (zazwyczaj :ciągnie " za sobą nartę dolną), oddziaływania (sterowania) na własciwą częsć krawędzi narty, w krancowych przypadkach może doprowadzić do zaklinowania sie nart (narty zachodzą na siebie, dolna podjeżdza pod górną powodując nawet wyrzucenie narciarza z nart). Rysunek pokazuje prawidlowy ROZSTAW stóp. Zależy on od szerokosci ustawienia nart. Pokazuję też wpływ paralaksy ( kierunku patrzenia) na wrażenie "zmieniającego się " rozstawiania stop. capture-20120415-101451-crop.png - gdzie: "R" - jest to szerokość ustawienia nart w fazie "przejscia". Chętnie obejrzę filmy , fotki na podstawia których JK próbuje wywołać "burzliwą dyskusję" . Na ten temat już było wszystko powiedziane.

Użytkownik niko130 edytował ten post 15 kwiecień 2012 - 10:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

no nie wiem, czy nie zosatniesz wyklety. tak jak ja, kiedy odezwalem sie w obronine A-frame. przypomina mi to punktacje jazdy figurowej na lodzie….a zwlaszcza wrazenia artystyczne.

Sparwdź jak dziala niekontrolowany A-frame w momencie gdy masz go możliwość kontrolowaqć. Ja mam tendencje do prowadzenie narty górnej płasko (nie ma nic wpsólnego z dociążaniem) i sprawdzałem wielokrotnie jaki wpływ ma na jazdę w skręcie zwykłe pochylenie wewnętrznego podudzia doprowadzająće do równoległości obu. Co do wykroku - chyba szukasz dziury w całym. Bedzie zawsze jako efekt a jako przyczyna jest błędem. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że moje błędy ( a-frame i wykrok) będą znów, kiedyś cool? :)

.... może i będzie, tego nie jestem w stanie przewidzieć ale jedno wiem , ..... może być przyczyną , dla której zaczniesz aktywnie udzielać się w dziale , 'Zdrowie' płasko prowadzona, wewnętrzna narta , robi dokładnie co innego niż narta dolna, prowadzona na krawędzi ..... tak prowadzona nartą, nie jesteś w stanie posiłkować się w sytuacjach zagrożenia (np. drobna korekta równowagi) a jak do tego dołożysz , wykrok / czyli tak naprawdę, zwężenie pozycji po przez ustawienie nart bliżej siebie / może się zdarzyć, że zabraknie tego ułamka sekundy, który w danej sytuacji będzie najważniejszym .... wzorowanie się na zawodnikach , nie jest czymś złym tyle tyko, że poziom ich umiejętności pozwala im na 'cudowanie' w celu osiągnięcia wyniku ..... wystarczy popatrzeć , ile razy w jednym przejeździe zawodnik jedzie na jednej narcie - dla niego to normalne i można rzec, naturalne gdzie nawet dla dobrego narciarza , taka sytuacja to ..... rodzaj zagrożenia, a nie świadoma jazda , z której stara się jak najszybciej uciec a tu też jest narta wysuwana ? .... bo jak dla mnie , to naturalna jazda i naturalna praca biodra, nóg etc .... pozdrawiam jarek :) PS. fajny temat ..... na sezon ogórkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach wykonujemy dużo niechcianych przyruchów, zlych ukladów. Jednym z nich jest WYKROK . Na rys poniżej przedstawiam swój punkt widzenia . Narciarz jadący normalnie w równowadze , majacy czucie nart MUSI jechać w ROZSTAWIE ,który wynika z anatomicznego ustawiania sie stóp - zielona gruba kreska(kiedy do skrętu wchodzimy kierując biodro). Mozemy jechać frontalnie, wówczas nasze biodro się nie wysuwa , stopy względem siebie nie ulegną przesunieciu. W obu przypadkach muszą być zachowane równoleglosci wszystkich stawów. Jesli nie są to narciarz wysuwa nartę lub cofa(górną). Taki narciarz pozbawia się kontroli równowagi, prowadzenia nart dokładnie równolegle (zazwyczaj :ciągnie " za sobą nartę dolną), oddziaływania (sterowania) na własciwą częsć krawędzi narty, w krancowych przypadkach może doprowadzić do zaklinowania sie nart (narty zachodzą na siebie, dolna podjeżdza pod górną powodując nawet wyrzucenie narciarza z nart). Rysunek pokazuje prawidlowy ROZSTAW stóp. Zależy on od szerokosci ustawienia nart. Pokazuję też wpływ paralaksy ( kierunku patrzenia) na wrażenie "zmieniającego się " rozstawiania stop. Beat+Feuz+Audi+FIS+World+Cup+Men+Super+Combined+zkVeyXq_P48l.jpg Cały album można znaleźć tu http://www.zimbio.co...z/browse?Page=1

Załączone miniatury

  • Beat+Feuz+Audi+FIS+World+Cup+Men+Downhill+lGEPPRts1Lal.jpg
  • Beat+Feuz+Audi+FIS+World+Cup+Men+Giant+Slalom+6eIqC4SyTr6l.jpg
  • Beat+Feuz+Audi+FIS+World+Cup+Men+Super+Combined+32idMZRi3fgl.jpg

Użytkownik polm edytował ten post 15 kwiecień 2012 - 18:23 Dopisek o kącie ss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach wykonujemy dużo niechcianych przyruchów, zlych ukladów. Jednym z nich jest WYKROK . Na rys poniżej przedstawiam swój punkt widzenia . Narciarz jadący normalnie w równowadze , majacy czucie nart MUSI jechać w ROZSTAWIE ,który wynika z anatomicznego ustawiania sie stóp - zielona gruba kreska(kiedy do skrętu wchodzimy kierując biodro). Mozemy jechać frontalnie, wówczas nasze biodro się nie wysuwa , stopy względem siebie nie ulegną przesunieciu. W obu przypadkach muszą być zachowane równoleglosci wszystkich stawów. Jesli nie są to narciarz wysuwa nartę lub cofa(górną). Taki narciarz pozbawia się kontroli równowagi, prowadzenia nart dokładnie równolegle (zazwyczaj :ciągnie " za sobą nartę dolną), oddziaływania (sterowania) na własciwą częsć krawędzi narty, w krancowych przypadkach może doprowadzić do zaklinowania sie nart (narty zachodzą na siebie, dolna podjeżdza pod górną powodując nawet wyrzucenie narciarza z nart). Rysunek pokazuje prawidlowy ROZSTAW stóp. Zależy on od szerokosci ustawienia nart. Pokazuję też wpływ paralaksy ( kierunku patrzenia) na wrażenie "zmieniającego się " rozstawiania stop. [ATTACH=CONFIG]31285[/ATTACH] - gdzie: "R" - jest to szerokość ustawienia nart w fazie "przejscia". Chętnie obejrzę filmy , fotki na podstawia których JK próbuje wywołać "burzliwą dyskusję" . Na ten temat już było wszystko powiedziane.

prosze to pierwszy z brzegu przyklad gerneralnie im wieksza predkosc tym wieksze i dluzsze i bardziej czeste momenty a-frame i duzego wykroku. oczywiscie, zaraz sie odezwa specjalisci - ze to be ze to silowa jazda, ze w koncu, zawodnicy nie umieja jezdzic. Niko - nie chce Cie obrazac, bo NIGDY nie mam takiego zamiaru, ale usilujesz wszystko wtloczyc w jeden, wyimaginowany, "idealny" sposob jazdy. a takiego niema, a jezeli ktos jezdzi wg wydumanych idealow, prawdopodobnie walnie sie na pierwszej lepszej nieprzewidzianej przeszkodzie - wlasnie usilujac za wszelka cene utrzymac "idealny" uklad. na tym REALNE narty nie polegaja. dla mnie, osobiscie, nie ma zlego elementu jazdy - sa tylkko zle wpasowane w jazde. oczywiscie, jezeli ktos jezdzi z duzym wykrokiem, jest to bledem - ale, IMHO kazdy powinien wiedziec jak w taki sposob jechac i gdzie to zastosowac. ja specjalnie czasami to cwicze od wielu lat i jak trzeba to stosuje tak samo z a-frame : jezeli jestem w sytuacji w ktorej chce to zastosowac to to robie i nie ogladam sie na jakies wyimaginowane idealy….. BTW - wykrok wg mojej definicji (moze blednej) jest to odleglosc od czuba buta dolnego do pietki buta prowadzacego, mierzona w linii (z grubsza) osi dlugiej butow.To na tym rysunku to jest oczywiste - podstawowe zasady geometrii oczywiscie "zaklinowanie" jest to nastepny pseudo-argument majacy na celu przestraszenie narciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beat Feuz. Zdobywca kilku przyszłych wielki kryształowych kul. Na zdjęciach nie ma błędu paralaksy (chociaż ja bym tego nie nazywał paralaksą), ale wyraźnie widać wysunięcie narty. Im dłuższa narta, im bardziej stromy stok i im większy rozstaw nóg tym wysunięcie większe. Zależy to też od fazy skrętu i w którym miejscu stoku ta faza występuje. Ważny jest też kąt pod jakim przecinana jest linia ss, czyli inaczej mówić czy to skręt długi, krótki, gigantowy, długi s, czy krótki s. Beat+Feuz+Audi+FIS+World+Cup+Men+Super+Combined+m5sm-H-3Uunl.jpg Zawodnicy przcież też popełniaja jakieś błedy to sa miedzy innymi chyba te róznice w czasie które decyduja o wygranej . Moze mnie opie....licie ze sie wtracam ale myśle i to dotyczy kazdego sportu ,sa pewne dobre wzorce do których dązymy to ,ze zdarzy sie zrobic błąd inaczej pojechac bo tak wyszło Janie to nie tragedia i oczywiście pewnie nieraz tak wyjdzie ,ze moze trzeba sie tak ratować nikt nie będzie od linijki mierzył ale to nie znaczy ,ze tak ma byc a juz na pewno tak sie nie uczyć chyba co? No dobra to teraz dostane za swoje ..trudno najwyzej sie czegos nauczę Pozdrawiam Sally

Użytkownik sally67 edytował ten post 15 kwiecień 2012 - 19:36 wstawiłam nie to zdjecie udało sie usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

......... dla mnie, osobiscie, nie ma zlego elementu jazdy - sa tylkko zle wpasowane w jazde. oczywiscie, jezeli ktos jezdzi z duzym wykrokiem, jest to bledem - ale, IMHO kazdy powinien wiedziec jak w taki sposob jechac i gdzie to zastosowac.......

Dziękuję. Dla mnie koniec tematu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem powiecie ,ze nie powinnam sie odzywać bo za mało jeźdże ale jstaram sie obserwowac każdy ruch ,rozgladam sie na stoku za dobrze jeźdzącymi i wiem za kim mam jechac a za kim nie . Sa osoby które jeżdża z wykrokiem(takim przesadnym ) . Co do zdjec wyzej akurat niedawno w innym temacie " Góra-dół; przód-tył; układy tułowia . O co tak naprawdę chodzi" zachwycałam sie jazda z jazdą Beat Feuz ,to film z jego przejazdem w zwolnionym tempie http://www.youtube.com/watch?v=VwUF2flGI8o&feature=player_embedded Dokładnie przyjrzałam sie jego jeździe ...tam jest małe przesuniecie ale to tylko w prawym skręcie tzn ,ze nie robi tego celowo ot wszyscy w kazdym sporcie maja jakis mankamencik ,który próbuja wyplenic ,rzadko ,zeby ktoś był idealny,ale to nie znaczy ,ze to jest prawidłowe bo to zrobił gośc który wygrał zawody(sory ale jak sie podrapie tu i tam to tezmam go nasladować ? :P ) Zreszta nie kazdy skret jest z tym przesunieciem a takie cos tez mam nasladować? [ATTACH=CONFIG]31297[/ATTACH] Zawodnicy przcież też popełniaja jakieś błedy to sa miedzy innymi chyba te róznice w czasie które decyduja o wygranej . Moze mnie opie....licie ze sie wtracam ale myśle i to dotyczy kazdego sportu ,sa pewne dobre wzorce do których dązymy to ,ze zdarzy sie zrobic błąd inaczej pojechac bo tak wyszło Janie to nie tragedia i oczywiście pewnie nieraz tak wyjdzie ,ze moze trzeba sie tak ratować nikt nie będzie od linijki mierzył ale to nie znaczy ,ze tak ma byc a juz na pewno tak sie nie uczyć chyba co? No dobra to teraz dostane za swoje ..trudno najwyzej sie czegos nauczę Pozdrawiam Sally

a dlaczego ktos ma cie o........c? moim zdaniem, nie namawiam nikogo jezdzic z nogami rozstawionymi pol metra, ale KAZDEGO namawiam do cwiczen z a-frame i cwiczen z pozostawieniem dolnej narty bardziej z tylu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ktos ma cie o........c? moim zdaniem, nie namawiam nikogo jezdzic z nogami rozstawionymi pol metra, ale KAZDEGO namawiam do cwiczen z a-frame i cwiczen z pozostawieniem dolnej narty bardziej z tylu...

Bo czasem ktos pisze za mało jeździsz to sie nie odzywaj!:o !Mi nie chodzi o nogi rozstawione pół metra(bez skojarzeń proszę :rolleyes:) No ale powiedz czemu mają służyc te ćwiczenia "z a-frame i cwiczen z pozostawieniem dolnej narty bardziej z tylu" ,do czego mają mi się przydac ? Pytam serio,bo nie wiem. Dla mnie taka jazda to błąd(nie tragedia jak sie zdarzy ale właśnie moja nauka polega tez na tym zeby a-frame wyeliminowac bo kiedy prowadze narty prawidłowo (obie nogi zgiete ,ciezar na dolnej narcie ) to i kolanko wew moge ładnie do srodka skretu pochylić i kolanka i mięsnie nie bola i czuje wtedy takie mam wrazenie lepszą równowage to jest to do czego dąże -nie ma a-frame),nogi nie szeroko to łatwiej mi wtedy wejść szybciej w następny skret Pozdrawiam Sally

Użytkownik sally67 edytował ten post 15 kwiecień 2012 - 21:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beat Feuz. Zdobywca kilku przyszłych wielki kryształowych kul. Na zdjęciach nie ma błędu paralaksy (chociaż ja bym tego nie nazywał paralaksą), ale wyraźnie widać wysunięcie narty. Im dłuższa narta, im bardziej stromy stok i im większy rozstaw nóg tym wysunięcie większe. Zależy to też od fazy skrętu i w którym miejscu stoku ta faza występuje. Ważny jest też kąt pod jakim przecinana jest linia ss, czyli inaczej mówić czy to skręt długi, krótki, gigantowy, długi s, czy krótki s. [ATTACH=CONFIG]31287[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]31289[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]31291[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]31293[/ATTACH] Cały album można znaleźć tu http://www.zimbio.co...z/browse?Page=1

A skad masz pewnosc, ze wysuwa gorna a nie cofa dolnej? Trzeba brac tez pod uwagę anatomie - długosc uda. Miałeś napisać o zbyt duzych butach, zaczelo sie interesujaco to kontynuuj. To moze byc tez ciekawe w zwiazku z nogami w litere A cz jak to tam zwiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad masz pewnosc, ze wysuwa gorna a nie cofa dolnej? Trzeba brac tez pod uwagę anatomie - długosc uda. Miałeś napisać o zbyt duzych butach, zaczelo sie interesujaco to kontynuuj. To moze byc tez ciekawe w zwiazku z nogami w litere A cz jak to tam zwiecie.

No dobrze, niech będzie, że to nie wysunięcie górnej tylko cofnięcie dolnej. Mnie chodziło o różnicę między czubkami nart, chociaż na tym filmie http://www.youtube.c...xb4uXKsCo#t=36s widać, najpierw pochylenie, a potem wysuniecie nogi, a nie cofnięcie. Dokładniej, to jest pochylenie, potem skręcenie, a potem dopiero wysunięcie stosowne do pochylenia ciała do płaszczyzny stoku w tej fazie skretu. Chodzi o pierwszy skręt, jest na tyle jeszcze wolno, że to widać. Co do butów, to chodziło mi o za duże buty, czyli takie o np. pół numeru za duże (za długie do długości stopy) niż o takie za szerokie. Ja się na wpływie butów na A-frame nie znam, to trzeba Hraba przeczytać, on jakieś tam wywody miał na ten temat. Natomiast jeździłem trochę za dużo w za długich/dużych butach i wiem jaki efekt powodują, ale to nie ten wątek. Obiecałem, że kiedyś narysuję i tak zrobię. Co do A-Frame, to cały ten skręt Lindsey to jedno wielkie A-Frame :). I co ? Słaba jest ?

Wiem wiem powiecie ,ze nie powinnam sie odzywać bo za mało jeźdże ale jstaram sie obserwowac każdy ruch ,rozgladam sie na stoku za dobrze jeźdzącymi i wiem za kim mam jechac a za kim nie . Sa osoby które jeżdża z wykrokiem(takim przesadnym ) . Co do zdjec wyzej akurat niedawno w innym temacie " Góra-dół; przód-tył; układy tułowia . O co tak naprawdę chodzi" zachwycałam sie jazda z jazdą Beat Feuz ,to film z jego przejazdem w zwolnionym tempie http://www.youtube.com/watch?v=VwUF2flGI8o&feature=player_embedded Dokładnie przyjrzałam sie jego jeździe ...tam jest małe przesuniecie ale to tylko w prawym skręcie tzn ,ze nie robi tego celowo ot wszyscy w kazdym sporcie maja jakis mankamencik ,który próbuja wyplenic ,rzadko ,zeby ktoś był idealny,ale to nie znaczy ,ze to jest prawidłowe bo to zrobił gośc który wygrał zawody(sory ale jak sie podrapie tu i tam to tezmam go nasladować ? :P ) Zreszta nie kazdy skret jest z tym przesunieciem a takie cos tez mam nasladować? [ATTACH=CONFIG]31297[/ATTACH] Zawodnicy przcież też popełniaja jakieś błedy to sa miedzy innymi chyba te róznice w czasie które decyduja o wygranej . Moze mnie opie....licie ze sie wtracam ale myśle i to dotyczy kazdego sportu ,sa pewne dobre wzorce do których dązymy to ,ze zdarzy sie zrobic błąd inaczej pojechac bo tak wyszło Janie to nie tragedia i oczywiście pewnie nieraz tak wyjdzie ,ze moze trzeba sie tak ratować nikt nie będzie od linijki mierzył ale to nie znaczy ,ze tak ma byc a juz na pewno tak sie nie uczyć chyba co? No dobra to teraz dostane za swoje ..trudno najwyzej sie czegos nauczę Pozdrawiam Sally

Linkując zdjęcia, chodziło mi, że widać na nich, że narta wew. idzie przed zewnętrzną u tego zawodnika. Akurat na tych zdjęciach to widać, że tak jest. Na innych zdjęciach z albumu narty idą równo. To zależy głównie od tego, jak bardzo musi być "krótsza" noga wew. od zewnętrznej. Stań na schodach. Nogi na różnych stopniach (różnica jednego i dwóch stopni), bokiem do spadku. Spróbuj zrobić tak, żeby stopy, były równo. Zobacz czy ta pozycja jest dla Ciebie naturalna i wygodna. Nienaturalne wysunięcie jest moim zdaniem na tym filmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...