Skocz do zawartości

GoPro HERO 2 + lcd-konieczne?


snowblade'man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna w/w kamery i mam pytanie-czy jest sens inwestować w wyświetlacz lcd? Chodzi mi o model OUTDOOR-czyli mocowanie na kaskach /narciarskim,motocyklowym/. W co ewentualnie zainwestować-z dodatkowego wyposażenia? /dobrą kartę,baterię,szelki,"twardy" uchwyt na kask z możliwością 'autoportretu'??/ Będę dźwięczny :) za każdą informację od użytkowników tej kamery i dodatkowego sprzętu. p.s czy kupując u polskiego sprzedawcy-instrukcja obsługi będzie po polsku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spokojnie mozna dzialac bez wyswietlacza. Kamerka ma szeroki kat nagrywania i raczej nie ma problemu zebys "nagrywal komus nogi". Jezeli nie oraniczaja Cie jakos bardzo pieniadze to mozna zainwestowac bo w niektorych sytuacjach faktycznie moze sie okazac pomocny przy ustawianiu oraz mozesz przegladac materialy. Chociaz ja bym poczekal na wifi bacpac, moim zdaniem ciekawsza propozycja. Dodatkowe wyposazenie w zaleznosci gdzie chcesz jej uzywac, czesc mozna spokojnie samemu zrobic jak np. roll bar mount, przy bardzo niewielkim nakladzie pienieznym. Co do instrukcji to nie wyobrazam sobie inaczej ;) Zdaje sie, ze jest taki wymog prawny. Jakkolwiek mozna ja znalezc tez na internecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym inwestowal w wygode czyli wifi bacpac. gadalem z gosciem z surfshopu - bacpac daje mozliwosc ogladania tego co nagrales na telefonie z androidem lub ios. dodatkowo masz do tego pilota. to szukanie przycisku na glowie bywa czasami meczace. edit: jak sie na cos zdecydujesz, kupisz i stestujesz to opisz wrazenia. jestem ciekawy.

Użytkownik addict edytował ten post 11 kwiecień 2012 - 19:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Mi z deski odpadł mimo klejenia na ciepło - podgrzanie 3M i powierzchni deski suszarką. Było odtłuszczenie itd. Fajną alternatywą jest przymocowanie do buta - można do tego wykorzystać poprzepinany pasek na głowę. No i trzeba pamiętać - gopro nie pływa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dadzą radę, aczkolwiek jest to ryzyko, gdyż taki uchwyt może się odkleić. narty niesamowicie drgają, mimo, ze tego czasami nie widzimy. wielu ludzi straciło kamery przez taki montaż, nawet jeśli naklejali według instrukcji, czyli min 4h itp najlepiej zabezpieczyć linką

najlepiej zabezpieczyć linką

i tak też właśnie zrobiłem

No i trzeba pamiętać - gopro nie pływa

będzie pływać jak zamontujesz to http://www.surfshop....ukaj&BI=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

będzie pływać jak zamontujesz to http://www.surfshop....ukaj&BI=1

Tylko wtedy niestety nie widzisz monitorka, który przydaje się szczególnie podczas nurkowania :cool:

Tak troche z innej beczki,mam od kilku dni GoPro Hero2 i problemy z jej ładowaniem. Wg. Producenta ładowanie przez kompa po usb powinno trwać ok 4 godzin, a przez ładowarke USB ok 2 godzin. Próbowałem ladowac ladowarką od iPhone i iPada , ale po max 30 min. Pika mi, ze jest naladowana. Takie ładowanie stwarza na ok 30 min filmu 720p to chyba troche za mało. Będę wdzięczny za pomoc, czy miał ktoś z Was takie problemy?

Mi pomogło wyłączanie przedniej diody pdczas ładowania i sprawdzenie stanu poprzez włączanie co jakiś czas monitorka :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy niestety nie widzisz monitorka, który przydaje się szczególnie podczas nurkowania :cool:

Porter ja nie nurkuje:eek: ,panicznie boje się w Egipcie popłyneliśmy na taką wycieczkę statkiem właśnie na nurkowanie z rurką:) jak wskoczyłem do wody zobaczyłem tą głębie ,ryby itd -uciekałem ino szybko na pokład wolałem sobie rybki karmić chlebem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna w/w kamery i mam pytanie-czy jest sens inwestować w wyświetlacz lcd? Chodzi mi o model OUTDOOR-czyli mocowanie na kaskach /narciarskim,motocyklowym/. W co ewentualnie zainwestować-z dodatkowego wyposażenia? /dobrą kartę,baterię,szelki,"twardy" uchwyt na kask z możliwością 'autoportretu'??/ Będę dźwięczny :) za każdą informację od użytkowników tej kamery i dodatkowego sprzętu. p.s czy kupując u polskiego sprzedawcy-instrukcja obsługi będzie po polsku?

dokładając 150zł do ceny lcd kupisz wifi backpaka z pilotem, działającym naprawdę z kilkudziesięciu metrów i mającym wyświetlacz pokazujący to samo, co kamerka, a zgrane filmiki obejrzysz sobie na symbianie z ios'em lub andkiem. (nie wiem, czy już jest soft dostępny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ,mianowicie czy te uchwyty na taśmie 3M które są w zestawie dadzą rade? gdy przykleję je do narty wodnej wiem że są specjalne uchwyty do desek ,ale jedziemy dziś pływać

Spokojnie wytrzyma uchwyt...taśma 3M jest bardzo mocna tylko trzeba przyklejać na wcześniej odtłuszczoną powierzchnię....najlepiej jakimś płynem otłuszczającym typu benzyna lakowa lub zwykły spirytus:rolleyes:....ja jeden zaczep usuwałem z kasku to myślałem że odpadnie mi kawał tworzywa z niego....trzyma bardzo mocno....aha i jeszcze jedna sprawa trzeba wybierać najbardziej płaską(nie porowatą) powierzchnię do montażu to gwarantuje najlepszy styk taśmy z podłożem no i czas żeby się to zespoiło.Na narcie wodnej nie ma tak dużych drgań jak na narcie śnieżnej...spoko będzie trzymać:) Tu jeżdziła kilka zjazdów i bez problemu. http://www.youtube.com/watch?v=uY6WiLygGbM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie ufalbym mocowaniu gopro na narcie. Kwestia oczywiscie tego jak i gdzie jezdzisz, ale generalnie przy ostrej jezdzie a co za tym idzie sporych drganiach, nawet dobrze przyklejony uchwyt puszcza. O ile na trasie jest jeszcze szansa na znalezienie jest to poza trasa zegnasz sie z kamera. Raczej gra nie warta swieczki bo ujecia z narty nie sa zbyt ciekawe ani przyjemne do ogladania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wytrzyma uchwyt...taśma 3M jest bardzo mocna tylko trzeba przyklejać na wcześniej odtłuszczoną powierzchnię....najlepiej jakimś płynem otłuszczającym typu benzyna lakowa lub zwykły spirytus:rolleyes:....ja jeden zaczep usuwałem z kasku to myślałem że odpadnie mi kawał tworzywa z niego....trzyma bardzo mocno....aha i jeszcze jedna sprawa trzeba wybierać najbardziej płaską(nie porowatą) powierzchnię do montażu to gwarantuje najlepszy styk taśmy z podłożem no i czas żeby się to zespoiło.Na narcie wodnej nie ma tak dużych drgań jak na narcie śnieżnej...spoko będzie trzymać:) Tu jeżdziła kilka zjazdów i bez problemu. http://www.youtube.com/watch?v=uY6WiLygGbM

montaz tuz przy wiazaniu, tak by kamerka "patrzyla" zgodnie z kierunkiem jazdy to jedno. inna bajka jak masz ja na dziobie, tak by filmowala Ciebie.... wtedy 3m najzwyczajniej w swiecie nie daje rady, sa ta duzo wieksze drgania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaz tuz przy wiazaniu, tak by kamerka "patrzyla" zgodnie z kierunkiem jazdy to jedno. inna bajka jak masz ja na dziobie, tak by filmowala Ciebie.... wtedy 3m najzwyczajniej w swiecie nie daje rady, sa ta duzo wieksze drgania.

Grzesiu miałem właśnie przymocowaną na dziobie ,ale na wodnych nartach i dało radę -może nie ma aż takich drgań ? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko się zgadza...kamerka zamocowana tuż przed wiązaniem daje inny środek ciężkości...na dziobie przeciążenia by były większe co w efekcie szybciej mogła by się odkleić.Na tej narcie z filmu uchwyt jest przyklejony na bardzo gładkiej powierzchni i równej bez żadnych wzniesień konstrukcyjnych narty co daję większą szansę na lepsze trzymanie zestawu.Pewnie poza trasą to by było po ptokach i myślę na trasie też by był problem znależć?....no ale według maxymy....NO RISK NO FUN:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj mocowanie jest przyklejone prawie na dziobie narty na dodatek nie oryginalna tasma 3m ktora poleca gopro a jakas z castoramy. dobrze odtluszona narta i przyklejone 24h przed wypadem na stok i podgrzane suszarka. tutaj natomiast. mocowanie przylepione tez tasma z casto ale na zimna narte zaraz przed wejsciem na stok. nie robcie tego w domu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamocowaną gopro na końcu deski, odpadła pierwszego dnia. Oczywiście wszystkie przykazania poprawnego klejenia były spełnione - odtłuszczanie i grzanie suszarką. Drgania są za duże. Backpack wifi + pilot to nie ekran. Docelowo będzie aplikacja, która pozwoli na telefonie (ios i android) podglądać na żywo co widzi kamera. Na dzień dzisiejszy jest dostępny pilot i plecki wifi. Aplikacja ma być "wkrótce", ale znając opóźnienia gopro - firmware, wifi itd, to pewnie nie doczekamy się w tym roku kalendarzowym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamocowaną gopro na końcu deski, odpadła pierwszego dnia. Oczywiście wszystkie przykazania poprawnego klejenia były spełnione - odtłuszczanie i grzanie suszarką. Drgania są za duże.

jakiej tasmy uzyles? dziwne ze odpadlo. tak jak pisalem kilka postow wyzej u nas jest ok. cos robisz zle ;)

Backpack wifi + pilot to nie ekran. Docelowo będzie aplikacja, która pozwoli na telefonie (ios i android) podglądać na żywo co widzi kamera. Na dzień dzisiejszy jest dostępny pilot i plecki wifi. Aplikacja ma być "wkrótce", ale znając opóźnienia gopro - firmware, wifi itd, to pewnie nie doczekamy się w tym roku kalendarzowym :)

dziwne jest to ze wypuszczaja caly ten wifi kit a nie ma jeszcze apki. na stronie jest info ze "fall 2012" ma byc update.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i mamy juz gopro app. narazie tylko na sprzet z logiem jablka. http://gopro.com/sof...-app/gopro-app/

udało się komuś połączyć? moje jabłko krzyczy o hasło do sieci gopro PS już wiem hasło goprohero tu jest tutorial http://gopro.com/sof...opro-app/#video miłej zabawy, ja biorę się za testowanie

Użytkownik damek edytował ten post 13 październik 2012 - 18:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...