Skocz do zawartości

lekcja z niko130


hanka1

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałam się na biegówki do Jakuszyc, ale wiadomo, narty zjazdowe w samochodzie też się zmieszczą, więc je zabrałam, bo do Szklarskiej bliziutko i niko 130 zgodził się pomóc mi poprawić technikę jazdy, bo obiektywnie i krytycznie oceniam swoje umiejętności, pomimo wielu lat bezurazowej jazdy. Spotkanie z niko130 przeszło moje oczekiwania. In plus oczywiście. Mogę tylko żałować, że wcześniej nie miałam tak fantastycznego instruktora. Niko130 serdecznie dziękuję i mam nadzieję na kolejne spotkania, może jeszcze z Twoją pomocą będzie ze mnie narciarz:) Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

A co tam wkleję dla Chertana https://www.skiforum.pl/topic/43312-niko130-wspomnienie/ tribute dla człowieka którego niestety nigdy nie poznałem, ale przeczytałem mnóstwo jego postów z zapartym tchem, no i filmik z Fredem i humorem, z górki która mijam od zawsze ale okazji brak (dubel ze skionline, ot tak na wszelki wypadek, ocalić od zapomnienia, dla potomnych, dyskusje trzech panów w łódce nie licząc psa o smigu np https://www.skionline.pl/forum/topic/7776-techniki-jazdy-oraz-nasze-filmiki/?page=75 )


 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mig napisał:

Fredo do końca pisał z sensem. Niestety z coraz mniejszą cierpliwością do bzdur. Odrzucała za to prywatna wojenka z innym forumowiczem. 2 fachowców, każdy w swojej dziedzinie i żaden nie chciał odpuścić.... ;-(

Cześć


Dokładnie tak było. Z tym, że rzeczywiście talent do eskalowania konfliktów Alfred ma jak nikt.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, star napisał:

A co tam wkleję dla Chertana https://www.skiforum.pl/topic/43312-niko130-wspomnienie/ tribute dla człowieka którego niestety nigdy nie poznałem, ale przeczytałem mnóstwo jego postów z zapartym tchem, no i filmik z Fredem i humorem, z górki która mijam od zawsze ale okazji brak (dubel ze skionline, ot tak na wszelki wypadek, ocalić od zapomnienia, dla potomnych, dyskusje trzech panów w łódce nie licząc psa o smigu np https://www.skionline.pl/forum/topic/7776-techniki-jazdy-oraz-nasze-filmiki/?page=75 )


 

i co to ma być na tym filmiku ?

ani gazu ani finezji nie widzę za to jakieś takie ani to śmig ani kristiania ani krawędź, jakieś kontrrotacje i dziwne wymachiwanie kijami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jan napisał:

i co to ma być na tym filmiku ?

ani gazu ani finezji nie widzę za to jakieś takie ani to śmig ani kristiania ani krawędź, jakieś kontrrotacje i dziwne wymachiwanie kijami.

Dwie kultowe postaci tego forum. Jedna niestety sp inna nieobecna plus zabawny montaż prawie jak filmiki autora Kwantechizmu np z Japonii, no ale on na desce… zaraz znajdę może. Lepszy był z Japonii ale i ten oddaje ducha

https://fb.watch/cfW4StTrzR/

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, star napisał:

Dwie kultowe postaci tego forum. Jedna niestety sp inna nieobecna plus zabawny montaż prawie jak filmiki autora Kwantechizmu np z Japonii, no ale on na desce… zaraz znajdę może. Lepszy był z Japonii ale i ten oddaje ducha

https://fb.watch/cfW4StTrzR/

 

Jeden dziad komunista którego przekonały niemieckie marki już nie pisze nie wiadomo czy żyje, drugi miłośnik obcych walut coś tu próbuje bez kijów pokazywać bo na jego podwórku nędza a trzeci $$$ patriota  z hameryki lubiący broń zniknął i bardzo dobrze 

Ps jest jeszcze jeden Zomowiec który dużo pisze ma pecha że znam jego historię .

 👍

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikoski napisał:

Jeden dziad komunista którego przekonały niemieckie marki już nie pisze nie wiadomo czy żyje, drugi miłośnik obcych walut coś tu próbuje bez kijów pokazywać bo na jego podwórku nędza a trzeci $$$ miłośnik broni z hameryki zniknął i bardzo dobrze 👍

Pierwszy żyje i ma się dobrze był na Gardenissimie i spotkał się z lski, a może i jeździł. Drugi sp nieodżałowany Niko. Bez komentarza. Trzeci to Andrzej Dragan, deskarz, ale nie o deskę chodzi, a o jego zmysł do montażu, uznany na świecie, oprocz innych talentów. To ci cytowani. Chyba, ze o Harpii piszesz, ale nie wiem w jakim kontekście, bo się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

i co to ma być na tym filmiku ?

ani gazu ani finezji nie widzę za to jakieś takie ani to śmig ani kristiania ani krawędź, jakieś kontrrotacje i dziwne wymachiwanie kijami.

Tak to wygląda gdy nie dodaje się do filmiku opisu  co chciało się jechać. Wtedy nie wiadomo co pisać. Albo tak im się chciało, może jakiś cyrk a może nie umieją jeździć. 😉

Tu chodziło o rodzaj smigu przyspieszajacego na dość płaskim odcinku. Takiego by w dodatku nie używać łyżwy i jechać na krawędziach. Co wyszło? Wyszło skutecznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

i co to ma być na tym filmiku ?

ani gazu ani finezji nie widzę za to jakieś takie ani to śmig ani kristiania ani krawędź, jakieś kontrrotacje i dziwne wymachiwanie kijami.

Jurek (Niko) był po 70tce na tym filmiku, tak przypuszczam, ja z nim jeździłem jak miał 73 lata. Myśle, ze finezji w tym wieku mu nie brakowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...