Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy Atomic to dobra firma?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#41 kolo

kolo

Były użytkownik

• PipPipPip
  • 986 postów
  • Na forum od: 11.2007
246
  • Umiejętności: 1

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:30

Znam takie miejsce gdzie nówki nie wiercone zalegają (pomarańczowe) nie pamiętam nazwy ale jak najbardziej Polsporty.
A pamięta ktoś Polsport Tricore?

Użytkownik kolo edytował ten post 13 wrzesień 2012 - 20:35

#42 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4208
  • KRK

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:55

Znam takie miejsce gdzie nówki nie wiercone zalegają (pomarańczowe) nie pamiętam nazwy ale jak najbardziej Polsporty.

Ja pamiętam.
Projektowałem ich grafikę.

:)

#43 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2338 postów
  • Na forum od: 11.2009
1017
  • Kraków (okolice)

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:44

Ja pamiętam.

No i weź tu przebij czymś takiego posta:(

Nawet rocker nie da rady!

M

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#44 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9407 postów
  • Na forum od: 09.2006
3657
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:53

Ale moje Polsporty są całe i zdrowe nie ma z nimi żadnych problemów.

Firma Kneissl narty produkuje od 1861 roku więc trochę doświadczenia ma.
Nie miałem od 5lat ani jednej reklamacji a trochę nart sprzedałem.
Wystarczy zobaczyć przekrój nart i użyte materiały.
Narta swoim wykończeniem sama się broni.

powtarzam pytanie
masz moze jakies OFICJALNE dane, typu; ilosc sprzedanych nart vs usterkowosc? (dla roznych marek)

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#45 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13171 postów
8052
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 23:35

Cześć

Ja pamiętam.

:)

Właśnie!! Ty wymysliłeś te napisy złożone z kropeczek czy plamek???
To nie była dobra narta niestety.
A co jeszcze masz na sumieniu???
Pozdrowienia serdeczne
PS
Coś tu było ale... dam kiedyś na priv :)

Użytkownik Mitek edytował ten post 13 wrzesień 2012 - 23:37

#46 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Na forum od: 03.2009
684
  • Polska

Napisano 14 wrzesień 2012 - 09:11

powtarzam pytanie
masz moze jakies OFICJALNE dane, typu; ilosc sprzedanych nart vs usterkowosc? (dla roznych marek)

Konkurencja konkurencją ale należy się szanować i pewne informacje zostawiam zawsze tylko dla siebie.

#47 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 14 wrzesień 2012 - 09:57

Tricore to chyba jeden z ostatnich modeli?
Te twoje pomarańczowe to mogą też być epoxy?

#48 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2338 postów
1017
  • Kraków (okolice)

Napisano 14 wrzesień 2012 - 10:06

Konkurencja konkurencją ale należy się szanować i pewne informacje zostawiam zawsze tylko dla siebie.

Cześć,

jak się powiedziało A (że są liczne reklamacje), to chyba trzeba powiedzieć B (podać wiarygodne źródło takiej informacji), przecież pewnie nie opierasz się tylko na rozmowach z kilkoma dystrybutorami Atomic'a?! Inaczej czytający gotowi są pomyśleć, że to co piszesz jest właśnie "nieczystą grą konkurencji".

Pozdrawiam Maciek

Freud

#49 kolo

kolo

Były użytkownik

• PipPipPip
  • 986 postów
246

Napisano 14 wrzesień 2012 - 10:35

Czy należy to rozumieć tak, że o konkurencji źle, to jak najbardziej, a o sobie to szanujemy się i cisza? :)

Nie jest możliwe by istniał rzetelny wykaz. RP choćby, to dziwny kraj z reklamacjami jest (gdzieś na podstawie swoich reklamacji w RP na tym forum doradzałem). A na jakiej zasadzie dane tak wrażliwe miały by być do wglądu i to jeszcze konkurencji? śmieszne by to było i uważam to za "folklor". A na zasadzie jedna pani, drugiej pani ........ to chyba poniżej pewnego poziomu twierdzenie czegokolwiek jest. Jaka wiedza serwisantów, sprzedawców, w tym kraju jest, to na tym forum poczytać też można, więc ich zdaniem bym się nie przejmował zbytnio. Ludzie jednak głosują "nogami" czyli najczęściej jak coś jest trefne, to sprzedaje się raz.

Były jeszcze Polsporty tetracore ale na te już znajomości i środków brakło

Użytkownik kolo edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 11:35

#50 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1874 postów
753
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:38

Ogólnie na zadane pytanie można odpowiedzieć, że atomic to dobra firma, robią narty dobre, narty nie odbiegające cenowo od innych, technicznie itp również, na różnych testach zdobywają nagrody itp, druga rzecz to usterkowość, jeśli jest a jest i firma konkretnie podchodzi do klienta to żaden problem, ja sam miałem okazję jechać na świeżym atomicu 2 lata temu, który miał góra miesiąc a dziób był już rozwarstwiony. Lepiej byłoby zadać pytanie: czy atomic jest usterkowy itp, bo zaraz możemy pozakładać tematy typu np: Czy (mój ulubiony) hEAD jest dobrą firmą ;)

Użytkownik bruner79 edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 11:44

No pain no gain ...

#51 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9407 postów
  • Na forum od: 09.2006
3657
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:50

z calym szacunkiem - co innego obsmarowywanie konkurencji a co innego podanie liczb - jezeli "zatrzymujesz dla siebie" nie jest to wiarygodne
(nie mysl, ze Cie potepiam, po prostu takie jest moje podejscie - jezeli cos sie mowi, nalezy miec poparcie na to)

do KOlo ; nie wiem, co jest dziwnego w podaniu usterkowosci - tutaj wchodzisz na consumer report i wiesz, o co chodzi. publikowane sa usterkowosci samochodow, pralek itp itd. nic prostszego niz zlozyc liczby reklamacji. to jest jeden z elementow zdrowego rynku, a nie szeptanie serwisantow

Użytkownik jan koval edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 11:53

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#52 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2901 postów
  • Na forum od: 11.2008
3655
  • Wrocław

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:53

Powiem tak - jeśli ktoś mówi gdzieś o rozklejających się nartach to ostatnio prawie zawsze jest to dziwnym zbiegiem okoliczności Atomic. Sprawny proces reklamacyjny nie jest, przynajmniej dla mnie, rozwiązaniem bo muszę się tym zająć - co zajmuje sporo czasu i jeszcze w międzyczasie skołować zastępcze narty. Kneisslpolska z oczywistych względów nie powinien się wypowiadać w tej sprawie bez umocowania w dokumentach. Ale nas pozostałych to nie obowiązuje a parę sygnałów - choćby powyższy powinny nas uczulić. Po co mam kupować Atomica jeśli jest zdecydowanie większa szansa, że się zepsuje.

ale może tak
- Atomic to dobra firma ale jej narty rozklejają się zdecydowanie częściej jak u konkurencji.

Absurdalność bądź nie tego stwierdzenia niech sobie każdy oceni.

Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#53 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Na forum od: 03.2010
250

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:16

jezeli cos sie mowi, nalezy miec poparcie na to

Kuba sorki za uwagę ale na tym forum od dawna wydaje się opinie poparte jedynie domysłami więc nie fear wymagać od kneisslpolska podania faktów i liczb;)

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam...
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil...  Do Kołyski (live)

"Lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" :)

#54 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2338 postów
1017
  • Kraków (okolice)

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:21

Rozklejają się WSZYSTKIE narty Atomica? Niezależnie od modelu i rocznika? Bo tak by wyglądało z Waszych relacji. Nowe, czy "odzysk" z wypożyczalni? Dla mnie brzmi to trochę tak jakby ktoś powiedział "Nie kupuj S klasy Mercedesa, bo 15-cie lat temu A klasa wywróciła się podczas testu łosia! Uważam że generalizowanie, w przypadku tak dużego producenta jest dla niego krzywdzące! (patrz Toyota i pedał gazu)

Freud

#55 maziagh

maziagh

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 04.2012
0
  • Umiejętności: 10
  • KRAKÓW

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:22

Masz moze jeszcze tą nartę bo ja piszukuje noska swoich nart - jesli masz to prosze o odpowiedz:
jac[email protected]
prosze o kontakt
pozdrawiam

Ja przy mojej sl 9 sezon 09/10 przy wywrotce poza trasę w Kitzbuhel wygiąłem krawędz narty w co nie mogłem uwierzyc ani pan w serwisie.
Ale ogólnie narta była spoko dawała frajdę z jazdy. Teraz mam Volkl Racetiger sl narta ok tyle że na dobrze przygotowane stoki
pozdrawiam chips
ps.posiadam jedną sztukę sl 9 sezon 09/10 dł163 cm i dwa wiązania Neox 310 jak ktoś potrzebuje mogę tanio odsprzedac.

#56 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2901 postów
  • Na forum od: 11.2008
3655
  • Wrocław

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:29

Rozklejają się WSZYSTKIE narty Atomica? Niezależnie od modelu i rocznika? Bo tak by wyglądało z Waszych relacji. Nowe, czy "odzysk" z wypożyczalni? Dla mnie brzmi to trochę tak jakby ktoś powiedział "Nie kupuj S klasy Mercedesa, bo 15-cie lat temu A klasa wywróciła się podczas testu łosia! Uważam że generalizowanie, w przypadku tak dużego producenta jest dla niego krzywdzące! (patrz Toyota i pedał gazu)

Narta Kitki rozkleiła się po trzech miesiącach - było to nowe D2 prosto z firmowego sklepu. Agata z nas wszystkich jeździ zdecydowanie najspokojniej. Powiedz sam - czy przy prawidłowym procesie produkcji taki przypadek powinien mieć w ogóle miejsce??? A poza tym nawet zużyte narty się nie rozwarstwiają!!!

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 12:32

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#57 kolo

kolo

Były użytkownik

• PipPipPip
  • 986 postów
246

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:45

Według mnie, jeśli ma być rzetelnie to niech np przedstawiciel na RP marki, powie ile nart sprzedał i ile było reklamacji.
A potem twierdzi co u konkurencji słychać.
Zwłaszcza bardzo dużego konkurenta. Przeleciałem posty i są według mnie lekko tendencyjne.

Są tacy, którzy nie mając nic prócz butów, będą wszystkich w koło pouczać i krytykować, twierdząc że piechotą jest naj naj. Ale kiedy kupią już rower, to rower jest naj naj itd itp. (To przytyk do sponsorowania, jak nie ma kasy to i reklamy i sponsorowania też)
Pamiętam jak w pewnym (innym niż obecnie zaprzyjaźnionym) serwisie oddałem narty z butami atomica do diagnostyki wiązań, nie przeszły testu. Nowe z wszystkimi atestami. Po prostu syf.
Nie chciałem się denerwować, bo w ofercie sklepu były głownie niskie modele looka i rossignola, które według obsługi zapewne były ok, a ja poprzednie modele z kolei wywaliłem z powodu pękających plastików w piętkach. 4 Pary.
A żeby było ciekawiej to te stare atomiki eksploatuję już z 10 lat bez problemów(kiedyś je dałem tylko do sprawdzenia bo była akcja, pisałem o tym) . To tak nawiasem o profi serwisach i ich mocno miarodajnych wnioskach.
Mnie np na salomony szlag trafia. Jakiś syf z prolinka wycieka, krawędzie na piętkach 3 razy reklamowałem i w końcu za 4 razem wybrałem inny model. Łapiące nadmierne luzy w płytach też 2 razy. Klamry w performie to niech ...... Stąd było moje pytanie o jakość kneissla
A zupełnie pobocznie, to zdaje się właściciel obu marek Atomic i Salomon, obecnie jest ten sam, więc jakości specjalnie innej w obu nie będzie.

Użytkownik kolo edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 13:09

#58 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2292 postów
684
  • Polska

Napisano 14 wrzesień 2012 - 13:30

Ja tego tematu nie rozpocząłem i dosyć późno się w niego włączyłem właśnie dla tego, żeby uniknąć oskarżeń, że jestem tendencyjny.
Gdybym chciał komukolwiek zaszkodzić to nie był bym na tym forum od lat jako kneisslpolska tylko (ktoś tam).
Nie jestem wirtualnym narciarzem bo bywałem na zawodach skiforum i znam forumowiczów nie tylko z tego forum.
Ale uczciwość nie popłaca bo i tak zawsze obrzucą cię błotem.
Lepiej nazwać się (???) i zgrywać fachowca.
Jak wcześniej napisałem ja na swoje narty Kneissl nie miałem żadnej reklamacji i piszę to z pełną odpowiedzialnością.
A o konkurencji w sensie liczb nie będę się wypowiadał bo takie mam zasady i nie mam zamiaru ich zmieniać ani się tłumaczyć skąd czerpię informację.
I możecie sobie to interpretować jak wam pasuje.

#59 kolo

kolo

Były użytkownik

• PipPipPip
  • 986 postów
246

Napisano 14 wrzesień 2012 - 14:34

To wszystko prawda, ale znacznie łatwiej/chętniej idzie Ci "o konkurencji" niż o własnej marce, i tak w mojej rodzinie z twojej stajni coś się znajdzie niebawem.

Jan Kowal napisał: .......nie wiem, co jest dziwnego w podaniu usterkowosci - tutaj wchodzisz na consumer report i wiesz, o co chodzi.

Mam pytanie, gdzie o tym producencie mógłbym poczytać?

#60 maziagh

maziagh

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 04.2012
0
  • Umiejętności: 10
  • KRAKÓW

Napisano 14 wrzesień 2012 - 14:49

Ja na Atomicu zawiedłem sie: byłe upadek i nosek poszedł - niestety nieda sie dokupić niegdzie w serwisie - i taka MARKA:(((
Atomic SL9 rok 2008/2009