Skocz do zawartości

Narty z rockerem są duzo lepsze?


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 411
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sam sobie zaprzeczasz - skoro w/g ciebie nie wystarczy kilka godzin jazdy na danej narcie to co można o niej powiedzieć oglądając zdjęcie czy filmy. Jakie są różnice w ocenach testera jeżdżącego na nartach a kolegi z forum, który oceny dokonał na podstawie filmów masz np w poście nr 540 w tym temacie - wcześniej wystarczy przeczytać jak kolega ocenił obie narty. Jak mam wyłożyć na blat np. 2.000 zł to będzie to wybór świadomy i nie pożałuję 50 zł na wypożyczenie nart aby wiedzieć na co płacę.

I słusznie najlepiej jest SPRÓBOWAĆ SAMEMU. Oglądając filmy (zdjęcia) mogę dużo powiedzieć o NARCIARZU , który albo kuma co ta narta może dać, albo swoją techniką "slabeusza" próbuje próbuje wciskać kit innym na bazie bardzo małego objeżdżenia na nartach. Weżmy np ten film: http://youtu.be/8VO-NgWTkio Przedstawia bardzo dobrego narciarza typu "body carving". Jego uwagi będą takie.: narta dobrze wchodzi w skręt , dobrze trzyma krawędzie, umożliwia szybka zmiane krawedzi, jest bardzo stabilna, dynamicznie wychodzi ze skrętu. Ile w tym jest w prostej linii z jego umiejętności a ile wynika z zalet narty? Inny , też dobry narciarz ,ale nie tak dynamiczny będzie miał problemy z szybką zmianą krawedzi, może nawet powie, że nie może wyjśc ze skrętu , bo go tak trzymają narty. Inną opinię da narciarz jadący bardziej w kontrze i konczący 3 fazę na tyłach nart.Np. taki:capture-20120503-183104-crop.png Jedno jest pewne. Zawsze powinniśmy dopasować technikę jazdy do narty, jeśli zrobimy to odwrotnie to co roku bedziemy zmieniać narty. Może o to tylko chodzi :D.

Załączone miniatury

  • capture-20120208-144646-crop.png
  • capture-20120327-200623-crop.png
  • capture-20120226-201441-crop.png
  • capture-20120503-174615-crop.png
  • capture-20120503-175105-crop.png
  • capture-20120503-175321-crop.png
  • capture-20120503-175503-crop.png
  • capture-20120503-182634-crop.png
  • capture-20120503-182748-crop.png
  • capture-20120503-182950-crop.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie generalny problem, ktory nie daje mi spokoju, stawiajacy pod znakiem zapytania te wszystkie "naukowe" wypowiedzi w tym watku;;; jezeli rocker tak bardzo wplywa na skretnosc narty to dlaczego nastepca AC40/50, czyli rtm84 ma podobny promien skretu przy podobnych dlugosciach??????????????? podaje dla AC50 170 - 16.3 177 - 18.0 184 - 19.6 dla rtm 171 - 16.9 176 - 18.0 181 - 19.1 roznice np miedzy 181 i 184 vs 19.1 i 19.6 sa powiedzmy, symboliczne tak jak 170 vs 171 czy 176 vs 177 To, jeszcze raz pytam, skad te diaboliczne roznice w nietrzymaniu krawedzi, nadskretnosci i innych potwornie istotnych cech????????????????????????????????????? logicznie, RTM-y powinny miec zdecydowanie krotszy promien, czy nie??????

Użytkownik jan koval edytował ten post 04 maj 2012 - 15:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie generalny problem, ktory nie daje mi spokoju, stawiajacy pod znakiem zapytania te wszystkie "naukowe" wypowiedzi w tym watku;;; jezeli rocker tak bardzo wplywa na skretnosc narty to dlaczego nastepca AC40/50, czyli rtm84 ma podobny promien skretu przy podobnych dlugosciach??????????????? podaje dla AC50 170 - 16.3 177 - 18.0 184 - 19.6 dla rtm 171 - 16.9 176 - 18.0 181 - 19.1 roznice np miedzy 181 i 184 vs 19.1 i 19.6 sa powiedzmy, symboliczne tak jak 170 vs 171 czy 176 vs 177 To, jeszcze raz pytam, skad te diaboliczne roznice w nietrzymaniu krawedzi, nadskretnosci i innych potwornie istotnych cech????????????????????????????????????? logicznie, RTM-y powinny miec zdecydowanie krotszy promien, czy nie??????

Janie chodzi o to promień jest niby taki sam ale przecież przez to że dzięki temu że jest ten rocker to aktywna powierzchnia krawędzi jest mniejsza (w fazie początkowej skrętu). Przez to narta jest "jakby" krótsza i łatwiej skrętna . Choć na papierze wygląda że narty AC i ich odpowiedniki RTM mają takie same promienie. Tak mi to wygląda. Ale ocenię sobie dokładnie zimą bo mam AC Unlimited, AC10 i RTM 73.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie chodzi o to promień jest niby taki sam ale przecież przez to że dzięki temu że jest ten rocker to aktywna powierzchnia krawędzi jest mniejsza (w fazie początkowej skrętu). Przez to narta jest "jakby" krótsza i łatwiej skrętna . Choć na papierze wygląda że narty AC i ich odpowiedniki RTM mają takie same promienie. Tak mi to wygląda. Ale ocenię sobie dokładnie zimą bo mam AC Unlimited, AC10 i RTM 73.

to wlasnie nie jest odpowiedzia, bo powinno byc odwrotnie - mniejsza dlugosc "aktywna" powinna spowodowac skrocenie promienia....... jezeli pamietasz moje posty, to przelecialem solidna ilosc nart a roznym rodzajem rocker'a..... nie odczulem jakos skrocenia promienia, ale zainicjowanie skretu bylo latwiejsze. o innych wrazeniach pisalem. jezeli chodzi o trzymanie krawedzi, jakos z tym nie mialem klopotow.. no , ale moze po prostu nie jestem "wyspecjalizowany" dostatecznie, zeby odczuwac "ogromne" roznice miedzy nartami "tradycyjnymi" a "rocker'owymi"......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie nie jest odpowiedzia, bo powinno byc odwrotnie - mniejsza dlugosc "aktywna" powinna spowodowac skrocenie promienia.......

niekoniecznie. krawędz jest wygieta w łuk (wycinek okregu) o jakimś promieniu (Jest to raczej zapewne jakas krzywa nieco podobna do łuku, której paramery zna tylko producent). Jesli skrócisz ten odcinek łuku ucinając narte czy dodając rockera to pozostała czesc nadal bedzie miała ten sam promien! Wiec nie w tym przyczyna. Krotszą narte po prostu łatwiej obrócić skretem stóp (wprowadzić w zeslizg-obrót) i raczej stąd jest ta słynna 'nadskretność'...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. krawędz jest wygieta w łuk (wycinek okregu) o jakimś promieniu (Jest to raczej zapewne jakas krzywa nieco podobna do łuku, której paramery zna tylko producent). Jesli skrócisz ten odcinek łuku ucinając narte czy dodając rockera to pozostała czesc nadal bedzie miała ten sam promien! Wiec nie w tym przyczyna. Krotszą narte po prostu łatwiej obrócić skretem stóp (wprowadzić w zeslizg-obrót) i raczej stąd jest ta słynna 'nadskretność'...

To chyba wyczerpuje całkowicie odpowiedź na pytanie JK .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JK też..

niekoniecznie. krawędz jest wygieta w łuk (wycinek okregu) o jakimś promieniu (Jest to raczej zapewne jakas krzywa nieco podobna do łuku, której paramery zna tylko producent). Jesli skrócisz ten odcinek łuku ucinając narte czy dodając rockera to pozostała czesc nadal bedzie miała ten sam promien! Wiec nie w tym przyczyna. Krotszą narte po prostu łatwiej obrócić skretem stóp (wprowadzić w zeslizg-obrót) i raczej stąd jest ta słynna 'nadskretność'...

A czy to nie jest tak ,ze jesli ten rocker jest z przodu to po prostu jest tak jakbysmy wiązanie czyli buta czy tam srodek ciezkosci przesuneli do przodu wtedy narta tez jest bardziej skretna !? I promien ten sam może byc :) Sally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JK też.. A czy to nie jest tak ,ze jesli ten rocker jest z przodu to po prostu jest tak jakbysmy wiązanie czyli buta czy tam srodek ciezkosci przesuneli do przodu wtedy narta tez jest bardziej skretna !? I promien ten sam może byc :) Sally

być może przy niektórych modelach tak jest, choc raczej wątpię - nie sprawdzałem. Dlaczego wątpie? - bo wiem, że np. charger (krótki rocker ok 10-15 cm - tylko z przodu) ma wiązanie wyrażnie cofniete o kilka cm w stosunku do blizzarda g-power (bezrokerowy) tej samej długości (mierzyłem). Zatem producent przewidział, że w znaczącym zakresie jazdy narta bedzie zachowywać sie jak krótsza.... hmmmmm Pozdrawiam Michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 04 maj 2012 - 20:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest miekka dzieki rockerowi i brakowi cambera(moze tu tkwi sedno),uwierz mi w puchu jest bardzo dobra.Wczesniej mialem Volkl Bridge bez rockera z 92mm i na twardym byla ekstra natomiast w puchu troche za sztywna. S3 jest stworzona z mysla,o narciarzach lubiacych robic buttery i inne triki,dodatkowo symetryczne taliowanie na ubitym pomaga w snowparku.Ja wybralem ja bo:atrakcyjna cena,odpowiadajaa mi szerokosc pod butem,mala waga wiec foczenie nie jest katorga)Osobiscie uwielbiam,ta miekkosc, tzw slash turns to sama przyjemnosc.To,ze na trasie jest do bani mi nie przeszkadza bo spedzam tam czas tylko dojezdzajac do miejscowek offpiste. Do Wideo5: Bo narty z rockerem nie sa na ubite.Jakby byly mielibysmy slalomki z rockerem od 20lat.Mam tez Salomon Lord z 21cm rockerem i na trasie jest nieodczuwalny,dopiero poza jest zauwazalny.

Użytkownik pytek23 edytował ten post 07 maj 2012 - 09:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pytek23 Nie bardzo rozumiem miękkość dzięki rockerowi. Rocker to geometria a twardość to twardość. Przekonałeś mnie zastosowaniem Twojej narty w snowparku bo jeśli nie nadaje się ona na trasę to gdyby była specjalizowana poza nią to jest za wąska. Nie chcę już podnosić ciśnienia i nie skomentuję zdania: "Bo narty z rockerem nie sa na ubite." :D p.s. @wideo5 "opuścił nas po angielsku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocker rockerowi nierowny.Kazda firma ma inny patent.W zeszlym roku na targach narciarskich rozmawialem z przedstawicielem Line.Twierdzil,ze Line robiac rocker nie prasuje przodow tylko odwraca camber(ciezko to przetlumaczyc bo rozmowa byla po angielsku) co ponoc skutkuje brakiem telepania i daje wieksza sztywnosc(maly OT:koles mowil,ze Blizzard przejal wiekszosc specjalistow od Volkla,wiec warto zaczac doceniac te firme). Mowiac,ze rocker daje miekkosc chodzilo mi o rozmiar rockera(tip and tail),im wiekszy rocker tym wieksza czesc narty da sie latwiej wygiac(taki skrot myslowy) "Przekonałeś mnie zastosowaniem Twojej narty w snowparku bo jeśli nie nadaje się ona na trasę to gdyby była specjalizowana poza nią to jest za wąska." Gdzie te czasy,kiedy 80mm bylo nazywane fat skis,teraz 98 nie robi wrazenia :) . Wideo5.To,ze narta jest miekka nie czyni jej nieudana.Czy to samo powiesz o K2 Hellbent,Obsethed?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy się posłużyć opiniami z netu i już chłopcy ruszają do ataku. Większość dyskutantów i wrogów rockera się na nich głownie opiera i jest git. To była mała prowokacja z mojej strony. sorki pytek, nic nie mam do twoich nart, co najważniejsze to że ty jesteś z nich zadowolony. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy się posłużyć opiniami z netu i już chłopcy ruszają do ataku. Większość dyskutantów i wrogów rockera się na nich głownie opiera i jest git. To była mała prowokacja z mojej strony. sorki pytek, nic nie mam do twoich nart, co najważniejsze to że ty jesteś z nich zadowolony. pozdro.

Spokojnie to tylko narta a nie zona(choc dla innych priorytety sa inne :-) ).Swoja droga gdzie spotkales sie z negatywnymi opiniami o S3.Przyznam sie sczerze,ze przed zakupem przeszperalem siec i zanalazlem 98% pozytywnych opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy się posłużyć opiniami z netu i już chłopcy ruszają do ataku. Większość dyskutantów i wrogów rockera się na nich głownie opiera i jest git. To była mała prowokacja z mojej strony. sorki pytek, nic nie mam do twoich nart, co najważniejsze to że ty jesteś z nich zadowolony. pozdro.

Wideo, moje doświadczenia w puchu są minimalne (czytaj kilkugodzinne:(), na nartach poza trasowych nie jeździłem nigdy. Na allmountainach mój zjazd wyglądał dramatycznie (pośmiejmy się razem: było ok 40 cm świeżego śniegu w pasie między dwiema przygotowanymi trasami i "wredna" żona z aparatem, myśląca że się zakopię:)) Dlatego głównie czytam o takich nartach i warunkach. Może rób tak samo. Pliz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...