Skocz do zawartości

Narty z rockerem są duzo lepsze?


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wracając do meritum, oglądnąłem wszystkie te filmy z testerami i zauważyłem taką przypadłość. Na wszystkich filmach, na twardym przygotowanym stoku widać, że dolna narta ma tendencje do "płużenia".

Masz absolutną racje. Tester zamiast obciążenia dolnej stara się jechać na górnej. Wejscie na dolną powoduje duże wygięcie narty, co narciarz odczuwa jako ustępująca interakcja ze śniegiem. Fajne uczucie , noga mu odjeżdża, nie może wyjsc w górę. Szybko znajduje sposób . Nie obciążać narty dolnej , stać na narcie spokojnie w częsci centralnej narty. Je3dzie asekuracyjnie sztywno. Tak jak jeżdżą początkujący. Ale to dobry narciarz stara się pojechać dobrze. Walczy z nartą. Zjawisko to bardzo dobrze widać na fot 1 i 2. Jest to przy większej prędkości i na stromym. capture-20120330-105850-crop.png 10 No i amatorzy rzeżbiarze mogą najwyżej zostawić taki ślad po swoim przejeżdzie (fot9 i 10). Mnie to nie odpowiada. Zapewniam, ze na pewno taką nartę bym sobie podporządkował. Tylko po co tyle fatygi. Początkującym (1 sezon )natomiast polecam. W drugim przesiadka na normalną nartę. Po 3-4 sezonach będzie może w stanie pojechać z fantazją. Tak jeżdża moi koledzy (3-4 sezon) , ale na normalnych nartach. Pozdrawiam!

Załączone miniatury

  • capture-20120330-095241-crop.png
  • capture-20120330-095113-crop.png
  • capture-20120208-143432-crop.png
  • capture-20120208-144340-crop.png
  • capture-20120330-093215-crop.png
  • capture-20120327-211331-crop.png
  • capture-20120330-110032-crop.png
  • capture-20120330-093706-crop.png
  • capture-20120330-105744-crop.png

Użytkownik niko130 edytował ten post 30 marzec 2012 - 16:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 411
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja niczego nie definiuję. To by było zarozumialstwo z mojej strony;), szczególnie przy tym jeźdźcu. Źle się wyraziłem bo robiłem edycję na szybko. Chodziło mi o to (tak jak wcześniej wspominałem), że narta się ustawia jak by w "pług". I zdaje się, że to wyjaśniłeś. Przy takich nartach to chyba nie do uniknięcia (wypadkowa fizyki, geometrii i anatomii). Nie mniej dla oka jest to niespecjalnie zachwycające. Pozdrawiam

mysle, i tu od razu nadstawiam glowe na gromy z jasnego nieba, nie uogolniajac bardzo, jednym z powodow tej dyskusji jest to, ze , niestety, istnieje pewien, zakodowany w mozgach, idealny wizerunek "jezdzca na krawedzi". odnosze wrazenie, ze stale pokutujacy w POlsce, mniej w alpejskiej Europie. wg tego dogmatu, jedynie sluszna jazda jest jazda na RD-ach. przez ostatnie 2 lata moze cos sie zmienilo w sensie pojscia poza sztruks, ale nadal, takie odnosze wrazenie, kanonem jest ugniatanie bez opamietania juz ubitego FRAGMENTU stoku i tego sie kurczowo niektore osoby trzymaja, nie wystawiajac czubka nosa z zamknietej konserwy. nie potepiam nikogo, rozumiem Niko i Jego pozycje................... dla mnie, natomiast, jest to obrona "jedynie slusznego podejscia" do techniki jazdy na nartach. zycie mnie nauczylo, ze w kazdej nowej idei mozna znalezc troche lub wiecej pozytywych aspektow. skoro filmy sie przywoluje http://www.skis.com/...rocker-in-skis/

Użytkownik jan koval edytował ten post 30 marzec 2012 - 17:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie- miara wartości techniki,teorii, wyrobu czy czego tam jeszcze, jest jego SKUTECZNOŚĆ i uzytecznosc... Niko pokazuje na przykładach, że na filmiku pokazano jazdę nieskuteczną. Można sie sprzeczać czy to z powodu narty, kierowcy czy stoku, ale to fakt... Drugim pytaniem może być czy wszyscy potrzebują tej najwyzszej skuteczności... i tak 80%-90% narciarzy zsuwa sie w stylu 'dziwnym'.... świetny target dla rockera na trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie- miara wartości techniki,teorii, wyrobu czy czego tam jeszcze, jest jego SKUTECZNOŚĆ i uzytecznosc... Niko pokazuje na przykładach, że na filmiku pokazano jazdę nieskuteczną. Można sie sprzeczać czy to z powodu narty, kierowcy czy stoku, ale to fakt... Drugim pytaniem może być czy wszyscy potrzebują tej najwyzszej skuteczności... i tak 80%-90% narciarzy zsuwa sie w stylu 'dziwnym'.... świetny target dla rockera na trasie.

i jeszcze jedno - skoro juz oczepilismy sie Volkl'a - jezeli uwaza sie, ze narty z rocker'em sa takie skretne...............................................to dlaczego 181c, RTM84 ma promien skretu 19m?????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek założyłem w związku z zakupem nowych nart. Miałem dylemat czy ma to być stara konstrukcja (bez rockera) AC10, czy nowa (z rockerem) RTM 75. Biorąc wszystkie za i przeciw wybrałem jednak nowe AC 10 za 800 zł, a nie RTM 75 za prawie 1150zł. Mając doświadczenie z tip-rocker w RTM 73 i bez rockera w Volkach AC prawdopodobnie nie będę specjalnie cierpiał z powodu jego braku, ale sam zobaczę. Zresztą nie chciałem przepłacać - ostatnie dwie pary nart służyły mi dwa lata i zaoszczędzone pieniądze na wypożyczalni i ich sprzedaż na allegro pokryły mi ich cenę zakupu. Te AC 10 planuję zamortyzować po 2- 3 latach :cool: Co do długości - narty mieszczą się w zaleceniach podanych przez producenta, czyli wasze porady nie poszły na marne ;):D Narta jest wprawdzie do mojej masy za miękka ale wybrałem taką celowo z powodu tego że na Volkach AC10 będzie jeździć żona i córka też. A je będę i tak jeździł zachowawczo minn. z racji stawów kolanowych. Pozdrawiam. BODEX4 - doświadczony w rockerze:):) Ciekawe czy na Nowej Osadzie będzie dało się jeszcze pojeździć pod koniec przyszłego tygodnia w akceptowalnych warunkach?

Użytkownik bodex4 edytował ten post 30 marzec 2012 - 17:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wideo przywołał tutaj mój przejazd z zawodów Skiforum. To bardzo dobry przyklad jak wyglądajazda na narcie, która nie trzyma wogóle i jest nadskrętna. Wideo daj tego linka.

Znając twoje podejście, publikuję bez pytania film pokazujący rzeczoną nartę :) http://www.youtube.com/watch?v=JZKSOyYRl_s Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znając twoje podejście, publikuję bez pytania film pokazujący rzeczoną nartę :) http://www.youtube.com/watch?v=JZKSOyYRl_s Pozdr Marcin

I z taką perełką tyle czekałeś. Na dodatek w garnuszku od Kerama (jeszcze raz dzięki). Muszę sobie to gdzieś zachować - dzieki Marcinie i nieustające pozdro dla dziewczyn. ;) Drogin Bodexie Jak zauważyłeś swoim pytanie trafiłeś w sedno i wywołałeś burzę totalną. Bardzo fajnie się stało, że do takiej doszło i bardzo jestem ciekaw jak za dwa czy trzy lata czas zweryfikuje poglądy tu zawarte. Serdecznie Ci dziękuję za Twojego NOSA. ;) Myślę, że ksywka Rcker nalezy Ci się jak nikomu innemu niezależnie od preferowanego przez Ciebie gatunku muzyki - ZASŁUŻYŁEŚ. :) A co do zakupu to życzę aby przyniósł Ci sama satysfakcję na stoku. A co do kolan to na priv pozwolisz. POzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ,ze jazda wygląda dużo lepiej. Facet jest mało elegancki w jeżdzie , ale bardzo skuteczny. A teraz popatrzcie na naszego znajomego. Wcale nie taki z niego zły narciarz. Jedzie po prostu na lepszej narcie: Na drugim filmiku dziewczyna, co wy na to (odniescie to wcześniejszych prezentacji): Kolejny filmik pokazuje,że na tej narcie jedzie sie wszystko i bardzo stylowo. I znowu problem: źli narciarze czy narty badziewie(oczywiscie nie na w/w filmikach) jak pisałem w pierwszym postcie tego wątku. Ja jednak wolę nartę crossową, która tak samo mi pojedzie po wszystkim, i wykona dokładnie o co ją poproszę. Edycja: Tak cicho. :D Dla tych , którzy nie zgadzają się z tezą , że narty z rictorem są dla narciarzy slabo jeżdzacych kilka zdań. Największą trudność sprawia narciarzowi utrzymanie równowagi. Zwielokrotnia to lęk przed pójsciem cialem w przód. Wszyscy wiedzą jak dobrze dobrane buty pomagają w równowadze. Dobry narciarz poradzi sobie, ale będzie musiał to przeplacić dużą korektą położenia tułowia. Taki sam wpływ mogą mieć narty. Jesli tyły nart będą na dużym odcinku miękkie a jeszcze na dodatek odgiete przypominając bieguny konika (zabawka) ułatwią utrzymanie rownowagi , kiedy uparcie odchylamy sie do tyłu. Można to sprawdzić stając na piętech ze stopami lezącymi na desce 2-4cm grubosci. Poczujemy się wygodnie. Tułów nam sie sam pochyli do przodu. Wrócmy do nart. Takie narty z łatwoscią pomogą w takim "łapaniu równowagi". Pozostaje problem jak skręcać. Nie jest to takie proste przy długiej narcie, ale przy krótkiej - mały problem. No to skracamy nartą (dlugość czynną) przez podgięcie dziobow. Mamy dwie korzysci . Skręty będą łatwe, a ponadto zapewnimy strachliwemu narciarzowi drugą strone bieguna (od konika) Jak za bardzo poleci do przodu to wesprze się na dziobie, który posłusznie miekko pokona nierównosci. Mamy więc nartę dla 60-70% (strzelam) narciarzy. Ale taka narta niewiele pomoże a tylko przeszkadza dobremu narciarzowi (co cały czas staram się udawadniać analizą filmików). Tak jak przesadzono z taliowaniem nart (r6-9m) tak przasadza sie w rockerze. Można wypuscić nartę , jak salomon bbr , która może być pomocna w rozmaitych warunkach. Na zakonczenie wkejam filmik . Wyobrazcie sobie jak by pracowała narta z rockerem w takiej jeżdzie (nawet czy salomon bbr) by był porównywalny. Nie zabijajmy tego co w nartach piękne. Wolność ciała, fantazję. Jesli ktoś tego nie czuje to długa przed nim droga,

Użytkownik niko130 edytował ten post 31 marzec 2012 - 07:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Uważam ze temat jest super ciekawy. Czy ilość stron wypowiedzi świadczy o ważności rockera dla nart ? Swoje doświadczenia z volklem z rockerem opisałem wcześniej. Próbowałem znaleźć do wypożyczenia w Ischgl, ale były tylko BBR (za brzydkie więc nie wziąłem :) ) - tak naprawdę są one ewidentnie do jazdy pozatrasowej (pomimo filmiku który wklejał niko). Niko Super cenie Twoje komentarze, ale obejrzyj link : http://volkl.com/ski/technology jak to mówia w innej reklamie (bedzie parafraza :)) : ROCKER ROCKEROWI NIERÓWNY ... Najbardziej logiczny wydaje mi się Tip & Tail, a wiec Volkl Code Na alegro są Code "potestowe" (może ktoś podpowie czego się można spodziewać :) ) za pół ceny. Ja bym kupił, nawet tylko dla testów ... Może ktoś razem ze mną na spółkę, czarne ? Najgorsze, że testy dopiero w następnym sezonie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze temat jest super ciekawy. Czy ilość stron wypowiedzi świadczy o ważności rockera dla nart ? Swoje doświadczenia z volklem z rockerem opisałem wcześniej. Próbowałem znaleźć do wypożyczenia w Ischgl, ale były tylko BBR (za brzydkie więc nie wziąłem :) ) - tak naprawdę są one ewidentnie do jazdy pozatrasowej (pomimo filmiku który wklejał niko). Niko Super cenie Twoje komentarze, ale obejrzyj link : http://volkl.com/ski/technology jak to mówia w innej reklamie (bedzie parafraza :)) : ROCKER ROCKEROWI NIERÓWNY ... Najbardziej logiczny wydaje mi się Tip & Tail, a wiec Volkl Code Na alegro są Code "potestowe" (może ktoś podpowie czego się można spodziewać :) ) za pół ceny. Ja bym kupił, nawet tylko dla testów ... Może ktoś razem ze mną na spółkę, czarne ? Najgorsze, że testy dopiero w następnym sezonie :(

Cześć, Od początku tego tematu staram się odnosić do rozwiązania Volkla On Piste Full Rocker, jako najbardziej "rewolucyjnego" i powodującego wymianę cenionej liniii AC Unlimited na RTM, mam (swego czasu topowe) AC 4 (177cm) zbudowane wg "klasycznej" szkoły więc do porównania szukałem narty o zbliżonych parametrach. RTM 84 nie było, przypiąłem RTM 80 (181cm) aby w ogóle było co porównać. Pewnie że rocker rockerowi nie równy co zauważył i podkreślał JK, a nie chce zauważyć np Wideo5. Ja już mam swoje zdanie poparte przejazdem na takich nartach. Wypada poczekać aż większość "dyskutantów" spróbuje "nowego" i podzieli się spostrzeżeniami. Pozdrawiam Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 23 kwiecień 2012 - 11:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, w swoich postach podkreślałem ze rocker rockerowi nie równy, byłem przeciwny wrzucaniu do jednego worka wszystkich produktów z rockerem:rolleyes: więc nie rozumiem skąd twoja uwaga pod moim adresem:confused: Ty już masz swoje zdanie na temat rockera oparte na..... jednym modelu RTM 80. Tu ekspertem może być tylko JK, dzięki ilości objeżdżonego sprzętu z tym systemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już masz swoje zdanie na temat rockera oparte na..... jednym modelu RTM 80.

No więc dlatego myślę że nie rozumiesz:) Nie rockera jako takiego, tylko On Piste Full Rocker'a od Volkla jako rozwiązania najbardziej daleko idącego. Twoje K2 wymagają "tylko" kilku centymetrów dłuższej narty. Jeśli ja nie mogę się wypowiadać o rockerze Ty też nie powinieneś o nim pisać, ponieważ nie miałeś na nogach rozwiązania Volkl'a Teraz obydwaj pojeździliśmy na nartach z rockerem. Cholernie różnych pod względem zastosowanej technologii! I co Ty na to???;) M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja na to? że piszemy o tym samym. Ja darzę wielką sympatią Rictora i planuję zakup Chargera, fajne narty może dzięki klasycznemu camberowi i tylko dodanemu rockerowi z przodu. Tobie RTM-y nie leżą i Gitara gra. Przetestowałeś, masz prawo je oceniać, właśnie o to chodzi. Nie napisałeś po teście 1 modelu że wszystkie z rockerem są do bani. Tak między nami to muszę się przejechać na Full Rockerze bo sam do końca nie wiem co myśleć o wygiętej w drugą stronę narcie:rolleyes: a bedzie to nowe doświadczenie.

Użytkownik wideo5 edytował ten post 23 kwiecień 2012 - 12:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, nie połamcie nart :) Keicam: Dlaczego piszesz że full rocker jest dalej idącym rozwiązaniem niż tip & tail ? Z teorii wynika (jeżeli rockery wygrają :) że swoje speedwall SL powinienem zamienić na Code (Tip & tail) a moje AC30 (które coraz bardziej lubię :) ) na RTM 84 To są wg opisu volkl'a inne zastosowania. Bardzo mnie niepokoi analiza Niko o ześlizgu dolnej narty. Chętnie poczytam analizę techniczną DLACZEGO tak się dzieje i przy którym rockerze ?

Użytkownik tomekc edytował ten post 23 kwiecień 2012 - 17:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Solden. Zgodnie z obietnicą wypożyczyłem na dwie godziny narty RTM 80 Volkla. 181 cm.( RTM 84 były tylko krótsze) Spostrzeżenia średniaka są takie: duża zwrotność w krótkim skręcie, nawet przy minimalnych prędkościach niezależnie od zakrawędziowania. Zwrotność tych nart budzi duże zdziwienie. Na wymrożonym sztruksie na stromych fragmentach brakowało mi nieco trzymania krawędzi, w takiej samej sytuacji na luźniejszym śniegu narty były już pewniejsze. Jazda na wprost powoduje potrzebę większej uwagi, narty nie są za bardzo stabilne (szczególnie na sztruksie). W długim skręcie nie potrzeba zbytnio pamiętać o "tradycyjnej" technice, wystarczy "wyrzucić" nogi poza tułów na jeden lub drugi bok żeby narty pojechały na krawędziach, faktycznie są w długim skręcie stabilne. Energię z dociśnięcia krawędzi oddają jakoś tak dłużej i mniej dynamicznie. Są trochę jak elektryczne wspomaganie w samochodach, dużo mniej informacji zwrotnych za to większy relaks np w koleinach. Muszę przyznać że dla mnie ciężkiego człowieka plusem było mniejsze "zmęczenie" kolan. Przy założeniu że kupi się je dłuższe niż "normalne" mogą pomóc osobom początkującym utrzymać się za bardziej zaawansowanymi na większości stoków. Z drugiej strony nie sądzę że adaptacja z RTM na np. gigantki nastąpi tak szybko jak odwrotnie. Jeżdżąc od początku na takich nartach ciężko by było się przestawić na narty zdecydowanie bardziej techniczne. Jeśli ktoś narciarstwo traktuje jako jedną z form spędzania wolnego czasu polecam takie narty. Mając je i omijając najtrudniejsze fragmenty można śmiało polecić ich wszechstronność. Problem może pojawić się w momencie zakupu przez narciarza "nauczonego na RTM-ach" nart gigantowych czy slalomowych. Tutaj trzeba wykazać się techniką nie potrzebną przy RTM-ach. Pozdrawiam, Maciek

Ja jeździłem na niższym modelu RTM - 73 i 75 mają Tip-rocker i żadnej wielkiej różnicy nie zauważyłem w stosunku do nart bez Rockera. Czyli reasumując kupując narty z rockerem trzeba wiedzieć jaki to rocker, bo np. między full rockerem RTM 80 a tip rockerem RTM 73/75 (Volkl) jest znacząca różnica .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam. Czy ktoś, ze znających się na rzeczy, był by uprzejmy ocenić umiejętności narciarskie kolegi uwiecznionego na tym filmie. Chodzi o ocenę w skali proponowanej na forum (1-10). Ja co prawda używam nart zwykłych, ale ten zjazd podważył moją ocenę, w skali klubowej, moich umiejętności. Dlatego będę wdzięczny za danie możliwości jej zweryfikowania. Zatem proszę powiedzieć - jakie umiejętności w skali forum ma narciarz na tym filmie.

Ciężko oceniać jazdę na tyczkach. Osoba która nie trenuje zawsze będzie wyglądać inaczej niż podczas wolnej jazdy, bo to jest walka o prędkość i utrzymanie się w torze. Dla porównania- ostatni fragment jaki wygrzebałem w swoich nagraniach: http://youtu.be/ylK27TEfpO0 To już się bardziej nadaje do wyrobienia sobie opinii. Ta sama osoba, ten sam dzień, te same narty. Pozdr Marcin PS: Mitku, ponownie nie zapytałem o pozwolenie, mam nadzieję że jest OK :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cenie Twoje komentarze, ale obejrzyj link : http://volkl.com/ski/technology jak to mówia w innej reklamie (bedzie parafraza ) : ROCKER ROCKEROWI NIERÓWNY ...

Obejrzałem i...... : th_capture-20120418-142738-crop.png Fot2 Widać jak naciągane jest to zdjęcie (fot1) , popatrz na cien , na pozycję i odgadnij jaka jest prawdziwa pozycja narciarza. Dla porównania wklejam fot2 bez kamuflażu. Czy można mieć wiarę w to co też piszą?:confused:

Załączone miniatury

  • th_capture-20120423-202620-crop.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

.....PS: Mitku, ponownie nie zapytałem o pozwolenie, mam nadzieję że jest OK :)

No co Ty - jasne. Przez cale lata kręciłem innych i nigdy nie miałem siebie na nartach a tu aż trzy ujęcia - dzięki. Choć to kolejny filmik na którym nie wyglądam jak ja - widziałeś mnie wcześniej w kasku? :) Pozdrowienia serdeczne

Użytkownik Mitek edytował ten post 23 kwiecień 2012 - 21:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w kamizelce i bandanie znacznie bardziej Ci do twarzy..... ;)

Czy można mieć wiarę w to co też piszą?

Niko- jazda na nartach to raczej nie jest kwestia wiary... ;) Tu tylko obrócono 'nieco' fotkę, w końcu tekst reklamowy a nie techniczny... Keikam - potwierdzasz dośc dobrze moje wrażenia, choc były tylko z RTM 77/ok.170 cm (znów nie było dłuższych). Czyli w miare ok ale określenie 'on piste rocker' sugerujące lepszą jazde po trasie to spore nadużycie..... . jak widac Volkl przyjął, że im szersza narta tym wyraźniejszy rocker... czyli narta bardziej pozatrasowa...

Użytkownik mig12345 edytował ten post 24 kwiecień 2012 - 08:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i...... : [ATTACH=CONFIG]31447[/ATTACH] Fot1 [ATTACH=CONFIG]31449[/ATTACH] Fot2 Widać jak naciągane jest to zdjęcie (fot1) , popatrz na cien , na pozycję i odgadnij jaka jest prawdziwa pozycja narciarza. Dla porównania wklejam fot2 bez kamuflażu. Czy można mieć wiarę w to co też piszą?:confused:

A co z powodem tego ześlizgu dolnej narty ? Czy przyczyną jest rocker (i który bardziej a który mniej ) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac Volkl przyjął, że im szersza narta tym wyraźniejszy rocker... czyli narta bardziej pozatrasowa...

niezupelnie, ale to drobiazgi pare rzeczy ciesze sie, ze tacy uczestnicy jak Keikam i Video podkreslaja, NA CZYM jezdizli , a nie generalizuja rocker do dupy, lub - rocker zrobi za ciebie wszystko) Do Niko (ABSOLUTNIE nie obrazliwie) - dla mnie Twoj osoad o rocker'ze sie NIE LICZY dopoki nie masz doswiadc zenia w jezdzie na takich nartach - TEORETYCZNIE mozna pobic piane, ale tylko osbiste doswiadczenia maja jaki taki sens - bazowane na jezdzie na ROZNYCH nartach i w roznych warunkach….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

...Do Niko (ABSOLUTNIE nie obrazliwie) - dla mnie Twoj osoad o rocker'ze sie NIE LICZY dopoki nie masz doswiadc zenia w jezdzie na takich nartach - TEORETYCZNIE mozna pobic piane, ale tylko osbiste doswiadczenia maja jaki taki sens - bazowane na jezdzie na ROZNYCH nartach i w roznych warunkach….

A nie uważasz, że jeżeli ktoś jeździł nasetkach par narta o przeróżnych właściwościach w różnych warunkach na różnych śniegach, jeżeli robił to świadomie, wie jakie cechy nart za co odpowiadają itd. to może się wypowiadać czy nie. przecież ktoś wpadł na pomysl rockera i stworzył go z jakimiś oczekiwaniami - czy robią to po prostu tak na pałę ;) Czy większą wartość ma osąd kogoś kto jeździł ale nie ma pojęcia jak naprawdę narta powinna się zachowywać i czego od niej oczekiwać czy teoretyzowanie specjalisty? Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...