Skocz do zawartości

Tunele w Austrii a winieta


lukas63

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę pierwszy raz w Alpy do Austrii (rejon Vorarlberg) - nie będę kupował winiety, ponieważ dla 15 km mi się nie opłaca (a jeszcze zobaczę z bliska jezioro Bodeńskie) I teraz mam pytanie - jak przejadę przez Bregenz udaje się na drogę nr 200 (jakaś krajówka chyba - na czerwono zaznaczona) będzie tunel - czy żeby przejechać tunelem na takiej drodze trzeba mieć wykupioną winietę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od posiadania winietki dodatkowe opłaty pobierane są za przejazd tunelami i drogami wysokogórskimi: - tunel Arlberg (na S16 - pomiędzy Tyrolem a Vorarlberg - z St.Anton do Langen) - tunel Felbertauern na drodze B108, czynny cały rok. Łączy region Kitzbühel z Tyrolem wsch. umożliwiając szybkie połączenie północ-południe np.z Monachium do Włoch i Słowenii - tunel Karawanken na A11, łączy Austrię (St.Jacob) ze Słowenią (Jesenice) - tunele: Tauern na odcinku Flachauwinkel - Zederhaus i Katschberg na odcinku St.Michael - Rennweg na autostradzie Tauernautobahn (A10) - tunele: Gleinalm: St.Michael - Ubelbach i Bosruck: Spital a.Pyhrn - Ardning na autostradzie Pyhrn (A9) - autostrada Brenner (A13 - pomiędzy Tyrolem i Włochami) - droga wysokoalpejska Gerlos (pomiędzy Salzburgiem i Tyrolem) - droga wysokoalpejska Grossglockner, czynna od maja do października - droga wysokoalpejska Silvretta (Vorarlberg) zamknięta w zimie na odcinku Galtür - Partenen; zakaz ruchu dla pojazdów z przyczepami - droga wysokoalpejska Timmelsjoch z Imst (A) do Merano (Włochy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym wiem - ten tunel nie znajduje się na tej liście - ale chodzi mi o to czy przejeżdzając przez tunel na drodze krajowej (nie na autostradzie czy ekspresowej) należy mieć winietę?

Jeśli tunelu nie ma na tej liście to znaczy, że jest on bezpłatny bez względu na kategorie drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, jak wygląda kontrola winietek w Austrii :D :D... Kosztuje to (brak winietki) 120 Euro. A kontrola nie jest wyrywkowa... jesli już na nią traficie, to wygląda to tak, że sprawdzany jest KAŻDY samochód jadący daną drogą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taka kontrolę w okolicach Salzburga. W poprzek autostrady stał radiowóz i kierował ruch na taki boczny parking tam stało z 4-5 mundurowych, a cały ruch był podzielony na 4-5 pasów. Panowie tylko oglądali szyby w samochodach. Kto nie miał był kierowany na jeszcze inny pas, a tam byli inni policjanci, którzy byli zajęci pisaniem. Wszystko szło bardzo sprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem autora wątku to nie chce on jechać płatną drogą i w ten sposób zaoszczędzić- dobrze zrozumiałem? Problem kontroli jest wtedy rozwiązany- nie wjeżdża na autostradę/ekspresówkę płatną. W innym wypadku oszczędzanie paru € byłoby ... nierozsądne :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...