Skocz do zawartości

Kamera - problem z wyborem .


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze Drift hd170,szczerze polecam.

Mam tą kamerkę i w sumie jestem nią lekko zawiedziony. Oczywiście jakość filmów rewelacyjna (do 1080 hd), ale jest spory problem z wymiarami i wagą kamerki. Jej wygląd i fabryczne (poziome) ustawienie obiektywu niemal wymusza montaż do paska od gogli po prawej stronie głowy. Filmy nagrane z tej perspektywy wychodzą rewelacyjnie, a szerokokątny obiektyw a'la rybie oko powoduje że w kadrze widać część gogli i daszka kasku. Co z tego, skoro waga kamery powoduje, iż już po dwóch godzinach jazdy z nią nabawiamy się dokuczliwego bólu karku - szyja cały czas musi rekompensować sporą wagę kamery i cały czas mamy napięte mięśnie karku. Dodatkowo pasek od gogli też nie radzi sobie z wagą kamery, co powoduje, iż musimy co chwilę poprawiać jej położenie. Powyższe spowodowało, iż będąc w zillertalu w zeszłym tygodniu tylko raz (pierwszy i ostatni :) ) zabrałem Drifta na stok. Musze pomyśleć poważnie nad innym punktem jej montażu, ale nie jest to proste, gdyż środkowa część kasku jest usiana otworami wentylacyjnymi co wyklucza zamontowanie tam kamery. Ma ktoś jakieś patenty na mocowanie drifta? Co do natomiast bezsprzecznych zalet tej kamery to nieoceniony jest wyświetlacz LCD z podglądem filmy bądź aktualnego kadru oraz bezprzewodowy pilot który uwalnia od gmerania przy kasku. Można ją też trafić w dobrej cenie - ja ustrzeliłem ją na amazonie za 159 $ (pełen zestaw z dodatkową baterią gratis) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kamerkę i w sumie jestem nią lekko zawiedziony.....Co z tego, skoro waga kamery powoduje, iż już po dwóch godzinach jazdy z nią nabawiamy się dokuczliwego bólu karku - szyja cały czas musi rekompensować sporą wagę kamery i cały czas mamy napięte mięśnie karku.

Hesia na pewno zrobiła Ci masaż ,więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. ;) Jest alternatywa żeby nie kupować nowszego komputera dla tych którzy już maja dość mocną maszyne.Odpowiednia karta graficzna może załatwić sprawę. NIVIDA wprowadzila na rynek karty z CUDA (ang. Compute Unified Device Architecture). Programy http://pl.wikipedia.org/wiki/CUDA Do tego program który z tym współpracuje z taka karta graficzna i wg. NIVIDY operacje na grafice są 10 x szybsze niż te w którym jest wykorzystywane CPU do obróbki filmów. TU WYKAZ KART KTÓRE MAJA CUDA

Użytkownik brelo edytował ten post 01 kwiecień 2012 - 10:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tu masz ciekawy link i porównanie czterech kamer. Zwróć uwagę na nowość na naszym rynku na kamerę niemieckiej firmy gobandit model Race lub Live. Bardzo dobrze kamera gobandit została opisana w teście przeprowadzonym przez magazyn Motocykl numer z sierpnia.

bo obejrzeniu stwierdzam ze gopro ma najlepsza stabilizacje co przy sportach ma priorytetowe znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kamerkę i w sumie jestem nią lekko zawiedziony. Oczywiście jakość filmów rewelacyjna (do 1080 hd), ale jest spory problem z wymiarami i wagą kamerki. Jej wygląd i fabryczne (poziome) ustawienie obiektywu niemal wymusza montaż do paska od gogli po prawej stronie głowy. Filmy nagrane z tej perspektywy wychodzą rewelacyjnie, a szerokokątny obiektyw a'la rybie oko powoduje że w kadrze widać część gogli i daszka kasku. Co z tego, skoro waga kamery powoduje, iż już po dwóch godzinach jazdy z nią nabawiamy się dokuczliwego bólu karku - szyja cały czas musi rekompensować sporą wagę kamery i cały czas mamy napięte mięśnie karku. Dodatkowo pasek od gogli też nie radzi sobie z wagą kamery, co powoduje, iż musimy co chwilę poprawiać jej położenie. Powyższe spowodowało, iż będąc w zillertalu w zeszłym tygodniu tylko raz (pierwszy i ostatni :) ) zabrałem Drifta na stok. Musze pomyśleć poważnie nad innym punktem jej montażu, ale nie jest to proste, gdyż środkowa część kasku jest usiana otworami wentylacyjnymi co wyklucza zamontowanie tam kamery. Ma ktoś jakieś patenty na mocowanie drifta? Co do natomiast bezsprzecznych zalet tej kamery to nieoceniony jest wyświetlacz LCD z podglądem filmy bądź aktualnego kadru oraz bezprzewodowy pilot który uwalnia od gmerania przy kasku. Można ją też trafić w dobrej cenie - ja ustrzeliłem ją na amazonie za 159 $ (pełen zestaw z dodatkową baterią gratis) Pozdrawiam

No fakt drift jest wiekszy od gopro i ciezszy ale jego waga akurat mnie wyjatkowa odpowiada(choc najnowszy model jest polowy mniejszy od poprzednika).Co do mocowania na kasku,mozesz go zamontowac w dowolnym miejscu,na rzep.Obracany obiektyw pozwala go montowac w dowolnej pozycji,z boku,tylu,na gorze itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ostatnio chwali się że wprowadzi swoją kamerę sportową. Z ważnych rzeczy- 120fps przy 720p :) Pozdr Marcin

Znasz jakieś szczegóły ?Co jak kiedy i za ile ? Dobra wygoglowalem - wygląda całkiem zachęcająco - cena w Stanach 269 usd za wersje z wifi. Premiera w Europie 21 września i wtedy też pewnie poznamy cene europejską. Ciekawi mnie dlaczego na stronie sony prezentowany filmik jest bardzo słabej jakości a wyszukane filmiki w sieci wyglądają całkiem ok . http://store.sony.co...umber=HDRAS15/B

Użytkownik jaro323 edytował ten post 15 wrzesień 2012 - 19:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakieś szczegóły ?Co jak kiedy i za ile ?

Prezentacja z YT: http://www.youtube.com/watch?v=Wu8MKceMve4 Finalna cena nie jest znana, odgrażają się że będzie to około 200$. Nie jest niestety chyba tez znana data wypuszczenia na rynek. Pozdr Marcin PS: Marna jakość filmu na oficjalnej stronie faktycznie zastanawia, szczególnie że w prezentacji mamy te same ujęcia w znacznie lepszej jakości.

Użytkownik bocian74 edytował ten post 17 wrzesień 2012 - 14:03 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kamerki gopro2 i jak widzę są mniejsze od sony. ciekawe jaka jest ich waga bo to bardzo istotne. 720p 120fps to wielka zaleta gdy ktoś się będzie bawił w slow motion. chcę zwrócić uwage na przretwornik cmos. Mam duze kamery z tym przetwornikiem, maja jedną wadę, skanując obraz potrafi się pogubić przy intensywnym świetle, błysku fleszy itd. z exmorem zmiejszyli szumy, obraz jest bardziej nasycony. ważne by była lekka bo gabaryty ma nie za małe. go pro bez obudowy ma identyczne wymiary co wyswietlacz od nokii E52:D a sony dużo wieksza co może nieco przeszkadzać. aha na ostatnim wyjeździe uzywalem gopro w rozdz. 720p 50 fps i przy sztucznym swietle na hali idealny płynny obrazek bez szumów, super stabilizacja, kamerka byla zamocowana przy kasku. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu wynika jedno- najlepszy obraz dają GoPro2 i GoBandit. Obie w porównywalny sposób cierpią na efekt rolling shutter, na podstawie materiałów z YT nie podejmowałbym się analizowania tak małych różnic. Swoją kamerę sportową wypuściło też JVC: http://www.adixxion.pl/ Oferta robi się coraz większa :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans bieli, odwzorowanie kolorów, ostrość i ilość szumów przy gorszym oświetleniu, jak do tej pory GoPro pozostawia konkurentów w tyle. GoBandit nadaje się jeszcze do użytku.

Tym bardziej będzie ciekawie jak wejdą producenci którzy dotychczas się specjalizowali w kamerach cywilnych. JVC już jest, Sony będzie wkrótce, Panasonic na razie milczy w tym temacie. Samsung ma swoje W350, ale ze względu na sposób mocowania trudno go nazwać w pełni kamerą sportową :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna na kamery już ruszyła. Ceny pójdą w dół ale nie drastycznie. Raczej producenci będą dorzucać ekstra rozwiązania niż obniżać drastycznie cenę. Przykładem na to są telefony GSM. Ilość klientów wcale nie wpłynęła na obniżenie cen mimo, że rynek jest gigantyczny. Co najwyżej powstały nowe modele z nowymi rozwiązaniami. Został jedynie podział na telefon i smartfon, ceny jednak są dalej wysokie w stosunku do pojemności rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

To filmik z Contoura... I wszystko jest zaznaczone jak należy... Co ciekawe ja mogę obejrzeć. Na komórce. Inni tylko przez PC

 

Ja tak mam w filamch w których zgłoszono roszczenia związane z prawami autorskimi (ścieżka dźwiękowa) :)

Blokowane są za granicą i na mobilne.

No cóż to tylko YT

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek może się przywitam, bo jestem tu nowy. Wrócę może do meritum - wyboru kamery. Nie wiem czy ktoś z Was miał do czynienia z SJCAM model SJ4000. Wygląda toto jak kopia Gopro, a jakością produkowanych filmów porównywalne jest z Gopro 3 Silver. Cena w PL 400-500 zł w zależności u kogo. W komplecie prawie wszystko co trzeba do montażu na kasku, nartach, rowerze itp. Poza tym praktycznie wszystkie elementy montażowe są kompatybilne z GP.

Mnie nie bardzo było stać na Gopro, a potrzebowałem kamery na narty, rower i kajak. Kupiłem więc SJ4000 i póki co jestem zadowolony, a parę złotych w kieszeni zostało.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może się przywitam, bo jestem tu nowy. Wrócę może do meritum - wyboru kamery. Nie wiem czy ktoś z Was miał do czynienia z SJCAM model SJ4000. Wygląda toto jak kopia Gopro, a jakością produkowanych filmów porównywalne jest z Gopro 3 Silver. Cena w PL 400-500 zł w zależności u kogo. W komplecie prawie wszystko co trzeba do montażu na kasku, nartach, rowerze itp. Poza tym praktycznie wszystkie elementy montażowe są kompatybilne z GP.

Mnie nie bardzo było stać na Gopro, a potrzebowałem kamery na narty, rower i kajak. Kupiłem więc SJ4000 i póki co jestem zadowolony, a parę złotych w kieszeni zostało.    

GoPro stał się w pewnym stopniu liderem wśród kamer... Czymś w rodzaju wyznacznika...

I jako lider.... jest najdroższy....  Oczywiście np GP4BE jest czymś nowym bo nagrywa w 4K, ale już w przedziale kamer full hd wybór jest przeogromny...

Sam nie zapałaciłbym tyle za GP bo uważam że różnica w jakości pomiędzy nią a kamera 4 x tańsza nie jest nawet 2krotna...

        Umówmy się.... jeśli smartfon z nagrywaniem w 4k kosztuje 2 tys.... a jest zdecydowanie bardziej zaawansowanym technologicznie produktem, to oznacza ze kamerkę można zrobić znacznie taniej...   

Myślę że kamerki typu SJCAM czy inne.... nawet z Aliexpress spełnią oczekiwania 99 % użytkowników..

 

Mam Contoura i dokupiłem teraz gogle za 250 z Biedrony :-) z wbudowana kamerą... różnica w jakości obrazu jest... ale po zmontowaniu filmu jakoś nikt specjalnie tego nie zauważa... i nie narzeka...  W końcu czy zdjęcia robione cyfrówkami sprzed 6 lat maja dla nas teraz mniejsza wartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...