Skocz do zawartości

Ktoś jeździł na slalomowej narcie Stockli Laser? Dobry sprzęt robi Stockli?


lukas63

Rekomendowane odpowiedzi

hey Mam możliwość kupienia (w dobrym stanie) używaną nartę stockli laser sc - może ktoś jeździł na tej narcie? jak tak to jakie są wasze opinie? (na czym wcześniej jeździliście i jakie macie porównanie?). Firma nie jest znana w Polsce więc chciałbym przeczytać jakieś opinie :) Wcześniej jeździłem na dobrych starych slalomkach dynastar omeglass comp - jeździły jak po szynach :)

Użytkownik lukas63 edytował ten post 03 marzec 2012 - 21:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre narty. Stabilne ( jak na SL), świetnie wchodzące w skręt i dobrze trzymające. Jak dla mnie za mało dynamiczne. Laser SL są zdecydowanie fajniejsze. Po Dynastarach Omeglass, Laser SC mogą Ci się wydać za spokojne. p.s. porównanie mam z każdą ( z wyłączeniem Salomon) pierwszą SL i większością komórek. Aktualnie jeżdżę na Elan SLX ( FIS ) , poprzednio Nordica Dobermann SLR ( FIS )

Użytkownik Harpia edytował ten post 03 marzec 2012 - 22:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre narty. Stabilne ( jak na SL), świetnie wchodzące w skręt i dobrze trzymające. Jak dla mnie za mało dynamiczne. Laser SL są zdecydowanie fajniejsze. Po Dynastarach Omeglass, Laser SC mogą Ci się wydać za spokojne. p.s. porównanie mam z każdą ( z wyłączeniem Salomon) pierwszą SL i większością komórek. Aktualnie jeżdżę na Elan SLX ( FIS ) , poprzednio Nordica Dobermann SLR ( FIS )

Mógłbyś porównać laser sL z volkiem, dynastarem i elanem??? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Volkl i Stockli są do siebie podobne. Bardzo stabilne, świetnie trzymające i odrobinkę za mało dynamiczne. Nie chciał by być źle zrozumiany bo to bardzo wysoki poziom a odnoszę tu sklepówki (Volki, Stocki) do komórki (Elan) na której jeżdżę. Dodatkowo np. mniejsza od mojej waga jadącego może spowodować, że ktoś napisze Volkl i Stockli są super a komórki Elan twarde kołki:) W takiej sytuacji może mieć rację. Elan ( FIS ) ma kapitalną cechę płynnego wychodzenia ze skrętu co czyni ją przy FIS-owskiej dynamice bardzo przydatną dla amatorów. Drugą bardzo lubianą przeze mnie cechą jest dociąganie skrętu. Tę nartę ze skrętu się wyprowadza w przeciwieństwie do innych które chcą same z niego wyjść. Sklepowy Elan nie podoba mi się wcale. Dynastar jest ( jeszcze raz, jak dla mnie) najfajniejszy z tych nart. Niezwykle dynamiczna a zarazem najbardziej uniwersalna ( tu Elanowi także nic nie brakuje). Ciężko o tym pisać. Po prostu wszystko co najlepsze. Właściwie wszystkie te narty są bardzo dobre a różnią się charakterem. Najlepiej spróbować samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Volkl i Stockli są do siebie podobne. Bardzo stabilne, świetnie trzymające i odrobinkę za mało dynamiczne. Nie chciał by być źle zrozumiany bo to bardzo wysoki poziom a odnoszę tu sklepówki (Volki, Stocki) do komórki (Elan) na której jeżdżę. Dodatkowo np. mniejsza od mojej waga jadącego może spowodować, że ktoś napisze Volkl i Stockli są super a komórki Elan twarde kołki:) W takiej sytuacji może mieć rację. Elan ( FIS ) ma kapitalną cechę płynnego wychodzenia ze skrętu co czyni ją przy FIS-owskiej dynamice bardzo przydatną dla amatorów. Drugą bardzo lubianą przeze mnie cechą jest dociąganie skrętu. Tę nartę ze skrętu się wyprowadza w przeciwieństwie do innych które chcą same z niego wyjść. Sklepowy Elan nie podoba mi się wcale. Dynastar jest ( jeszcze raz, jak dla mnie) najfajniejszy z tych nart. Niezwykle dynamiczna a zarazem najbardziej uniwersalna ( tu Elanowi także nic nie brakuje). Ciężko o tym pisać. Po prostu wszystko co najlepsze. Właściwie wszystkie te narty są bardzo dobre a różnią się charakterem. Najlepiej spróbować samemu.

Przy mojej wadze 75-80 kg, które z nich najlepiej by pasowały? pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 83kg. Które dla Ciebie? Ja nie wiem. To trochę bardziej skomplikowane. Zależy co lubisz. Np. wspomniane Volkl jadą jak po szynach.To dla zawodnika chyba dobrze bo narty mają być skuteczne. Jeden powie genialne a dla mnie nie ma elementu zabawy. Osobiście lubię nartę bardzo "żywą". Taką która zmusza do pracowania nad techniką. Jak zwykło się mówić - nie wybacza błędów. W tym aspekcie najfajniejszy jest Omeglass. Z drugiej strony wszystkie te narty są bardzo dobre i ciężko się pomylić wybierając którąkolwiek. Po jakimś okresie adaptacji każda będzie bardzo dobra. , jeśli będziemy umieć poczuć" jej styl jazdy". Takie porady są trochę bez sensu ponieważ większość nart znam z testów a to zbyt mało na naprawdę "obiektywną" ocenę. Kupiłem Elana bo po kilku zjazdach i bardzo mi się podobał. Jak przyszły moje , po pierwszym dniu nie byłem szczególnie zachwycony ( mimo, że warunki były dla SL idealne) ale kolejne 3-4 dni pokazały jak na niej powinno się jeździć i ............bardzo je lubię. p.s. jeśli nie wydarzy się nic szczególnego za jakieś 3-4 lata planuję powrót do stajni Dynastara:) Poza tym wrodzona ciekawość podpowiada mi różne możliwości więc ...kto wie.

Użytkownik Harpia edytował ten post 04 marzec 2012 - 11:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że takie doradzanie jest trochę bez sensu ale pytam bo jeździłeś na tych nartach wiesz co potrafią masz porównanie itd. Chciałbym bardzo się przejechać na wszystkich i wtedy dokonać zakupu niepodwarzalnie najlepsza metoda ale... Brak czasami gotówki , brak konkretnego modelu w danym miejscu ponadto zawsze mam obawy co do przygotowania nart do jeźdzenia. Jak poszedłem ostatnio w Nassfeld nie mieli kompletnie nic z SL??!! No cóż dzięki serdeczne za opinie teraz muszę odpowiedzieć sobie na to czego chcę.?? Najbardziej trapi mnie pytanie czy warto dołożyć do takich nart jak stockli lub vist czy też mam to samo za mniejsze pieniądze u elana lub volka??? Pozdrawiam Ps na dynastarach SX 63 uczyłem się jeździć. Były super.

Ja ważę 83kg. Które dla Ciebie? Ja nie wiem. To trochę bardziej skomplikowane. Zależy co lubisz. Np. wspomniane Volkl jadą jak po szynach.To dla zawodnika chyba dobrze bo narty mają być skuteczne. Jeden powie genialne a dla mnie nie ma elementu zabawy. Osobiście lubię nartę bardzo "żywą". Taką która zmusza do pracowania nad techniką. Jak zwykło się mówić - nie wybacza błędów. W tym aspekcie najfajniejszy jest Omeglass. Z drugiej strony wszystkie te narty są bardzo dobre i ciężko się pomylić wybierając którąkolwiek. Po jakimś okresie adaptacji każda będzie bardzo dobra. , jeśli będziemy umieć poczuć" jej styl jazdy". Takie porady są trochę bez sensu ponieważ większość nart znam z testów a to zbyt mało na naprawdę "obiektywną" ocenę. Kupiłem Elana bo po kilku zjazdach i bardzo mi się podobał. Jak przyszły moje , po pierwszym dniu nie byłem szczególnie zachwycony ( mimo, że warunki były dla SL idealne) ale kolejne 3-4 dni pokazały jak na niej powinno się jeździć i ............bardzo je lubię. p.s. jeśli nie wydarzy się nic szczególnego za jakieś 3-4 lata planuję powrót do stajni Dynastara:) Poza tym wrodzona ciekawość podpowiada mi różne możliwości więc ...kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej trapi mnie pytanie czy warto dołożyć do takich nart jak stockli lub vist czy też mam to samo za mniejsze pieniądze u elana lub volka???

Jeśli chodzi o SL to wolał bym znaleźć nawet starsze ( nowe) komórki niż którąkolwiek sklepową. Co innego GS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC z poprzedniego sezonu. Nie spodziewał bym się tu zmian bo to z definicji tzw. druga, miększa SL. Dla mnie za miękka. Laser SL - tegoroczny a Elan SLX z tego roku. ( poprzednie różniły się tylko malowaniem) Powyżej wyczerpałem temat porównań:) Czytaj między wierszami:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej trapi mnie pytanie czy warto dołożyć do takich nart jak stockli lub vist czy też mam to samo za mniejsze pieniądze u elana lub volka??? Pozdrawiam

"Warto" pojęcie względne - ile różnych opinii tyle każdy może mieć rację. Czas dojrzeć i zrozumieć, że przy Twoich rozterkach nikt Ci nie doradzi poza własnymi testami. Wszystko inne to "strzały znikąd i w ciemno". Tyle, że 99% będzie celnych. Ale porównanie w takim przypadku liczy się tylko takie jakie będziesz miał we własnych nogach, a nie w cudzych. Aby Ci jeszcze namieszać, to tylko dodam, że "wyhaczyłem" elana slx sezon 03/04 w stanie bdb, a pojeździłem na tego-sezonowym sockl laser sl - obie pierwsze sklepówki. I tak bez owijania w poezje narty porównywalne. Rożnicę w niuansach. I co Ty na to :) Pozdrawiam, p.s. jak na razie wszystko chowa się przy head sl r.d. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...