Skocz do zawartości

Jaka długość - Funcarving - Slalom


Sylvek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po 3-cim sezonie spędzonym na deskach już chyba wiem jak chcę jeździć. Bardziej niż szybkie śmiganie dużymi łukami kręci mnie szybki cięty skręt więc skłaniam się w stronę funcarvingu/slalomu. W związku z powyższym chciałbym poprosić Szanownych Kolegów i Koleżanki o lekką pomoc w wyborze desek na kolejny sezon. Chodzi mi tu głównie o długość bo to chyba najcieżej dobrać. Promień skrętu to raczej bym chciał granicach 10-13m. Miałem okazję pojeździć jeden dzień na Rossignolach Power 9s tylko że krótkich bo 146cm ale jeździło mi się sporo "fajniej" niż na moich 160cm Carve Pro 10.4. Z uwagi na brak większych funduszy będą to raczej kilkuletnie narty. Myślałem między innymi o: - Head Shape Three - Salomon Streetracer 800 - Atomic Supercross SX:8 - Salomon Scrambler 6 - Nordica Doberman SL - Salomon Race 24 Series - ze zmiennym radiusem ?? - Atomic Metron - Head Xenon XI 7.0 Wszystkie w długościach 150-155cm - i tu nie wiem czy nie popełniam błędu i czy nie byłyby za krótkie chociaż tak jak pisałem lepiej jeździło mi się na 146cm slalomkach niż na moich 160cm 1. M 2. Wiek: 31lat 3. Waga: 75-76kg (planuje schudnąć do ok 70 ;) 4. Wzrost: 172cm 5. 3-ci sezon 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5-6 7. Jakie masz buty ? Dachsein Cruise, Flex - ? 8. Jakie masz teraz narty: Rossignol Carve Pro 10.4 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? krótki cięty skręt, szybkość jazdy: średnia 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? niebieskie, czerwone - narazie krajowe ;) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? hmm... zabawowo 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? ok 10-15 Z góry dzięki za wszelkie przydatne uwagi i sugestie Pozdrawiam Sylvek

Użytkownik Sylvek edytował ten post 24 luty 2012 - 15:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie byłoby mieć 2 pary ale jak narazie chyba wolę pójść bardziej w stronę jazdy slalomowej niż gigantowej. Ostatnio wypożyczyłem sobie Dynastarki contact 08 o długości 152cm i na świeżo zratrakowanym mokrym i twardym śniegu (+7st) jeździło się bardzo przyjemnie. Zastanawia mnie tylko czy 150cm nie będą trochę za krótkie w stosunku do mojego wzrostu i wagi chociaż jeździ mi się na takowych bardzo przyjemnie i mam wrażenie, że szybciej będę się rozwijał jeżdżąc na takich. No i pytanie co moglibyście doradzić z nart, które wymieniłem. Dorzuciłbym do nich jeszcze te Dynastarki Contact 08 bo fajnie mi się na nich ostatnio jeździło :) Z góry dzięki i pozdrówki Sylvek

Użytkownik Sylvek edytował ten post 26 luty 2012 - 21:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvek, na krótszych po prostu łatwiej Ci się jeździ , ale po mojemu to rozwijać się na tych krótszych będziesz duzo wolniej. Łatwiej te krótkie wchodza w skręt, szybsza jest zmiana krawędzi bo krótkie. Ale krótkie są mniej stabilne, gorzej sobie radzą w cięzkim czy rozjeżdżonym sniegu, ,,tłuką'' na poprzecznych nierównosciach bardziej jak narty w sam raz dla Ciebie: ja bym sugerował ok. 160 (sam mam 175 wzrostu, a używam nart: 165 - Rosoły 8sl oraz 170 - Nordica Eliminator). Kilka lat temu miałem salomony streetracery 8 a później equipe SC (trochę twardsze) i moje wspomnienia o nich są bardzo pozytywne! Moja rada: 160 , promień skrętu rzędu 12-13 m .Streetracery 8 (ewentualnie 800) byłyby świetne. Pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś popróbować fun zwróć uwagę na szerokość narty pod butem i wyższą płytę. Wąska slalomka z jednej strony umożliwia szybkie wyłożenie się z drugiej przy miękknącym śniegu zamiast jechać na krawędzi szorujesz butem i zabawa się kończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym popróbować fun i dlatego zdaje mi się że narty 160cm i dłuższe będą do tego poprostu za długie. Tak zastanawiam się właśnie nad długością 155-158cm max i szerokie pod butem na 70mm lub szersze, mocniej taliowane np 123/71/105 lub zbliżone. Oczywiście wiązania na odpowiedniej płycie podwyższającej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.. to teram mam mętlik w głowie... jakoś ciężko widzę funa ze 160cm dechami na nogach moze dlatego że teraz właśnie mam 160cm ale dużym promieniem skrętu i mizernym taliowaniem i bez płyty podwyższającej. Jak przesiadłem sie z nich na te wypożyczone Dynastarki to poczułem poprostu przepaść i jakoś ciężko mi teraz myśleć że mam na 160 jeździć ale moze gdybym miał 160cm slalomki odpowiednio taliowane na dobrej płycie i z promienie skrętu ok 11-12m to byłaby całkiem inna jazda Wg kalkulatorów doboru długości moja długość bazowa to 185cm a narty do funa mają być o 20-30cm krótsze od długości bazowej czyli wychodzi mi teoretycznie zakres 155-165cm. Długość 165 odrzucam to napewno nie chce takich długich więc pozostanę chyba w zakresie 155-160cm :)

Użytkownik Sylvek edytował ten post 27 luty 2012 - 22:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde :D Sylvek nie przekombinowuj. Nie porównuj swoich obecnych nart z tymi, o których piszemy. To inna bajka. Czytając ostatnie posty a propos taliowania sugeruję rosoły 8sl : taliowanie 124-70-112, mają promień w granicach 11 m przy 160. ja jeżdżę na 165 i jest OK . Sa też 9sl, ale te mogą być dla Ciebie za twarde. Pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak też uczynię. Jakby udało się jeszcze tej zimy to byłoby świetnie choć już pomału zaczyna mi coś świtać w głowie. W takim razie jutro na stok :) jak pogoda pozwoli i zapytam czy jest możliwość wypożyczenia "ze zmianami" tak około 3-5 :) a jeśli tak to zaczynam od długości 155 i ide w górę. Dzięki wielkie za wskazówki. Super, że jest ktoś kto chce pomóc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friski, Slavek napisał w 1 poście, że szuka uzywek za kilka paczek, więc piszac o moich nartach (model katalogowy 2010) pomyslałem sobie że może znaleźć rosoły z takim taliowaniem w okazyjnej cenie, bo były produkowane już deczko wcześniej. PS to nie są deski w specyfikacji FISowskiej; jest tam namazane co prawda ,,WordCup" ale chyba tak bardziej dla bajeru. Nie znam się na deskach FIS, ale chyba nie tylko minimum 165 - przecież jeżdżą też Panie i tam wymóg jest bodaj minimum 155 ?? 8sl to niespecjalnie twarda narta, ale bardzo sympatyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Metronki wspominam miło (one wciągnęły mnie w ten cały karwing), reszty z Twojej listy nie znam. 500 zł do dyspozycji... :( obawiam się że używana narta może nawet nie przypominać właściwościami nowej... utrata sprężystości/sztywności... krawędzie... nawet jeżeli jeszcze grube to miękkie po wielokrotnym ostrzeniu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że za taką kasę cudów nie będzie ale małymi krokami do przodu. Zaczynałem na pożyczanych słupkach 175cm, 2-gi sezon były już jakieś taliowane 170-tki za 50zł. Ten sezon jeździłem na Rossiniolkach za 150zł a na następny chcę wydać 500zł. Jak dobrze pójdzie to na sezon 2013/14 będę śmigał już na nowych deskach (jak dożyję :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wyżej - jak pisze friski - metrony i oczywiscie Supershapy , te są chyba dedykowane do carvingu. Przy uzywanych zawsze może być różnie, choć moje doświadczenia są pozytywne (ale sam zawsze ,,badałem'' narty przed zakupem). Xenony są elastyczne i przyjazne, ale chyba dopiero od numeru około 7 warto kupic, niższe to narty bardziej na początek. Pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony są elastyczne i przyjazne, ale chyba dopiero od numeru około 7 warto kupic, niższe to narty bardziej na początek,

Myślałem dokładnie o modelu Xenon Xi 7.0 - choć czytałem, ze to narta dla bardziej zaawansowanych narciarzy i nie wiem jak się mają do tego moje umiejętności bo oceniam je na 5+ może 6 w skali forum. Jeszcze jedno pytanko. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Head xenon 7.0 a Head Supershape to które lepiej wybrać. Xenony mają pod butem 72mm a Supershape 65mm. Mam już mętlik i nie wiem co byłoby lepsze

Użytkownik Sylvek edytował ten post 28 luty 2012 - 15:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...