Skocz do zawartości

Narty na muldy


Grzechotnik:)

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu przerzuciłem się całkowicie na carvingi o małym promieniu skrętu i jazdę bez kijków. Fajne są i dają dużo satysfakcji, ale za miękkie na muldy (skakać się jedynie na muldach da) i stwarzające wiele problemów na rozmiękłym śniegu. Postanowiłem kupić sobie drugą parę nart, takich kochających rozjechane, pełne ciężkich muld trasy. Aby takie znaleźć, musiałbym przeglądać setki modeli i wczytywać się w ich charakterystykę. Może ktoś ma takie narty i mógłby mi polecić konkretny model? Zaznaczam, że radzę sobie na tych muldach dobrze,i nieżle się bawię skacząc po nich, tylko czuję, ze moje narty nie są przystosowane do tego. Ponadto widziałem sporo osób jeżdżących z krzywymi kijkami. Taka moda, czy tak jest lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu przerzuciłem się całkowicie na carvingi o małym promieniu skrętu i jazdę bez kijków. Fajne są i dają dużo satysfakcji, ale za miękkie na muldy (skakać się jedynie na muldach da) i stwarzające wiele problemów na rozmiękłym śniegu. Postanowiłem kupić sobie drugą parę nart, takich kochających rozjechane, pełne ciężkich muld trasy. Aby takie znaleźć, musiałbym przeglądać setki modeli i wczytywać się w ich charakterystykę. Może ktoś ma takie narty i mógłby mi polecić konkretny model? Zaznaczam, że radzę sobie na tych muldach dobrze,i nieżle się bawię skacząc po nich, tylko czuję, ze moje narty nie są przystosowane do tego. Ponadto widziałem sporo osób jeżdżących z krzywymi kijkami. Taka moda, czy tak jest lepiej?

jesli to nie prowokacja- a tak mi to wygłąda po ostatnim zdaniu.... ;)to 'przerzuć sie na mniej carvingowe' ;) i dołóż kijki (moga być nawet krzywe). Bedzie łatwiej....

Aby takie znaleźć, musiałbym przeglądać setki modeli i wczytywać się w ich charakterystykę. Może ktoś ma takie narty i mógłby mi polecić konkretny model?

Setki to może nie, ale przynajmniej kilka-kilkanaście. I to nie przeczytac a objeżdzić... min po kilka godz każde, bo wg opisów producenta (a i testerów zwykle też ) to wszystkie narty sa super-hiper-cud-miód-genialne. Życze dużo cierpliwości... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to nie prowokacja- a tak mi to wygłąda po ostatnim zdaniu.... ;)to 'przerzuć sie na mniej carvingowe' ;) i dołóż kijki (moga być nawet krzywe). Bedzie łatwiej.... Wiadomo. Kijki są w takim wypadaku niezbędne. Poważnie sie zastanowiłem nad tymi krzywymi kijkami, ale pozostanę przy prostych. Setki to może nie, ale przynajmniej kilka-kilkanaście. I to nie przeczytac a objeżdzić... min po kilka godz każde, bo wg opisów producenta (a i testerów zwykle też ) to wszystkie narty sa super-hiper-cud-miód-genialne. Życze dużo cierpliwości... ;)

No właśnie. Po kilka godzin każde. Niech tych testowych będzie 10. Jeden dzień na stoku przeznaczony na testy. Nie zawsze można trafić na warunki do testów. Nie chcę stracić całego sezonu na testowanie nart. Dobrze by było mieć upatrzone 3 modele i wtedy wybór szybszy i łatwiejszy. Właśnie o to chodzi, ze według producentów wszystkie narty są genialne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...