Skocz do zawartości

Skarpety


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich skarpet używacie? Bo ja takich wełnianych kopytek - babcia kiedyś zrobiła. A tak poważniej to typowe narciarskie oczywiście z wyprofilowaniami i pogrubionymi miejscami w okolicach łydki takie z x-static czyli jakaś srebrna nitka. Testowane już trzeci sezon intensywnie i .........zdają świetnie egzamin. Spełniają wszystkie wymagane oczekiwania. Wcześniej miałem takie czerwone zwykłe salomony, ale szybko zrobiło się sitko na pięcie i poza tym mocno opinały łydkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja używam nieco grubszych niż normalne, a także wyższych, na łydke. Po prostu skarpety narciarskie. Oczywiście z coolmaxem. Bardzo ładnie odprowadza wilgoć, bo w zwykłych skarpetach to się szybko robi mokro nie do wytrzymania. Czasami fajne są ze wzmocnieniami i pogrubieniami w najbardziej potrzebnych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boso????????????????????????????

Tak... Kilka razy juz tak jezdzilem... Jak mnie but uwieral... Zdejmowalem skarpete aby o 0,5mm zmiejszyc "srednice" stopy... Po takim zabiegu buty trzymaja tak samo i juz nie uwieraja... Taka supermikroregulacja... Nie zmarzlem... Moze dlatego, ze mam nowe buty i wkladki jeszcze sie nie ubily...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Zeszły sezon jeździłem używając zwykłych skarpet. Stopy nawet, nawet nie pływały w sosie własnym lecz zapach "po" jeździe działał podobnie do Cyklonu-B. Chcąc zapobiec toksycznym wyziewom udałem się do Selgrosa i zakupiłem prosty model skarpet Atomica. Cena była niska bo ok 40 zł. Skarpetki wysokie, elastyczne, wzmacniane w newralgicznych miejscach. Iiii... Ulga dla nosa:) Poza tym praktyczna poprawa. Normalne skarpetki miały tendencję do zwijania się. Tu jeszcze mi się to nie zdarzyło. Bardzo wygodne i, co ważne - umiarkowanie ciepłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to pare osób przepłaca:/ Moim zdaniem najlepsze są skarpetki firmy Filmar (obecnie nazywa się już expesive). Model Trekking Extreme idealnie nadaje się na narty (zawierają coolmax, poliester, poliamid i jeszcze kilka składników:) ) Noga się nie poci, są wytrzymałe, i grube, a kosztuja tylko 25zł. Podziwiam was jak możecie jeździć w zwykłych skarpetkach, albo bez:confused: Ja jak jeździłem na początku w zwykłych, miałem obtartą noge do krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was jak możecie jeździć w zwykłych skarpetkach, albo bez:confused: Ja jak jeździłem na początku w zwykłych, miałem obtartą noge do krwi...

No tak jak mówię - każdy ma swoją osobistą stopę i mi na przykład nawet w cienkich narciarskich skarpetach noga po prostu drętwieje. Kto inny o mniejszej objętości stopy musi ją czymś utrzymać na miejscu i dla niego grubsze skarpety będą super :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
ja śmigam w normalnych skarpeciorach sięgających pod kolana. Problemów z przykrym zapachem, czy niedopasowanie nie mam. Kiedyś jeździłem w jednej cienkiej i jednej grubej parze skarpetek, bo myślałem, że będzie mi cieplej. Guzik :D noga mi drętwiała i było mi zimno w stopy. A jak zdjąłem dodatkową parę -> jak ręką odjął, było mi cieplej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zasady jestem oszczedny wiec za jakies nieduze pieniadze kupilem sobie skarpety narciarskie w stylu "no-name" ale nie narzekam. Nigdy nie zmarzlem w nogi, ani ich nie przepocilem, czyli spelniaja swoja funkcje tak jak powinny. Wydaje mi sie, ze niektorzy troche za duza wage przywiazuja do marek i etykiet. Ja wiem, ze czesto lepszy producent = lepsze materialy = lepszy produkt... ale czasami roznica jest tak niewielka, ze chyba jednak nie warto przeplacac. ... Chociaz pewnie jakby mnie bylo stac na drogi sprzet to bym tak nie mowil :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...