Skocz do zawartości

Czy to jest jazda na krawedziach?


fredowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brushed carving HH to nie jest carving.
To jest jazda zeslizgiem bez rotacji, wykorzystujaca wlasciwosci narty carvingowej.

A mowiac technicznie steruje sie katem platformy (narta, wektor sily z kostki), dla katow mniejszych od 90 stopni jest zeslizg wykonywany samoistnie przez narte, przy >= 90 narta sie nie zeslizguje (w idealnych warunkach) i mamy carving. Mozna to szybko zauwazyc stawiajac but pod katem na podlodze (naciskac z odowiednia sila) i trzymajac 90 stopni but trzyma plaszczyzne, jak rozluznimy kostke, noga wciaz ma ten sam kat, ale but nie i nastepuje zeslizg piety (tada brushed carve)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie caly czas chodzi o poziom osiagalny.
Krzychuszczecin co to znaczy wole? poprostu chcesz sobie poogladac.
Akurat tu piszacy maja male szanse na poprawe jazdy na krawedziach (carving).
Wiek, odleglosc od gor, narastajacy strach przed kontuzja i jeszcze pare czynnikow to poprostu uniemozliwia.
Jako rekompensate uzywaja internetu. Ogladaja filmy zawodowcow, PS i sa w przekonani
(nie wszyscy oczywiscie), ze tak jezdza albo beda jezdzic.
Jezeli ktos osiagnal wysoki amatorski poziom jazdy to po 50-tce niech zapomni o rozwoju.
Po 60-tce nie moze juz tego wysokiego poziomu utrzymac.
Po 70-tce uzywa "wiaderka i lopatki".
Jest jeszcze grupa narciarzy, ktorzy ogolnie mowiac jezdzili srednio.
Oni maja jeszcze szanse przy pomocy duzej sprawnosci fizycznej i taliowanych nart, bliskosci stokow narciarskich,
duzo czasu i kasy (emeryci) tu wylaczam osle laczki typu Lysa Gora, Kominki, itd. rozwijac swoje techniczne umiejetnosci.
Odpowiedz na pytanie "czy to jest carving" obrazuje czy carvingiem jezdze czy nie.
I obrazajcie sie ile chcecie ale ci co potwierdzaja, ze na fimie jest jazda carvingiem poprostu carvingiem jeszcze nie jezdza!


Witam
Toś mnie Fredek załamał :mad:
Cały czas liczę, że coś poprawię. A mam zapomnieć o rozwoju????
Mam nadzieję, że dam radę coś jeszcze poprawić. Sam czuje, że za każdym wyjazdem jest lepiej i więcej frajdy. (a może to towarzystwo tak czyni, a może tylko mi się wydaje ze mam 50+)
Co do takiego czystego carvingu, to chyba najlepiej wychodzi gdy pojedziemy promieniem zbliżonym do promienia narty. Na filmie tego nie ma.
A ponadto trudno dyskutować na podstawie jakiegoś filmu, w którym ktoś jedzie dowolnie czy to prawidłowy carving.

Dlatego czekam :P

chyba musze wrzucic swoje filmy i pokazac co po niektorym jak carving wygladac powinien.
W 100% zgoda z Fredem. Ten kto uwaza ze to czysta jazda na krawedziach to albo niedowidzi, albo sam tak nie jezdzi.


Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty jeden czekasz , Metaal.... Chyba że to deklaracje bez pokrycia .

Dla mnie jedyna szansa w tym, że nie osiągnąłem amatorskiego wysokiego poziomu jazdy... a diabli wiedzą zresztą czy to sznasa, czy próby osiągniecia tegoż to zbyt znaczne ryzyko.
Pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom, moim zdaniem Fredowski wykorzystał ten film po to, aby sprowokować dyskusję o prawidłach jazdy na krawędziach. W moim rozumieniu, równie dobrze mógłby to być film innego narciarza /narciarki. Jeśli są w tym podteksty personalne, to byłoby nieprzyjemne - mam nadzieje , że tak nie jest.
Niemniej każdy z nas decydując się na zamieszczenie jakiegokolwiek WŁASNEGO filmu w sieci ,,z automatu'' może spodziewać się osądu jego zawartości - bez względu na to , czego dotyczy.
Z kolei zamieszczanie filmów sugerujących w treści, że występuja w nim osoby, które w rzeczywistości nie są tam obecne - to poważne nadużycie zaufania innych forumowiczów.
Pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Toś mnie Fredek załamał :mad:
Cały czas liczę, że coś poprawię. A mam zapomnieć o rozwoju????
Mam nadzieję, że dam radę coś jeszcze poprawić. Sam czuje, że za każdym wyjazdem jest lepiej i więcej frajdy. (a może to towarzystwo tak czyni, a może tylko mi się wydaje ze mam 50+)
Co do takiego czystego carvingu, to chyba najlepiej wychodzi gdy pojedziemy promieniem zbliżonym do promienia narty. Na filmie tego nie ma.
A ponadto trudno dyskutować na podstawie jakiegoś filmu, w którym ktoś jedzie dowolnie czy to prawidłowy carving.

Dlatego czekam :P
Postrufka


Nerwowy? Metaal przeczytal bys do konca, to zaliczyl bys sie do grupy drugiej.
ZA MLODU JEZDZILES tak sobie a teraz dostales wiatr w plecy i sie rozwijasz.
Poznalem Cie osobiscie i wiem co mozesz, odrzuc te konwenanse i "chodz na stok"!
Film w stopce mi pasowal bo Lobo duzo na temat carvingu pisze. Ja tez duzo pisze ale tylko o tym na czym sie znam
a znac to znaczy to robic.
Tak dokladnie to bylo przewrotne pytanie a odpowiadajacy niechcaco ujawnili jakim skretem jezdza.
Tomkur Tobie nie bede odpowiadal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film w stopce mi pasowal bo Lobo duzo na temat carvingu pisze. Ja tez duzo pisze ale tylko o tym na czym sie znam
a znac to znaczy to robic.
Tak dokladnie to bylo przewrotne pytanie a odpowiadajacy niechcaco ujawnili jakim skretem jezdza.
Tomkur Tobie nie bede odpowiadal.

Ok, nie musisz mi odpowiadać. Ale to nie za bardzo ok dawać za przykład film bez tytułu w celu wytknięcia komuś czegoś. To tak, jakbym wziął Twój awatar i zapytał - czy to jest jazda carwingowa ?. Gość sobie jedzie co chce i jak chce. Co innego, jakby podpisał - oto moja jazda na krawędziach - patrzcie i uczcie się. Pewnie, że można to oceniać, ale dlaczego akurat to ma być przykład na błędną jazdę na krawędziach ?. Dla mnie to brzydkie nadużycie.
Pozdrawiam.
Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie musisz mi odpowiadać. Ale to nie za bardzo ok dawać za przykład film bez tytułu w celu wytknięcia komuś czegoś. To tak, jakbym wziął Twój awatar i zapytał - czy to jest jazda carwingowa ?. Gość sobie jedzie co chce i jak chce. Co innego, jakby podpisał - oto moja jazda na krawędziach - patrzcie i uczcie się. Pewnie, że można to oceniać, ale dlaczego akurat to ma być przykład na błędną jazdę na krawędziach ?. Dla mnie to brzydkie nadużycie.
Pozdrawiam.
Tom


Witam
Ludzie co się spinacie. Sam Lobo nie widać by był jakiś urażony, że film z jego stopki został wykorzystany do dyskusji. I chyba nie ma potrzeby, by "adwokaci" wypowiadali się w tej sprawie.
Dawajcie filmy ze swoim carvingiem i dyskutujmy na ten temat. Sam mam nadzieję że mnie kto nakręci podczas próby jazdy gdzie będę się spinał by pojechać " moim carvingiem" Niestety podczas ostatniego wyjazdu nie dało się trzymać kamery w ręku, było powyżej -20C Ale może jeszcze się uda na wyjeździe który organizujemy CHĘTNYCH ZAPRASZAM


Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwowy? Metaal przeczytal bys do konca, to zaliczyl bys sie do grupy drugiej.
ZA MLODU JEZDZILES tak sobie a teraz dostales wiatr w plecy i sie rozwijasz.
Poznalem Cie osobiscie i wiem co mozesz, odrzuc te konwenanse i "chodz na stok"!

Witam
Pamiętam o zaproszeniu w Karkonosze i nie będę bał się go wykorzystać. Tylko w tym sezonie już nie dam rady. Ale jeżeli będzie aktualne w przyszłym :D
Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...