Skocz do zawartości

Co lepsze AST czy Blizzard??


wezu

Rekomendowane odpowiedzi

Blizzard to poważna i znana firma, a AST to niewiadomo co.

powazna firma ktora zajmu8je sie raczej nartami a nie ubiorem. porownywac m,ozemy jak poznamy parametry tych kurtek ich wyglad cene itd.a teraz to tylko mozemy porownac nazwa ktorej firmy lepiej brzmi. a AST to wloska firma Astrolobio czyli praktycznie to samo co Brugi. podaj jakies konmkretne informacje wtedy bedziemy mogli wiecej powiedziec co lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem trochę kurtek AST i Blizzarda i muszę powiedzieć, że Blizzard sprawia wrażenie lepiej odszytego i lepszej jakości towaru. Taka prywatna opinia, ale rób jak uważasz, najważniejsze, żeby miała dobre parametry, żebyś dobrze się w niej czuł. No i ma Ci się podobać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powazna firma ktora zajmu8je sie raczej nartami a nie ubiorem. porownywac m,ozemy jak poznamy parametry tych kurtek ich wyglad cene itd.

Na świecie jest tendencja, iż każda licząca się na rynku firma(Atomic, Rossi, Blizzard itp.)mają całą gamę wyrobów - od nart, przez buty do odzieży. Z tego co mi wiadomo odzież Atomica i Blizzarda to prawie to samo, szyte w tej samej fabryce, z tych samych materiałów przez "podwykonawców". Czasami prawie robi różnicę, ale nie można odmówić im jakości, w czym można mieć wątpliwości np. z AST. Zauważalna jest rożnica w cenie, spodnie AST - 130zł, Blizzard - 300zł. Jeśli chodzi o odzież specjalną(oddychającą itp.) to w 99% cena przekłada się na jakość, dobre paramatery. Sam sprawdziłem już spodnie Blizz i muszę przyznać, że spisały się bardzo dobrze i nie żałuję 300zł wydancyh na nie. Możliwe, że AST ma równie dobrą jakość i parametry... Wg. mnie wygrywa Blizzard;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie zakupilem w tym roku Blizzarda z membrana 15000 (nie przyznaja sie do laminowania 2-, ze o 3-warstwowym nie wspomne, wiec pewnie jakas natryskiwana, albo co...). Generalnie fajnie uszyta, ma sportowy kroj, z tylu dluzsza, nie krepuje ruchow. Wzorowana na Austria Ski Team - choc z odzieza zawodnicza nie ma nic wspolnego :D Niemniej jest wygodna, ciepla i niezle odprowadza cieplo. Jak ktos nie zalozy bielizny termicznej, to moze nawet najlepszego 2-warstwowego gore ocenic, jako zenade, w ktorej sie czuje jak w saunie :P Generalnie za te sama cene (do 700zl) ciezko mi bylo cos fajniejszego wyszukac. Killtec za te pieniadze mial membrane 5-tke, ew. 10-ke - niektore modele, ale procz bajerow dla audiofilow nie byly te kurtki lepsze. Iguana niby ok, ale wylacznie membrana 5000. Rozplanowanie kieszeni wyglada podobnie. Dlatego wzialem Blizzarda - taniej i lepsze parametry. Co do AST - nie mam przekonania do firmy - sprawia wrazenie takiego 'marketowego szmelcu', choc kurtki opisywane, jako membranowe 20000 zdaja sie byc niekiepskie. Za to kosztuja po 500-600zl. Mozna z membrana ok 3000 kupic ponizej 300zl AST i niby nie wyglada tragicznie... Ja bym osobiscie kupil takie AST dla dziecka, ktoremu za rok czy dwa trzeba zmienic. Ale dla siebie, to wole kupic na 7-8lat za podwojne pieniadze i pozniej miec spokoj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Blizzarda,ładna kurteczka i spodnie zwłaszcza model z membramom 15000 na ten rok ale wcale bym sie nie zdziwił że szyte to wszystko jest w jednej chińskiej fabryce wraz z AST.AST i Brugi zlecają jak większość producentów szycie chińczykom a u nas tylko handlują.W Bielsku Białej otwarto duży przyzakładowy sklep gdzie jest pełen wybór i ich całe kolekcje i można oczy przecierać ze zdziwienia naprawdę fajne rzeczy.Osobiscie kupiłem teraz bieliznę termoaktywną Brugi oraz windstopera AST i uważam że stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny aha żonie kurtkę jesienną z membramom bytex 5000 za jakieś 150 zł.Nie musisz płacić za firmę.Odnośnie Blizzarda to zestaw wygląda rewelacyjnie ale nie za te pieniadze po prostu zdzierają.Przykładowo znam ludzi którzy załatwiają pełen katalog Blizzarda w cenie minus 20% od katalogowej (mam numer tel do udostepnienia) a są tacy blisko związani z greenlandem ze mają minus 40%.Teraz poodejmuj i porównaj ceny i wiesz za co płacisz.Zwłaszcz że wszystkie membramy są praktycznie identyczne jakościowo tylko w zależnosci od firmy mają inne nazwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na powyzszej stronie nie ma np mojej kurtki. Dystrybutor srednio sie stara z ta strona :) Polecam sciagnac katalog, jest u nich do pobrania tutaj :) Jest kurtka z membrana 15000/15000 w katalogu za 699, do wziecia rzecz jasna taniej. Ta Promo Torray ma juz 3-warstwowy laminat, ale cena ponad 2x wyzsza. Dla mnie to za duzo. Za 1,5k wzialbym cos zupelnie innego :D Swoja Promo zakupilem za 620zl i jakos z tym zyje. Dobra jest. Jak ktos ma dojscie do znizek, jak wyzej juz pisaliscie, to mysle, ze mozna dostac te kurtke ok 500zl. Nie ma Recco, jak wiekszosc firmowek - troche dziwne, ale coz. Malo komu sie to przydaje, jesli jezdzi sie po trasach. Zawsze mozna zanabyc sam reflektor (a raczej pare) i nie sugerowac sie jego brakiem przy zakupie ciuchow. Poza trasa moze to pomoc tylek uratowac. Nawet juz w Polsce gdzieniegdzie :D Poprawka - link nie chce dzialac, wiec wejdzcie przez glowna http://greenland.com.pl/ i tam po prawej na dole 'pobierz katalog' :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bylem dzisaj w kuguarze i spodne Bergsona które kosztują 299zł są z takiego samego materiału co spodnie AST za 150zł a z tego co dowiedzialem sie w sklepie jedyną różnicą jest naszywka na spodniach i wygląd a co do materiałów to wszytko to samo. Tak więc wniosek jest prosty nie powinno sie patrzeć na marke tylko na materiały tak jak to mój przednówca napisał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...