Skocz do zawartości

Chopok


FactorX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...
Chciałbym poruszyć kilka spraw związanych z Chopokiem. Pochwalę się, że zdobyłem ten szczyt tydzień temu. Widoki przepiękne, panorama tak samo poruszająca jak w zimie:) Ale do meritum. Od Łukowej aż na sam szczyt i dalej na stronę południową prowadzi zdezelowane krzesło. Słuchy chodzą, że ma zostać zdemontowane i zamienione czymś nowym. Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie posiada jakichś informacji na ten temat? Pytanie numer dwa - czy stary - totalnie rozwalony wyciąg orczykowy na Dereszową poszedł na straty? Szkoda byłoby bo traska, którą obsługiwał wygląda niczego sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
[quote name='macyo'] Ale do meritum. Od Łukowej aż na sam szczyt i dalej na stronę południową prowadzi zdezelowane krzesło. Słuchy chodzą, że ma zostać zdemontowane i zamienione czymś nowym. Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie posiada jakichś informacji na ten temat. Polączono Chopok Polnoc z Poludniem. http://www.jasna.sk/page10.php?id=27 Chopok sever& juh PREPOJENÝ zaèiatok výstavby - koniec leta 2006 vlek na severnej strane - oznaèenie S, názov Chopok - sever,då¾ka 606 m, prevý¹enie 179 m, údolná stanica 1825 m.n.m., vrcholová stanica 2004 m.n.m., prepravná kapacita 220 osôb/ hod. vlek na ju¾nej strane - oznaèenie F, názov Chopok - juh, då¾ka 501 m, prevý¹enie 159 m, údolná stanica 1844 m.n.m., vrcholová stanica 2003 m.n.m., prepravná kapacita 220 osôb/ hod. Da się w tym sezonie posmigac i na poludniu. :cool: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pyt. Czy wie ktoś może jak dostać się autobusem, busem z Zakopanego ewentualnie z Łysej Polany albo Tatrzańskiej Łomnicy ??? Może ktoś wie jak to wygląda cenowo. Jedziemy w kilka osób i samochód odpada. Czy wogóle czasowo da się w ciągu jednego dnia , zakładając że wyjazd bedzie o 6 a powrót np. o 22 podjechać na Chopok z Zakopanego w którym zimą bedziemy :confused: ??? Na mapie wygląda to ładnie i w miare blisko ale jak jest w praktyce??? Czy poza wyjazdem samochodowym jest to wykonalne ??? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest autobus kursujący od 15 grudnia do 28 marca. Znajdziesz go tu, tu też powinny być połączenia z Zakopanego do Liptovskiego...: http://vratna.hej.pl/slpr.htm a to plik do ściągnięcia: vratna.hej.pl/slpr-krakow-jasna.PDF tu kolejny link - tym razem pks: http://www.pks.krako...nikat.php?id=12 Z Liptowskiego jeżdżą autobusy do Jasnej - czasem są nawet bezpłatne. Nie ma żadnego problemu z połączeniem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest autobus kursujący od 15 grudnia do 28 marca. Znajdziesz go tu, tu też powinny być połączenia z Zakopanego do Liptovskiego...: http://vratna.hej.pl/slpr.htm a to plik do ściągnięcia: vratna.hej.pl/slpr-krakow-jasna.PDF tu kolejny link - tym razem pks: http://www.pks.krako...nikat.php?id=12 Z Liptowskiego jeżdżą autobusy do Jasnej - czasem są nawet bezpłatne. Nie ma żadnego problemu z połączeniem:)

Wojto poprostu super!!! PEłen konkret za co wielkie dzieki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez autobus pks z zakopanego kursujacy do poradu, w bardzo dobrych godzinach (jedzie przez łomnice i smokowiec) szczegoly znajdziesz tu: http://www.pks.zakop...ide.php?numer=3 Bilet, do popradu w tamtym roku kosztowal 17 zl, uczniowie i studenci maja 25% znizki. Poza tym, w sezonie z przystanku naprzeciw dworca autobusowego (po drugiej stronie drogi, przy barze fis) kursuja na slowacje prywatne busiki. A jesli chodzi o rozklady jazdy komunikacji na slowacji polecam te strone: www.cp.sk sa na niej zarowno rozklady jazdy pociagow jak i autobusow. A tu strona koleji slowackich, sa na niej tez rozklady jazdy elektriczki www.zsr.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez autobus pks z zakopanego kursujacy do poradu, w bardzo dobrych godzinach (jedzie przez łomnice i smokowiec) szczegoly znajdziesz tu: http://www.pks.zakop...ide.php?numer=3 Bilet, do popradu w tamtym roku kosztowal 17 zl, uczniowie i studenci maja 25% znizki. Poza tym, w sezonie z przystanku naprzeciw dworca autobusowego (po drugiej stronie drogi, przy barze fis) kursuja na slowacje prywatne busiki. A jesli chodzi o rozklady jazdy komunikacji na slowacji polecam te strone: www.cp.sk sa na niej zarowno rozklady jazdy pociagow jak i autobusow. A tu strona koleji slowackich, sa na niej tez rozklady jazdy elektriczki www.zsr.sk

Super, wielkie dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Ja jako ze daleko na chopok niemam pojechałem tam we wrzesniu znaleść sobie miejsce do mieszkania i trafiliśmy do chaty lucky ok 1km do tego największego krzesłą chyba zachradki :rolleyes: w kazdym razie 50kc za nocleg w 7 osobowym domku z łazienką itd....warunki nawet spoks z reszta ja mam niskie wymagania mieszkaniowe. BYLE BY W KONCU ZACZEłO PADAC!!!!! będe na chopoku od 20 stycznia przez tydzien będzie ktoś z forum wtedy ? :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trafiliśmy do chaty lucky ok 1km do tego największego krzesłą chyba zachradki :rolleyes: w kazdym razie 50kc za nocleg w 7 osobowym domku z łazienką itd....


Coś z tą ceną nie tak? Czy mi się wydaje, a może pisałeś o innym miejscu?

http://vratna.hej.pl...i/ddo_jasna.htm

Daj znać, bo chciałbym się tam wybrać pod koniec marca 2007.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jasna to rzeczywiście najlepsze miejsce w tej części Europy - jeżdżę tam co roku od 7 lat. Zresztą byłem też w Zell am See i szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy (co innego lodowiec). Może poza jedną - tam przez prawie tydzień świeciło słońce, a na Chopoku zwykle albo jest mgła, albo zamieć która uniemożliwia wjazd na sam szczyt. Ale jak się trafi na ładną pogodę i dobre warunki to niczego więcej nie trzeba:) A po nartach zrelaksować się można w aquaparku z gorącymi basenami:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar wybrac sie na stoki Chopaka, gdzies na poczatku lutego. Mam w zwiazku z tym kilka pytan, mam nadzieje, ze pomozecie mi wybrac:

1. Macie jakies sprawdzone tanie hotele, pensjonaty itp., niezbyt drogie, blisko Chopok Sever (najlepiej nie dalej niz z 1km, nie mam przekonania do Ski Busow :) ), moze byc nawet bez zadnych posilkow, tylko by cos bylo mozna przyrzadzic jakas zupe czy cos.
2. Sa tam jakies normalne knajpy? :) Przypuszczam, ze w takim miejscu bedzie klopot bogactwa, ale mozna zawsze sie upewnic :D .
3. Jak jest ze sprzetem? Mozna gdzies wypozyczyc?

Jak sie mi cos jeszcze przypomni - dam znac. Dzieki wielkie z gory za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

na pytanie 1 nie moge cie pocieszyc na poczatku lutego raczej tanio nie bedzie(jak bylem z kolega nowym passatem to na parkingu miedzy "leksusami"bemkami7"i mesiami S" klasy naszych przyjaciół zza wschodniej granicy bardzo skromnie wygladalismy):D a sprawdzony hotel dla mnie to" druzba"..... Hotele "ski"i"junior""liptow" to niestety standart komunistyczny. na pytanie 2 niema tez nic wesolego polecam pizze w hotelu "grant " mimo 4 gwiazdek jest tanio. i knajpe w hotelu "druzba" chyba jedyna poządna knajpa z dobrym jedzeniem w rozsadnych pieniadzach. na 3 pytanie widzialem przynajmniej kilka wypozyczalni ale cen nie znam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich serdecznie!! Jest mowa o tym, że czynna jest trasa FIS (ponad 3000 m) i krzesełko 6-ka. Ale z tego co wiem to do tej trasy są 2 wyciągi pierwszy 6-ka i potem w górnej części 4-ka. Czy działają oba wyciągi? Jeżeli nie, to znaczy że dostępny jest tylko dolny (dłuższy) fragment tej trasy. I jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś był tam ostatnio? Jaki jest czas oczekiwania w kolejce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...