Skocz do zawartości

Slalomki przy 184cm


kurm28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Po tym jak wziąłem w tym sezonie swoje deki do ręki, naszła mnie refleksja, ze czas na zmiany ;) :D. Obecnie jeżdżę na Fischerach WC SC (174 cm) z przed jakichś 4-5 lat chyba. Zacząłem rozglądać się za nowymi nartami i zonk - slalomki z grupy RACE kończą się w granicach 170 cm. Ja mam 184 cm wzrostu i szukam narty max 10 cm krótszej. Niestety Atomic D2 czy Volkl Racetiger to dla jakichś konusów robione ;). (No chyba, ze jestem przesądny i 170 jest OK przy 184 cm i 94 kg.) Poradźcie proszę, co można wybrać, bo jakoś przesiadka na GS mi sie nie widzi. Z góry dziękuję pzdr k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat byl juz kiedys przerabiany;) tutaj juz nie trzeba kierowac sie wzrostem, po prostu 165cm, choc spokojnie i wiecej mozna tylko ze wtedy taka narta moim zdaniem traci juz walory slalomki i robi sie bardziej uniwersalna, kupic pierwsza twarda sl dowolnej dlugosci albo komore w dl 165cm i tyle;) mozesz probowac dluzsze, np rossignol robi 9sl w 175cm, po cos niektore firmy wypuszczaja te sl w takich dugosciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji podałeś ale jeśli chcesz kupić slalomki to... kup slalomki. Możesz jednak zmienić je (podobnie jak i ja i zdecydowana większość moich znajomych) na znacznie uniwersalniejsze narty z klasy all mountain. Długość, przy Twoich umiejętnościach 184-191 cm, szerokość pod stopą 85 mm, promień 18 -20 m. Mogłyby to być np RTM-y, AC 50, Grizzly - podaję te bo je znam. Od czasu jak się przesiadłem na szersze (i dłuższe) narty to moje Racetigery SL WC (te dla konusów) wyciągam sporadycznie (max 20% czasu jazdy) . Reszta mojego towarzystwa w ogóle o slalomkach zapomniała. I w głowę zachodzą dlaczego je tak długo "męczyli". Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Po tym jak wziąłem w tym sezonie swoje deki do ręki, naszła mnie refleksja, ze czas na zmiany ;) :D. Obecnie jeżdżę na Fischerach WC SC (174 cm) z przed jakichś 4-5 lat chyba. Zacząłem rozglądać się za nowymi nartami i zonk - slalomki z grupy RACE kończą się w granicach 170 cm. Ja mam 184 cm wzrostu i szukam narty max 10 cm krótszej. Niestety Atomic D2 czy Volkl Racetiger to dla jakichś konusów robione ;). (No chyba, ze jestem przesądny i 170 jest OK przy 184 cm i 94 kg.) Poradźcie proszę, co można wybrać, bo jakoś przesiadka na GS mi sie nie widzi. Z góry dziękuję pzdr k

przy Twojej wadze [poszukiwanie sl dluzszej ma sens, co nie znaczy ze jest logiczne - bo jezeli myslisz ze 5cm ekstra zrobi ze SL-ki narte wszechstronna , to sie rozczarujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy Twojej wadze [poszukiwanie sl dluzszej ma sens, co nie znaczy ze jest logiczne - bo jezeli myslisz ze 5cm ekstra zrobi ze SL-ki narte wszechstronna , to sie rozczarujesz

jeee tam rozczarujesz. nigdzie nie pisałem, ze chcę uniwersalna slalomkę ;) :D inna sprawa, że: a) z nartą 165 czuł bym sie trochę nieswojo. jakoś tak pokracznie to dla mnie wygląda. 1184/95 kg i nartka 165 B) lubię jechać krótkim skrętem, ale czasami trzeba na takiej narcie wyciąć dłuższy łuczek. myślę, ze te 5 cm może nie zrobi ze slalomki narty uniwersalnej, ale zapewne jakoś stabilność poprawi. choćby minimalnie. psychicznie będę się czuł lepiej. ;) będzie tak jak napisał jark - trochę po staremu, a trochę po nowemu - narta 4 cm krótsza id tej, jaka mam teraz, ale wciąż dosyć długa. i tak jest postęp, bo wcześniej nawet 170 wydawała mi sie nie do zaakceptowania. ;) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeee tam rozczarujesz. nigdzie nie pisałem, ze chcę uniwersalna slalomkę ;) :D inna sprawa, że: a) z nartą 165 czuł bym sie trochę nieswojo. jakoś tak pokracznie to dla mnie wygląda. 1184/95 kg i nartka 165 B) lubię jechać krótkim skrętem, ale czasami trzeba na takiej narcie wyciąć dłuższy łuczek. myślę, ze te 5 cm może nie zrobi ze slalomki narty uniwersalnej, ale zapewne jakoś stabilność poprawi. choćby minimalnie. psychicznie będę się czuł lepiej. ;) będzie tak jak napisał jark - trochę po staremu, a trochę po nowemu - narta 4 cm krótsza id tej, jaka mam teraz, ale wciąż dosyć długa. i tak jest postęp, bo wcześniej nawet 170 wydawała mi sie nie do zaakceptowania. ;) :D

zgadzam sie, ze taka 165 wyglada dziwnie przy Twoim wzroscie, wiec osobiscie (182cm) nie mam nic krotszego od 185 (za wyj tyczek). sprobuj,jakk bedziesz mial okazje, przejechac sie na the code............ narta zadziwiajaco skretna jak na swoja dlugosc.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzecz biorac nie chcialbym ci juz mieszac o w wyborze desek;) ale podrzuce ci jeden link - w sumie wydaje mi sie albo niedocenianej albo nie za bardzo rozreklamowanej marki w PL, narta all conditions a zwroc uwage na promien przy podanej dlugosci nart;) poza tym deska na podwojnym titanalu..dual radius i takie tam..;) http://www.scott.pl/...90&id_prod=2540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ~182-183 cm wzrostu, wszystkie slalomki jakie miałem to 165cm i było extra, wątpię że jesteś aż tak dobry żeby pierwsza slalomka jakiejkolwiek z firm była "gorsza od twoich umiejętności" lub poddała się twoim gabarytom, slalomka dłuższa nic 165 to już dupa nie slalomka no ludzie... Chcesz uniwersalną i skrętną to pacz wyżej posty Wujota RTM, AC (ja mam ac 30 super uniwersalna narta i 177 cm jest skrętna mimo długości ) I nie zgadzam się że przy twoim cm SL będzie wyglądał śmiesznie, alpejczycy też śmigają na różnych długościach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ~182-183 cm wzrostu, wszystkie slalomki jakie miałem to 165cm i było extra, wątpię że jesteś aż tak dobry żeby pierwsza slalomka jakiejkolwiek z firm była "gorsza od twoich umiejętności" lub poddała się twoim gabarytom, slalomka dłuższa nic 165 to już dupa nie slalomka no ludzie... Chcesz uniwersalną i skrętną to pacz wyżej posty Wujota RTM, AC (ja mam ac 30 super uniwersalna narta i 177 cm jest skrętna mimo długości ) I nie zgadzam się że przy twoim cm SL będzie wyglądał śmiesznie, alpejczycy też śmigają na różnych długościach ?

DLACZEGO WE MNIE WĄTPISZ?????? ;) a na poważnie - decyzja zapadła - 170cm Atom D2 SL i też będzie "mniód" i rodzynki. Tak czuję. ;) :D:D Dzięki za wszystkie rady i opinie. pzdr k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten wątek, mimo że nic z niego nie rozumiem ;) Czasem mam wrażenie, że wyjaśnienia "loży" dają więcej pytań niż odpowiedzi... No to jaka slalomka dla mnie? 190cm/90-95kg - klasyk 165 r13? Tylko Alpy jeżdżę, rano na gigancie, po południu chciałbym właśnie czegoś "krótszego" żeby nie katować nóg na rosnących muldach... pzdr

zerknij na Heada dlugosci 170cm, bardzo skrętna narta na takie warunki: http://www.skionline...&id_modelu=4888 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jeee tam rozczarujesz. nigdzie nie pisałem, ze chcę uniwersalna slalomkę ;) :D inna sprawa, że: a) z nartą 165 czuł bym sie trochę nieswojo. jakoś tak pokracznie to dla mnie wygląda. 1184/95 kg i nartka 165 B) lubię jechać krótkim skrętem, ale czasami trzeba na takiej narcie wyciąć dłuższy łuczek. myślę, ze te 5 cm może nie zrobi ze slalomki narty uniwersalnej, ale zapewne jakoś stabilność poprawi. choćby minimalnie. psychicznie będę się czuł lepiej. ;) będzie tak jak napisał jark - trochę po staremu, a trochę po nowemu - narta 4 cm krótsza id tej, jaka mam teraz, ale wciąż dosyć długa. i tak jest postęp, bo wcześniej nawet 170 wydawała mi sie nie do zaakceptowania. ;) :D

a jak dziwnie wygląda przy wzroście Mario Matta na przyklad. Jak ja się przyzwyczaiłem... Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a jak dziwnie wygląda przy wzroście Mario Matta na przyklad. Jak ja się przyzwyczaiłem... Pozdr

Mitek, ale Mario to na wynik idzie i nie patrzy na lans. Ja z kolei nie mając raczej szans na jakies czołowe miejsca w PS, idę w lans i maślane oczy ładnych narciarek. Do tego potrzeba jak wiadomo dłuższych nart, wypasionych gogli i opalenizny. Tak więc porównanie nie trafione.... poza tym wolę nie ryzykować, że sie np do mnie nie przyzwyczaisz i co będzie? Skucha. ;) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 170, z ciekawości przy okazji pożyczę coś krótkiego i b.twardego i zobaczę jak to jest. W sumie jak na 190c nie mam długich nart (176 gigantka i 181 TT) a jednak na wyciągach faceci mojego wzrostu mają takie "damskie" nartki... pzdr

voelkl ma GS-do 193cm wiec otwarta opcja, jezlei krepujesz sie pojawic na stoku z lyzwami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyli jednak 170, z ciekawości przy okazji pożyczę coś krótkiego i b.twardego i zobaczę jak to jest. W sumie jak na 190c nie mam długich nart (176 gigantka i 181 TT) a jednak na wyciągach faceci mojego wzrostu mają takie "damskie" nartki... pzdr

Przy 190cm 176cm to nie gigantka choćby nie wiem jak komórkowa była. POzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...