Skocz do zawartości

"Polska to jednak dziki kraj" :(


eqiupe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

AD 2 A Riła i Pirin? AD 3 Dlaczego świstaki w cudzysłowie??? Kilkadziesiąt sztuk? Może podasz konkretnie o jakie gatunki chodzi. AD 4 Możesz napisać co wspólnego z mają jeziora polodowcowe z wyciągami w rejonie Kasprowego? AD 5 Na Skrzycznem nie można. Już pisałem... Tadek

Swistaki w cudzysłowie bo wszyscy się ich uczepili, poza tym cztery gatunki zwierząt występują tylko w Tatrach i nigdzie indziej w Polsce. Należą do nich: świstak, kozica, polnik tatrzański i darniówka tarzańska. a kilkadziesiąt sztuk jest np niedzwiedzi.A jeziora polodowcowe, to już też napisałem, mamy demokrację ,więc skoro wolno narciarzom to nurkom i kajakarzom też no i morsom wycinac przeremble zimą też żeby się oczywiście wykąpac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś napisać bo jak czytam tutaj wypowiedzi niektórych to mnie szlak trafia. Po pierwsze nikt tutaj (przynajmniej mam taką nadzieję) nie chce betonować Tatr. Chcemy wymiany krzesełka na Goryczkowej na nowe, wygodniejsze i bardziej ekologiczne. Obecne powstało chyba w latach 60 albo 70. Wymiana krzesła może mieć tylko pozytywny wpływ na przyrodę, a nie negatywny. Po drugie chcemy naśnieżania w dolnej części trasy na Goryczkowej. Dlaczego? Ponieważ od Kwietnia 2009 trasa ta najpiękniejsza trasa w Polsce działała tylko przez 2 tygodnie. Po trzecie otworzenia niewielkiej strefy freeraidowej. Nie będzie miała ona żadnego wpływu na przyrodę (jeżeli ktoś uważa inaczej proszę o dowody), gdyż nie będą tam wjeżdżały ratraki, a i narciarzy będzie mniej niż w ratrakowanej części. Nie wpłynie to także na zwiększenie ogólnej liczby narciarzy na Kasprowym, gdyż kolejka z Kuźnic będzie miała taką samą wydajność jak teraz. Dodam tylko, że sam szef TPNu był za wydzieleniem takiego miejsca, zablokowali to tylko eko-debile ze znanej nam Pracowni. Osobiście uważam także, że w ramach ochrony przyrody Tatrzańskiej (a także wygody narciarzy) powinno się zakazać wjazdu pod Kuźnice śmierdzącym busom i taksówkarzom. Zamiast tego miast powinno zbudować ekologiczny i wygodny tramwaj spod Dworca PKP do Kuźnic. Do czasu uruchomienia takiej linii za transport powinny służyć nowoczesne autobusy miejskie (np. Solaris). Nie wiem czy wiecie, ale Zakopane to największe miasto w Polsce bez komunikacji miejskiej. Chciałem zaznaczyć jednak, że sam wątek dotyczy innych gór niż Tatry. Wszystko zaczęło się od zablokowania dwóch ważnych inwestycji w Beskidach. Wymiany 2 orczyków na kolejkę krzesełkową na Pilsku, oraz modernizację i poszerzenie trasy na Skrzycznym. Zauważyłem że sporo forumowych pro-ekologów pisało, aby zostawić Tatry w spokoju i inwestować na Pilsku i Skrzycznym. Niestety poprzez idiotyczne protesty eko-terrorystów nie da się tego zrobić. I właśnie tego dotyczyło stwierdzenie że Polska do dziki kraj i zaczęło się nalatywanie na eko-terrorystów. Tak więc zarówno Mitek, Jark jak i Dziadek Kuby powinni nas poprzeć, a nie skłócać swoimi wywodami na temat Tatr, których ten wątek nie dotyczy. Jeżeli sami będziemy skłóceni to nic nie wywalczymy i zostaną nam jedynie pagórki jak w Białce. Skoro sami piszecie, że duże stacje narciarskie powinny powstać w Korbielowie i Szczyrku to dlaczego bronicie tych ekologów którzy zablokowali obie te inwestycje bez żadnych racjonalnych powodów? Czekam na wasze komentarze na temat zablokowania oby tych inwestycji. Jak nazwalibyście osoby które są za to odpowiedzialne? Przypomnę tylko że inwestycję na Skrzycznym zablokowano bo ktoś tam kiedyś podobno widział nietoperza, natomiast na Pilsku nie można postawić wyciągu "bo nie". BTW Śnieżnik oczywiście świetnie nadaje się na stację narciarską, podobnie jak np. Babia Góra czy Wielki Szyszak, ale wyminiłem tylko Kasprowy, Pilsko i Skrzyczne gdyż tam już są ośrodki narciarskie. W obecnych warunkach nie ma szans na powstanie od nowa stacji narciarskiej na jakiejkolwiek górze wyższej niż 1300 metrów. BTW 2 Tatry nie są jedynymi wysokimi górami pomiędzy Alpami, a Uralem. Mamy jeszcze Karpaty w Rumuni, góry Dynarskie w byłej Jugosławii, góry Olimp w Grecji, góry w Bułgarii, a także trochę niższe Niskie Tatry na Słowacji oraz Beskidy Wschodnie na Ukrainie.

Użytkownik Hextor edytował ten post 31 grudzień 2011 - 18:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to napisałeś. W Tatry chodziłem ponad pięćdziesiąt lat temu. To były góry, gdzie na ścieżkach spotykało się nielicznych turystów z ogromnymi plecakami. Wyjście na Rysy z naszej strony było uważane za wyczyn turystyczny. Teraz już praktycznie nie chodzę, bo nie mogę w lecie znaleść, ani w Polsce, ani na Słowacji, miejsca(a znam Tatry Wysokie, Bielskie i Zachodnie dość dokładnie) gdzie nie musiałbym ustawiać się w kolejce do wejścia, lub patrzeć czy nie wszedłem od przeciwnej strony w ulicę jednokierunkową. Jedyne wyjście z tej sytuacji to wybierać się w góry, gdy załamie się pogoda, warunki staną się fatalne. Ale to też nie gwarantuje spokoju, bo przecież do Morskiego Oka zawsze można dojechać furką z daszkiem. A jak człowiek coś łyknie to życie staje się piękniejsze. Pozdrawiam

Niekoniecznie, proszę wybrac się w kwietniowy słoneczny poranek zanim opadną mgły w Małą Fatrę na Słowacji ,można znaleźc tam jeszcze odrobinę tej magii i spokoju ,przez niektórych uważana za najpiękniejsze góry Słowacji i coś w tym jest,Dolina Vratna wita nas otwartą brama w postaci wąwozu krasowego, doliny roskwitają wiosenna roślinnością a szczyty pokryte są jeszcze białą kołdrą ,można wsiąśc do gondolki na Chleb i pozjeżdżac na nartach z ostiepkowej muldy,lub pospacerowac w spokoju po licznych szlakach wśrod niesamowitych widoków.Do dyspozycji niewielka ale wystarczająca ilośc knajpek i kwater.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zarówno Mitek, Jark jak i Dziadek Kuby powinni nas poprzeć, a nie skłócać swoimi wywodami na temat Tatr, których ten wątek nie dotyczy. Jeżeli sami będziemy skłóceni to nic nie wywalczymy i zostaną nam jedynie pagórki jak w Białce. Skoro sami piszecie, że duże stacje narciarskie powinny powstać w Korbielowie i Szczyrku to dlaczego bronicie tych ekologów którzy zablokowali obie te inwestycje bez żadnych racjonalnych powodów? Czekam na wasze komentarze na temat zablokowania oby tych inwestycji. Jak nazwalibyście osoby które są za to odpowiedzialne? Przypomnę tylko że inwestycję na Skrzycznym zablokowano bo ktoś tam kiedyś podobno widział nietoperza, natomiast na Pilsku nie można postawić wyciągu "bo nie".

mój komentarz (wyczekiwany :)) słowa, nie napisałem w obronie ekologów blokujących inwestycje w Korbielowie i Szczyrku .... natomiast napisałem, iż Szczyrk to miejsce gdzie winno się narciarsko, inwestować ... co do nazywania , osób blokujących tamte inwestycje ..... wybacz nie napisze, bo musiałbym sam się .... zbanować :) - zapewne ku uciesze części, forumowej społeczności jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk posiada mnóstwo już wytyczonych tras, natomiast w Korbielowie (którym się wszyscy zachwycają) nie ma żadnej trasy o przyzwoitej szerokości (ani długości) poza górną połową trasy nr 5. Dlatego budowa kolejki ze Szczawin na Miziową nie jest żadnym świetnym rozwiązaniem - czarna trasa praktycznie nieużywana, do niebieskiej trzeba człapać z 200 m przez Halę Miziową, aby móc zjechać wąską leśną dróżką. Nie mówiąc już o samym dostaniu się na Halę Szczawiny. Oczywiście gdyby taka kanapa powstała to bym się bardzo cieszył, ale bardziej odpowiednia wydaje się wymiana I orczyka - to szeroka polana więc tłoku na trasach nie będzie, poza tym większość będzie i tak przesiadała się wyżej. Tam budowa nie powinna napotykać na trudności ekologiczne, a i łatwiej buduje się wyciągi tam gdzie jest łatwy dojazd. No i na ogół inwestycje rozpoczyna się od dolnych partii, a nie od góry, bo będzie taki efekt jak na Kasprowym - na górze wygodne kanapy, ale trochę czasu upłynie zanim się tam wszyscy dostaną. Tłok jest zawsze największy na dole i taka kanapa mogłaby go rozładować, zwłaszcza że stare krzesełko na Szczawiny zaczyna się dość daleko od parkingu i byłaby alternatywa.

Tak więc zarówno Mitek, Jark jak i Dziadek Kuby powinni nas poprzeć, a nie skłócać swoimi wywodami na temat Tatr, których ten wątek nie dotyczy. Jeżeli sami będziemy skłóceni to nic nie wywalczymy i zostaną nam jedynie pagórki jak w Białce.

Oczywiście popieram apel o współdziałanie - może np. jakiś wspólna akcja na Facebook'u w sprawie tego blokowania inwestycji? Często wystarczy problem nagłośnić, tak jak ten artykuł w Dzienniku (i nie tylko), bo tu na forum niewielu z zewnątrz nas usłyszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście popieram apel o współdziałanie - może np. jakiś wspólna akcja na Facebook'u w sprawie tego blokowania inwestycji? Często wystarczy problem nagłośnić, tak jak ten artykuł w Dzienniku (i nie tylko), bo tu na forum niewielu z zewnątrz nas usłyszy.

Jestem jak najbardziej za. Grupa na Facebooku była by najlepsza. Przydał by się nam jednak jakiś humanista, który by ładnie opisał przeciwko czemu protestujemy i o co walczymy. Niestety ja tak pisać nie potrafię, co widać po moich postach :) Mogę natomiast wesprzeć "reportera" wypunktowaną listą postulatów, którą należało by przedyskutować na forum a następnie przekazać reporterowi do opracowania i zamieszczenia na facebooku. Ktoś jest chętny podjąć się takiego wyzwania? BTW. Uważam, że temat Kasprowego i Tatr na początku należy całkowicie pominąć, gdyż jest najbardziej kontrowersyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest tytuł takiego wydarzenia na FB - jak będzie wiadomo o co chodzi to już i tak mało kto będzie klikał by przeczytać uzasadnienie. I żeby to była akcja skoordynowana, a nie że każdy zacznie sobie tworzyć tzw. profile czy wydarzenia na własną rękę. "Protest narciarzy przeciw blokowaniu inwestycji w Szczyrku i Korbielowie przez pseudo-Ekologów" - pierwsze co przychodzi mi na myśl (takie najprostsze), ale pewnie ktoś wymyśli dużo lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...