Skocz do zawartości

poproszę o ocenę mojej jazdy innych forumowiczów


kulbid

Rekomendowane odpowiedzi

Rower to świetny przyrząd. Na nim dopiescilem sobie symetrię skrętów., równowagę w skręcie, gibkość w biodrach (wyciągasz biodro razem z nogą - przy pedałowaniu) , lub jazda bez trzymania kierownicy . Wspaniale można ćwiczyć układ dostokowy na rowerze, nawet z odciązeniem narty górnej (noga wewnętrzna na rowerze, w górze) Twoja stopka "Wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach" jest też bardzo aktualna.

Stopka ściągnięta wprost z punkowego protest songu, ale jak widać może też odnosić się do narciarstwa :) O rowerze oczywiście nie pisałam na serio, nie ma opcji, żebym przestała na nim jeździć, tym bardziej, że na rowerze spędzam zdecydowanie więcej czasu niż na nartach.

Ewciu Ty masz już utrwalone nawyki DOBREJ jazdy na nartach. Każda imitacja tej jazdy na czymkolwiek (łyżwach, rolerach, koniu, rowerze, windsuringu, w bieganiu między drzewami, przeskakiwaniu poprzecznym deski,przepychaniu się w tłumie, schodzeniu z góry, ze schodów, a nawet odpoczywając w pozycji siedzącej na drągu poziomym ) będzie poprawiała Twoją jazdę. To co robisz na nartach musisz umieć w kazdych warunkach nawet w wyskoku na batucie. Spróbuj, jeśli masz nie symetryczny skręt od razu poznasz z której strony. Błędem niemal wszystkich amatorów jest ,że nie doceniają pracy "na sucho" nad ruchem. Każdemu się wydaje , że na nartach to wyjdzie samo. Niby skąd. Wychodząc na parkiet MUSZĘ znac ruch , bo inaczej to jak zatańczę?

Oczywiście się zgadzam. Z doświadczenia wiem, że każda inna aktywność pozytywnie wpływa na moją jazdę - w porównaniu do zawodników jeżdżących na moim poziomie spędziłam na stoku o ok 50% mniej czasu, za to nadrobiłam to trenowaniem innych sportów i w rezultacie jeżdżę dobrze na nartach a przy okazji rozwijam się tez w innych kierunkach :) Aktualnie bardzo często ćwiczę na sucho gibkość i równowagę właśnie pod kątem narciarstwa i widzę tego efekty. Tu jeszcze dodam, że najlepsze wyniki w narciarstwie osiągnęłam po roku trenowania capoeiry ponieważ niesamowicie rozwinęłam się wtedy sprawnościowo. A co do skoków na batucie to też masz rację - bawiłam się w to przez jakiś czas i wszystkie akrobacje wykonuję tylko na jedną stronę ;)

co do nocnego spotkania to faktycznie coś tam było ;) na dobry początek znajomości .........chociaż też wolałbym spotkać efcie na stoku :) bo jazda z kobietą dopinguje faceta do lepszego w każdej dziedzinie.....................:)

W takim razie zapraszam na górnośląskie stoki. Bardzo chętnie umówię się na jakieś ski-spotkanie ;) Tak tu o tym rowerze piszecie, że zaraz się ubieram i idę pojeździć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem z jazdy konnej, trzeba coś robić . A narty? Czekam na telefony od znajomych, przyjaciół. Często jeżdzę sam, ale wtedy wybieram 100% pogodę. Jestem pod wrażeniem tej capoeiry. Mnie pomogło, judo i pady, które były moim ulubionym ćwiczeniem. Przydaje się do dziś. Nawet jak spadam z roweru to lece padem. Narty to wielkie ograniczenie ruchu ciała a uwolnienie od strachu daje "wolność" ciału. Jeszcze raz zacytuję Twoj tekst ze stopki :

"Wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach"

Jest zaje..fane. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikus, jezeli narty to "ograniczenie ruchu" to... "wolnosc zaczyna sie tam gdzie koncza sie narty" Piszesz "Mnie pomogło, judo i pady, które były moim ulubionym ćwiczeniem. Przydaje się do dziś. Nawet jak spadam z roweru to lece padem". Czy mozna inaczej? wszyscy spadaja padem i nie wyobrazam sobie, ze mozna spadac workiem kartofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć pojęcie . Pad to uporządkowane i celowe wykonanie rzutu ciałem. A UPADKI bywają rózne, też jak rzucony worek kartofli (ziemniaków):D Pad powoduje,że wykonujący szybko staje na nogach a jak ma dużą inercję to zaczyna sie młynek. Zawodnicy mają ten element bardzo dobrze opanowany.Może specjalisci jazdy crosowej na rowerach wypowiedzą się o technice upadania.

jezeli narty to "ograniczenie ruchu" to... "wolnosc zaczyna sie tam gdzie koncza sie narty"

Wersja orginalna :

"Wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach"

W moim przekładzie : Swoboda (wolność) na nartach zaczyna się gdy kończy się strach. Czy ktoś zaprzeczy?

narty to "ograniczenie ruchu"

Jesli sa wątpliwosci to popatrzmy na początkujących. Ja dużo osób uczyłem od podstaw. Zaczynało się od zlikwidowania ograniczeń w ruchu a potem likwidacji STRACHU.

Użytkownik niko130 edytował ten post 27 grudzień 2011 - 21:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, czytam i .... pomalutku dochodzę do wniosku, że Tuzowie forum to nie tylko fachmani narciarscy, ale również marzyciele i poeci. Pięknie prawicie o nartach, o całej otoczce jazdy, biomechanice ludzkiego ciała, przyrodzie i wielu aspektach życia narciarza. I z tego wszystkiego zapomniałem co miałem napisać :P:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, taka niepozorna stopka, a takie zamieszanie :D Autora tekstu niestety o zdanie nie zapytamy bo już nie żyje (M. Bakunin). Dla mnie natomiast jest to cytat z jednej z moich ulubionych piosenek i to właśnie w piosence Dezertera natrafiłam na te słowa, dopiero później dowiedziałam się, czyj to tak naprawdę jest cytat. Pomyślałam, że akurat będzie idealnie pasował do tematyki narciarskiej i że większość użytkowników zinterpretuje go w taki sposób, w jaki uczynił to Niko :) Myślę, że interpretacja jest całkiem słuszna i też nie wyobrażam sobie postępów w narciarstwie bez pokonania pewnej bariery strachu. Umiejętność upadania również się w narciarstwie przydaje, jednak bez potrzeby starajmy się z niej nie korzystać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...