Skocz do zawartości

Janskie Laznie - Czerna Hora (Czechy)


chemik

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.holidayin...g=2&loc=4&prg=0 www.cerna-hora.cz Osrodek polozony blisko granicy... Na miejscu dwa parkingi - ten polozony wyzej tuz przy dolnej stacji kolejki kabinowej jest platny, ten nizszy bezplatny... Na szczyt wjezdza sie kolejka kabinowa, dosc szybka i wydajna... Ze szytu rozjezdza sie na poszczegolne trasy... Niestety, zjezdzajac na sam dol trzeba do wspomnianej kolejki nieco podejsc... Bylismy tam wczoraj z Ar-pul'em... Czesi podaja, ze jest tam 30cm sztucznego sniegu... Zapewniam - tyle to jest na boku trasy... Tam, gdzie sie jezdzi to jest zwir wymieszany z resztkami sniegu... Ludzi tak duzo jakby na stoku bylo pol Czech i cwierc Polski... Pojechalismy, gdyz nas mocno przypililo i koniecznie chcielismy pojezdzic... Drugi raz nie dam sie nabrac na zjezdzanie po szutrze za 590 koron... Chyba, ze ktos lubi tlok i zniszczone slizgi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu w Zielencu podawali 30cm i tyle bylo... Zadnych przetarc i kamieni... Wiem, ze jak podaja na poczatku sezonu 30cm to bedzie mniej, jednak jadac na Czarna Hore nie spodziewalem sie, ze bedzie az tak tragicznie... Jesli wczoraj tam bylo 30cm to rownie dobrze w polowie lipca mogliby napisac 15cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Czy karnet na Cerną Hore obowiązuje też na kabinowej kolejce linowej ?? Bo w sumie na stronie ośrodka ceny podane są osobno...

Tak... Ceny "osobno" podane sa dla pojedynczych wjazdow/zjazdow i turystow pieszych (na szczycie jest taka specjalna polana saneczkowa wiec turystow pieszych jest calkiem sporo)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, gdzie jechać do jańskich łaźni czy do szpindlerowego młyna? Jadę w poniedziałek, ale ostatecznie zdecyduję w niedziele, na początku bylem nastawiony na szpindlerowy, ale dzisiaj zobaczylem, że otworzyli trasę 3km z gondolą, jak myslicie będzie ok? (Jak widzialem w kamerkach to troche nasypalo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie o tym sezonie-wiec tak Jańsjue łażnie dużo sie nie zmieniły przybyły dwie trasy i krzesełka Proteż zastąpiły orczyk a trasy wąskie i po godzinie 12 same muldy widać jak ludzie walczą zwłacza Ci niby na 6-7 po kilunastu dniach na stokach co niby lubia długie trasy - szpindel ok ale bywa ze jest bardzo dużo ludzi i jak wieje wiatr chodzi tylko hramowka i sa tłumy.Pec przybyły krzesełka i jest sporo tras i dla początujących i dla średnio zawansowanych.Rokietnica jest ok ale daleko trzeba iść i jezdzić z kwater -wszystkie maja zalety i wady ale jańskie raczej są typowym ośrodkiem do klasyków żeby nie leżacy co chwile ludzie Ale jest dużo lepiej niż w polsce ( a karnety obowiązuja przeważnie na kilku ośrodkach -Kumple własnie są w Pecu-życze dużo sniegu zwłaszcza w górach bez wyjatku jakich i Alpach i na Słowacji w Czechach i w Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pilne pytanie, wagonik którą trasę obsługuje (Èernohorská?)? Witam, już wróciłem z jazd i oto moje wrażenia: dookoła śniegu grama, gondola wyciąga na samą górę, tam jest ogólnie spox, można bez problemu jeździć do 12, ale potem to już masakra: trawa, ziemia, gdzieniegdzie kamienie... Ale szczęście ślizgów nie zorałem tak tragicznie, mam parę krech, ale to głownie po 2 wywrotkach, więc nie jest tak źle, ładna pogoda była i piękna panorama dookoła, ludzi nie tak strasznie dużo, na dole do orczyka trzeba było jakieś 10-15min stać, a, że zahartowany jestem po Czarnej G., wiec...:D ogólnie wypad spox, niestety trzeba było przez złe warunki na trasie po 12 się zbierać, ale i tak zapłaciłem za tyle za ile pojeździłem, bo sprzedałem karnet na dole za 250Kc, wyjazd mi się podobał tylko niestety mało śniegu na trasie i nic się na to nie poradzi, lecz z rana trasa jest dobrze przygotowana ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zdolowaliscie... a wybieralem sie w ten piatek... Teraz boje sie, ze jak zajechalem slizgi na sylwestra w Zielencu to w Janskich teraz dorzne je do konca :( Gdzie ten cholerny snieg? A do tego jeszcze te kolejki... myslalem, ze w Janskich jest luzniej. Chyba nie ma sensu tam teraz jechac, zwlaszcza, ze wybieralem sie na caly dzien (od otwarcia do konca dziennej jazdy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy, nie radze jechać w piątek. Jak byłem to już było mało śniegu, a ostatnio 2 dni z rzędu było na plusie więc nie było możliwości naśnieżania, dopiero dzisiaj było -2.80. Trzeba odczekać i domęczyć się do prawdziwej zimy, bo nie ma co ślizgów niszczyć...:(

Dzieki za rade. Juz piszac poprzedniego posta porzucilem nadzieje na wyjazd w tym tygodniu. Co za cholerna zima w tym roku. Coz.... z tego miejsca nie pozostaje mi nic innego ja... przyznac sie. Drodzy forumowicze... to przeze mnie nie ma w tym roku zimy. Jako czlowiek urodzony "13" sprowadzilem nieszczescie na caly narciarski swiatek... Natura postanowila zrobic mi na zlosc i widzac, ze kupilem sobie pierwsze wlasne narty ... wylaczyla zime. btw: a slizgi juz i tak mam zniszczone, bo .... sylwestra spedzalem w Zielencu i nie moglem sie oprzec jezdzeniu na tym co powinno byc zasniezonym stokiem a bylo raczej kamienista polana :) Ale pocieszam sie bo wiecej forumowiczow spedzalo tak sylwestra i nawet razem w kolejce do wyciagu z niektorymi stalem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A więc: :) Z warunkami nie przekłamują, naprawdę doskonałe , dużo śniegu, trasy dobrze przygotowane, ale niestety około 13 robiły się straszne muldy, ale nie narzekałem, bo można było poskakać:D Dzisiaj była przepiękna pogoda i słońce nieźle grzało, śnieg się topił z dachów budynków, ale na stoku go nie ubywało w ogóle. Nigdzie wystającej trawy, korzeni, kamieni...itp. ludzi trochę było, ale jak przyszło co do czego to rozpierzchli się po stoku i bywały momenty, że nie było nikogo, kolejki średnie- orczykami nie kursowałem, a przy kanapie stałem coś koło 15min- podobnie przy gondoli. To wszystko, sądzę, że opłaca sie pojechać i radzę rano, ja dzisiaj zacząłem jazdę dopiero o 11, bo zapchał się parking i trzeba było 2km wyżej jechać, a potem z buta schodzić do stacji co trochę zajmowało z całym ekwipunkiem na plecach i rękach (:eek:) do tego wykupić skipass + stanie w kolejce do gondoli... Wyjazd mi się podobał i to bardzo, możliwe, ze zawitam tam także w piątek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...