Skocz do zawartości

Buty dla kobiety na szóstkę ;)


Rekomendowane odpowiedzi

- kobieta - 23 lata - 51 kg - 160 cm - 5 sezonów na deskach - 6 w skali forum - narty : Elan Black Perla Zastanawiam się między Salomonami Divine RS 8 2010/2011 (flex 70) a Idol GT 2010/2011 (flex 80). Przy czym tych drugich nie znalazłam w katalogu Salomona, czy to znaczy że to jakaś "wersja specjalna", czy co :) ? Proszę o szybką odpowiedź, oba buty znalazłam w okazyjnych cenach i po jednej parze z mojego rozmiaru. Liczę na Was! Rozważałam również zakup butów Salomon Divine Alu. Niestety na stronie przedmiotu nie umieszczono danych o twardości więc zadzwoniłam do sklepu. Tam dowiedziałam się, że to, podobnie jak Salomon Idol GT, jest but pozakatalogowy, i ani na bucie ani na pudełku nie ma informacji o flexie ... DZIWNE. Czy ktoś z Was miał już do czynienia z takimi butami? Jest w ogóle jakikolwiek sens je kupować, czy lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić model katalogowy? Proszę o pomoc. Dla ułatwienia wklejam linki do 3 interesujących mnie modeli wraz ze specyfikacją. 1. Salomon Divine Alu : http://www.sklep.del...)-o_l_1641.html 2. Salomon Idol GT : http://www.sklep.del...)-o_l_1643.html 3. Salomon Divine RS 8 : http://www.skifever....e-rs-8_479.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Flex nie jest podany w Salomonach Divine Alu ... A to, że buty mają być wygodne to żadna nowość. Nie chcę kupić butów na jeden sezon dlatego proszę o pomoc w wyborze porządnych, które posłużą przez parę lat. Jak nie mam się nic mądrego do napisania to się nie piszę, proste. Może ktoś jednak pomoże ...?

Użytkownik kerju edytował ten post 06 grudzień 2011 - 11:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd -przeleciałem oczami tego posta nie wczytując sie za dokładnie.Jeżeli mocno Cię te buty interesuja napisz do przedstawiciela Salomona z prośba o więcej informacji lub po prostu kup coś pewnego oczywiście mierząc go dość dokładnie.Kupując z netu masz możliwość zawsze takie buty odesłać jezeli sa nieużywane ,w dobrych sklepach stacjonarnych również nie powinni robić problemu ze zwrotem gdyby coś nie pasowało.Jeżeli masz możliwość dołożenia paru złotych i kupienia buta lepszej klasy ,wykonania itd to sie nie zastanawiaj i kup lepszy but. Butów nie kupuje się co sezon tylko raczej na kilka lat wiec tutaj chyba nie ma co za bardzo oszczędzać. Ja ze swoimi butami miałem troche przebojów i wiem już że jest to chyba najważniejszy element wyposażenia narciarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Twoją namową skontaktowałam się z przedstawicielem Salomona. Nie mailowo lecz telefonicznie, zależy mi na czasie. Okazało się, że Salomon Divine Alu mają twardość 45 i wcale nie są z ubiegłego roku, jak to pisze w ofercie sklepów sprzedających ten model, tylko z sezonu 2008/09! Natomiast Idol GT nie mają flex'a na poziomie 80 tylko 75, o rocznik już nie pytałam. Doszłam do wniosku, że lepiej będzie dołożyć nieco i kupić sprawdzony, katalogowy but niż brać w ciemno jakieś wynalazki. A co do wygody buta, to mierzyłam pare modeli i w moim przypadku to właśnie Salomony są najwygodniejsze, dlatego zdecydowałam się na tą firmę. Zamówiłam Divine RS8 z ubiegłego roku, powinny dojść do końca tygodnia, napiszę później jakie mam wrażenia odnośnie tego buta. Pozdrawiam!

Użytkownik kerju edytował ten post 07 grudzień 2011 - 11:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi buty. Zamawiałam w Myski.pl . Trzeba im przyznać, że wysyłają ekspresowo. Mam je na nogach ponad godzinę. But prawy leży idealnie natomiast lewy trochę upija u dołu piszczela. Czy regulacja cholewki o 1cm załatwi sprawę? I co oznacza Canting. Wiem, że pozwala dopasować mankiet do kształtu łydki, a jak się to dokładnie robi? W Salomonach jest pojedynczy canting.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cantingiem regulujesz pochylenie cholewki w prawą bądź lewą stronę .Być może niezbędne będzie delikatne odbarczenie czyli dopasowanie na gorąco tego lewego buta .Ponoś go jeszcze i zobacz co się będzie działo. Jezeli tylko w jednym miejscu ciśnie to nię będzie raczej wymagana duża ingerencja.Przeważnie za odbarczanie kasują ok 40-50 pln od punktu .W austri na stoku wołali 12 euro od punktu.Jeżeli buty Ci pasują i są wygodne nie zrażaj się tym że w którymś miejscu cisną -dopasowywanie buta jest dość popularnym i można powiedzieć standardowym zabiegiem .

Użytkownik jaro323 edytował ten post 07 grudzień 2011 - 13:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie upijają tylko w tym jednym miejscu i co dziwne tylko w lewej nodze. Mam wrażenie jakby ten dyskomfort był spowodowany uciskiem języka. Po zdjęciu buta mam wyraźnie zaczerwieniony ślad tuż nad kostką, tyle że z przodu, to chyba jest już piszczel... Czy np. w GO Sporcie można wykonać to odbarczanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...