Skocz do zawartości

Tanie wyjazdy w Alpy


Jurek M

Rekomendowane odpowiedzi

Jako,ze pogoda plata figle i zimy nie widac i nie zanosi sie na znaczaca poprawe sytuacji obawiam sie ze nic nie wyniknie z planowanych weekendowych wyjazdow moich i Yanosika na slowacka Velka Race bedziemy chyba zmuszeni do zmiany planow i miejsca docelowego na Alpy.Znalezlismy polozony w miare blisko Polski fajny rejon - Hochkar - kilka krzeselek,ok.20 km tras.Jest to taki "alpejski Zieleniec"- miejsce polozone stosunkowo nisko nad poziomem morza,tylko 150 km od Wiednia,750 km ze Znina,800 km z Bydgoszczy ale co roku obfitujace w snieg i z temperaturami o kilka stopni nizszymi niz w okolicy.Nierzadko spada tam 2-3 metry sniegu,w tej chwili jest juz 50 cm i wyciagi dzialaja juz od 1 grudnia tego roku,a sezon konczy sie zawsze w maju(w zeszlym roku jezdzili jeszcze 8 maja !!! a zaczeli 11.11)Karnet sezonowy kosztuje tylko 250 euro,czyli 950 zl.My planujemy wypady weekendowe 3-dniowe (3 dni jezdzenia) od soboty do poniedzialku lub od niedzieli do wtorku,np.wyjazd w piatek po pracy wieczorem,na rano jestesmy na miejscu,jezdzimy sb,niedz,pon. i w nocy z poniedzialku na wtorek jestesmy z powrotem w Polsce.Planujemy kilka takich wyjazdow w sezonie srednio co 2,3 tygodnie.Jest nas dwoch,szukamy jeszcze dwojki do zapelnienia samochodu lub wiekszej ekipy chetnej na takie wyjazdy.Koszt dojazdu to ok.120 zl na osobe,noclegi 10-15 euro/dziennie (srednio ok.100 zl).Karnet na 3 dni kosztuje 73,5 euro (ok.280 zl) , przy zakupie sezonowego i kilku wyjazdach mozna zejsc do 130 zl (przy 7 wyjazdach) i wtedy taki wyjazd wyjdzie ok.350 zl,wiec chyba niedrogo,porownywalnie z Polska i Slowacja,a warunki duzo lepsze i zero kolejek do wyciagow.Czekamy na odzew.Pozdrawiam i zycze duuuuzo sniegu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki wiem ze troszke odbiegne od tematu ale Wielka Racza na kamerkach wyglada coraz lepiej :)

...ale nie ma już szans na dobre pojeżdżenie 6 stycznia, a do tego dnia można kupić sezon-skipass ze zniżką. Nie ma sensu jechać 1050 km w obie strony, żeby sobie zniszczyć sprzęt na przyprószonej 10-20 cm śnieżkiem Dedovce. Na Hochkar sezonowy skipass kosztuje ok. 960 zł, a na VR bez zniżki ok. 864 zł, a można pojeździć do maja. Jest tylko trochę dalej, dlatego szukamy składu. Bardzo lubimy VR, ale w tym roku, niestety, będzie nam z nią nie po drodze :( Może przyszły sezon okaże się bardziej łaskawy dla VR??? Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi obojetne,czy wyjazd w piatek,czy sobote - moge sie dostosowac,ale chyba w piatek - z Bydgoszczy ok.17-18 , na miejscu na rano - ok. 8 tuz przed wlaczeniem wyciagow,w poniedzialek po nartach wsiadamy do samochodu i na 3-4 rano w Bydgoszczy (tak w przyblizeniu,zalezy od warunkow na drogach )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pisał na kolejny wyjazd, jeśli nic się nie zmieniło w planach czyli 20-go (naturalnie jeśli będzie miejsce w samochodzie). Teraz poczekam na pierwsze wrażenia:) Jestem z Gliwic, ale mogę podjechać gdzieś gdzie byłoby po drodze (np. Wrocław). A jak jest z noclegami? Każdy załatwia na własną rękę czy macie jakieś namiary?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, witojcie ludziska!!! Od powrotu z Hochkaru dopiero teraz znalazłem chwilę, aby usiąść i podzielić się z wami swoimi wrażeniami z tego pięknego ośrodka. Obserwowaliśmy z Jurkiem ten ośrodek od zeszłego sezonu, a w grudniu doszliśmy do wniosku, że może on być dobrą alternatywą dla Velkej Racy, w razie braku śniegu. Śniegu jak widać nie ma praktycznie poza Alpami, więc tuż po świętach krótka piłka, męska decyzja i wyjazd na 6 stycznia. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni jakie warunki zastaniemy, ponieważ nawet po dojechaniu na miejsce śniegu ledwie skrawki na leśnych polankach. W przyległych do głównej drogi wioskach znajduje się większość kwater, więc do ośrodka dojechać trzeba (jak już wspomniał Jurek) 9 kilometrową serpentyną, o różnicy poziomów ok. 800 m. Ponieważ mam lęk wysokości, to widok wielkiej przepaści, oddzielonej od drogi jedynie barierą odbojową, wzbudził we mnie taki lęk, że gdyby rączka od drzwi samochodu Jurka miała soki, to na pewno bym je wycisnął :) Po paru minutach znaleźliśmy się w ośrodku i naszym oczom ukazał się przepiękny widok!!!!! Ośnieżone stoki, pięknie przygotowane, bialuśieńkie trasy. Trzy wyciągi wychodzące z jednego punktu (w tym jedna szybka gondolka), oraz chwilę wcześniej widziane po drodze dwa inne, położone niżej. i.... ...i już nie mieliśmy wątpliwości. Jest pięknie!!! Kupiliśmy skipassy sezonowe, więc będziemy tam wracać jeszcze kilka razy. Vitter z żoną jeszcze chwilę się czaili, ale w końcu doszli do tego samego wniosku i już jest na Hochkar czworo całosezonowych narciarzy z Polski !!! Niestety Vitter z żoną nie może w terminie 20-22 stycznia jechać, więc szukamy dwóch (dwoje, lub dwie :)) chętnych na wyjazd w tym terminie. Ponieważ już to sprawdziliśmy, więc możecie mieć pewność, że waruny są dobre i satysfakcja pełna!!! I najważniejsze, że większość czasu spędzasz na Hochkar jeżdżąc na nartach, a nie stojąc w kolejce do wyciągu. (Ja nawet bawiłem się we wjeżdżanie bezpośrednie ze stoku do bramki przepustowej :)) Jeżeli jest ktoś poważnie zainteresowany to powiem tak: Kto pierwszy, ten lepszy :) Jednak prosimy o poważne oferty, aby się nikt nie deklarował, a potem w ostatniej chwili wycofał, gdyż brak jednej osoby, to zwiększenie kosztów 40-100 /os !!! Pozdrawiam Wszystykich!!! H e e e e j ! ! ! ! :):):):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia i to profesjonalnie robil Vitter,pewnie wrzuci je niebawem do galerii.Co do jedzenia - bralismy wszystko z Polski - tak wiec koszt taki,ile i czego jecie w Polsce.W knajpach ceny troche ponizej sredniej alpejskiej (frytki 2,20,wino od 1,50 ;piwo 2,30-2,80,zupy 2,5-3 euro.My mieszkalismy w Lassing - najblizej w dolinie , tuz przy drodze na hochkar.Gostling jest oddalone od Lassing jakies 9 km,jest tam Informacja turystyczna,basen,sklepy,Lassing to mala dziura,bez sklepu,ale blizej hochkaru.Mozna rowniez mieszkac na stoku u gory,ale to juz 35-45 euro nocka z wyzyw.HB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce obejrzeć zdjęcia robione spod wyciągów, to zapraszam na stronę: http://www.album.ast...er=created DESC (Jeżeli nie wyskoczy od razu mój album, to w wyszukiwaniu wpiszcie yanosik) Nie są może zbyt dobre, bo była już prawie 16 godz., więc światło było słabe, ale sedno sprawy oddają. Robiłem tylko na dole, bo nie chciało mi się zabierać aparatu ze sobą i tracić czasu na wyciąganie i wkładanie do plecaka, ale Vitter się poświęcił, woził zesobą swój ogromny, profesjonalny aparat i z pewnością zrobił piękne zdjęcia, na które z niecierpliwością czekam. Jak będą, to najciekawsze Wam udostępnimy. :):):) Jak widzicie wszędzie pełno śniegu, nic nie spływa, brak prześwitów i czarnych plam, a to wszystko u dołu. W górze było jeszcze lepiej, a trasy były przygotowane tak profesjonalnie, że sztruksik utrzymywał sie w niektórych miejscach do późnych godzin popołudniowych!!! Po prostu SUUUUPEEER !!! Heeeeeej!!!!! :D:D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pytanie do JURKA M. Wybieram się z kumplem do Hochkar na weekend 10-12.02.2007. Mamy jeszcze nie potwierdzoną rezerwację w Göstling. I właśnie tej miejscowości dotyczy moje pytanie. Czy to jest daleko (km) od wyciągów w Hochkar?? Jeżeli byś jechał w tym terminie to chetnie sie z tobą zabierzemy. W jakiej miejscowości wy mieliście noclegi? Nas jest 2 osoby i szukamy pozostałych 2 osób na wyjazd. Cena noclegu 19.80 euro/noc.Rezerwacja przewidziana jest na 4 osoby. Chetnych na wspólny wyjazd prosze o kontakt na maila lub gg 3265538. Pozdrawiam:)

Nie ma specjalnie znaczenia, czy będziesz mieszkał w Lassing, czy Gostling, bo i tak trzeba dojechać na Hochkar samochodem, więc kilka km nie powinno robić różnicy. Najlepsza jest serpentyna pod górę, o której wcześniej pisałem :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek janosik co z moją rezerwacją???? potwierdzacie ????dajcie jakiś kontakt do siebie!!!!!!jedna osoba 20 -22 styczeń ,chciałbym dołączyć w Warszawie

Sorry, ale W-wa nie jest ani nam, ani Bydgoszcz tobie po drodze. Zerknąwszy na mapę zauważysz na pewno, że jakiekolwiek rozwiązanie zwiększa długość trasy podrózy o ok. 250 km. Jeżeli stawiłbyś się w Bydgoszczy, to ewentualnie ok. , inny aspekt ODPADA !!! Pozdrowionka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crosmax10pilot, Pawel_PS, nera i ja To jest nas już czterech do drugiego auta i jesteśmy wszyscy po trasie z W-wy do Hochkar, traz tylko męska decyzja ;), ustalenie czyim autem jedziemy (moim Espero trochę ciężko byłoby się zmieścić, ale ostatecznie...) i kiedy, mnie najbardziej pasuje właśnie termin 20-22 I . nera czy Twoja propozycja "...citroen jumper 6 os..." jest nadal aktualna? Może jeszcze dwie osoby byłyby chętne... Jeśli jesteście zainteresowani to proszę o kontakt na priv lub gg Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli2 - najprosciej napisz maila do biura turystycznego w Goestling,od kiedy do kiedy chcesz jechac i dla ilu osob-oni odpisza i podadza Tobie jakies propozycje.Mozesz rowniez jechac w ciemno i zglosic sie u nich-mila pani opokaze co ma wolne i podzwoni po wlascicielach kwater-sa bardzo chetni do pomocy,ale bedziesz mial mniejszy wybor wolnych kwater,niz pare lub parenascie dni przed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yanosik - prosze pomóż mi. Jestem z Bydgoszczy. Właściwie to Wy z Jurkiem zwróciliście moją uwage na tą miejscowość. Nie liczę już na śnieg w Polsce. Generalnie nie stac mnie na Alpy. A Hochkar wydaje się byc za "w miarę przystępną cenę". Wybieram się więc tam z żona na jakies 5/6 dni. Koniec stycznia lub początek lutego. Napisz mi proszę krok po kroku jak załatwić pokój. (TANIO). Po niemiecku nie mówię wcale. Po angielsku troszkę (tzn na piśmie i twarzą w twarz się dogadam - przez telefon miałbym problemy). Z góry dziękuję.

Najlepiej poproś kogoś znajomego, kto zna niemiecki lub angielski i zadzwoń. Tak będzie najszybciej i najpewniej. Bez problemu można sie z nimi porozumieć w języku angielsko-niemieckim (prawda Jurku :):):)???), więc na pewno się dogadasz. Z tego co wiemy, największa obsada kwater będzie w lutym, bo u nich są chyba wtedy ferie, więc należy (zaleca się :))rezerwować kw. kilkanaście dni na przód!!! Pozdr :D:D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zbieramy sie chyba na 22.01- tak na 80%lepiej by bylo 20.1 ale... to sie jeszcze wyjasni!!!!!!!! powiedz czy wszystkie trasy byly czynne!!?? jak dlugo jechaliscie? i czy nie bylo chlapy?

Czynne było 90 % tras. Zamknięte były tylko skrajne trasy, 2 czarne (superczarne) i dwie czerwone, ale śmigały już po nich ratraki. Na tych 90% czynnych jesteś w stanie się tak wyjeździć, z tyloma kombinacjami, że na pewno będziesz usatysfakcjonowany :):):) Jeżeli pytasz o chlapę na drogach to na dole nie ma śniegu, więc i chlapy nie ma, a na stokach trasy były tak przygotowane, że sztruksik w niektórych miejscach utrzymywał się do końca. Poczytaj wcześniejsze nasze posty i zajrzyj do albumu ze zdjęciami (podałem link). Niedługo będą zdjęcia od Vittera, więc zobaczycie jeszcze więcej!!!:):):) Pozdr Heeeej!!!! :D:D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...