Skocz do zawartości

Gruzja - Gudauri


Janica

Rekomendowane odpowiedzi

Gruzja - Gudauri Best freeride ever :) Strona ośrodka: www.gudauri.travel/en/reservations/ www.gudauri.info Położenie Ośrodek położony 100km na północ od Tbilisi, w środku głównego pasma Kaukazu Wielkiego, na Przełęczy Krzyżowej, na wysokości od 1900 do 3300 m n.p.m. Dojazd Do Gruzji samolotem (bezpośrednie połączenia z Wawy, Pragi, Kijowa, Monachium, Wiednia). Następnie z Tbilisi do Gudauri minibusem lub taksówką. Cena do wynegocjowania, od 10zł w jedną stronę za osobę na minibus, do nawet 200zł za osobę na jeepa. Linie lotnicze na tej trasie nie pobierają opłat za przewóz nart, za wyjątkiem AirBaltic. Parkingi Miejscowości Gudauri to wyłącznie miejscowość sportów zimowych, ze szczególnym akcentem na freeride. Są tam 2-3kluby, + około 7 restauracji (ciągle powstają nowe). 30km za przełęczą w stronę Władykaukazu leży Kazbegi (Stepancminda po gruzińsku), miejscowość otoczona 4tysięcznikami z jednej storny i niesamowitym widokiem na Kazbek (5047m n.p.m.) z drugiej. W połowie drogi z Tbilisi do Gudauri znajduje się jeszcze twierdza Ananuri z ładnym widokiem na jezioro, które leży kilkadziesiąt metrów poniżej. Noclegi Baza noclegowa rozwija się bardzo prężnie, można wynajmować zarówno apartamenty (ceny w 2011 od 35lari, czyli 60zł od osoby), jak również hotele - od 30$ (standard schroniskowy), od 40$ jest już przyzwoicie. Linki do noclegów są na obu stronach, które podałem powyżej. Na PW mogę przesłać też namiary na kwatery w dużym apartamentowcu zaraz przy dolnej stacji, ale nie gwarantuję ceny. Trasy Tras jest niewiele, około 20km, natomiast możliwości jazdy pozatrasowej są olbrzymie. Praktycznie cały teren z 2 szczytów na które wjeżdżają wyciągi jest dostępny. Ciężko poradzić sobie w chmurze i podczas opadów, natomiast w dobrej pogodzie jazda jest niesamowita. http://gudauri.trave...the-slopes.html Dołączona grafika Ceny Dołączona grafika aby wyszedł koszt w złotówkach, wszystkie ceny należy pomnożyć razy 1.7 Kamera online www.livegeorgia.ge/en/gudauri-live/skiing.html Aktualne warunki ciężko coś miarodajnego wyhaczyć, lepiej patrzeć po kamerkach. Serwis narciarski jest, na pewno kilka, ale osobiście nie powierzyłbym im swojego sprzętu, ani tez nie wypożyczyłbym od nich nic. Najlepiej wziąć wszystko swoje z PL. Instruktorzy / Opieka nad dziećmi nie wiem Wyżywienie jest kilka opcji: 1. Kupowanie w sklepie spożywczym (na parterze w apartamentowcu) i gotowanie samemu. Tanio, mniej więcej jak w Polsce. 2. Jadanie w knajpach w wiosce. Porcje duże, smaczne, do tego tanie i smaczne wino. Tanio. 3. W ciągu dnia jedzenie na stoku w knajpach przy stacjach wyciągów. Strasznie drogo. 4. W hotelu jedzenie oczywiście w cenie. Galeria zdjęć poszukajcie w moich postach :)

Użytkownik Janica edytował ten post 16 listopad 2011 - 10:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
oficjalnie: pod koniec lutego otwierają nową gondolę, zaznaczoną na czerwono na rysunku. Nie będzie (w kazdym razie nie powinno być :) ) problemu z kolejkami w weekendy, żeby dostać się ze strefy "barowej" do strefy puchu :) . Poza tym wyjazd na Sadzele będzie teraz dużo szybszy, nie będzie trzeba zjeżdżać dojazdówkami. Z innych wiadomości- droga na północ od Gudauri zamknięta przez lawiny i ponad 4m śniegu przy drodze. http://www.skigeorgi...e-to-snowfalls/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
warunki były przyjemne i to bardzo, zwłaszcza w tym roku, jak w noc przed naszym przyjazdem spadło 50-70cm świeżego :) Co do kosztów- za stosunkowo tani karnet (zjadło mi 270zł za 5dniowy) odpłacają się drogimi noclegami. Standard to 25$ za osobę za noc w apartamencie i 40$ za osobe w hotelu z 2 posiłkami. Z karnetami i tak się pogorszyło w stosunku do 2011, bo np. wysoki sezon był cały sezon tak naprawdę, a nie do końca lutego jak w 2011. Za rok ma stać gondola na ten niższy szczyt po prawej zamiast tego szalonego krzesełka :) Za rok jedzie nas już 12 osób (a są jeszcze 3 tanie bilety na stronie LOTu) i na pewno wybierzemy apartament.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
łańcuchy na koła i nie ma najmniejszego problemu, przynajmniej do samego Gudauri. Powyżej tej miejscowości, przez przełęcz czesto się zdarza, że pogoda uniemożliwia przejazd, lub policja sama zamyka, bo wywołują sztuczne lawiny i następnie oczyszczają tą drogę. Co ciekawsze, nawet w zimie ta trasa jest przejezdna dla tirów, które najczęściej jadą z Rosji do Armenii i na dodatek w konwojach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kto ma namiary na gruzje oczywiście na narty tj wyjazd czyli przejazd, nocleg itp. Jakieś grupy zorganizowane prywatnie czy może biura podróży. Proszę o każdą informacje. Nie ukrywam że prywatnie bez pośredników by mnie bardziej interesowało. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komercyjnie (kolejność losowa, z głowy): itaka.pl barents.pl wytworniawypraw.pl ecotravel.pl google.pl :) każdy z tych wyjazdów, to minimum 1000€, a najczęściej 1500€. Ja jeżdżę za max 2000zł, oczywiście zależy to od ceny biletu ;) ps. na ecotravel nawet nie potrafią podać właściwej nazw hotelu, w którym będą mieszkać ich klienci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pogoda wlasnie wtedy jest najlepsza, najwiecej sniegu, duzo słońca. @ julkus, hotel Toni jest fajny, 40$ za osobę za noc (nie wiem czy w tym roku tez jest taka cena) , bliziutko do wyciagu i do centrum, sauna, bilard, wifi. Byłem tez w Hotel 7, ale tam słabo karmią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam ! Planuję wypad narciarski do Gruzji w ostatnim tygodniu stycznia 2014 roku,czytając informacje na internecie dowiedziałem się że w Gruzji są 3 ośrodki narciarskie Gudauri ,Bakuriani oraz Mestia.Najchętniej wybrał się do Gudauri bo wiadomo najlepsze wyciągi i trasy no i co najlepsze skipass jest bardzo tani ;),jednak noclegi tutaj niestety nie są w najniższych cenach jak na Gruzję.O Mesti i Bakuriani w sumie nie wiem nic o cenach skipassów wyciągach i trasach oraz noclegach. I właśnie z tego powodu mam do Was pytania, który ośrodek najbardziej polecacie ? Chodzi mi zarówno o ceny skipassów ,noclegów ,dojazd z lotniska i warunki narciarskie. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ladowac bedziesz w Kutaisi, a nie w Tbilisi, to najblizej bedzie do Bakuriani, choc to wcale nie oznacza, ze tam bedzie najlepiej. Ceny skipassow tez roznie, zalezy np. czy jada sami dorosli, czy z malymi dziecmi- musialbys sam sie dowiedziec szczegolow, np. droga mailowa lub poprzez Facebooka. Gdzies powyzej sa wrzucone ceny z zeszlego roku - za 1dzien bylo 30GEL/dzien i 151GEL/6dni, czyli odpowiednio 60 i 310zl. Cena 30$ od osoby za noc w apartamencie w Gudauri jest dla Ciebie ok? Jesli tak, to dam namiary. ps. Mestia to tylko jeden wyciag na razie, moim zdaniem nie warto na cos takiego sie porywac bedac tak daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tutaj opis w jakim miesiacu najlepiej jechac do Gudauri i dlaczego: В каком месяце лучше приезжать в Гудаури? Январь в Гудаури: Много солнечных дней. 2-4 сильных снегопада в месяц. Вторую половину января на горе в несколько раз меньше людей, чем в период новогодних праздников (до 14 января). Февраль в Гудаури: Частая облачность и небольшие снегопады, холоднее, чем в январе (температуры снижаются до -20). 2-4 сильных снегопада в месяц. Трассовое катание и фрирайд. Март в Гудаури: Обильные снегопады. Комфортная температура. Все трассы открыты, все канатки работают. Уровень снежного покрова достигает свой максимум. 7-10 сильных снегопадов в месяц. Отличный месяц для фрирайда. Цены на проживание в большинстве отелей снижаются после 15 марта. Апрель в Гудаури: На курорте тихо и спокойно. Много солнечных дней. Все трассы открыты, температура около 0 градусов. 5-6 хороших снегопадов в месяц. Во второй половине апреля в Гудаури (нижнем и центральном) бывают дожди, на вершинах - свежий снег. По утрам - фирновое катание. Днем - катание в майках и шортах. Цены на проживание в отелях максимально снижены.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

KL, NW, OC mamy na podobnym poziomie, za zbliżoną cenę (ciut wyższą albo niższą); nie pamiętam. zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia BP i SS bo standardowo to dość śmieszne kwoty i ja doubezpieczałem do sensownych poziomów, co podnosi cenę ubezpieczania x2 albo x3, w zależności od TU.

 

cheers, a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Ktoś się wybiera w tym sezonie? :)

tak, my jedziemy w tym roku do gudauri, bilety już kupione od 2 miesięcy.

 

jesteśmy tam chyba "stałymi bywalcami" chociaż mamy przerwę 3 letnią i nie wiemy jak się sprawdza mieszkanie pod gondolą. 

 

oczywiście wyjazd jest organizowany samodzielnie:) 

 

(my - tzn rodzinka  2+2, termin ferie warszawskie choć jeszcze nie wiemy, czy jedziemy na pelne 2 tygodnie czy 2 razy po pn-pt bez łikendów, znamy gruzję, więc przy słabych warunkach nie będziemy się upierać na zbyt długi pobyt, w przypadku podgody pewnie nas stamtąd kijami nie wygonią) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...