Skocz do zawartości

Rossi Zenith 3.0 162 r15 czy 3 154 r13


kamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was borykam sie z 2 parami nart któe mam w domu, kupiłem ale jedne trzeba sprzedać.. jednak. 1. Rossi - zenith z3.0 oversize basalt 121/72/100 dł. 162cm http://www.skionline...&id_modelu=3846 2. rossi - zenith z3 oversize 121/72/100 154cm http://www.skionline...&id_modelu=2730 Jezdzilem na starych z1 162cm (162cm 112/68/98) i bylo wyszstko ok, ale potem dorwałem aliasy na test (156cm 120/74/110 R13) i mialem mega frajde z tym ze lubiały przy większych prędkościach wpadać w drgawki :P Zostaje niewiadoma.. czy 154 bede zadowolony czy np przy 162 zakręty będą pewniejsze stabilniejsze. Wracając do 154 czy nie będą wpadaćszybsiej w drgawki:p. Ważę 63kg Wzrost 177cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch długości , jak już .... dłuższa zenith to nie jest slalomka można by rzec , że to takie cóś, do wszystkiego tyle tylko, że jak dla mnie narta bez ikry .... ktoś, kiedyś napisał (tu) iż, te narty kupi sobie , jak będzie na emeryturze - coś w tym jest ... długość w Twoim wypadku to, zdecydowanie blisko 170 cm a nie możesz wymienić obydwu ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardzo dobrze mi się jeździło na testowym aliasie? Miałem problem że była za miękka!!!!!!!!!!!!. Zenith będzie twardszy. Może jednak zostać przy 154cm? Będę prędzej czy później zmieniał na inne ale narazie mam taki wybór. Z czasem bede szukał jakiejś narty 162 czy troche dłuższej z promieniem R=13. Ale jest do wyboru to co w temacie. Narta ma być "all-terrain" JAK NARAZIE.... Mam dobre butki (flex90) i radze sobie z nartą. Tylko przyznam że jeździłem w zeszłym zezonie co chwile na czymś innym (narty po serwisie od znajomych). Ja przerobiłem: Blizzard sigma axp 168cm, Salomon Aero 160cm (to była najgorsza narta jaką miałem), R. Zenith Z72 154cm, Jakiejś długości Salomony W12, R. Zenith Z1 162cm, R. Bandit B83 174cm ciekawa narta w "dziewiczy teren" ale był problem z dociążeniem narty na stoku... nie chciała skręcać:D Mam czas że lubię szybko zjechać na dół ale najbardziej lubię szybką jazdę od lewej do prawej, czyli wykorzystywać jak najwięcej szerokości stoku. Lubię też jazdę w puchu. Może to śmieszne że mam takie problemy. Jestem wyszkolonym serwisantem. Powiem wam że sprawia mi czasem przyjemność test nart o różnym zastosowaniu. Był czasem tylko problem że narta miała tak miękkie krawędzie że długo się nie dało aby było przyjemnie:p Ale jak wspominałem alias był ciekawą narta ale miękką i lubiła sobie wpadać w drgawki. Z1 był dla mnie całkiem fajną narta "all". Tylko bardzo mi się spodobała zwinność aliasa! ALE BARDZO!!! A tak z czystej ciekawości co powiedzie o ROSSIGNOL ZENITH Z10 MUTIX 162 CM? narazie nie miałbym na to aby pozwolić sobie na używkę w dobrym stanie ale pytam na przyszłość. Jeszcze Myslałem o narcie takiej jak Progressor ale to już swoją drogą. PODSUMUJĄC moje biedne wypociny. Na pierwsze Tygodnie sezonu (czyli grudzień) ma do jazdy być narta Z3 lub Z3.0. Potem zmiana :) Bardzo proszę o wyrozumiałość i szacunek. Pozdrawiam, Kamil

Użytkownik kamo edytował ten post 09 listopad 2011 - 12:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli bardzo dobrze mi się jeździło na testowym aliasie? Miałem problem że była za miekka!!!!!!!!!!!!. Zenith będzie twardszy. Może jednak zostać przy 154cm? Będęprędzej czy później zmieniał na inne ale narazie mam taki wybór. Z czasem bede szukał jakiejśc narty 162 cyz troche dłuższej z promieniem R=13. Alrazie jest do wyboru t oc ow temacie. Narta ma być "all-terrain".

Jezli Twoja ambicją jest poprawna jazda techniczna i postepy to minimum 170 cm - chyba, że jesteś początkującym narciarzem - wtedy 162 ale szybko do zmiany pewnie. Na nartach 154 cm większośc skretów wykonywać bedziesz na zasadzie obracającej sie miski co nie ma wiele wspólnego z narciarstwem. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Narta ma być "all-terrain".

Żeby narta wykazywała cecha all-terrain czy allmountain powinna być mniej więcej Twojego wzrostu. Jazda na nartach 154 cm przy wzroście 177 to nieporozumienie lub brak techniki. Moja 10-cio letnia córka mistrzynią nie jest, ma 150 cm wzrostu i jeździ na nartach o długości 150 cm! Nic złego jej się nie dzieje! Zyskuje stabilność przy większych prędkościach i widoczny wzrost umiejętności z każdą godziną jazdy na stoku. Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach 154 cm większośc skretów wykonywać bedziesz na zasadzie obracającej sie miski co nie ma wiele wspólnego z narciarstwem. Pozdrawiam serdecznie

Mitek i dziękuje przypomniałeś mi że miałem z tym problem. Fajnie zwinnie mi się szusowało ale bywało że chciało mnie obrócić. Zapomniałem o tym. OK dzięki! Czyli 162cm zostawiam. Ps. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Z10 mutix ? ....o Narcie Progressor słyszałem już wiele, nawet będę miał okazje testować. Ale o Z10 nie słyszałem nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Po moim poście przeedytowałeś swój i teraz wiele się wyjasniło. Jazdę na róznych nartach uważam za sprawę znakomitą. Uczysz sia adaptacji techniki. Uczy sz się odczuć z jazdy. Szybkośc adaptacji techniki do sprzetu to dla mnie jeden z podstawowych wykłądników umiejetności narciarskich. Fajnie, że masz takie mozliwości. :) Co do Mutixa to - jak przy wszystkich bajeranckich dodatkach jestem sceptyczny. Cos tam z pewnościa daje (ale przede wszystkim jest to bajer podnoszący cenę dla miłośników gdżetów) ale na dłuższą metę klasyczna kostrukcja z drewnianym rdzeniem i tak wygrywa. Biorąc pod uwagę Twoja wypowiedź bedę jednak namawiał Cię usilnie do przedłużenia narty tym bardziej, że lubisz wyskoczyc w puszek. 170cm to absolutne minimum moim zdaniem . Do podobnych celów jak jednak kupowałbym raczej 180 cm. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą masz na swojej stronie wspaniały tekst odnoście butów, pracując w serwisie bywało że musiałem pogadać z klientem. Ciężko kogoś przekonać do lepszego buta (zwykle wybierali "tanie papucie") i udowodnić że ma złą pozycję. Wracając do tematu, tyle różnych nart wiele mnie nauczyło. Chętnie sobie odkładam parę groszy na kupno danych nart i test, co za problem je sprzedać, żaden. Śmigam dobrze na krawędziach. Odpowiednio naciskam na nartę aby ładnie kręciła. Na każdy dzień jazdy są ostrzone diamentem i smarowane. Zaczynają mnie ciekawić narty z wyższych półek, ale tu nie mogę mieć co chwile innej bo nie mam tyle na raz żeby kupić i sprzedać. Rozumiem Twą propozycje 180cm. Tylko pojawia sie problem. Przy narcie B83 174cm na jakimkolwiek terenie miałem problem z dociążeniem tej narty... jak już wcześniej pisałem. Jestem lekki i śmigam na rowerze all-mountain wiec moja waga waha sie 61-65kg. Lubię czerwoną trasę na czantorii. Lubie też jej bok i piękny puszek! Nową osadą też nie gardzę, bardzo fajny szeroki stok. Szosów jest też ok, jadę na wszystkich niebieskich, czerwonych na czarną też się skusze bez strachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...