Skocz do zawartości

Marilleva 1400 czy Folgarida ??


danyw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mamy zamiar pojechać w ferie z dziećmi do Folgaridy/Marillevy. Wyjazd jest typu rodzinnego dzieci w wieku 10,6,4 i stadko dorosłych ;) Dylemat powstał gdzie się zatrzymać. W grę wchodzi residence Marilleva 1400 lub Kwatery W Folgaridzie. Głównym kryterium jest odległość od wyciągów. O ile położenie residence Marilleva 1400 jest dla mnie jasne,czyste i klarowne to nic nie wiem na temat Flogaridy. Chciałem poznać opinie ludzi którzy byli w Folgaridzie. Proszę również o podpowiedzi, sugestie,rady itp. Kolejne pytanie jest jakie karnety wykupywać? Czy Superskirama czy tylko na Marillevę i Forgaridę. Wątpliwości nasuwają się ze względu na dzieci- czy dadzą radę. (jakby byli sami dorośli to oczywiście Superskirama) Bardzo proszę o rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napiszesz gdzie masz kwatere w folgaridzie to uzyskasz odpowiedź. ilość wyciągów i tras M-F jest tak duża że nie potrzebujesz rozszerzonego karnetu.

tu jest link do mapki w Folgaridzie jeden z tych domków http://www.immobilia...e_folgarida.php Jeśli ktoś zna lepszą lokalizację to jestem otwarty na sugestie ;)

Użytkownik danyw edytował ten post 22 październik 2011 - 08:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jeżeli jedziesz samochodem to lepiej kupić karnet na wszystkie stacje, Superskirama w pobliżu jest Paganella ( mało ludzi ) lub Tonale ( bardzo przyjemny kurort - oraz również mniej ludzi ). Najwięcej jednak osób jest w miejscu gdzie się wybierasz! A już nie wspomnę o Madonnie, ale wiadomo jest to najbardziej znany kurort. Myślę że jednak że dobrze będzie jeżeli rozważycie opcję z karnetem kombinowanym aby pojechać również do wspomnianych ośrodków ! - Naprawdę warto ! A jeżeli nocleg, to ze wszystkich miejsc, Folgarida!, chociaż miejscowości położone poniżej również oferują bardzo dobre warunki i tańsze i bardzo blisko do wspomnianej Folgaridy oraz stacji środkowej pomiędzy Marileva a Folgarida - i to jest moim zdaniem najlepsza opcja. Polecam w imieniu zespołu instruktorów HSKI http://hski.pl

Oki Dziękuję ale jak rozumiem osobiście byś jechał do miejscowości Paganella? Oglądałem też tą "górkę" i szczerze bardzo mi się podoba. Nie znam jednak namiarów na wyszukiwarkę kwater w Paganelli jeśli macie jakąś do poproszę o linka. Dodam jeszcze,że naszym założeniem jest pozostawienie samochodu w jednym miejscu i nie ruszanie go przez tydzień czasu. Jeśli mogę zapytać dlaczego polecasz Forgaridę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno. Od Marilewy 1400 odstraszały mnie hotelowce w stylu wczesny gierek, w dodatku z ściankami działowymi z szaf do wys 2,2 m... ;). (Chyba lepszy jeszcze pomysł niz francuskie 'wnęki mieszkalne'... ;) ). Mimo, że to wyjątki - to warto sprawdzić co w ofercie. Za to zapinanie nart przed schodami ma jednak swoje zalety. Ja mieszkałem bardzo tanio a w zaskakująco dobrych warunkach w miejscowości Croviana.- kilka kroków od kolejki Dolomiti Express. Po 2 przystankach wjeżdżało sie na wspólny peron 'kolejowo-gondolkowy' - w Commezadura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zamieszkasz w Marilevie, czy Folgaridzie, pomijając warunki lokalowe bo nie wiem na jakie trafisz, bedziesz szusował po jednym z najpiękniejszych regionów narciarskich na świecie, a na pewno w Europie. Byłem tam 4 razy i chyba jeszcze kiedyś będę. powodzenia, miłego pobytu i radości z nartowania. jeśli masz możliwość być na Marilevie 1400 to polecam, mimo że standart jest jak wspomniał "mig12345", jednak w którym hotelu nie zamieszkasz to przed wejściem wpinasz narty, a to jest spory plus !

Użytkownik Adamek edytował ten post 22 październik 2011 - 18:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku mieliśmy miejscówkę w app.Splendor (na mapce nr 20)Dobry dojazd,śmieszna cena ,app.w miarę obszerne (przy Marilevie wręcz przytłaczające),Do gondoli 30m,zjazd prawie pod drzwi.Trasa zjazdowa do app.do przejechania dla każdego.Tylko nie pomyl się,bo jest też hotel Splendor w tym samym budynku.Najważniejsze,że można posiedzieć na szczycie do samego wieczora i póżniej zjechać pod drzwi.Na Maril.trasa zjazdowa przy opadach śniegu na końcu dnia jest tak zmuldzona,że może sprawić poważne trudności osobom słabo jeżdżącym.Karnet wybierz sobie typu MF+2x Madonna.Jeżeli jesteś pierwszy raz na MF to jazdy będzie aż nadto.Paganello czy Tonale nie uciekną,a wcześniej czy póżniej wrócicie tam.Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć gdzie są te ścianki bo nie kumam ;(

np tu: http://www.agenziamo...v=Marilleva1400 Mieszkanie 'bilo'.... Zwykle taka uwaga " poszczególne pomieszczenia sa oddzielone od siebie przesuwanymi panelami wykonanymi z drewna lub meblami." oznacza, że 2 pomieszczenia stworzono poprzez wstawienie drzwi pomiędzy 2 szafy. Niestety zwykle od szafy do sufitu pozostaje jakieś pół metra niezabudowanej przestrzeni, przez co możliwość zamieszkania w osobnych pokojach staje sie mocno iluzoryczna ;). Dlatego piszę, że warto zapytać- a to nie problem: ostatnio ( w zeszłym roku) trafiłem na pracownika Agencji mówiącego perfekcyjną polszczyzną... ;) a biegły angielski jest oczywisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np tu: http://www.agenziamo...v=Marilleva1400 Mieszkanie 'bilo'.... Zwykle taka uwaga " poszczególne pomieszczenia sa oddzielone od siebie przesuwanymi panelami wykonanymi z drewna lub meblami." oznacza, że 2 pomieszczenia stworzono poprzez wstawienie drzwi pomiędzy 2 szafy. Niestety zwykle od szafy do sufitu pozostaje jakieś pół metra niezabudowanej przestrzeni, przez co możliwość zamieszkania w osobnych pokojach staje sie mocno iluzoryczna ;). Dlatego piszę, że warto zapytać- a to nie problem: ostatnio ( w zeszłym roku) trafiłem na pracownika Agencji mówiącego perfekcyjną polszczyzną... ;) a biegły angielski jest oczywisty.

No tak ale jak bierzesz biloo to te dwa pomieszczenia są dla ciebie A czy spał ktoś z was w rezydencji Artiuk?? Pokoje wyglądają trochę lepiej:http://www.agenziamo...sp?xProv=Artuik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Marilleva 1400, skipas wg mnie lepiej ten droższy albo jakiś miks (dwa maluchy i tak są free 4,6 lat), najlepsze stoki dla początkujących są wszak na Groste. Chociaż jest jedno, ale wąskie gardło, żeby dostać się na Monte Vigo. Niestety kolejki. Ogólnie dość dużo ludzi zwłaszcza w lutym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Marilleva 1400, skipas wg mnie lepiej ten droższy albo jakiś miks (dwa maluchy i tak są free 4,6 lat), najlepsze stoki dla początkujących są wszak na Groste. Chociaż jest jedno, ale wąskie gardło, żeby dostać się na Monte Vigo. Niestety kolejki. Ogólnie dość dużo ludzi zwłaszcza w lutym.

Tylko czy dzieciaki dadzą radę Tak daleko śmigać? Czy do Madonny da radę dostać się na nartach lub kolejką na stokach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy dzieciaki dadzą radę Tak daleko śmigać? Czy do Madonny da radę dostać się na nartach lub kolejką na stokach?

da radę z Marillevy do Madonny - pod warunkiem 'mania' łączonego skipassu. Czyli Skirama (na całe Val di Sole)- lub jakis pośredni (np. Skiapas na Marilewa-folgarida+ 1(2,3?) dni Madonna). Jest to jednak kilka km na nartach i z dzieckiem nieco czasu zajmie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We własnym pokoju,pod warunkiem ,że Twoje umiejętności kucharzenia nie wywołują błysku szaleństwa w oczach psa.[To cytat mojego kumpla po zjedzeniu jajecznicy doprawionej przeze mnie osobiście] Pozdrawiam...

jajecznica to na śniadanie ;) ale na obiado-kolacje może jakaś pizza...................etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ponowne pytanie dotyczące cen żywności. Wybraliśmy taki model żywienia śniadanie we własnym zakresie w pokoju ( coś na szybko na ząb i heja na stok) . Na stoku ok 12-13 jakaś zupka etc. No i po nartach około 17-18 w knajpie jakaś pizza etc - coś ciepłego. Bardzo proszę o informacje dotyczące cen na stokach jak i w samej Marillevie 1400.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...