Skocz do zawartości

Bukłak deuter


gordasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś może używa bukłaka deuter STREAMER ? ;)taki jak tutaj : http://allegro.pl/bu...1857664510.html Chcę kupić bukłak do plecaka czy to dobry wybór ?:D Może wybrać jakiś inny? - Zależy mi głównie na jak najmniejszej pojemności , jakości wykonania i tutaj możliwość czyszczenia " worka" :D ( 1l, i tak tyle nie potrzebuje...) Do tego dokupię osłonkę na rurkę neoprenową .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś może używa bukłaka deuter STREAMER ? ;).

Ja używam takiego. Dokładnie mam 2 litrowy, taki jak na stronie, którą podałeś. I jak na razie nie wlałem do niego aż dwa litry,ale może kiedyś się przyda taka ilość na upalne dni, kto wie... Używam go głównie podczas jazdy rowerem. Spisuje się znakomicie, chodź na początku miałem problemy z pozbyciem się zapachu plastiku. Z czasem to minie. Trzeba go wyparzyć i płukać przed każdą wyprawą. Jest to proste dzięki jego konstrukcji, która pozwala na swobodne dotarcie do środka bukłaka, dzięki ściąganej zakładce, która doskonale spełnia swoje zadanie, ściskając końcówkę worka. Korek z ustnika troszkę ciężko schodzi,ale to może kwestia czasu i się wyrobi z czasem. Bukłaka używam razem z plecakiem Deuter Trans Alpine. Pasuje idealnie, gdyż jest do niego przystosowany i ma wewnątrz taśmę na rzep, która utrzymuje bukłak w pionie. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak jest z czyszczeniem samej rurki ? I czy pierwsze " łyki " to powietrze?

Zdejmujesz końcówkę ustnika, wlewasz ciepłą wodę i płuczesz rurkę wypuszczając przez ni\a wodę. Nie miałem z tym problemu, gdyż ja przeważnie na wypady do bukłaka wlewam wodę mineralną. Jeśli zajdzie Ci glonami to można się wspomóc jakimś drucikiem czy innym sprytnym sposobem, albo jak kolega wyżej - kupić zestaw, który trochę kosztuje. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zajdzie Ci glonami to można się wspomóc jakimś drucikiem czy innym sprytnym sposobem, albo jak kolega wyżej - kupić zestaw, który trochę kosztuje.

Ponoć do czyszczenia zapuszczonego bukłaka nadają się specyfiki do czyszczenia protez zębowych. A sam zestaw do czyszczenia (szczotka na sprężynie do rurki, mała szczotka do ustnika, duża szczotka do bukłaka, stelaż do suszenia) można było swego czasu kupić w Decathlonie za nieduże pieniądze. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja nie zamierzam wlewać tam wody mineralnej - jeżeli już to smakową a więc też większy problem... "Ponoć do czyszczenia zapuszczonego bukłaka nadają się specyfiki do czyszczenia protez zębowych." NA powaznie i sprawdzone to jest?:o:p W jaki sposób ... ? bo tak się składa , że mogę mieć dostęp do tego specyfiku pewno za free..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja nie zamierzam wlewać tam wody mineralnej - jeżeli już to smakową a więc też większy problem... "Ponoć do czyszczenia zapuszczonego bukłaka nadają się specyfiki do czyszczenia protez zębowych." NA powaznie i sprawdzone to jest?:o:p W jaki sposób ... ? bo tak się składa , że mogę mieć dostęp do tego specyfiku pewno za free..

Osady są podobne, więc tabletki do czyszczenia protez powinny je rozpuścić. Do tego masz gwarancje że są nietoksyczne. Ale zawsze lepiej nie dopuścić do zasyfienia, co jest proste, jeśli posiada się co najmniej wycior do rurki. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Trzeba go wyparzyć[...]

Osobiście wyparzania nie polecam - bukłak traci wtedy elastyczność - przynajmniej ja tak miałem. A jeśli chodzi o wody smakowe - jeśli będziesz płukał w ciepłej wodzie(ale nie wrzącej), po każdym użyciu, to będzie Ci długo służył. Ja przez własne lenistwo sobie to zniedbałem i później musiałem się męczyć z czyszczeniem, co i tak nie przyniosło zadowalających rezultatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...