Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fakt, królowa jest wyjątkowo zabawna :) Ale skasowała część wpisu - a szkoda, bo była podstawa do ścigania z powództwa cywilnego. A skoro napisała i skasowała, oznacza to, że się wściekła, wybluzgała co jej na wątobie leżało, a potem się zreflektowała. Musiała być wyjątkowo zła. Cóż za pech :) Ponieważ "królowa" nie jest oficjalnym pseudonimem artystycznym tej pani (lub pana), nie trzeba więc pisać go z dużej litery. Google twierdzi, że ktoś taki, jak "Marzena Rabczewska" generalnie nie istnieje. Jedyne wpisy jakie istnieją na ten temat, to wpisy z bloga, oraz z plotka, gdzie pisuje pod conajmniej dwoma nickami. Ogólnie - nie brak jej tupetu, ale z merytoryczną stroną jest często dość kiepsko. Co do prognozy - prognozowanie na 16 dni to sprawa bezsensowna. Jak widać wyżej, większość prognoz na 16 dni królowej się nie sprawdziła. Podobnie kiepską sprawdzalność na tak długi okres czasu ma ECMWF, czy GFS. Zapewne, jeśli podam swoją prognozę na 16 dni - także się nie sprawdzi. Tylko, że ja nie brandzluję się 24 godziny na dobę "jaki to ja jestem super, och jej, moje prognozy to najlepsza rzecz na świecie". I to jest zasadnicza różnica. W Instytucie do prognoz długoterminowych powyżej 5 dni meteorolodzy podchodzą z wielkim dystansem - i mają rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wita się gdzie indziej i zaraz to zrobie ale żeby było jasne to tu chce to zaznaczyc bo akurat ten temat "Pogoda Na Sezon Zimowy 2009/2010/2011" mnie najbardziej interesuje :) A WIĘC: jestem z podkarpacia i baaaardzo sie interesuje pogoda i kazda pore roku uwielbiam. A TERAZ DO RZECZY: znam wszystkie strony takie jak wy i codziennie na nie wchodze: meteoprog, meteogroup, twojapogoda (najlepsza), GFS (kurde, tu to dopiero sie zmiania 4 razy dziennie...na poczatku wierzylem ciu ciu tej pogodzie ale teraz nie...i jeszcze jest taka moja stronka http://new.meteo.pl/ która sie sprawdza naj naj naj, co do godziny ... zawsze na to patrze, i tu jest pogoda na 48 h i na 84, z czego ta druga to taka dziwna i nie patrze na nia. ale ta na 48 super sie sprawdza. To jest numeryczna prognoza, legenda jest, latwo sie zapoznac z nia...i jest bardzo sprawdzalna. oczywiscie nie w 100 % ale... twojapogoda.pl - to moja druga strona, i jej wierze i dzis sie ucieszylem jak zobaczylem pogode na 16 dni, oni czesto pisza artykuly i one sie sprawdzaja w 100 %. meteoprog - wczoraj pokazywali od 20 grudnia deszcze i 5+ a dzis mroz i śniegi. Mam rozna opinie co do niej. I TO BY BYLO NA TYLE TAK NA POCZATEK :) A ZA OKNEM CORAZ CIEMNIEJSZE CHMURY...NO I MA ZACZAC PRUSZYC NOCA I JUTRO, TERAZ TEMP 3.2 ALE SPADA :) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, wygląda to wręcz imponująco i byłoby wspaniale, ale taki GFS daje znowu ciepło ok 27.12 xD Zresztą wczoraj wyglądało to jeszcze nieciekawie. Ale oby jednak zima nie odpuściła, byłoby to niebywałe i wyjątkowe Święta na przestani ostatnich lat. =D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na waszym miejscu cieszył, że się ociepli, co nie oznacza, że mrozu nie będzie. W przyszłym tygodniu możemy mieć mrozy do panad - 20 stopni a duże ocieplenie wcale nie musi oznaczać odwilży w całym kraju. Takie ocieplenie może wystąpić podczas przechodzenia aktywnego frontu atmosferycznego, który jakby przeszedł przez nasz kraj sprowadziłby imponujące śnieżyce jak i również dawno zapomniane burze śnieżne. Chyba wolicie aby był lekki mróz i śnieżyce, niż tęgi mróz i brak śniegu?:D Oby jakiś niżyk wreszcie u nas zagościł, ale wolałbym niż z południa.

Wlasnie wedlug mnie tak bedzie. temp. na poziomie -1 --- -4 w dzien i intesywne opady sniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś spory opad nastąpił. Ładna konfrontacja się za powiada wszyscy o odwilży a TP ładne mrozy na Święta Nadaje oby się jej sprawdziło

Koledzy.. Zapomnieliscie o tym ze tp aktualizuje prognoze co 2 dni... :mad: P.s Jest ktoś tutaj z zachodu w ogole ? Bo ciągle południe poludnie, a o zachodzie nic :D Pozdrower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mrozem jest jeszcze jego największy perzeciwnik: http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm Na królową to w ogóle nie wchodzę, teraz chciałem wejść jak się zaczęła dyskusja ale stronka mi się nie załadowało no i dobrze. Poczekamy teraz na kolejną aktualizację GFS. Wiązki są dość rozbierzne na 850hPa więc trudno z nich coś odczytać. W ogóle trudno odczytać jak będzie pogoda na 7-16 dni. Tutaj możemy tylko przypuszczać. Królowa +10.TP -20. Na GFS jeszcze czekamy. Aktualanie w Krośnie -3,5st.C i BRAK OPADÓW Pokrywa śnieżna: 0CM Najwyraźniej śnieg nie chce spaść w Krośnie. Owszem, pojedyńcze płatki co jakiś czas wypadają, ale jest ich tak mało że giną gdzieś w trawie i nie ma ponich śladu. Meteo.group podnosi prawdopodobieństwo opadów dla Krosna we czwartek. Ale śniegu nie ma spaść dużo, odnośnie temperatury to nie widać tutaj -20, co najwyżej po -10 w sobotę i niedzielę. Od 25 do 28 grudnia zaś opady ale DESZCZU, i co jeszcze bardziej ciekawe - deszcz ma padac przy -5st.C :D Także odwilży nie ma tylko deszcz będzie :rolleyes::cool::eek::o

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 15 grudzień 2009 - 00:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka porażka ! Jak i ten atak zimy tak i te całe modele ! Najpierw wszystkie zgodnie prognozowały,że dziś rano nad Śląskiem nie będzie padać .. dopiero zacznie na wieczór .. i co ? W pogodzie za oknem było na odwrót.. do południa sypało a teraz nie pada praktycznie w ogóle ! ... Prawda jest taka,że dziś nie potrafimy przewidzieć pogody nawet na 10 minut w przód... Pogoda to pogoda w ciągu 3 godzin może się zmienić o 180s Na śląsku miały być takie opady śniegu .. normalnie 20cm a co jest ? Czarne .. o dziwo mokre drogi ( przy niby -9 to trochę dziwne ) Czarne chodniki ( bo nie mówcie mi ,że 0,5cm to pokrywa śnieżna ) Opady takie,że przez mikroskop trzeba patrzeć żeby dostrzec,że coś leci Jak byłem na dworze to się czułem jak bym szedł w połowie listopada przy temperaturze + 2 stopnie przy padającej mżawce... Ja mam najlepszy sposób na to żeby wiedzieć jaka będzie pogoda w Wigilię i Święta .. Siąść w te dni przed oknem i zobaczyć ;) Pozdrawiam z jakże ' zaatakowanego zimą ' Śląska..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za koolejny post... Ale ludzie ! Zrobcie fotki ! Mozecie otworzyć okno, mozecie przez okno obojetnie... Mozecie cyfrówką, na kliszach, telefonem albo kalkulatorem zrobić, ale zrobcie bo juz jestem zdesperowany jak czytam wasze posty wiec dajcie chociaz popatrzyć na to piękno :P

spoko. Jutro jak już będzie te 30cm to zrobie ;) Obiecuję :)) aktualnie temp -8 stopni, intensywne opady śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zazdroszczę Wam takiego optymizmu .... Ja się będę cieszył jak po tych opadach rano zastane 5cm ... I również nie wiem gdzie koleżanka siostra widzi taki kurzenie na śląsku,ale nie mnie oceniać co kto ma za oknem .. ;) Też się dziwie mikołaj bo zapowiadali i nadal zapowiadają,że teraz na śląsku tak sypie a u mnie za oknem .. jak by ktoś cukrem sypał... Mam nadzieje,że się nie długo zmieni skoro tak blisko mnie występują takie opady u innych ... Jeśli się coś ruszy , coś co będzie godne napisania to na pewno poinformuję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...