Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Pogoda na 2014/15 totalnie zwariowała ,ciepło 18 st.słońce a mamy listopad i w prognozach zimy nie widać ,cienko to widzę bo szukając chociaż odrobinę nadziei na śnieg poza paroma incydentami zimowymi nic się nie kroi a tmp. ok.10 stopni od grudnia do kwietnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie sięgać 'zamierzchłych' czasów...

 *Cztery lata temu końcem listopada ruszyły pierwsze stacje narciarskie,początkiem grudnia było już tego sporo,a około 10 grudnia na podhalu i okolicy działało już praktycznie wszystko,jak w pełni sezonu,tanie karnety,pustawe stoki :)  -łoj gdzie te czasy...

 *trzy lata temu 23.11(jak dziś) rozpocząłem sezon na małym talerzyku w Bukowinie,a od najbliższego weekendu (chyba 26) ruszyła Białka T z dwoma trasami(jak zwykle).

 *dwa lata temu Białka ruszyła w pierwszy weekend grudnia,było -17 -18stopni,a drogą miejscami termometr pokazywał nawet -20st. szły armatki,ciąg powietrza :wacko: -było tak zimno że ciężko zapomnieć..

 *w tamtym roku zaczęło się ok. 7grudnia fajnymi warunkami,a później dłuugo kicha..nawet 8grud. jak jeździłem był lepszy śnieg niż początkiem stycznia.

 *a na ten rok ktoś powróży? jakoś mi to "czarno"wygląda :( wygląda na to że co rok w kraju zaczynamy sezon coraz później..

 

  

Białka to przykład,ale jednak ze znaczących stacji w moich stronach startują jako pierwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie opinie nt sprawdzalności prognozy na tej stronie ? >> https://www.j2ski.com/snow_forecast/

Za niecały tydzień do 3V się wybieram i lekkiego stresiaka mam z pokrywą śnieżną.. "baza" już jakaś jest, żeby ze 40-50 cm napadało i byłoby fajnie :rolleyes: Chociaż prognoza jest obiecująca https://www.j2ski.co...orens_snow.html..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie opinie nt sprawdzalności prognozy na tej stronie ? >> https://www.j2ski.com/snow_forecast/

Za niecały tydzień do 3V się wybieram i lekkiego stresiaka mam z pokrywą śnieżną.. "baza" już jakaś jest, żeby ze 40-50 cm napadało i byłoby fajnie :rolleyes: Chociaż prognoza jest obiecująca https://www.j2ski.co...orens_snow.html..

 

Moje obserwacje z wszystkimi serwisami meteorologicznymi są takie, że powyżej 48-72 godz w zasadzie nie zaglądam. Za to sprawdzalność tych do 24 godz jest znakomita (np na Bergfex) i czasem każda godzina się zgadza (na Berfexie podawane są prognozy co godzinę)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie opinie nt sprawdzalności prognozy na tej stronie ? >> https://www.j2ski.com/snow_forecast/

Za niecały tydzień do 3V się wybieram i lekkiego stresiaka mam z pokrywą śnieżną.. "baza" już jakaś jest, żeby ze 40-50 cm napadało i byłoby fajnie :rolleyes: Chociaż prognoza jest obiecująca https://www.j2ski.co...orens_snow.html..

 

Wg Norwegów, od 08 bm będzie troszkę śniegu tam spadać, więcej 11 i 12, temperatury dobowe min / max  -2  / -12 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli sprawdzi się prognoza z WP to mamy powtórkę z ubiegłego sezonu,a może nawet gorzej!!!!!!! " -   Zima jednak ekstremalnie ciepła?

Czyżby zima już się kończyła? Choć mamy dopiero połowę grudnia, najnowsza prognoza sezonowa amerykańskiego modelu CFS emitowanego przez państwową służbę meteorologiczną NOAA, wskazuje na to, że aż do końca meteorologicznej zimy szanse na poważne epizody zimowe będą minimalne. 

Oznacza to, że zima może bardzo przypominać zeszłoroczną. Wówczas śniegu i mrozu było jak na lekarstwo, panowały zaskakująco wysokie temperatury, przypominające raczej wczesną wiosnę lub późną jesień, niż zimę. Szczególnie ciepły ma być styczeń, kiedy zwykle temperatury są najniższe w roku. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzi się prognoza z WP to mamy powtórkę z ubiegłego sezonu,...

... może to być. Zima 1988/89 była rekordowo ciepła i kolejna 1989/90 była taka sama. Pamiętam, bylem wtedy na obozie "narciarskim" w Koniakowie i nie było nawet grama śniegu. Jedyną rekompensatą była fajna, słoneczna pogoda. Zamiast jazdy było chodzenie po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim prognozerze Yr.no mam ustawione kilka miejscowości i teraz przeglądam. Rezultaty - prognoza na środę 17 bm w dzień:

- mrągowo                                                5

- Saint Gervais le Bains (PZJU5)              7

- Szklarska Poręba                                   2

- Madonna di Campiglio                           3

- Tatrzańska Łomnica                              4 

- Janske Łaźnie                                       4

- Chamonix                                              6

 

 

oczywiście na plusie.

Dodatkowo, w części z w/w ma padać deszcz ....

 

Odwagi!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może to być. Zima 1988/89 była rekordowo ciepła i kolejna 1989/90 była taka sama. Pamiętam, bylem wtedy na obozie "narciarskim" w Koniakowie i nie było nawet grama śniegu. Jedyną rekompensatą była fajna, słoneczna pogoda. Zamiast jazdy było chodzenie po górach.

Pamiętam dobrze tamte zimy. Kwiatki rosły na stoku w styczniu...

 

beda do kupienia tanio wyciągi i ośrodki ....... :(

Większość małych wyciągów prowadzonych przez pasjonatów może nie przetrwać. Szkoda, bo są to miejsca gdzie zysk nie stoi na pierwszym miejscu.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę serdecznie kibicować Twojej ekskursji i oczekiwać pilnie na obfite relacje.

 

Mam jednak mocne wrażenie, że większość naszych współbraci - forumowiczów nie rozważa tej opcji z powodów zasadniczych ...

 

Na austriackich, włoskich tudzież francuskich i szwajcarskich lodowcach tudzież w wysoko położonych stacjach w Alpach nie da się - wedle amerykańskiej prognozy - pojeździć?? Aż do lutego wszystko nieczynne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przelecialem" sie po kamerkach osrodkow narciarskich.

Od Andory po Ustrzyki Gorne(do Azji nie zagladam chwilowo) i wszedzie jest bryndza.

Sniegu troche gdzie niegdzie nasypano,

miejscami udalo sie utrzymac z wczesniejszych opadow kilka tras.

Plusowe temperatury przez ten p**********y Golfstrom kasuja wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...