Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższy weekend w Karpatach spadnie ponad pół metra śniegu. Jutro i pojutrze w Karpatach spodziewamy się wielogodzinnych i obfitych opadów śniegu, chwilami o charakterze śnieżyc oraz zawiei śnieżnych. W niższych partiach gór spadnie od 20 do 50 cm śniegu, zaś wysoko w górach nawet ponad pół metra. Podczas opadów nie należy opuszczać schronisk, unikać wychodzenia powyżej górnej granicy lasu. Poprawa pogody nastąpi w niedzielę (28.10) z biegiem dnia, kiedy opady ustaną, a niebo zacznie się przecierać. Jednak trasy narciarskie wciąż są w trakcie przygotowywania i nie ma co liczyć na to, że właściciele otworzą je masowo dla amatorów białego szaleństwa. Można za to będzie liczyć na mniejsze stoki, które najwcześniej przyjmują pierwszych narciarzy i snowboardzistów. Wystarczy tylko ponad pół metra śniegu, aby zabawa była udana. Póki co prognozy długoterminowe nie wskazują na to, żeby spodziewane śnieżyce oznaczały utworzenie się stałej zimowej pokrywy śnieżnej. Na początku listopada nadejdzie ocieplenie i śnieg zacznie się roztapiać. W Sudetach śniegu w nadchodzących dniach spadnie znacznie mniej, mimo tego iż chwyci mróz i będzie on całodobowy. www.twojapogoda.pl Wroclaw_snieg.jpg

Załączone miniatury

  • CzarnaGora_snieg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opady śniegu na niezamarzniętą ziemię, to nieszczęście dla ośrodków narciarskich. Ciepła ziemia pod śniegiem powoduje, że nawet, gdy już chwyci mróz, stok topnieje i to jest dramat. Dla współczesnych ośrodków ważniejszy od opadów śniegu jest mróz. Śnieg to oni sobie sami zrobią... Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opady śniegu na niezamarzniętą ziemię, to nieszczęście dla ośrodków narciarskich. Ciepła ziemia pod śniegiem powoduje, że nawet, gdy już chwyci mróz, stok topnieje i to jest dramat. Dla współczesnych ośrodków ważniejszy od opadów śniegu jest mróz. Śnieg to oni sobie sami zrobią... Pozdrawiam, radcom

Śnieg i tak stopi się w ciągu kilku dni. Ogólnie to dobrze, że pada, gdyż w górach potoki wysychają i wielu gestorów wyciągów ma problemy, aby zgromadzić wodę do naśnieżania w odpowiedniej ilości. Pewnie po takich opadach sytuacja sie poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy weekend w Karpatach spadnie ponad pół metra śniegu. Jutro i pojutrze w Karpatach spodziewamy się wielogodzinnych i obfitych opadów śniegu, chwilami o charakterze śnieżyc oraz zawiei śnieżnych. W niższych partiach gór spadnie od 20 do 50 cm śniegu, zaś wysoko w górach nawet ponad pół metra. Podczas opadów nie należy opuszczać schronisk, unikać wychodzenia powyżej górnej granicy lasu. Poprawa pogody nastąpi w niedzielę (28.10) z biegiem dnia, kiedy opady ustaną, a niebo zacznie się przecierać. Jednak trasy narciarskie wciąż są w trakcie przygotowywania i nie ma co liczyć na to, że właściciele otworzą je masowo dla amatorów białego szaleństwa. Można za to będzie liczyć na mniejsze stoki, które najwcześniej przyjmują pierwszych narciarzy i snowboardzistów. Wystarczy tylko ponad pół metra śniegu, aby zabawa była udana. [ATTACH=CONFIG]34110[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]34111[/ATTACH]

Pół metra może wystarczy ale jeszcze musi być podkład bo na razie ziemia jest jeszcze gorąca i daleko nie zajedziesz. A o której części Karpat piszesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tamtym sezonie od 2 grudnia byłem w Livigno także za ciekawie nie było ! Mam nadzieje że to rozpoczęcie sezonu będzie lepsze ! ( Francji jedziemy na 14 grudnia )

No to nie wiem.... ja w zeszłym roku rozpoczynałem w tym samym terminie w Les2 Alpes, i śnieg spadł dwa dni przed naszym przyjazdem i padał przez cały tydzień, jazda w puchu i świeżym śniegu przez cały tydzień. Mam nadzieję, że jednak jestem większym szczęściarzem, niż Ty kolego pechowcem....:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Tychach o 6.00: temp.-3*C (miało być mroźniej!) i 5 cm śniegu.

Natomiast dzisiaj o tej samej godzinie -15*C ! Tak więc uderzenie mrozu znaczne. Gdyby ktoś chciał pobiegać / pochodzić na biegówkach to już można u nas w Paprocanach wokół jeziora. Torów oczywiście nie ma - jest " na dziko " ale już można, 5 cm śniegu. Podobno w Zwardoniu zanotowano - 23*C (pomiar prywatny)!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...