Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje prognozy są na podstawe tego co mi kiedys przekazali starsi ludzie. Mało kiedy się nie sprawdza. Szkoda że nie moge tego udowodnic ale juz od pięcu lat max do 3 dni przed śniegiem zmieniam opony na zimowe. Ostatnio babka się ze mnie śmiała bo mówiłem że w marcu na Czarnej Górze spadnie śnieg, efekt 15 centymów śniegu spadło w nocy, śnieg spadł w marcu a ja o tym mówiłem na początku stycznia. Rozmwa wyszła z tego do kiedy bedzie sezon 2010/2011. Ćiekawe jaka miała minę jak zobaczyła świerzy śnieg w końcówce marca. Wada tej metody, raczej działanie lokalne, tzn ograniczone do obszaru najwyżej kilkudziesięciu kilometrów. Tak że jak mieszkam w okolicach Opola to nie mam pojęcia co będzie w Zakopanem, ale Czarna Góra, Zieleniec część przygraniczna Czech sprawdza się doskonale.

A może nam zdradzisz co to za metoda? Myślę że wielu meteorologów chętnie by się dowiedziało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakim cudem możecie to przewidzieć skoro w naszym klimacie prognozy na dłużej niż 3 dni są mało dokładne :P

Mam kryształową kulę i czarnego kota, na dodatek trzea spalić 0,5kg zioła to Ci samo wyjdzie. A tak powarznie, znam tylko zjawiska na opady śniegu do określenia na około 100 dni do przodu. Wiem że są też na inne czynniki określające złą bądz dobrą pogodę, ale niestety nie miałem okazji ich juz poznać, facet zmarł. Ze śniegiem jest prosto od połowy sierpnia obserwujesz mgły zapisujesz w kalendarzu i za około 100 dni pada sobie śnierzek, niestety nie jest się w stanie po tym odgadnąć temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym roku spokojnie tu i cicho.Może kotoś ma jakieś pocieszające prognozy tegorocznej zimy. Przyjmę każdą wróżbę, czy wizję. Może być od bacy lub starej cyganki.

Bace mówią (piszą), że zimy na razie w Polsce nie widać, a styczeń ma być ciepły i suchy. Mnie to akurat odpowiada:D Moja noga u nich i tak nie stanie nawet jak będzie 5 metrów śniegu, darmowe parkingi, kible, a w Alpy wprowadzą wizy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego że się nie sprawdza, ale się jeszcze zmieni z 10 razy ;) wiec to tylko fusy. Mi się wydaje że ta zima będzie ciepła, deszczowa a akcenty zimowe pojawią się kilka razy na góra 3 dni obym się mylił, bo w tamtym roku już 3 razy na nartach byłem, a w tym jeszcze ani razu i już raczej w grudniu nie będę :( a Sprzęt odkurzyłem już na początku listopada. Ja jednak mam nadzieje że we Wigilie złapię lekki mróz i poprószy śniegiem :) wesołych świat ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem służby francuskie ostrzegają przed brakiem możliwości dojazdu do wyżej położonych francuskich stacji w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę, ze względu na ciągłe i nie ustające opady śniegu. Sobota to dzień zmiany turnusów we francuskich alpach. Obowiązkowe będą łańcuchy. Koniecznie należy zabrać ze sobą koce, ciepłe napoje oraz pełny bak paliwa przed dojazdem do stacji narciarskich. Słuchać komunikatów radiowych oraz służb porządkowych. Zalecane jest również przełożenie przyjazdu do Francji na niedzielę. Na nizinach spodziewane są ulewne deszcze, lokalne podtopienia oraz powodzie w górach od 60 cm do 120 cm świeżego śniegu.:eek: Źródło: MeteoFrance, Méteo et Trafic de la vallée des belleville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesniara krolowa zlowieszczy na swoim blogu ze caly czas beda temperatury na plusie, ba taka podnieta i marzenie o cieplej zimie ze rzygac sie chce czytajac te jej wypociny.

Mnie tam zima w Polsce też nie na rękę, chyba, że w górach, co by Ci, którzy lubią nasze górki, też mieli banana na mordkach. Dlatego ta wróżka jest mi obojętna.

Użytkownik fanatyk edytował ten post 17 grudzień 2011 - 13:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesniara krolowa zlowieszczy na swoim blogu ze caly czas beda temperatury na plusie, ba taka podnieta i marzenie o cieplej zimie ze rzygac sie chce czytajac te jej wypociny.

Szkoda czasu na czytanie tych bzdur ;) ale jednak trochę w tym racji jest, bo prawdziwej zimy nie widać, zero stopni i tak raz +2 raz -2 to tego nie można nazwać zimą :mad: Na Święta podobno ma być 5 stopnie i deszcz jak by tak było to już bym wolał 15 stopni i słońce :rolleyes: ta pogoda w tym roku w ogóle jakaś dziwna jest. Lipiec cały czas padało, Jesień susza, a teraz zimy nie ma tylko cały czas te głupie 5 stopni :( Ja jednak mam nadzieje że prognozy się zmienią i na święta zima zaatakuje i przynajmniej do Marca potrzyma żeby w Kwietniu już wiosna była :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...