Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.fakt.pl/a...,2,1,0,0,0.html Jak myślicie to prawda??z

Antonslu , ta sama dyskusja już miała miejsce na początku września , razem z Piotrem, Danielsem, Colderem, Mateuszem stwierdziliśmy , że to normalne zjawisko powtarzające się cyklicznie , a ten link który podałeś\aś pochodzi ze strony "globalna świadomość" , portal z całą pewnością nie należy do wiarygodnych w swojej dziedzinie portal powoływał się na naukowca Zingali (nie wiem czy dobrze napisałem) który naukowcem jest tylko z nazwy . Fakt faktem jednak jest że gdyby Golfstrom zanikł to by namieszał w polskim klimacie , a w szczególności w krajach gdzie ma istotny wpływ na pogodę . Ale wszyscy uznaliśmy że zima tysiąclecia nam nie zagraża . Ale czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to mam nadzieję, że posty tutaj nie są naliczane. Po 2 nie mamy się co kłócić, na dzień dzisiejszy, przewidują opadu śniegu z deszczem w południowe Polsce. Po 3 :) powinniśmy wymyślić taniec na wzór tego indiańskiego tańca deszczu :) wtedy jak wszyscy forumowicze go wykonają... to spadnie śnieg :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane GSOD są mniej pewne. W powyższym przykładzie w Rzeszowie 22 stycznia 2006 notowano -1.5, a nie -14: http://www.ogimet.co...=REV&enviar=Ver Przyczyną jest fakt, że tmax jest brana z depeszy o 06UTC 22-go, co oznacza że jest to maksimum temperatury od 18UTC dnia 21-go stycznia. Tak się dzieje, gdy mamy silne ochłodzenie i temperatura maksymalna jakiegoś dnia jest niższa od temperatury nocą, czy też wieczorem dnia poprzedniego. Nie mniej jednak w bazie SYNOP błędu niema i podane dane są zgodne z tym, jak się obserwacje prowadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest godzina 7 a tu takie ciemno. mgły...jesień na 200 %. Słońca nie zobacze dziś napewno. Nasz ukochany blog przesunał zimę juz na 20 listopad...to niech lepiej zmieni prognoze sezonowa u siebie. Jak widac nic sie narazie nie sprawdza oprócz prognozy na góra dwa dni...i to zdanie "jako jedyni w Polsce...". Już sie nie da rady wytrzymac z tym czytaniem. Z tego co wiem, że przeważnie jesli w okolicach 1 listopada jest w miare ciepło to potem zima jest taka jaka ma byc. Jesli jest odwrotnie to zima jest taka "chlapowata". Przyznam się Wam szczerze ze prognóz z TV nie ogladalem juz ze 2 miesiące. Ciekawe co tam prognozuja. Ale pewnie straszą zimą...Wolę zimę od 1 grudnia. Wtedy to jest chyba normalna zima. Wczesne zimy ponoszą raczej klęskę. Coraz wiecej portali prognozuje to jednodniowe ochłodzenie. No ciekawa sprawa. Trochę ciepła by się potem jeszcze przydało, bo ostatnie 2 tygodnie to u mnie ciagle przymrozki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz w Inowrocławiu jest -5*C. :) Przy gruncie pewnie jest około -7,-8*. Jest bardzo zimno. Brakuje jeszcze takich temperatur w dzień, przez kilka dni, żeby ziemia dobrze zmarzła, a potem gdy spadłby śnieg to by się dłużej utrzymywał. Ale na razie to tylko marzenia. Na -5 w dzień poczekamy jeszcze pewnie kilka tygodni... :D P.S. Właśnie teraz patrzę na serwispogodowy.fm.interia.pl, a tam... Dla Torunia, położonego kawałek drogi ode mnie (30km- pokazują -8 stopni i zamglenia!!!) U mnie zamgleń nie ma, aczkolwiek Toruń jest nad Wisłą, w zagłębieniu terenu, więc chyba taka temperatura i mgiełka są jak najbardziej możliwe. Co o tym sądzicie?

Użytkownik mrozny07 edytował ten post 18 październik 2010 - 06:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zrobiło bardzo łyso, w ciągu kilku godzin rano, przy takim mrozie, mimo że nie było wiatru spadły wszystkie liście, nawet te zielone... Chodniki są nimi zasypane. :D Rzeczywiście na początku listopada widać spore ochłodzenie (pomijając te słabsze w tym tygodniu). A królowa niech sobie gada co chce. Jeszcze niedawno mówiła, że albo pod koniec października, albo na początku listopada będą ogromne śnieżyce, atak zimy itd. A teraz mówi "Nawet nie wiem czy po 20 listopada pojawi się zima". Niech ta kobieta się zastanowi zanim coś napisze bo to dziecinne. A teraz stara się za wszelką cenę nam dogryźć. :)

Użytkownik mrozny07 edytował ten post 18 październik 2010 - 14:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co brac do serca prognóz na dwa, trzy tygodnie do przodu. Nikt, po prostu nikt nie jest w stanie przewidziec, wiedziec, zgadnąć kiedy powstanie wyż lub niż i w którą tronę bedzie sie przemieszczał, wirował. Także...czekac i obserwowac zostało. Banalne, smieszne, dziecinne ale prawdziwe.

http://gubakprognoza...2,ID399142215,n Powyżej dowód,ze prognozy sezonowe można sobie wsadzić. Wg tej za oknem mamy 15-25*C, więc to jest wróżenie. Natomiast prognozy 16dniowe dają nam wgląd na prawdopodobny rozwój sytuacji. Można z nich wyczytać, że MOŻLIWE jest ochłodzenie/ocieplenie za mniej więcej tyle a tyle dni. I to się już sprawdza, mniej więcej (czasami). antonslu - liście są, bo widocznie mrozów u Ciebie nie było. Za to w okolicy Suwałk liści już nie ma, bo ostatnimi nocami mocno tam mroziło.

Użytkownik koala1992d edytował ten post 18 październik 2010 - 16:44 niepowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-ogrody....aja-liscie.html Tu jest wszystko wyjaśnione. Warto przeczytać całość. W ostatnich zdaniach autor pisze, iż niska temperatura także jest przyczyną opadania liści. Ja tam nie wiem. Nie znam się na liściach. Wolę, żeby padał śnieg, choć liście też mogą, jeśli mają taki kaprys...:P A tutaj wzmianka o deszczu ze śniegiem w Polsce przez 2 tygodnie. Owszem zrobi się ciepło około 25, ale potem znów głęboka jesień/przedzimie. http://www.twojapogo...ca-i-z-deszczem edit: I kolejna stronka, która się nigdy nie myli, zapewniam. Gdzie te upały królówko?? http://www.pogodadlu...goterminowa.php

Użytkownik koala1992d edytował ten post 18 październik 2010 - 21:05 legia-spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miała rację, ale inne portale też tak prognozują , ale nie będę rozsztygał kto był pierwszy bo i tak Ona napisze "jako pierwsi i jedyni w Polsce". To dobrze ze weekend ladny. Bo teraz u mnie za oknem masakra. Ponuro. Większosc modeli pokazuje ze okolo 2 listopada temperatura ma spadac, z 10 na 6, potem na 4 stopnie...co dalej nie wiadomo bo prognozy nie sięgaja. Ale jest tendencja do ochlodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czasami czytam posty w tym wątku i ogarnia mnie lekkie rozbawienie... żyję już trochę na tym świecie i jedno mogę wam powiedzieć: nie pamiętam, aby kiedykolwiek za mojego życia (również moich rodziców) zima rozpoczęła się na dobre w październiku lub nawet w listopadzie. Są to najwyżej epizody, które na nizinach zdarzają się niezwykle rzadko (nie mówimy o górach). Oczekiwanie czy "wyglądanie" zimy teraz jest po prostu niepoważne. Poczytajcie naprawdę mądre i rzeczowe posty pisane przez Piotra (pdjakow) lub Mariusza_R i ochłońcie. Poczekajmy do grudnia. A wszelkie prognozy sezonowe radzę włożyć w buty. Będzie cieplej zimą.

Mogę się zgodzić jedynie z tym, że trwałej zimy nie ma w październiku ( prócz zlodowaceń ). Ale prawdziwa zima w listopadzie zdarza się i to wcale nie rzadko - chyba, że 12-14 dni to dla kogoś tylko krótki epizod. Nie raz mój drogi zdarzało się, że listopad był bardziej zimowy od grudnia - choć prawdą jest, że częściej prawdziwa zima przychodzi w grudniu. Tyle, że w ostatnich latach grudzień nie jest zbyt zimowy...

Użytkownik Daniels. edytował ten post 19 październik 2010 - 14:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilas ,gdzie ta prognoza ? Słuchajcie nie podniecajcie się tak, bo jak znam życie nic z tego nie będzie . Już tyle razy miał być śnieg , po prostu jestem potwornie zawiedziony . Ps: nie wiem czy ktoś z was to zaobserwował ,ale jak śnieg spadnie na Wszystkich Świętych to zimy będą takie ciapowate ciepłe , więc ja wolę być przesądnym i niech lepiej śnieg spadnie dopiero po 1 listopada . Oczywiście jest to idiotyczne , ale tak sobie to zaobserwowałem przez ostatnie 3lata i mnie to przekonuje , oczywiście wiem że w meteorologi nie ma żadnej reguły, więc to taki mały mój wymysł . Ps II Paulina ,teraz zobaczyłem twój post , o ile się nie mylę Kamilas jest z Oławy w woj Dolnośląskim ( krańce wschodnie ). Mieszka w zasadzie koło mnie ja mieszkam w Brzegu a Oława jest 15km na zachód . Pozdrawiam .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 19 październik 2010 - 16:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co interia zaszalała z pogodą na poniedziałek 25 Listopada dokładnie na woj.Opolskie ; Piątek noc ; 19-7 1/4/5 °C 991 hPa Wiatr: 16 km/h NNW Śnieg: 6.7 mm Deszcz: 5.3 mm Sobota dzień ; 7-19 1/2/4 °C 990 hPa Wiatr: 18 km/h NW Śnieg: 0.9 mm Deszcz: 10.8 mm noc 19-7 1/3/5 °C 992 hPa Wiatr: 19 km/h NW Śnieg: 3.8 mm Deszcz: 3.1 mm Pewnie za godzinę już mowy o tym nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co interia zaszalała z pogodą na poniedziałek 25 Listopada dokładnie na woj.Opolskie ; Piątek noc ; 19-7 1/4/5 °C 991 hPa Wiatr: 16 km/h NNW Śnieg: 6.7 mm Deszcz: 5.3 mm Sobota dzień ; 7-19 1/2/4 °C 990 hPa Wiatr: 18 km/h NW Śnieg: 0.9 mm Deszcz: 10.8 mm noc 19-7 1/3/5 °C 992 hPa Wiatr: 19 km/h NW Śnieg: 3.8 mm Deszcz: 3.1 mm Pewnie za godzinę już mowy o tym nie będzie

Po pierwsze - to interia Po drugie - cienka ta prognoza Po trzecie - proponuję prześledzić prognozy GFS-a : http://gfspl.rootnod.../gfspl/PTYPE/42 Według tego modelu jest szansa na kilka dni opadów śniegu - najpierw popada w okolicach 21-22.10. Później na dzień-dwa się ociepli a później z pofalowanego frontu mają dojść kolejne opady śniegu - tym razem intensywne, kilkudniowe : http://gfspl.rootnod...gfspl/PTYPE/183 Są to opady na małym obszarze, na krańcach południowych a co najważniejsze - prognoza dosyć odległa :) Ps. Czwartkowe i piątkowe opady deszczu ze śniegiem i śniegu są niemal pewne - te w późniejszym terminie oceniam na 30% szans ;)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 19 październik 2010 - 21:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się że dużo postów jest przez Adminów usuwana. Temat zaczyna byc męczący. Sam pisze glupie posty. To sie bierze z tego ze nie mamy pewnosci co do pogody. Gdybysmy wiedzieli ze za tydzien na 100% bedzie 10 cm sniegu to by tu byl piekny temat. A tak to wyglada jak wyglada. Teraz musimy sie ograniczyc do prognóz na pare dni. Czy jutro na podkarpaciu po raz pierwszy zobaczę platek sniegu? Wiem ze zagwarantowany mam tylko silny wiatr. Będzie niemiło. To drugie ocieplenie ktore opisywała Królowa ma przyjsc ale będziewczesniej czyli 30-31 pazdziernik, bo potem tak jak pisalem jest tendencja do ochladzania. 1 listopada ma byc 6 stopni w dzien, a 3 juz 3 stopnie. To tylko tak napisalem, bo jak sam wspomnialem nie ma co tak daleko wybiegac :) Wszystko sie pozmienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich kamerach Karkonoszy biało, pogoda dla Szklarskiej całkiem jak w szczycie sezonu. Szkoda będzie jak pogoda się odmieni co jest możliwe w naszym klimacie. http://www.snow-fore...Poreba/6day/mid http://www.hala-szre...mtu/2/show.html i tak można by dalej. Pozdrawiam wszystkich oczekujących wraz ze mną na śnieg narciarzy. http://polish.wunder...mtu/2/show.html jeszcze to zapomniałem wkleić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego, że oświetlenie jest podobne ? Pólkula pólnocna jest jeszcze nagrzana i nie ma skąd splynąć mróz do -20, a w lutym gdy pólkula jest już wychlodzona to ciągnie do nas Kontynentalne wychlodzone powietrze ze wschodu lub arktyczne z pólnocy. Twój post jest jednym z najśmieszniejszych ze wszystkich które tutaj przeczytalem ;)

Dokładnie tak, dlatego do prawie końca grudnia pogoda jest taka zmienna a w marcu/kwietniu jeszcze cieszymy się w górach zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego, że oświetlenie jest podobne ? Pólkula pólnocna jest jeszcze nagrzana i nie ma skąd splynąć mróz do -20, a w lutym gdy pólkula jest już wychlodzona to ciągnie do nas Kontynentalne wychlodzone powietrze ze wschodu lub arktyczne z pólnocy. Twój post jest jednym z najśmieszniejszych ze wszystkich które tutaj przeczytalem ;)

Idąc tym tropem - oświetlenie pod koniec sierpnia jest takie jak w kwietniu :) W kwietniu notowano w Polsce poniżej -10 stopni, w sierpniu - ledwie -0.1. Przyczyną jest właśnie nagrzanie. Stąd marzec ma średnią temperaturę około +3 stopnie, a wrzesień około 13 - mimo, że w obu tych miesiącach występuje równonoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zimę w Listopadzie jest ona jak najbardziej możliwa. Poza tym większe miasta są "miejskimi wyspami ciepła" można pewnie zaobserwować, że w dzielnicach oddalonych dalej od wielkiego miasta jest chłodniej niż w samym centrum.

Dokładnie tak. Mieszkam ok. 40km od krakowa i zawsze u nas jest więcej śniegu niż w samym krakowie a i temperatura jest ewidentnie niższa u mnie aniżeli w krk. P.S Jeszcze wczoraj interia.pl zapowiadała śnieg z deszczem a teraz już widzę, że padać będzie tylko sam deszcz. http://pogoda.interi...miasta?id=11763 Pogodynka i tp.pl też już się wycofała z opadów śniegu na płd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...