Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No jestem ciekaw czy z ciągu tygodnia może być aż takie załamanie pogody w przeciągu paru dni

hehe, właśnie - chociaż moim zdaniem to całkiem realne. W lipcu czy sierpniu była taka sytuacja, że w ciągu 2 dni temp. spadła z 36 do 18 ( to blisko 20stopni różnicy:eek:) Zresztą tak jakoś od kilku lat ta nasza pogoda się zmienia, że mamy właściwie 2 pory roku: lato i zimę ( bo i jesień i wiosna trwają po 2 tygodnie). W tym roku ponoć zima ma już przyjść w październiku i trzymać do marca. Ciekawe jak bedzie:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, właśnie - chociaż moim zdaniem to całkiem realne. W lipcu czy sierpniu była taka sytuacja, że w ciągu 2 dni temp. spadła z 36 do 18 ( to blisko 20stopni różnicy:eek:) Zresztą tak jakoś od kilku lat ta nasza pogoda się zmienia, że mamy właściwie 2 pory roku: lato i zimę ( bo i jesień i wiosna trwają po 2 tygodnie). W tym roku ponoć zima ma już przyjść w październiku i trzymać do marca. Ciekawe jak bedzie:).

Dokładnie dwie pory roku :D sam już to wcześniej pisałem :P a co do spadku fakt w lato były takie sytuacje że temperatura drastycznie spadła jak mówisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colder rok temu jak się nie mylę to śnieg ' poleżał ' 4 dni i wtedy spadło go dosyć sporo jak na październik no bo nie oszukujmy się to dopiero początek jesieni i o żadnej zimie nie ma mowy. Ja sam nie pamiętam kiedy trwała zima była w listopadzie :) Do prawdziwej zimy tak naprawdę poczekamy jeszcze ponad 2 miesiące. A do jakiś większych ataków uważam, że co najmniej miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colder rok temu jak się nie mylę to śnieg ' poleżał ' 4 dni i wtedy spadło go dosyć sporo jak na październik no bo nie oszukujmy się to dopiero początek jesieni i o żadnej zimie nie ma mowy. Ja sam nie pamiętam kiedy trwała zima była w listopadzie :) Do prawdziwej zimy tak naprawdę poczekamy jeszcze ponad 2 miesiące. A do jakiś większych ataków uważam, że co najmniej miesiąc.

Ja tak samo uważam Daniels jak Ty , zima w październiku mimo wszystko odbije się negatywnie na wegetację roślin ,ale chyba przede wszystkim na ludziach , wtedy pewnie wybuchnie epidemia grypy jak to miało miejsce rok temu .A tego mimo wszystko 4 dni śniegu nie jest warte .

wczoraj zubilewicz w programie dzien po dniu na tvn24 mówił, że za tydzień w środę ma być biało na południu Polski i to nie ma byc krótki epizot ale coś dłuższego

Czy ja wiem , chociaż pojęcie "południe PL ' jest zbyt mnie trochę za ogólne , może miał na myśli góry , a może całe południe PL .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w pewnym radiu mówili, tu cytat "cieszmy sie słoneczną pogodą, bo w przyszłym tygodniu ma spasc snieg i zacznia sie ta zima tysiaclecia". Mnie nie rajcuje snieg w pazdzierniku. w tamtym roku byl 16 pazdziernika...drzewa sie lamaly, oblodzenia. Co innego gdyby mail spac i sie utrzymywał do lutego, ale to tylko przedzimie...pierwszy snieg zawsze jest tylko sygnalem ze juz sie do nas zbliza zima...z reszta kazdy to wie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy artykuł na TP. W ktorym pisze, że pogoda piękna utrzyma się do 20 października i jak zwykle jak to bywa za słoneczną pogodę w ostatniej dekadzie października będziemy musieli zapłacic opadami i chłodami...czyli większośc źródeł jest przy takiej wlasnie pogodzie, jednak jeszcze nie chcą pisac o śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje modele nie są zgodne co do pogody w późniejszym okresie. Wynika to z tego, że to zbyt odległy termin i nie ma się co dziwić bo nikt dziś nie powie Nam na 100% co będzie za tydzień czy dwa. Wczoraj sprawdzałem model GFS i po 15.10 prognoza pogody jest skrajnie różna. Raz model daje ochłodzenie z mrozem i nawet opadami śniegu a raz daje do 15+ i słonecznie. Ogólnie chociaż pogoda jest ładna i słoneczna to uważam, że i tak jest zbyt chłodno jak na październik.A co do opadów śniegu w przyszłym tygodniu to pewne przesłanki są, ale nie będzie ( jeśli w ogóle wystąpi ) to nic szczególnego. Ps. Te -7 to chyba trochę naciągane;) chociaż przy gruncie kto wie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykułu się uśmiałem, co oni potrafią wymyslać: "Temperatury w listopadzie będą znacznie poniżej normy i niewykluczone, że spadną nawet do – 30 stopni. " Ale jaja, śmiech :D:D:D Może jeszcze powiedzą, że gruszki wyrosną na jabłoni...:)

Mnie tylko ciekawi co ma to zdjęcie do tych apokaliptycznych mrozów :D:D:D:D Dołączona grafika a przepraszam przeczytałem całość i .. "Bożena (34 l.) i Wojciech (40 l.) Kościukowie już szykują się do zimy. Ten sezon będzie ich sporo kosztował:" Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 07 październik 2010 - 13:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie spojrzałem na myForecast i widzę, że to delikatnie mówiąc bezsensowna strona. Dziwne rzeczy pokazuje już na jutro - wg niej w Kijowie ma być +17 stopni. Ciekawe skąd. Co do prognozy Zubilewicza - do 13-go zostało jeszcze dużo czasu, a więc jest niepewność. GFS z 06UTC np. zrezygnował z tak dużego ochłodzenia. Oznacza to, że głoszenie "zimy od 13-go" jest jeszcze bardzo przedwczesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...