Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry, ale Daniels nie umiesz śledzić danych SYNOP na potwierdzenie to http://www.meteogrou...3JlZGlyZWN0PS0x :P

Z depesz synoptycznych wynika, że wczorajszego ranka deszcz ze śniegiem w Zakopanym _nie_ padał. Prze chwilę za to padał wieczorem, o 18 UTC (20:00 naszego czasu). Wcześniej nie kodowano śniegu z deszczem ani w pogodzie bieżącej, ani w pogodzie ubiegłej. Nad lubelszczyznę podobny chłód we wrześniu spłynął 2 lata temu http://www.ogimet.co...&min=0&ndays=61 Było nieco cieplej, niż obecnie, ale za to było to w okolicach połowy września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może będę trochę złośliwy, ale wobec tego życzę (w końcu sama tego chcesz) żeby akurat Ciebie tak zasypało, że będziesz latać z łopatą i ciągle odśnieżać, i odetną net ze względu na złe warunki pogodowe ;) może będziesz mieć wtedy czas , żeby przemyśleć to i owo :D W dodatku nie będzie można dojechac do sklepu, bo drogi będa tez zasypane, i bedziesz musiała przynieść sobie zakupy na plecach. Ale niech tak popada tylko miejscowo, w Janowie Lubelskim ;)

tak sie skałada ze ja nie musze nic odśnieżac.A do sklepu mam 2 kroki także mi śnieg nie przeszkadza tak jak tobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast wykłócać się o wczorajszy śnieg, powiedzcie mi, kto wymyślił te pierdoły o śniegu za dwa tygodnie? Znowu jakiś szaleniec z ameryki? http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html edit: tak Kamil, kaczuszki to my... PS pogoda na jesień, ta z tych najbardziej wiarygodnych: http://www.pogodadlu...pazdziernik.php

Użytkownik koala1992d edytował ten post 01 październik 2010 - 14:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast wykłócać się o wczorajszy śnieg, powiedzcie mi, kto wymyślił te pierdoły o śniegu za dwa tygodnie? Znowu jakiś szaleniec z ameryki? http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html edit: tak Kamil, kaczuszki to my... PS pogoda na jesień, ta z tych najbardziej wiarygodnych: http://www.pogodadlu...pazdziernik.php

Według mnie śnieg będzie w październiku ale wątpię żeby za 2tygodnie . Na razie nikt tego oficjalnie nie potwierdził,podejrzewam że pojawi się śnieg dopiero pod koniec miesiąca . Ale o ile przypominam sobie rok 2009 to również nikt nie przypuszczał że w połowie października sypnie śniegiem . W sumie trzeba przeczekać ten tydzień , a prognozy będą bardziej wiarygodne i wszystko się rozstrzygnie . Ps : Dzięki Pastorek za odpowiedz .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 01 październik 2010 - 15:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy super nowy temat , kto jak napisał dobrze czy źle . Zastanówcie się nad czym dyskutujecie . Wracając do pogody . To na TVN w 16dniowej wyraźnie widać ochłodzenie w połowie miesiąca co by się zgadzało z innymi prognozami . A co do myforecast to bym się nim nie sugerował ,aczkolwiek z prognozą na 48h ma bardzo dobrą ,ale na 16dni to jak w kalejdoskopie. W sumie pożyjemy zobaczymy, to już naprawdę niedługo mamy prawie 4 październik , opady śniegu są zapowiadane na 14 października zostało 10dni ... Poczekajmy a wszystko się wyjaśni . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie bedzie sniegu okolo 15 X. Najprawdopodobniej bedzie pod koniec pazdziernika. No ale pewna pani pisala w swoim artykule ze taka ladna pogoda potrwa do 5 pazdziernika, tymczasem mamy zagwarantowane slonce chyba do 10 X. No ale mozna jej wybaczyc gdyz ten artykuł był pisany z kilka dobrych dni temu. Co to bedzie co to bedzie...jedynie Bóg wie. Jak bedziesniego to jedynie to bedzie malutki epizod, a prawdziwe uderzenie zimy na poczatku listopada. No ale tak huczą o strasznej zimie a ja mam zawsze takie przeslanie ze zawsze jak sie o czyns tak pisze to to sie potem nie sprawdza...lepiej zeby nic nie pisali, przychodzi zima i bum. To tak samo jakby mieli przeiwdzien wielka wode w maju/czerwcu a nikt o tym nie gadal. Nie wiem nie wiem...ale moze bcy ciekawie....oby grudzien byl sniezny....zimowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie prognoza zamieniła.Jednakże dalej pokazuja śnieg w nastepnym tygodniu ale teraz juz na 15.Zobaczymy w pod koniec tygodnia co bedzie.

Jak w kalejdoskopie , ale nie oczekujmy cudu! Że model bez pomyłki przewidzi pogodę którą będzie za 14dni :D

Podobno nie będzie śniegu około 15X. Najprawdopodobniej będzie pod koniec października. No ale pewna pani pisała w swoim artykule ze taka ładna pogoda potrwa do 5 października, tymczasem mamy zagwarantowane słonce chyba do 10 X. No ale można jej wybaczyć gdyż ten artykuł był pisany z kilka dobrych dni temu. Co to będzie co to będzie...jedynie Bóg wie. Jak będzie śnieg to jedynie to będzie malutki epizod, a prawdziwe uderzenie zimy na początku listopada. No ale tak huczą o strasznej zimie a ja mam zawsze takie przesłanie ze zawsze jak się o czymś tak pisze to to się potem nie sprawdza...lepiej zęby nic nie pisali, przychodzi zima i bum. To tak samo jakby mieli przewidzieć wielka wodę w maju/czerwcu a nikt o tym nie gadał. Nie wiem nie wiem...ale może być ciekawie....oby grudzień był śnieżny...zimowy.

Widać że jesteś pesymistą . Bądźmy optymistami .! Ps Wojnecki nie obraź się bo nie oto mi chodzi , ale zważaj uwagę na ortografię , bo ciężko się rozczytać . Pozdrawiam

Użytkownik Kamil K edytował ten post 04 październik 2010 - 13:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardową sprawą w tego typu prognozach jest zasada "odwlekania". Takie, dajmy na to, ochłodzenie jest odwlekane w czasie aż do momentu, kiedy nie jest już niczym nadzwyczajnym. Ochłodzenie z połowy października zeszłego roku było dobrze prognozowane na parę dni przed nadejściem. GFS - źródło do portali typu myforecast widział to ochłodzenie już 7-go października. Potem nieco z niego zrezygnował, by przywrócić je dopiero 9-go o 12UTC, na około 100 godzin przed. Prognoza z 2009-10-10 12UTC dawała dla Wrocławia na 15-go duże opady śniegu - nic z tego nie wyszło. Aktualnie opady śniegu nie dość, że słabe i nie przynoszące trwałej pokrywy, są widoczne jedynie na krańcach prognozy 7 dniowej przy braku zgodności pomiędzy wiązkami modelu. Jest to więc bardzo niepewne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co wam śnieg w pazdzierniku? Nawet pod koniec miesiąca jeżeli zaistnieje pomyślna sytuacja meteorologiczna, to i tak raczej zimy nie będzie, ponieważ jeżeli spadnie w nocy śnieg, w dzień od razu się stopi i będzie jednolita chlapa, a takiej pogody nie cierpię! Tak jak ostatnio rok temu, kiedy zapowiadani w dzień -1 do 0 stopni na południu i wschodzie, a stacja zanotowała temperaturę 14 pazdziernika 4,3 w nocy 0, a 15 pazdziernika w dzień 2 stopnie i w nocy rownież 0, tak więc nie ma większych szans na temperaturę ujemną na nizinach w dzień w trzeciej dekadzie miesiąca, bardziej skłaniam się do prawdziwej zimy na początku listopada, jednak dni z dodatnią temperaturą też będą, a taka prawdziwa zima z mrozem przez całą dobę i śniegiem to dopiero w drugiej połowie listopada może zaistnieć, ponieważ zdarzały się już przypadki regularnej, prawdziwej zimy, z calkiem sporą pokrywą śnieżną w tym okresie. Po prostu w pazdzierniku słońce pada jeszcze pod takim kątem, że zdoła podnieść temperaturę na wartości dodatnie nawet na północy Europy.

To fakt, zima w październiku do przyjemnych na nizinach nie należy. P.S. Zmieniłem Ci nicka na naszym forum, hasło powinno przyjść na pocztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda przedstawiona na wysokim poziomie nie ma co ;) Nie wiem po co coś takiego pisać... Za to ciekawostka - wczoraj patrzałem na CFS i we wszystkich wariantach było na minus od października do lutego włącznie, co mnie bardzo ździwiło. A co do prognozowania pogody na podstawie roślin, zwierząt, etc to mamy doskonały przykład, że to bez sensu :) Kiedy było zimno i padało owadów nie było wcale, dziś kiedy było na dworze dosyć ciepło i ładnie pojawiły się osy, muchy, muszki a nawet kleszcze... Czyli co? To zapowiedź ciepłej zimy ? :) Hehe jak sami widzicie to zależy od tego jaka pogoda jest obecnie a nie jaka będzie zima:) Jedyne co może, ale nie musi martwić to fakt, że NAO jest na plusie i stopniowo wzrasta :)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 04 październik 2010 - 19:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy jest możliwe żeby 12 padał deszcz ze sniegiem.Jeszcze przy 12 stopniach jak pokazuje TP??Bo widze ze u Piotra pokazuje ze ma byc nie wiecej jak 7 *C.

Model GFS to sugeruje. Wg niego w nocy ma być na wschodzie około 0 stopni i ma padać przelotny śnieg. Warunki są jednak tak na granicy możliwości wystąpienia tego opadu. Co więcej opad ten nie da pokrywy śnieżnej. W dzień ma być sporo powyżej zera, więc nic z tego nie będzie. Oczywiście termin jest bardzo odległy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model GFS to sugeruje. Wg niego w nocy ma być na wschodzie około 0 stopni i ma padać przelotny śnieg. Warunki są jednak tak na granicy możliwości wystąpienia tego opadu. Co więcej opad ten nie da pokrywy śnieżnej. W dzień ma być sporo powyżej zera, więc nic z tego nie będzie. Oczywiście termin jest bardzo odległy.

dziękuje bardzo:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie nic bym nie zmieniał w pogodzie tęskno mi za białym ale realnie patrząc to końcówka listopada bądź nawet początek grudnia to najlepszy okres na zimę teraz może być tak jak jest piękna złota jesień i przy takiej aurze mogę czekać na zimę w dzień 18 C w słońcu zero deszczu na działce można coś jeszcze zrobić dzieciaki się wybiegają po lesie jak dla mnie jest ok aby do zimy Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną pogodę niby nie powinniśmy narzekać. Przymajmniej u mnie jest około 15-16 stopni, pogodnie, słonecznie choć z dość silnym wiatrem. Krótko mówiąc pogoda za oknem jest przyjemna. Ale niestety taka sytuacja powoduje, że do życia budzą się wszelkie żyjątka a to już za fajne nie jest. Ten rok jest strasznie obfity w różnego rodzaju robactwa. Właśnie przez to, że teraz jest taka pogoda a nie inna atakować zaczynają muchy, osy, muszki owocówki, itp. A co ciekawe jest ich chyba więcej niż w lato. Dlatego głównie przez to chciałbym żeby jednak pogoda się zmieniła ponieważ w tym roku robactwo jest uciążliwe ( prawdopodobnie spowodowane jest to powodziami ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...