Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Też o tym marze. Ale mam większe marzenia :P Nie chcę 30cm a 50cm . Ale się rozmarzyłem . Ps: Po raz kolejny proszę wszystkich o napisanie z boku na pasku miejscowości w której mieszkasz . Bo np: Ty Daniels piszesz" U mnie drzewa są zielone jak w sierpniu " Ale nikt na forum nie wie gdzie mieszkasz ;) Jest jeszcze dużo osób których nie ma napisanych miejscowości. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Drzewa zrzucają liście reagując na zmiany nasłonecznienia - w sensie wyczuwają, że słońce jest niżej (idzie jesień) i należy coś z tym fantem zrobić. Kolejna przyczyna to chłodna (np przymrozkowa pogoda). Drzewa nie umieją przewidywać zimy - najlepszy przykład tego - sytuacja z października zeszłego roku - w czasie krótkiego epizodu zimowego wiele drzew nie miało jeszcze zrzuconych liści i gałęzie łamały się pod ciężarem śniegu. Tego typu przysłowia są do kitu i bazują na wątpliwej jakości wniosku, że po ciepłej jesieni przychodzi ciepła zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil chyba każdy kto był rok temu wie skąd jestem. Pisałem to wiele razy. Ale specjalnie dla Ciebie przypomnę - okolice Katowic ( Śląsk ). A co do wróżenia pogody przez przyrodę to jak widzimy w każdym regionie kraju zima była by wyjątkowo skrajna. np u mnie - ciepła a u Coldera - zimna. Wydaje mi się, że to zwierzaki o wiele bardziej mogą dać jakiś znak o nadchodzącej zimie niż rośliny, ale i tak do końca bym temu nie ufał, jeden kot jest spasiony a drugi chudziutki jak patyk.Powiedzmy, że te dwa koty ' mieszkają ' obok siebie i co w takim przypadku? Jak bym miał już wybrać przyrodę to na sto procent spytał bym ośmiornicy, która przepowiadała zwycięstwa Niemiec na mundialu ze sprawdzalnością 8/8 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniels. Kamil chyba każdy kto był rok temu wie skąd jestem. Pisałem to wiele razy. Ale specjalnie dla Ciebie przypomnę - okolice Katowic ( Śląsk ). Daniels ja podałem tylko Ciebie za przykład , ja wiem skąd jesteś , ale nie zapominaj o nowych na forum których w tym roku nie brakuje .;) A poza tym czy to takie ciężkie napisanie gdzie się mieszka . I żeby nikt nie odebrał tego że Kogoś się czepiam bo to było skierowane do wszystkich nowych na forum , nie każdy wie jak to zrobić , ale jak ktoś z Was ma z tym trudności zapraszam na PW . Pozdrawiam

Użytkownik Kamil K edytował ten post 26 wrzesień 2010 - 12:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pierwszy śnieg może być w grudniu, bo co nam z tego, że spadnie w górach 10 cm w listopadzie? Jak ja marze o tym, że wstanę sobie w wigilijny poranek wezmę łopatę i odgarnę 30 cm śniegu z podjazdu, bo zaraz goście się zjadą na kolację. A następnego dnia znów odśnieżę podwórko, odkopię samochód, założę łańcuchy zapakuję narty i słuchając w radiu o wielkim paraliżu komunikacyjnym z powodu niespotykanych opadów śniegu wyruszę na narciarski stok....:]

Kurcze.. ''smaku tylko narobiłeś'':P;) Też lubię odśnieżać :o plus jak jeszcze pada śnieg i jest zimno, to już całkiem wypas. I po takim odgarnianiu, przemarznięty idę na chatę, śniadam przy oknie. Pijąc gorącą herbatę, cieszę oczy padającym śniegiem :cool: A w południowej Skandynawii, nawet ciepło. Za dnia plus 16/18, nocami po 10. Drzewa zieloniutkie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna jesteś Paulina może to grad . Ps :nie wiem jak u Was ,ale u mnie leje i leje na moim deszczomierzu zanotowałem 59mm wody. Nieźle gdyby taki niż przyszedł ot 22 grudnia i w moim mieście było przeszło 60cm śniegu to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem . Ale tak poważnie to deszcz pada i pada ,a rzeki wzbierają ,u Mnie na osiedlu Ks Makarskiego wylała malutka rzeczka taki mały rów i zalał 23gospodarstwa w tym mój dom , ale na szczęście tylko kawałek ogródka . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Paulina teraz to przesadziła:D:D deszcz ze śniegiem:D Wszędzie jest po 10-15 stopni a u niej widocznie nie dość, że zimno na dole to jeszcze na 850hpa pojawił się mróz :) Nigdzie w Polsce nie będzie padało nic więcej niż deszcz, być może przy silnej konwekcji pojawi się grad i tyle. Jest za ciepło na 2m i na 850hpa :)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 27 wrzesień 2010 - 13:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Paulinusia180, sorry ale ty jak dla mnie nie masz więcej niż 12 lat, albo po prostu jesteś blondynką :o. A może u Ciebie było 12 stopni, albo 17? Na pewno dobrze się znasz na termometrze? Nie oszukuj się, deszcz ze śniegiem na pewno nie padał. Po drugie: U mnie w Inowrocławiu (Jak ktoś nie wie gdzie to jest to geografia się kłania. Patrz wikipedia) liście zmieniły kolor już dawno, a kasztany właściwie ich już nie mają... Po trzecie nie łudźcie się tymi zabobonami, bo, tak jak powiedział Piotr, na stan przyrody ma wpływ aktualna, podkreślam AKTUALNA sytuacja meteorologiczna... :) Więc takie bajki to mogą opowiadać co najwyżej nauczyciele przyrody w podstawówce. Jeśli byłby na przykład teraz przymrozek (dość silny) to za tydzień liści nie byłoby prawie wcale na drzewach... :) Mi się marzy zima od listopada, nie wcześniej, bo jak już ktoś mądrze powiedział, w październiku śnieg się u nas nie utrzyma (ewentualnie w górach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to mamy fenomenalne drzewa, które we wrześniu potrafią ' powiedzieć ' jaka będzie pogoda w grudniu:D. No to nic tylko iść pod drzewko i prosić o numery totolotka:D Teraz jeszcze tylko po wielkości liści zaczniemy prognozować grubość pokrywy śnieżnej a po długości gałązek mrozy;). Proszę Was... Tak jak mówiłem już prędzej uwierzę w to, że zwierzęta mogą coś przeczuwać bo jak wiadomo w przypadku różnych katastrof zwierzęta zawsze wcześniej uciekają, ale czy to może również działać w stronę zapowiadania zimy? Wiadomo, że zapasy zwierzęta zbierają co rok. Również co rok zapadają w zimowy sen, czy to, że zbiorą więcej szyszek albo wcześniej pójdą spać może coś oznaczać? Również mam mieszane uczucia. Podsumowując(może przesadnie) prędzej uwierzę w bajki królowej niż w meteorologów z lasu :D Bo jak wiemy Nasza królewna dała już prognozę na zimę 2012/2013!. To jest dopiero fenomen na skale wszechświata !;)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 27 wrzesień 2010 - 17:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Colder założyłeś na siebie pułapkę :) Ponieważ ptaki praktycznie co roku odlatują przed 29 września bo jest to związane z ich cyklem a nie z pogodą. I wcale grudzień nie jest taki mroźny co roku. Raczej w ostatnich latach grudzień był bardziej jesienny, wystarczy przypomnieć zeszły rok, kiedy ptaki odleciały wcześniej ( przed 29 wrześniem ) a na Wigilię u Nas było blisko 15 stopni na plusie :). Śniegu w grudniu było prawie zero :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...