Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ racja. Nie ma co TP czy pseudo Królową można wsadzić do **** Prawdziwymi pewnymi prognozami są prognozy roślinności i zwierząt tylko przyroda da ci 100% pewności . A przyroda jest jednogłośna zima będzie ostra . Już pomału w parkach czuć jesień i zimę . Pozdrawiam Kamil

Użytkownik jark edytował ten post 09 wrzesień 2010 - 19:20 usuniety wulgaryzma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rano na szczycie Łomnicy temperatura spadła do 6 st. C. poniżej zera. W Zakopanem słupki rtęci wskazywały 2 st. ciepła. Dziś nie powinno padać. Nie ma jednak co liczyć na znaczący wzrost temperatury. W Zakopanem termometry nie powinny wskazywać więcej niż 10 st. Zimniej będzie oczywiście w Tatrach. Turyści wędrujący po górach powinni pamiętać, że powyżej 1500 metrów n.p.m. leży śnieg. W wyżej położonych partiach Tatr jego warstwa sięga pół metra. W takich warunkach trzeba zabierać na wycieczki typowo zimowe wyposażenie. To jest tekst napisany 2 dni temu. :D chciałabym zeby za miesiąc i u nas tak było:P heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kto wiadomo gdzie napisał na blogu ciekawy new-s na temat Golfsztromu proponuje przeczytać bo to dość ciekawe ale i za razem przerażające i miejmy nadzieję że jednak się nie wydarzy (zima tysiąclecia) W wielu regionach świata zanotowano najzimniejszy sierpień od setek lat, a w Alpach i w Tatrach spadł już śnieg. Także prognozy na wrzesień nie są niestety najlepsze, a sytuacja może się bardzo szybko pogorszyć, czyniąc z tej zimy: zimę tysiąclecia. tu więcej "Zdjęcia satelitarne oraz wzajemnie potwierdzające się dane z NOAA (National Oceanic & Atmospheric Administration), CCAR (Colorado Center for Astrodynamics Research) i US Naval Sattelites pokazują jednoznacznie: Prąd Północnoatlantycki (link) oraz Prąd Norweski (link), będące przedłużeniem Golfsztromu praktycznie przestały istnieć ! " Zima zimą ale .... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że apokaliptyczna wizji Pana Dr. Gianluigi Zangari się nie sprawdzi a media które publikują te informacje też nie należą do zbyt rzetelnych i raczej są bliższe FAKTOWI który na 100% podłapie temat :D:D jest jeszcze jeden artykuł na ten temat z którego wynika że udział Golfsztromu w ogrzewaniu naszej części kontynentu jest znikomy a największy ma wpływ u wybrzeży Norwegii i jedynie tam może dojść do zlodowaceń tu http://www.ldeo.colu...res/div/ocp/gs/ zaraz nastanie Apokalipsa z tym wątkiem coś czuje bo odbiegamy od tematu czyli Pogody na sezon 2010/2011 Aby do zimy :D Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 10 wrzesień 2010 - 11:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaki będzie natomiast wpływ zaniku Prądu Zatokowego w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że niewielki. Nasz kraj zimą od czasu do czasu dostaje się pod wpływ ciepłych mas powietrza znad Afryki, więc odwilże nadal będą się pojawiać. Natomiast sam wpływ Atlantyku, nawet mimo braku ciepłego prądu, będzie zapewniać cieplejsze dni, tak jak ma to miejsce obecnie. Nie zmieni się dominujący kierunek napływu mas powietrza z zachodu. Temperatury będą niższe, zwłaszcza na Pomorzu, ale niewiele będą odbiegać od tych jakie odczuwamy każdej normalnej zimy." znalazłam taki artykuł więc myślę ze nie mamy co sie bać:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby czarne wizje się sprawdziły i temp globalna w Europie obniżyła by się o 14 stopni . To w Polsce sezon zimowy zaczynał się w końcu września a kończył w końcu kwietnia . Jedno jest pewne zaniknięcie Golfsztromu będzie nie odwracalnym zjawiskiem który jest grzejnikiem Europy . To zmieni oblicze mateologi . Polskę w pewnym stopniu też dotknie . Szczerze to o zanikaniu Golfsztromu czytałem już jakieś 2lata temu , ale mówiono o tym że to rozłoży się na dziesiątki lat a nie na 2 lata .Możemy się łudzić , ale to dotknie każdego z nas z osobna . Mam nadzieje że w kolejnych godzinach jak i również w kolejnych dniach będą jakieś kolejne wiadomości o wiszącym zagrożeniu . Wiele z was mówi że było by fajnie , ale jakim kosztem tysiącami ofiar tylko w poprzedniej zimy zmarło 2tyś osób (zamarzło). Żeby nie było tak że za 1-2 miesiące wspomnimy że nas ostrzegano a my to zlekceważyliśmy , a skutki będą nieodwracalne . Pozdrawiam Kamil

Użytkownik Kamil K edytował ten post 10 wrzesień 2010 - 14:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie pisze o tym któryś z poważnych portali typu onet, interia, gazeta, wp...? Przecież taka wiadomość jest chyba ważniejsza od wojny Po-PiSowskiej, która widnieje na tych portalach na pierwszych miejscach... OOo przepraszam jest pierwszy link:) http://wiadomosci.ga...siaclecia_.html dopiero teraz uwierzyłem:D

Użytkownik koala1992d edytował ten post 10 wrzesień 2010 - 16:58 bo tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby czarne wizje się sprawdziły i temp globalna w Europie obniżyła by się o 14 stopni . To w Polsce sezon zimowy zaczynał się w końcu września a kończył w końcu kwietnia . Jedno jest pewne zaniknięcie Golfsztromu będzie nie odwracalnym zjawiskiem który jest grzejnikiem Europy . To zmieni oblicze mateologi . Polskę w pewnym stopniu też dotknie . Szczerze to o zanikaniu Golfsztromu czytałem już jakieś 2lata temu , ale mówiono o tym że to rozłoży się na dziesiątki lat a nie na 2 lata .Możemy się łudzić , ale to dotknie każdego z nas z osobna . Mam nadzieje że w kolejnych godzinach jak i również w kolejnych dniach będą jakieś kolejne wiadomości o wiszącym zagrożeniu . Wiele z was mówi że było by fajnie , ale jakim kosztem tysiącami ofiar tylko w poprzedniej zimy zmarło 2tyś osób (zamarzło). Żeby nie było tak że za 1-2 miesiące wspomnimy że nas ostrzegano a my to zlekceważyliśmy , a skutki będą nieodwracalne . Pozdrawiam Kamil

Kamil K, wyluzuj chłopie, co i róż straszą końcem świata, takim czy to innym, epoki lodowcowe były i mijały, a na to wszystko nakładają się jak sinusoida drobne i jeszcze bardziej pomniejsze zmiany klimatu, jak ta słynna mała epoka lodowcowa która się niedawno skończyła, może teraz przyjdzie większe ochłodzenie niż ona może mniejsze, ale nie ma obaw że na nizinach w naszej szerokości geograficznej pojawi się lodowiec w przeciągu roku, dekady, czy ćwierćwiecza, po prostu do roku 2005 klimat się ocieplał. a od 5 lat jest coraz to chłodniej (mimo propagandy zmuszającej do becelowania za co2 ) (polecam wykłady o klimacie Lorda Christophera Moncktona)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , chyba nikt nie wierzy o lodowcu w przeciągu 1 roku . Każdy z nas wie że trwa to o wiele wiele więcej czasu. Ale trzeba powiedzieć to głośno z klimatem dzieję się coś dziwnego .Golfsztrom zanika i chyba jest pewne że jednak zima będzie zimniejsza .Bo w końcu jest grzejnikiem Europy gdy przestanie istnieć mówiąc prostym językiem w Europie zrobi się zimno jak w mieszkaniu podczas gdy wysiądzie ogrzewanie . : } To że dane są niepokojące każdy z nas wie , trzeba poczekać kilka dni ,tygodni. A wszystko się okaże , ale myślę że na brak ciekawej zimy nie ponarzekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kamil, pewnie zima będzie ciekawsza, być może powiesz wnukom że "w 2010 roku to była zima" ale cała złożoność składowych jaka wpada do tego "tygla" w którym gotuje się klimat i swoista inercja oceanów sprawi zapewne że mimo prawie ustania Golfsztromu i przyspieszenia ruchu bieguna magnetycznego ziemi prawie 4 krotnie, ta zima stulecia będzie miała tyle wspólnego ze zlodowaceniem co tegoroczne powodzie z biblijną ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem u siebie, że cała mecyja z zanikiem Golfsztromu to mniej więcej taki sam "fakt naukowy", jak to, że wybuchnie Slęża. Szybki debunking tego newsa jest na "Doskonaleszare": http://doskonaleszar...ysiaclecia.html Wraz z linkami do publikacji w których opisano to "niespotykane" zjawisko już wiele lat temu. Anomalie SST północnych rejonów Atlantyku można obejrzeć tutaj: http://gfspl.rootnode.net/sst/ Aktualnie jest cieplej, niż w roku ubiegłym. Można policzyć o ile.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 07:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem u siebie, że cała mecyja z zanikiem Golfsztromu to mniej więcej taki sam "fakt naukowy", jak to, że wybuchnie Slęża. Szybki debunking tego newsa jest na "Doskonaleszare": http://doskonaleszar...ysiaclecia.html Wraz z linkami do publikacji w których opisano to "niespotykane" zjawisko już wiele lat temu. Anomalie SST północnych rejonów Atlantyku można obejrzeć tutaj: http://gfspl.rootnode.net/sst/ Aktualnie jest cieplej, niż w roku ubiegłym. Można policzyć o ile.

Nareszcie głos rozsądku :D tak śledziłem twój blog i forum pogodowe ale nic nie mogłem znaleźć na ten temat Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@descent Bo nie sądziłem, że "news" którego źródłem jest w zasadzie strona o jaszczurach się odbije takim echem. Jeśli komuś się nie chce przebijać przez post na doskonaleszare - tu szybki skrót: - Gianuigi Zangari "odkrył", że od głównego nurtu Prądu Zatokowego się "zerwał" http://www.associazi...it/OilSpill.pdf - Niestety dla pana Zangari jest to znany mechanizm: http://www.wundergro...loopcurrent.asp i wcale nie wieści "końca". Dodatkowo można sobie obejrzeć film pokazujący jak ten sam mechanizm działał w latach 2005/6: (49MB) http://www.wundergro...t_2005-2006.mpg Wniosek? - Nie "naukowcy wieszczą", tylko jeden naukowiec, nie znający się na temacie, któremu nie chciało się czytać o Prądzie Zatokowym i jego zachowaniu. - Od dawna już w mediach pracują ludzie, dla których nie liczy się rzetelność newsa, tylko sam news. Takich ludzi potocznie nazywa się "dziennikarzynami", którzy piszą artykuły metodą copy&paste, nie zastanawiając się, czy to co kopiują ma w ogóle jakikolwiek sens. - Portale typu "globalna świadomość" istnieją głównie po to, by robić wodę z mózgu. Im mniej czytelnik tego portalu czyta i próbuje samodzielnie myśleć, tym lepiej dla twórców portalu. - "Wolne media" to portal na którym każdy może napisać cokolwiek. Nawet, że jego teściową zaatakował ziemniak. Dopiero po głębszej analizie tekstu często dowiadujemy się, że teściowa pośliznęła się na mokrej podłodze i wyrżnęła w wór ziemniaków. Na tym polega "wolność" tego portalu. Że każdy może napisać tam cokolwiek, z czego zresztą skwapliwie skorzystał autor "globalnej świadomości" - bowiem artykuł na "wolne media" jest jedynie kopią tego z "globalnej świadomości". - Ostatnim elementem układanki są niepełnosprytni blogerzy, którzy wkleją do siebie każdą bzdurę, byle pasowała do ich światopoglądu, podpisując to wszystko znaczącym "a nie mówiłem/mówiłam?". W razie, gdyby kolejne zimy nie odbiegały od normy, ci sami blogerzy podniosą krzyk, że "źli naukowcy znowu się pomylili". Choć to nie naukowcy się pomylili, tylko jeden z nich (do tego nie mający podstaw naukowych do zajmowania się tematem), a głównie oszukańcze strony typu "Globalna Świadomość", które nachalnie wmawiają, że jakieś "odkrycie" jest efektem wytężonej pracy wielu naukowców, a wyniki tej pracy stanowią już jakiś naukowy konsensus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 2005/2006 południe Polski miało jedną z lepszych zim od wielu, wielu lat :P

Film jest z 2005/6, ale jakbyś zadał sobie choć odrobinę trudu by przeczytać artykuł, to byś się dowiedział iż cała sytuacja zdarza się co 6-11 miesięcy. Edit Dodatkowo na filmie zjawisko występuje zarówno w 2005, jak i w 2006. Edit2 Indeks NAO również nie jest "niemal rekordowo niski", jakby niektórzy chcieli. Szybki rzut oka na źródło: http://www.cpc.noaa....ent.ascii.table i widzimy wyraźnie, że indeks NAO wyniósł w sierpniu -1.22. Znacznie niższy był: - Maj 2010 -1.49 - Luty 2010 -1.98 - Grudzień 2009 -1.93 - Lipiec 2009 -2.15 - Maj 2008 -1.73 I tak dalej. Najniższe NAO zanotowano w lipcu 1993 (-3.18). Należy bardzo ostrożnie korzystać z indeksu NAO. Przykładowo przed rekordowo ciepłą zimą 2006/7 jego średnia z miesięcy sierpień-wrzesień 2006 wyniosła -1.68.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 11:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim razie co wpływa na to, że u Nas jest zimno .. ? Słońce podobno nie... Wskaźnik NAO nawet kiedy jest niski to zima może być ciepła... Golfsztrom niby wporządku... Więc ..? A i jeszcze mam takie pytanie.. skoro z Golfsztromem nie dzieje się nic złego i to wszystko to jedna wielka ściema.. to skąd Zangari wziął te wszystkie dane, wyliczenia, mapki i na jakiej podstawie napisał to wszystko ? I czemu żaden światowy naukowiec siedzące w tym temacie jeszcze tego publicznie nie obalił ? Edit: I to nie wyszło z portalu Globalna Świadomość tylko z zagranicznej strony w języku Angielskim.. Portal Globalna Świadomość tylko przetłumaczył ten tekst na Nasz Język podając pod artykułem źródła z których korzystał...

Użytkownik Daniels. edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 11:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim razie co wpływa na to, że u Nas jest zimno .. ? Słońce podobno nie... Wskaźnik NAO nawet kiedy jest niski to zima może być ciepła... Golfsztrom niby wporządku... Więc ..?

Ale co to znaczy "jest zimno"? Średnie temperatury z ponad 50 stacji meteorologicznych w Europie Środkowej nie wskazują, by było szczególnie zimno. Można to policzyć i pokazać: Dołączona grafika Zachodnia Europa do sierpnia tego roku miała średnie odchylenie w normie. HadCET pokazuje, że odchylenie od normy w środkowej Anglii wynosi zaledwie -0.1 http://hadobs.metoff..._info_mean.html W tym wrzesień do 9-go był o 1.0 stopnia powyżej normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzi na dwa pytania poniżej ? Jak to z tym jest ? Czytałeś Piotrek w ogóle oryginalne źródło skąd wyszła ta gadka o zaniku prądu ?

Na litość. Czytałeś, co napisałem wcześniej? Przecież dałem linka do oryginalnego pdf-a pana Zangari: http://www.associazi...it/OilSpill.pdf Poniżej było wyjaśnione, że "odkrył" on jedynie to, co od dawna wiadomo i do tego powtarza się co 6-11 miesięcy. Czasem mam wrażenie, że umiejętność czytania zanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...