Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety pierwsze ofiary zimy smutne więcej http://tygodnikpodha...=&typ=&id=10066 a warunki w górach są trudne "Rozpoczęła się dramatyczna akcja ratunkowa. Ze wzgledu na duży opad śniegu (metrowe zaspy), zagrożenie lawinowe, fatalną widoczność, do turystów udało się dotrzeć dziś rano. W rejonie Batyżowieckiej Próby obowiązuje teraz trzeci stopień zagrożenia lawinowego."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy szybki atak zimy :) Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w lato to chyba sporo :) Wiadomo, że w górach śnieg często pada każdego miesiąca, ale metrowe zaspy i tyle na minusie w sierpniu ? To już chyba trochę dziwne :) Jak widać anomalii w roku 2010 końca nie widać, dlatego w najbliższy weekend jest szansa na pojawienie się pierwszych przygruntowych przymrozków na obszarach nizinnych . Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Owszem również słyszałem o nadchodzących przygruntowych przymrozkach na obszarach nizinnych szczególnie na północy Polski gdzie będzie panować bezchmurne niebo . Na Kasprowym Wierchu śniegu jest więcej co w środku stycznia . Ale to krótkotrwałe. Mam również kolejną dawkę informacji o nadchodzącej zimie otóż w internecie ukazała się kolejna prognoza sezonowa http://http://krolow...5394,index.html BRZMI OBIECUJĄCO . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien , aby śnieg padał w Wiedniu ,mi się zdawało że Wiedeń nie jest tak chłodnym miastem aby w sierpniu padał deszcz+śnieg .

Trwało to kilka minut i jakbym nie wyjrzał w danym momencie przez okno to bym nic nie zobaczył. Było to co prawda tylko kilka mokrych, błyskawicznie topniejących płatków wśród ogólnego deszczu, ale się liczy ;) Oczywiście na śnieg leżący na ulicy nie ma szans. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwało to kilka minut i jakbym nie wyjrzał w danym momencie przez okno to bym nic nie zobaczył. Było to co prawda tylko kilka mokrych, błyskawicznie topniejących płatków wśród ogólnego deszczu, ale się liczy ;) Oczywiście na śnieg leżący na ulicy nie ma szans. Pozdr Marcin

może ktoś jakąś mrożonkę otrzepywał ze szronu i lodu na balkonie w bloku, gdzieś w pobliżu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piotrus1984']Królowa przecież pisała, że spadnie 50-100 cm w Tatrach. Jej prognozy zawsze się sprawdzają, najlepszy portal w Polsce[/[SIZE="7"]SIZE]:)[/QUOTE O i czekałem i się doczekałem kolejny pseudo fuun RABCZESKIEJ . Koleś jej prognozy zawsze się sprawdzają tylko dlatego że co chwila zmienia zdanie . Mam ci powiedzieć co pisała na końcu czerwca że lipiec-sierpień-wrzesień , mają to być miesiące bardzo gorące i bardzo suche . Jak było każdy wie . Ja nie powiem że jej bloga nie czytam bo czytam,ale umie weryfikować i ona po prostu jest zadufaną w sobie babą i nic więcej. Jak widzę takie posty jakie ty napisałeś to mam duże wątpliwości czy to nie RABCZESKA która w tamtym roku się podszywała i robiła se reklamę . Ale głównie nie o tym miałem pisać . Zna ktoś może prognozę sezonową TP bo po zmianach na bloga nie mogę tego znaleźć a TP już w lipcu zapowiadała obszerną prognozę sezonową na jesień-zima .\ Pzdr Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to chyba Rabczewska, a nie "RABCZESKA". Jak Ci ona nie odpowiada to oglądaj prognozy na TVN. Nie pamiętam osobiście kiedy tam 16-dniowa prognoza się sprawdziła. Ciężko im z przewidzeniem następnego dnia, a zabierają się za tak odległe terminy. Ja bloga Królowej czytam od dawna i uważam, że jej prognozy się sprawdzają lepiej :) Może ja też to Rabczewska co? Zastanów się trochę, bo to, że przeczytałeś kilka razy prognozę, a akurat się nie sprawdziła o niczym nie świadczy. Każdemu się zdarzają błędy... Ja osobiście nie mam zdania na temat nadchodzącej zimy... Gdyby tylko była taka blokada cyrkulacji jak ostatnio dobrze by było... Pozdrawiam wszystkich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dobry żart :) Jak jej się prognoza sprawdza może raz w ciągu roku.. widać słabo czytasz.. albo dajesz się nabrać na to co pisze :) Prognozę zmienia z dnia na dzień ... podając 10 wariantów wiadomo, że w końcu któryś będzie poprawny... Ale nie ma sensu o tym gadać :) Za oknem czuć zimę, przymrozki wiszą w powietrzu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zimę czuć w powietrzu , też w parkach . Niektóre drzewa zrzucają już liście . W tym roku drzewa znacznie szybciej zrzucą liście niż rok temu . Ciekawe kiedy będzie zima prognozy sezonowe są bardzo obiecujące zwłaszcza na listopad to już za 2 miesiące :))TP mówi nawet o zimie stulecia : )A przypominam że TP od kiedy pamiętam nie był za zimnymi wariantami .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 04 wrzesień 2010 - 17:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 1600 metrów n. p. m. w Tatrach utrzymuje się sięgająca pół metra warstwa śniegu.Sobota była w górach bardzo chłodna. Na szczycie Łomnicy rano temperatura spadła do 4 st. poniżej zera. Niestety, teraz w górach pada już deszcz, a wyżej śnieg. Jutro pogoda nie zmieni się. Nie ma więc co liczyć na widoki podobne do tych, z sobotniego poranka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok śniegu w górach cieszy,choć z praktycznego punktu widzenia o tej porze dla narciarzy ma tylko psychologiczne znaczenie:) Za to komplikuje wycieczki na szlaki tatrzańskie,a jesień to właśnie najlepszy okres do zdobywania pięknych szczytów górskich,dla rekreacyjnego turysty to tylko kłopot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty czytałeś ;) każdy z nas chciał by zimy zwłaszcza w górach "Będziemy mogli mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia, a nawet o zimie stulecia, oczywiście jak na warunki klimatyczne listopada" " Rok temu w listopadzie też był atak zimy na południu a później halny przed świętami i dopiero w stycziu sypneło aby do zimy :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz tak dla pokrzepienia Na forum pszczelarskim przewidują ostrą zimę. "Od dość dawna następuje przebiegunowanie ziemi, czyli biegun północny przesuwa się z prędkością około 14-tu km rocznie w kierunku Rosji, a na dodatek na słońcy były dwa wybuchy które się na siebie nałożyły, wybuch trzech wulkanów, myślę że ta zima da nam popalić i do dość zdrowo, ale to tylko moje przemyślenia. Mam żółwie czerwonolice i jak żadnego roku jedzą baardzo dużo, a i zniosły 10 jajek, a jak dotąd znosiły tylko trzy. Podobno takie zwierzęta wiedzą skądś ile mają zgromadzić tłuszczu żeby przetrwać zimę."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...