Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Była dobra wszędzie prócz południa... u Nas była najgorsza... Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepsza u Nas.. tyle mieliśmy anomalii w tym roku, że jakieś zimowe też by się przydały :D np. metr śniegu albo jakieś burze śnieżne :P Narazie zapowiada się dosyć zimny początek września.. i oby było coraz chłodniej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam po wakacjach:D (;/) Wydedukowałem, kiedy spadnie śnieg, oto prognoza: Mniej więcej w połowie września oraz połowie października w POlsce będą potężne załamania pogody. Spodziewane są dość spore opady śniegu (raczej tylko w górach, ew. na pogórzu). Zapewniam, że się sprawdzi:cool:. Jest szansa, że coś tam spadnie na nizinach, ale to zbyt duży odstęp czasowy by dokładnie określić:) Rok temu w sierpniu też mi się sprawdziło: jako pierwszy (przed Rabczewską) pisałem o spadku temp. zdecydowanie poniżej 10*C w II dekadzie października. Nie chodzi mi o przechwalanie się, tylko o to, byście byli spokojni o śnieg już w najbliższych tygodniach:D PS Podobny tekst zamieściłem gdzieś na TP (żeby nie było, że skopiowałem go:) Pozdrawiam;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla polskich bocianów lato się już skończyło. Większość gniazdujących na Podkarpaciu ptaków odlatuje już do Afryki. Przed nimi długa droga. Polskie bociany, których w Polsce jet ok. 100 tysięcy, rozpoczęły podróż do krajów zimowania w środkowej i południowej Afryce. - Przed odlotem bociany zbierały się na sejmikach. Na Podkarpaciu co roku odbywa się ich co najmniej kilkanaście - opowiadał PAP ornitolog Marian Stój. ...... W Afryce ptaki żyją w stadach. Do Polski wyruszą na początku lutego. Powrót bocianów trwa znacznie krócej niż przelot do Afryki, bo niespełna sześć tygodni. - Powodem pośpiechu jest chęć jak najszybszego dotarcia do gniazda - zauważył Stój. Podobno, gdy ptaki odlatują przed 24 sierpnia, zwiastuje to rychłe nadejście srogiej zimy. Jeśli odlatują później, zima ma być łagodna i krótka. Niech lecą, niech lecą :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówiłem o górach, ewentualnie może spaść na pogórzu, ale trudno powiedzieć do jakiego poziomu temperatura spadnie, bo sytuacja w Europie robi się bardzo dynamiczna (z resztą jak każdej jesieni). W I weekend września zawita do nas na lato.

Użytkownik koala1992d edytował ten post 28 sierpień 2010 - 10:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colder nie można się z Tobą nie zgodzić :). Opisałeś to idealnie... U mnie było identycznie... w Wigilie temperatura w cieniu dochodziła do 15+ Spokojnie można było wyjść w koszulce, święta tragiczne i beznadziejne Później ciche nadzieje, że w sylwestra będzie inaczej... ta i było... ulewy takie, że nie dało się wyjść postrzelać petardami.. i tak było chyba do 5 stycznia... W między czasie kilka odwilży i niż genueński z ulewami lodowymi... grudzień praktycznie bez zimy, styczeń zimny i z niewielką ilością sniegu, luty dosyć śnieżny, ale krótko... Zima w Polsce ogólnie rzecz biorąc wyśmienita, na północy, zachodzie i w centrum wręcz niespotykana... na południu ? normalna, zwyczajna zima... :) Ja też wiele nie chcę wystarczy -5, - 10 byle by tych odwilży nie było i tak częstych ataków halnego jak w zimie 2009/2010 ; ;)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 28 sierpień 2010 - 23:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wróciłem z 2 miesięcznej wojaży po południowej Europie i tym samym wybudzam się z długiego nudnego letniego snu . Jak widać na forum czas pomyśleć o zimie . Za 3dni rozpoczynamy metalogiczną jesień:eek::eek::eek::eek: . W kolejnych dniach spodziewam się opadów śniegu na Kasprowym Wierchu wszystko idzie ku jednemu ku zimę . Warto spojrzeć na pierwsze prognozy sezonowe głównych portali pogodowych w Polsce co do października wg TP już w październiku mamy szansę na mały atak zimy ,a w listopadzie prawdziwa zima ,natomiast na portalu RABCZEWSKIEJ ,przewiduje się że październik będzie ciepły a listopad zimowy ,na kolejne miesiące nie ma sensu zaglądać bo jest to bezsensowne . Wniosek z tych prognoz niech każdy sam wysunie bardzo duża rozbieżność .Ale ja myślę że zima w tym roku będzie taka sama jak poprzednia wystarczy znać odrobinę przyrodę i umieć zinterpretować co nam oznajmia, a oznajmia nam już od czerwca że zima będzie ostra czego dowodem była bardzo mocno kwitnąca akacja ,szyszki na choinkach itp...Może jednemu wyda się to głupie, ale ja w to wierzę bezgraniczne bo kwitnąca akacja jeszcze mnie nie zawiodła . Pozdrawiam Kamil K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colder, 'w centrum kraju było zdecydowanie chłodniej, niż na południu' ? haha Ciekawe.. Ja mieszkam 35km od krk. i jak dla mnie poprzednia zima była baaardzo konkretna. Ktoś tam mówił, że w sylwestra nie było śniegu? Dziwne.. bo pamiętam, że u mnie w sylwka śniegu było bardzo dużo i w nowy rok intensywnie sypał śnieg. A co do tej temperatury to Tobie chyba chodziło, że w centrum jest zdecydowanie chłodniej niż na płd-zach. ( Wrocław i okolice ) bo innej opcji nie widze. A tak wg. to witam wszystkich po krótkiej - 4 miesięcznej przerwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko przekazać że właśnie przed chwilą, w Wiedniu zaobserwowałem pierwsze płatki śniegu za oknem :) Co prawda deszcz jest w przewadze, ale jednak :) Pozdr Marcin

Jesteś pewien , aby śnieg padał w Wiedniu ,mi się zdawało że Wiedeń nie jest tak chłodnym miastem aby w sierpniu padał deszcz+śnieg . Masz na to jakieś dowody bo z tego co wiem nawet środku zimy ciężko tam o śnieg w końcu jest blisko Europy Południowej .:eek:. Ps : Nie wiem jak u was ale u mnie bardzo mocno pada deszcz , podejrzewam że po raz kolejny dojdzie do powodzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...