Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właściwie portal twoja.pogoda.pl obiecywał zatrzymanie wiosny w tym roku. Marzec jak styczeń i mamy 2 tygodnie zimy jeszcze i 30CM śniegu :D Jak najbardziej realne, tylko ten śnieg musi się pospieszyći musi za kilka dni zaatakowac kolejne ochłozenie, to może coś z tego będzie w przeciwnym razie będzie ciężko o zimę z prawdziwego zdarzenia w marcu br. Według lokalnej na meteo.group opad dzisiejszej nocy w Krośnie ma być rzędu 2/3mm to bardzo symbolicznie niestety, może z tego popadać przy dobrych wiatrach do 4-5CM. Do wtorku temperatura powinna się utrzymac całodobowo poniżej zera. No a od środy 17.03 odwilż, w nocy i w dzień powyżej zera. Tak czy siak szykuje sie fajna pogoda na narty, i to przez najbliższe może 2 tygodnie. W nocy -5st.C w dzień +5st.C. Będzie się fajnie jeeździło pod wieczór i rano. Śnieg będzie szybszy niż jak mamy cały czas mróz. Więc na małych górkach będzie można również fajnie pośmigać, już sprzedałem karnet w Gogołowie ale chyba będę musiał go jeszcze raz zakupić, i z 50zjazdów :D jeszcze. Chcę jeszcze sobie pojeździć, więc nie pisać mi tu o wiośnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może śnieg na dużym mrozie się kurczy jak truskawki z zamrażalce. Jak się zamrozi jest taka pełna ładna, a teraz już pól jej nie ma (takie skórczone są), ciekawe zjawisko. Słońce do lodówki niby nie dochodzi :D Trzeba by zważyć truskawkę 2 tygodnie po zamrożeniu i miesiąc po, może zachodzi zjawisko utleniania ;) Tym czasem w Krośnie aktualnie: -2st.C Pokrywa śnieżna: ok.1,5CM Opady: BRAK

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 06 marzec 2010 - 15:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GFS idzie w stronę zimy :) Aktualnie w Krośnie: -12,5st.C :D !!! Pokrywa śnieżna: ok.3,5CM Warunki śniegowe na stoku w Gogołowie: znakomite Twardy śnieg, na takim śniegu jeszcze nigdy nie jeździłem, dobrze trzymają krawędzie, nie mogłem z początku złapać rytmu, potem było ok. I to się zapowiada, że zima się nie skończy (gw. GFS), myslałem że do środy będę musiał wyjeździć 50zjazdów a tu 2 tygodnie może jeszcze zimy, więc jak dobrze pójdzie i w kwietniu pojeździmy, a i może jeszcze przy ujemniej temperaturze? Mamy takie ocieplenia mocne, były w grudniu było w lutym, więc teraz będzie w maju :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam pisze już ostatni post w tym sezonie i w tym wątku zapadam na długi sen letni dokładnie na 191 długich letnich dni odezwę się na początku października kiedy to znów forum się ożywi i będziemy dyskutować o nadchodzącej zimie 2010\2011 . Na pocieszenie dodam że rozpoczęcie kolejnego sezony zimowego tj ( występujące już na cała PL opady śniegu) wystąpią wnioskując z normy wieloletniej tj od II dekady listopada czyli za 237dni Napisze jeszcze w przyszłym tygodniu podsumowanie ubiegłorocznej zimy dla Opola . A tymczasem życzę sobie i wam udanej zimy 2010\2011 aby była jeszcze lepsza tj mroźniejsza i bardziej śnieżna od minionej . życzy Kamil K

Użytkownik Kamil K edytował ten post 23 marzec 2010 - 17:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu przymrozki to jeszcze może nie taka katastrofa, gorsze są majowe przymrozki gdyż niszczą wszystko. A tak odnośnie marca, niby to miał być marzec zimowy wg. TP a mamy raczej wiosenny, +19st.C po mroźnym lutym, odrazu ciepły marzec, pamietam jak w marcu 2009, spadł śnieg ok. 24ego i wyciąg był czynny w Gogołowie za darmo :D Natomiast w Pułąwach pracował do 5 kwietnia 2009. Dla porównania rok temu było pełno śniegu na drogach jeszcze a teraz zmieniam opony na letnie. Ale całkiem fajna taka pogoda, po zimie odrazu lato. Mnie odpowiada. Przez najbliższe 2 tygodnie raczej temperatura nie powinna spaść poniżej +10stopni.C więc spokojnie oponki można zmieniać. Chyba że 10 kwietnia przyśnieży :eek: Wszystko możliwe w tej pogodzie jest teraz. Sezon ten jak i poprzedni dobry, każdy na swój sposób był momentami lepszy. Za niedługo pewnie pojawi się już progboza pogody na kolejny sezon na TP :D Ja już tam zamykan ten sezon,a on sie jeszcze nie zakończył. Na Podkaprpaciu, nadal pracuje wyciąg KICZERA w Puławach, 50CM śniegu i warunki DOBRE, dali nawet promocje na świeta, ale jak chcieli mieć czynne na świetą mogli lepiej śnieżyć, nie mają zapasów jak rok temu więc będzie trudno o warunki śniegowe na święta. Ustrzyki 60CM i warunki DOBRE, z tym tylko że KICZERA pracuje cały czas od 9do21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Możliwość wystąpienia opadów śniegu i aktywność na forum odrazu wieksza. Tym razem jednak nie jestem zbyt szczęliwy, gdyż czereśnia mi juz zakwitła, a TP daje nawet -4st.C i opady śniegu w piątek. A ja już schowałem narty :confused: Jeszcze podsumujmy: Styczeń 2010 był bardzo zimny, przeciętnie -5st.C poniżej normy Luty 2010 był lekko zimny, przeciętnie -1st.C poniżej normy Marzec 2010 był lekko ciepły, przeciętnie +1st.C powyżej normy Dane zaczerpnięte z: twoja.pogoda.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ... Wiem może to za wcześnie pisać o nadchodzącej zimie , ale po ostatnich upałach myślę i o niej coraz częściej . Co roku obserwuje zachowanie się przyrody i jakie zwiastuny nam pokazuje o nadchodzącej zimie , od 6 lat obserwuje kwitnienie akacji która znakomicie przewiduje rodzaj zimy , zasada jest prosta nim więcej kwiatów ma akacja tym dłuższa i bardziej sroga będzie zima . Obserwuje ją od 6 lat i z całą pewnością mogę powiedzieć że nie zawiodła mnie swoimi prognozami ani razu . Poprzednio akacja kwitła obficie , zimie jaką mieliśmy na długo utkwi w naszej pamięci poprzednie prognozy akacji sprawdzały się super najmniej kwiatów miała w 2007 roku a zima była katastrofalnie lekka poprzednie kwitnie w roku 2006 miała bardzo obfite . W tym roku akacja kwitnie bardzo obficie , o wiele bardziej niż rok temu co pozwala wysunąć mi tezę iż nadchodząca zima będzie mroźna i śnieżna kwitnienie porównywalne jest do roku 2006 , z tym że w tym roku ma więcej kwiatów .Swoje obserwacje opieram na ok 100 drzewach rozsianych po całej Polsce , dzięki zdjęciom i wymianom się informacji przez pewne forum . Ponadto portale pogodę i nie lubiana przez nas "królowa" również przewiduje mocną zimę , znów dojdzie do blokady cyrkulacji powietrza .:eek::eek::eek::eek: Pozdrawiam następny post napiszę na początku października czyli za równo 110 dni .A oficjalnie sezon zimowy w Polsce wnioskując z normy wieloletniej będzie za 141dni czyli 1 listopada do tego zdania dodam małe wyjaśnię od 6 lat o w obserwuje kiedy w Polsce pojawia się pierwszy śnieg i w ciągu 6 lat przedziale od 1XI DO 15XI śnieg pojawił się 4 razy w :2009,2008,2007,2006. Pozdrawiam i sorry za rozpisanie . dz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witajcie :) redaktorzy TP zaprezentowali nam wstępną prognozę na jesień i zimę :) Czas na wstępną prognozę pogody na tegoroczną jesień i zimę. Czego możemy się spodziewać po aurze i kiedy może spaść pierwszy śnieg... Od kilku tygodni nad Europą zdecydowanie dominują potężne układy wysokiego ciśnienia, które zapewniają słoneczną, suchą i bardzo gorącą aurę. W ciągu następnego tygodnia ich aktywność znów się zwiększy, czego efektem będą iście afrykańskie klimaty w większości regionów kontynentu, jak i w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że dominacja wyżów nie jest zjawiskiem krótkotrwałym. To pewna tendencja, która pozostanie z nami przynajmniej przez kilka miesięcy. Wyże skandynawskie i rosyjskie, które ostatnio ściągały do nas suche i upalne powietrze, w chłodnej porze roku zupełnie zmieniają swoje oblicze. Kiedy temperatura na rozległych obszarach zachodniej i środkowej Azji zaczyna się gwałtownie obniżać, wówczas zamiast upałów do Europy ściągane są fale chłodów. Przed nami jeszcze gorący sierpień, choć nie będzie on już przynosić tak długotrwałych fal upałów jak lipiec. Pod koniec miesiąca zaczniemy się dostawać pod wpływ coraz to chłodniejszych mas powietrza. Wrzesień będzie miesiącem niezbyt ciepłym, z częstymi opadami deszczu. Po bardzo suchym sierpniu suma opadów powinna przekraczać normę wieloletnią. Niewykluczone, że obfite opady będą doprowadzać do wzrostu stanu wody w rzekach i zwiększą zagrożenie powodziowe. Na przestrzeni wielu lat, nie raz zdarzało się, że po wielu bardzo suchych miesiącach nadchodziły ulewy niosące podtopienia i powodzie. Kolejne jesienne miesiące nadal będą mokre, a także wietrzne. Najbardziej interesuje nas jednak temperatura, która z tego powodu będzie dużo niższa od tej, która uznawana jest za normę. Pierwszy śnieg może spaść już w październiku, tak jak przed rokiem. Listopad przyniesie już regularną zimę z mrozem i śniegiem. Mimo tego, że zima rozpocznie się wyjątkowo wcześnie, to jednak wcale nie oznacza to, że bardzo sroga będzie w całości. Nasze prognozy sezonowe wskazują na to, że jeszcze w grudniu temperatura zacznie powoli wracać do normy, ale nie we wszystkich regionach Polski. Najszybciej stanie się to na południu, a najpóźniej w województwach północnych. Dalsze zimowe miesiące pozostają jak na razie niewiadomą. Ale już za 1-2 miesiące powinniśmy poznać nieco więcej szczegółów na ich temat. Poniżej nowa prognoza sezonowa. Wrzesień mokry i chłodny Wczesna jesień może nam przynieść znacznie więcej deszczu niż pełnia lata, która będzie bardzo sucha. Obfite opady mogą powodować wzrost poziomu wody w rzekach i znów sprzyjać zagrożeniu powodziowemu. Na przestrzeni wielu lat często zdarzało się, że po długotrwałym niedostatku opadów, nadchodziły intensywne deszcze. Wraz z opadami temperatura będzie niższa od tej zwykle notowanej we wrześniu. Październik mokry i zimny Złota polska jesień ze zmienną pogodą. Często będzie padać i nie możemy liczyć na zbyt wiele ciepłych dni. Dominować będą chłody, które w drugiej połowie miesiąca przyniosą pierwsze opady śniegu. To oznacza, że zima może się rozpocząć wcześniej niż zwykle. Listopad z prawdziwą zimą W listopadzie zima będzie już w pełni. Temperatury bardzo często będą przechodzić na wartości ujemne, co oznacza, że spadły w dużych ilościach śnieg nie będzie się zbyt szybko roztapiać. Będziemy mogli mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia. Grudzień wciąż zimowy Zima nieco przystopuje, zwłaszcza na południu kraju, ale nadal musimy się liczyć z niskimi temperaturami i zalegającym śniegiem. Odwilży będzie jednak więcej niż w listopadzie, więc jest szansa, że przynajmniej kilka dni grudnia będzie dość ciepłych. Mi się to podoba... :) w górach będzie więcej śniegu niż w poprzednim sezonie (na Pilsku była MASAKRA ;/)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Spójrzcie na prognozy GFS-a :D . Można powiedzieć, że już prawie widzi zime... 4 stopnie na słowacji do tego 7 stopni u Nas o godzine 12:00 jest to wariant chłodny, ale jak na sierpień to imponująca temp. do tego 30.08 temp na wysokości 850hpa zbliży się do 0 :D. Zobaczcie jak nie wiele żeby padał śnieg :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...