Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest nas trzech .! Ja również uwielbiam burzę ,nawałnice i wszystko co tyczy się kataklizmu . Ale niestety w okresie największej kulminacji burz czerwiec -wrzesień nie ma mnie w Polsce ,tylko na Cyprze a tam burzę tylko raz w życiu widziałem a latam tam od 10 lat samolotem do Larnaki . Zazdroszczę wam . Dodam jeszcze że w tamtym roku w okolicach Opola w maju widziałem lej tornada ,ale nie dotknął ziemi . Chmury krążyły wokół i wokół .Ale to było piękne zjawisko .!

Użytkownik Kamil K edytował ten post 27 luty 2010 - 17:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak do takich sytuacji jak niżej przedstawialiście dochodzi bardzo rzadko. Osobiście burzę na Cyprze widziałem tylko raz 2009 przechodziła wtedy nad górami trodos w północnej części wyspy w okolicach portowego miasteczka Polis burza była ogromna i niszczycielska ,szkody w górach były odczuwalne.W sumie na Cyprze powodzie ,wichury ,trzęsienia ziemi suszę nie są obce ale w okresie letnim wtedy kiedy tam przebywam codziennie notowałem 35-45stopni ciepła i wilgotności w granicach 100% więc klimat nie jest przyjazny ,ale w okresie jesienie-wiosennym notuje się tam rekordowe opady deszczu p[rzez te regionu przechodzą nieprawdopodobne nawałnice nawet takich jak wam się nie śniły ,po prostu w mediach numerem I jest pogodna .Osobiście od pani Christophe (jedna starsza pani ) rozmawiając po cypryjsku z nią o pogodzie i o historii Cypru często wspomina kataklizmy i tak opowiadała jak w właśnie w Polis kilka lat temu była ogromna trąba powietrzna ,zginęło kilka ludzi ,opowiadała trzęsienie ziemi i itp... Ogółem w okresie letnim są tam nudy pogodowe zastanawiam się czasem jak ja tam wytrzymuje co dzień +40stopni po 100% wilgotności i co dzień słońce w okresie letnim deszcz w ciągu 10 lat w Pafos widziałem zaledwie 3 razy więc wyobraźcie sobie jaka to jest susza co dzień w godzinach 6-12 i 18-22 nie ma wody w kranach . Pozdrawiam

Użytkownik Kamil K edytował ten post 28 luty 2010 - 09:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś w Katowicach lekko przed 15 ku mojemu zdziwieniu zaczęła sypać krupa ze śniegiem! :eek:I to wcale nie słabo:rolleyes: Przy +8*C... Model UM trafnie przewidział opad pochodzenia konwekcyjnego, ale spodziewał się jednak deszczu. Trwało to wszystko z 2-3 minuty, ale i tak ładnie wyglądało:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie pewnie jeden z ostatnich raportów dzisiaj +9 bardzo dynamiczna pogoda, nad ranem deszcz, chwilami pełne słońce - za chwilę znów pełne zachmurzenie. sypnęło też symbolicznie (dosłownie 30 sekund). Śniegu w Brzesku z wyjątkiem odśnieżonego i w miejscach ciemnych zero. U mnie na górce przed oknem zero, na górce koło domu o dziwo około 4-6 cm w niektórych miejscach. Jakbym się uparł to bym mógł sobie poskakać jeszcze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły tydzień to na podhalu ok. -5, a w okolicach wtorku ma sypnąć i to nawet konkretnie. Jeśli ktoś (tak jak ja :) ) wybiera sie tam na narty to może trafić na bardzo fajne warunki do szusowania. Tyle, że gdzieś od piątku 12.03 znowu do głosu dojdzie wiosna. Ale cóż, dobre i to, łapmy te resztki zimy póki sie da. Pozdrawiam i oby sie sprawdziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinke temu w okolicach Kamieńska (centralnie pod Łodzią) zanotowano burzkę śnieżną.. Pewnie trwała ze 2 minuty. Ciekawi mnie, jaka jest szansa, że taka burza zrobi się za moim, albo czyimkolwiek oknem? Jedna na miliard:confused: albo jeszcze mniejsza:D bez sensu:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj przeszła burza śnieżna o 16:45. Padało z 15 minut, ale bardzo intensywnie:eek:! Świata nie było widać. Z krajobrazow przedwiosennych w 15 min zrobily sie zimowe. Fota zaraz po opadzie: Dołączona grafika

Użytkownik kamils94 edytował ten post 03 marzec 2010 - 18:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonce nie ma tu nic do rzeczy szczegolnie kiedy trzyma mroz podczas dnia tak jak dzis w krynicy, jak sie ociepli(a poki co nic na to nie wskazuje;)) to najwazniejsze zeby w nocy mroz trzymal, a przez dzien niech slonce daje ile wlezie, nie ma nic bardziej fantastycznego niz ostre sloneczko i jazda na nartach :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...