Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ty przestaniesz ciągle ,zakładać nowych kont , tamto widocznie ci już zbanowali Dziękuje administracji . A tymczasem u mnie +1 i zachmurzenie całkowite . Ps: zgłosiłem to administracji ,oczekuj kolejnego bana.

Użytkownik Kamil K edytował ten post 21 luty 2010 - 17:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się bawicie. Co do temperatury. 15 stopni jest możliwe, mimo, że żaden model wprost tego nie podaje. Na meteocenter są skoki do +14. W sytuacji fenowej na pogórzu są możliwe duże skoki - tak, jak to było w grudniu, kiedy w Bielsku-Białej skoczyło niemal do +16. Tego żaden model nie przewidzi - w omawianej sytuacji z grudnia GFS sugerował około 7 stopni. Stąd wniosek, że przy fenie +15 jest możliwe jak najbardziej. W górach to jeszcze nie koniec zimy. ECMWF sugeruje ochłodzenie pod koniec lutego i w pierwszych dniach marca. Na nizinach ma być około 4, więc w górach zapewne pośnieży. To jednak dość daleko.

A tam na marginesie my narzekamy na odwilż a co mieli powiedzieć mieszkańcy Granville ,w USA którzy w ciągu 1 dnia przeżyli ogromną odwilż otóż :Podczas wiatru chinook, odpowiednika halnego, w północnej Dakocie temperatura wzrasta z minus 36,1 stopnia do 46 stopni. Rany to dopiero śnieg musiał topnieć wyobrażacie to sobie rano siarczysty mróz późnym popołudniem piekielny upał .Osobiście słyszałem o sytuacjach też z tych rejonów że w ciągu 3min począwszy od 8:03temp z minus 30 lub 29 stopni w ciągu 3 min wzrosła do 3 powyżej zera ,a o godzinie bodajże 9:17 temp wynosiła +9.

Coś Ci się pozajączkowało. Zapewne przeczytałeś temperatury w fahrenheitach, gdyż: "The greatest recorded temperature change in 24 hours was caused by Chinook winds on January 15, 1972, in Loma, Montana; the temperature rose from -48°C (-56°F) to 9°C (49°F)." Co i tak stanowi bardzo duży wzrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ,chodziło mi temp Celsjusza. Oto dowód http://http://www.twojapogoda.pl/ Również kiedyś przeczytałem tam o największym 3min wzrostem temp w całej historii pomiarów .I podana tam była temp w Celsjusza .Dla mnie jesto to trochę niewiarygodne ,ale cóż taki jest mikroklimat . Ps: zgodnie z prośbą marusz0505 zgłosiłem to administracji i czekam na efekt.Mariusz ,to nara przed zbanowaniem przepraszam za wszystkie moje wiadomości na twój temat. Pozdro

Użytkownik Kamil K edytował ten post 21 luty 2010 - 20:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm To nieźle . Ciekaw jestem ,jednego w niedziele TVN poda 16dniową prognozę ,w tą niedziele wynikało z niej że temp ma być na poziomie 8-11stopni ,a teraz wszystko wskazuje na to że już w drugim tygodniu z powrotem się ochłodzi i spadnie śnieg , ciekaw jestem jaką statystykę poda TVN sprawdzalności oni zawsze ,nawet jak im się nie sprawdza nigdy nie mieli poniżej 80%. Mariusz ponawiam pytanie ,gdzie jest twoja wiosna.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm To nieźle . Ciekaw jestem ,jednego w niedziele TVN poda 16dniową prognozę ,w tą niedziele wynikało z niej że temp ma być na poziomie 8-11stopni ,a teraz wszystko wskazuje na to że już w drugim tygodniu z powrotem się ochłodzi i spadnie śnieg , ciekaw jestem jaką statystykę poda TVN sprawdzalności oni zawsze ,nawet jak im się nie sprawdza nigdy nie mieli poniżej 80%. Mariusz ponawiam pytanie ,gdzie jest twoja wiosna.?

Czas chyba opuścić to forum. 5000 razy można mówić o tym, że TP to GFS. A prognozami na 16 dni można się podetrzeć. Wy jednak wolicie cytować jakieś idiotyczne prognozy na idiotyczny czas wprzód tylko i wyłącznie po to, by się kłócić. Szczerze mówiąc na wymioty już od tego bierze. A wiosna (a raczej przedwiośnie) jest. I to od dłuższego czasu. Wczoraj mieliśmy +12 stopni. Na zimę mi to nie wygląda. Śnieg we Wrocławiu dogorywa. W Białymstoku z 65 cm zrobiło się 36 cm. I szczerze powiem - jak już pogoda się zmieniła, to niech się nie zmienia w drugą stronę. Na cholerę komu kolejne 5 cm śniegu w mieście, który się stopi w ciągu paru dni? To będzie marzec, nie styczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba opuścić to forum. 5000 razy można mówić o tym, że TP to GFS. A prognozami na 16 dni można się podetrzeć. Wy jednak wolicie cytować jakieś idiotyczne prognozy na idiotyczny czas wprzód tylko i wyłącznie po to, by się kłócić. Szczerze mówiąc na wymioty już od tego bierze. A wiosna (a raczej przedwiośnie) jest. I to od dłuższego czasu. Wczoraj mieliśmy +12 stopni. Na zimę mi to nie wygląda. Śnieg we Wrocławiu dogorywa. W Białymstoku z 65 cm zrobiło się 36 cm. I szczerze powiem - jak już pogoda się zmieniła, to niech się nie zmienia w drugą stronę. Na cholerę komu kolejne 5 cm śniegu w mieście, który się stopi w ciągu paru dni? To będzie marzec, nie styczeń.

100% racji. Ja jestem wielkim fanem zimy, ale nie ma szans na to żebyśmy jeszcze zobaczyli to co przed odwilżą. A jak ma sypać śnieg w nocy a w dzień ma się robić błoto i deszcz to ja dziękuje bardzo, to bez sensu. A w górach śnieg i tak będzie jeszcze długo. Tak więc narty jeszcze się nie kończą. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ret . Bo chyba nikt nie wierzy, że synoptyk, który zajmuje się pogodą 15-20 lat powie przy obecnej sytuacji, że będzie +3 w marcu przy bezchmurnym niebie ;) Dajcie spokój . Ale wydaje mi się, że jak sprawdza modele i mu pokazują + 3 to nie da w prognozie +10 czy +15 tak jak będzie w rzeczywistości bo nie daj Bóg coś się nie sprawdzi to jak się później będzie tłumaczył z tych jego wymyślonych +15 jak modele dawały + 3 ? Nie miałby nawet dowodów .. a Jak mu powiedzą - Panie a gdzie jest to Pana +3 jak ja miałem +15 to on pokaże mapkę i po sprawie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ret . Bo chyba nikt nie wierzy, że synoptyk, który zajmuje się pogodą 15-20 lat powie przy obecnej sytuacji, że będzie +3 w marcu przy bezchmurnym niebie ;) Dajcie spokój . Ale wydaje mi się, że jak sprawdza modele i mu pokazują + 3 to nie da w prognozie +10 czy +15 tak jak będzie w rzeczywistości bo nie daj Bóg coś się nie sprawdzi to jak się później będzie tłumaczył z tych jego wymyślonych +15 jak modele dawały + 3 ? Nie miałby nawet dowodów .. a Jak mu powiedzą - Panie a gdzie jest to Pana +3 jak ja miałem +15 to on pokaże mapkę i po sprawie :)

Zgadzam się Daniels ,i przy okazji chciałem bardzo przeprosić ,pdjakow i innych już nie będę się wzorował na tych stronach . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I live in London.

a IP mam warszawskie....

I hope someone here speak English and read my messages and prosim reply in English.

A po co ci odpowiedz w angielskim, skoro znasz polski:

...spotkać.Mam..

a ponadto potrafisz korzystac z translatora internetowego? Idz bawic sie w na innym forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niczym nie polegli. Ktoś niedawno temu na tym, czy innym forum zacytował swoją korespondencję z kimś z TVN Meteo. Krótko mówiąc. Oni przewidzieli to ocieplenie do około 10 stopni, ale nie mogli podać go w prognozie, bo by im ta przysłowiowa "sprawdzalność" spadła poniżej 80 %, gdyby przypadkiem się nie sprawdziło. Muszą się `zabezpieczyć` i wolą podać mniej. Sprawdzalność, oglądalność i inne `-ości` w TV są najważniejsze. Reszta się nie liczy.

Kolejny ROTFL. Najwyraźniej uwierzyliście w słowa... Mariusza0505! Jest więc gorzej, niż myślałem. Taki szczegół. TVN to korporacja. Konkretnie ITI. Ret, na litość boską, ty naprawdę wierzysz, że "pan pogodynka" z TVN zdradza byle komu takie informacje? Przecież on w tym momencie wylatuje na zbity pysk. Do tego informacja nie trzyma się kupy, nikt tego nie zauważył? Sprowadza się ona do tego: "Wiemy, że będzie +10, ale dajemy +3, bo spadnie nam sprawdzalność". Nikt nie zauważył kompletnego braku logiki? Skoro wiedzą, że będzie dużo cieplej, niż dają, to właśnie dając +3 obniżają sobie sprawdzalność! Tu nie ma "a jeśli", bo owe "a jeśli" działa w obie strony! Ale ja już widzę, czemu to służy. Niestety, to piaskownica. W momencie, gdy pasuje wam to , co mówi, to nawet Mariusz ma rację, choćby gadał bzdury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądże znowu :) Szkoda ze w pierwszym dniach polegli na ociepleniu dajac +3, dziwne . Dopiero teraz użyli ECMWF i GEM :P . Ale spoko twoja opinia.

Korzystają z kilku modeli (przynajmniej pięciu). To zależy od synoptyka, który ma dyżur; jeden ma większe zaufanie do jednego źródła, inny do drugiego a każdy korzysta ze swojego doświadczenia.

Kolejny ROTFL. Najwyraźniej uwierzyliście w słowa... Mariusza0505! Jest więc gorzej, niż myślałem. Taki szczegół. TVN to korporacja. Konkretnie ITI. Ret, na litość boską, ty naprawdę wierzysz, że "pan pogodynka" z TVN zdradza byle komu takie informacje? Przecież on w tym momencie wylatuje na zbity pysk.

Przesadzasz. BTW: pisząc "pan pogodynka" masz na myśli prezentera czy synoptyka, bo już się gubię? Proszę mnie źle nie zrozumieć: nie chcę występować jako obrońca prognoz TVNu. Ale jeśli ktoś pisze, że polegają one na bezmyślnym wklepywaniu z GFS to jest po prostu w grubym błędzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima nie powiedziała ostatniego słowa Nic nie wskazuje na to, aby marzec przyniósł nam prawdziwą wiosnę. Polska będzie areną walk przedwiośnia z zimą. Skutki nas nie zachwycą... PEŁNY ARTYKUŁ PEŁNY ARTYKUŁ Większość z nas chciałaby już na dobre pozbyć się ciepłych kurtek, czapek i rękawiczek, ukrywając je głęboko w szafach do przyszłej zimy. Ostatnie ciepłe i słoneczne dni, które spowodowały błyskawiczne roztapianie się pokrywy śnieżnej sprawiły, że pomyśleliśmy już od wiośnie. Niektórzy byli pewni, że to już koniec srogiej zimy i ona już więcej do nas nie powróci. Jednak rzeczywistość nigdy nie jest taka słodka, zwłaszcza o tej porze roku, kiedy bardzo często mamy do czynienia ze starciami dwóch pór roku, tej zimnej i z tą ciepłą. Zapomnieliśmy też, że przecież w marcu jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie spadł śnieg, ani też nie chwycił mróz. W marcu nasz kraj będzie areną bitew, które będą staczać ze sobą zima i wiosna, jednym razem będzie wygrywać ta pierwsza, a innym ta druga. Prognozy długoterminowe nic nie mówią o tym, żeby marzec był nadzwyczaj ciepły i słoneczny. Będzie mieć spore wahania temperatury i zachmurzenia. Już w drugiej połowie pierwszego tygodnia marca z północnego wschodu spłynie do nas zimne powietrze, które sprawi, że ujemną temperaturę będziemy mieć przez całą dobę. Najzimniejsze będą noce, kiedy termometry będą pokazywać ponad minus 5 stopni. Tęgich mrozów już się nie spodziewamy, lecz za ciepło też nie będzie. Popołudniami będzie się ocieplać, ale temperatura utrzyma się na poziomie lekko poniżej zera. Pierwsza fala marcowych chłodów nie powinna się utrzymać długo, dlatego nadejdzie odwilż, ale także nie na dłuższy czas, ponieważ po niej wrócą mrozy. W mroźne dni będzie sypać śnieg, chwilami obficie, dlatego musimy się liczyć z powrotem białych krajobrazów i poważnymi utrudnieniami na drogach. Powrót zimy powinien szczególnie ucieszyć amatorów sportów zimowych, którzy w tym sezonie z powodu małych ilości śniegu w górach mieli problemy z szusowaniem. Śniegu przybędzie, więc warunki powinny się poprawić. (26.02/01:05) twojapogoda.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba zimę możemy ostatecznie pożegnać ,co prawda coś tam zapowiadają chłody ale wątpię aby objawiła się duża pokrywą śnieżną. A wczoraj byłem u kuzynki w niedalekim Brzegu niedaleko Opola ,i powiem wam że tam śniegu w wielu miejscach nie brakuje leży tam od 0-20cm zapytacie skąd 20cm a no w licznych zagłębieniach terenu np: na starym amfiteatrze gdzie leży w dużym zagłębieniu terenu notowałem tam od 15-24cm więc zima tam jeszcze trwa :) W jednym z parku leży gigantyczna góra śniegu orientacyjnie ma wysokość 14m a szerokości jakieś 20m ,zazdroszczę kuzynce bo ta góra topnieć będzie jej do kwietnia .! Jak się wchodzi na sam czubek to się czuje jak by się zdobyło Himalaje. Od razu byłem w okolicach Odry sprawdzić jej stan , no krytycznie poziom rzeki to 515cm a norma wynosi 90-130cm i został ogłoszony alarm powodziowy . Woda zalała okoliczne pola uprawne doszła do wałów powodziowych w okolicach Lubszy ,nie wyglądało to ciekawie ,najbardziej współczułem biednym zwierzętom jak stały na jakieś małej górce po środku wielkiej wody .Straż załamuje ręce nie da się im pomóc nurt jest zbyt silny . Pozdrawiam i życzę koło domy takiej samej góry . : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie wiosna

he he he Idze wiosna : ) A tak na serio to poziom rzek robi się krytyczny dziś również jadę do Brzegu napisze jak to tam wygląda ale wczoraj nie wyglądało to ciekawie . Wogle jakiś ten dziś dzień sądny dla ziemi ,znowu jakieś ogromne trzęsienie ziemi na Chile ,pewnie tysiące ofiar ,zrujnowany kraj . Kurcze z reguły największe kataklizmy nawiedzają najbiedniejsze kraje gdzie żyje się za 2 $ dziennie . Ale to nie temat do takich dyskusji . U mnie dziś ciepło teraz jest słoneczko +7 stopni . Śnieg jeszcze widzę ale w śladowych ilościach : ) Ale i tak z zimy jestem zadowolony przez 2 miechy mieliśmy śnieg i mróz ,wystarczy teraz czas na wiosnę .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 27 luty 2010 - 11:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. BTW: pisząc "pan pogodynka" masz na myśli prezentera czy synoptyka, bo już się gubię? Proszę mnie źle nie zrozumieć: nie chcę występować jako obrońca prognoz TVNu. Ale jeśli ktoś pisze, że polegają one na bezmyślnym wklepywaniu z GFS to jest po prostu w grubym błędzie. Pozdrawiam

A kogo ty masz na myśli? Mniej więcej orientuję się w pracownikach pogodynkowych TVN, a jedna pani nawet kiedyś pracowała w naszym biurze prognoz. A teraz mi wytłumacz. Skąd się bierze 16-dniowa prognoza TVN? Uważasz, że jest to taki zbieg okoliczności, w którym tajemniczo i TVN i Twoja pagoda użyają 16-dniówek? Dlaczego nie 14 dni, pełne, równe 2 tygodnie? Dlaczego nie 15? Powiem Ci dlaczego. Dlatego, że jest sobie taki model, nazywa się GFS i dziwnym zbiegiem okoliczności ma on pokrycie na 384 godziny. A że jest to bezmyślne klepanie z modeli - dali tego wyraz. ŻADEN synoptyk nie dałby +3 w tamtej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: +4st.C Opady: DESZCZ Pokrywa śnieżna: 0-2CM Ależ odwilż, ależ odwilż. Fatalnie, mamy jesień. Wszędzie pełno błota i nic pozatym. Dzisiaj w nocy może przymrozi do -3st.C Ale aby to wszystko zamarzło, trzeba by z -20st.C Warunki naraciarskie: mierne. (głównie za sparwą deszczu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo ty masz na myśli? Mniej więcej orientuję się w pracownikach pogodynkowych TVN, a jedna pani nawet kiedyś pracowała w naszym biurze prognoz.

"Pogodynkami" zwykło sie nazywa prezenterów pogody, którzy niekoniecznie muszą mie o niej jakiekolwiek pojęcie. Synoptyk to synoptyk. Rozumiem, że masz na myśli prezenterów.

A teraz mi wytłumacz. Skąd się bierze 16-dniowa prognoza TVN? Uważasz, że jest to taki zbieg okoliczności, w którym tajemniczo i TVN i Twoja pagoda użyają 16-dniówek? Dlaczego nie 14 dni, pełne, równe 2 tygodnie? Dlaczego nie 15? Powiem Ci dlaczego. Dlatego, że jest sobie taki model, nazywa się GFS i dziwnym zbiegiem okoliczności ma on pokrycie na 384 godziny.

GFS daje prognozę dokładnie na 15 i pół dnia. Nie widze nic dziwnego, że synoptycy z niego korzystają i dlatego jest 16 dni a nie 14. Ale ta prognoza jest podawana raz w tygodniu, w niedzielę. A codzinnie robią nowe krótkoterminowe - i tu oprócz GFS'a są też innych modeli.

A że jest to bezmyślne klepanie z modeli - dali tego wyraz. ŻADEN synoptyk nie dałby +3 w tamtej sytuacji.

W takim razie po co zatrudniaja synoptyków? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ,ja się modelami interesuje od 1,5 roku . A u mnie WIOSNA ! temp +9stopni w słońcu przyjemnie ciepełko w Brzegu zaczęły powracać do życia mrówki ,kowale bezskrzydłe (takie czerwone robaki sterczą na słońcu ) i muchy również widziałem dziś może mi nie uwierzcie ale przysięgam że widziałem "motyla" przeleciał nad moją głową polatał sobie ,tu i ówdzie stałem jak wryty nie wierząc to co widzę . Z ziemi wychodzą małe źdźbła Złocieńca pospolitego ,w ogródku zauważyłem jak małe listki lilii wynurza się spod śniegu . A co do poziomu odry ,w Brzegu bo tu aktualnie chwilowo jestem poziom to 525cm a co dziwniejsze pogodynka .pl podaje że na wskaźniku jest 511 co jest bujdą. Sytuacja się pogarsza ,zostało zalane kolejne pola uprawne .Poziom wody na odrze jest porównywalny do poziomu wody z pamiętnej powodzi czerwcowej ubiegłego roku . Pokrywa śnieżna od ostatniej mojej wizyty zmalała ,to znaczy o 2cm. Jutro idę za "kanał " spojrzeć czy zaczęły kwitnąc ogromne tumany przebiśniegu .W okolicach Brzegu jest takie miejsca w których w Polce jest bardzo mało otóż rosną ogromne pola przebiśniegów ,to trzeba zobaczyć zapraszam do Brzegu .!Ale obawiam się że wielka woda i tam doszła i wówczas z pól przebiśniegów pozostały by wspomnienia . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pogodynkami" zwykło sie nazywa prezenterów pogody, którzy niekoniecznie muszą mie o niej jakiekolwiek pojęcie. Synoptyk to synoptyk. Rozumiem, że masz na myśli prezenterów.

Pogodynką nazywa się kogoś, kto daje prognozy pogody na sposób TVN. Nie koniecznie musi to być prezenter

GFS daje prognozę dokładnie na 15 i pół dnia.

384/24 = ? Wiem, to trudne zadanie.

Nie widze nic dziwnego, że synoptycy z niego korzystają i dlatego jest 16 dni a nie 14. Ale ta prognoza jest podawana raz w tygodniu, w niedzielę. A codzinnie robią nowe krótkoterminowe - i tu oprócz GFS'a są też innych modeli.

I wiesz to, bo...?

W takim razie po co zatrudniaja synoptyków? Pozdrawiam

Bo nie mogą zatrudnić samej wylampucerowanej idiotki kręcącej tyłkiem i cyckami do pępka, która na chłodny front atmosferyczny mówi "to niebieskie z trójkącikami".

Piotrek daj sobie spokój, niektórym nie przetłumaczysz. Bo o ile kiedyś synoptycy w TVN rzeczywiście pracowali ciężko ( 3 lata temu), to ostatnio po prostu przepisują wyniki z modelu do tego jednego. A tak z ciekawości od ilu lat stoi GFS :>

GFS to połączenie modeli MRF i AVN ("Medium Range Forecast" i "AViatioN model"). Doszło do tego gdzieś w 2004 roku. Modele te istniały dość długo, niezależnie od siebie. Dawały różne wyniki, szczególnie na 5-6 dni wprzód.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 27 luty 2010 - 14:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...