Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na TVP-1 mają gdzieś temperaturę na 850hPa. W Rzeszowie dają cały czas śnieg z deszczem i do +3st.C :confused: Poza Rzeszowem w całej Polsce sam śnieg do 50CM. Jeśli gdzieś w Polsce jest teraz 30CM jak dosypie 50CM będzie 80CM. W tamtym roku w Krośnie było 40CM tylko :mad: Zaś w tym sezonie 12CM, aktualnie jest 9CM. Ciekawe czy do jutra nie zmaleje, będziemy teraz liczyć ten śnieg, i pytanie czy stopi się do 0CM czy trochę go jednak zostanie. Jak w niedzielę wieczorem będzie jeszcze 3CM to będę szczęśliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szklaneczka jest, wlasnei jechalem rowerem./..hehe./ a ten deszcz to wogole nie pada, i wogole nie topi sniegu, taki malutki. Ale jutro pewnie bedzie topnial. Ciekawe iel nasypie sniegu w poniedzialem na poludniu...na polsacie u nas pokazywal sniego od pon do czwartku az.

Ja już nie widzę nic dobrego dla południowej Polski. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma śniegu? Chyba mieszkamy w innej Gdyni ;) Od ponad tygodnia leży gruba warstwa śniegu, codziennie można sobie pozjeżdżać (sam już wiele razy zjeżdżałem) więc nie wiem gdzie ten brak śniegu :P nawet plaża jest biała, faktycznie suche tylko są wszystkie chodniki w centrum bo wiatr wywiał. W Gdyni mamy w tym roku najlepszą zimę od 4 lat, i to już chyba bez względu na to co stanie się dalej :) A na Kaszubach ogromne ilości śniegu.

Faktycznie, mieszkam w centrum. Ale szkołę mam na przedmieściach, to jest rzeczywiście więcej, więc jeszcze gdzie indziej tym bardziej może leżeć. Hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodzie często tak bywa, że karty się odwracają. Ale jak pisałem, u mnie praktycznie nie ma śniegu, nie pada, ale jest mróz. W sumie, nie przeszkadza mi taki typ pogody, ew. do Wieżycy można zawsze pojechać np. na kulig, a tam śniegu więcej chyba : D

U mnie z kolei już sypie sobie śnieżek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpisal na moje zapytanie :( chcialem wiedziec czy gdyby wczoraj i dzis na wyskosci 850 bylo ta sama temperatura co w centrum to czy padalby taki sam intensywny snieg czy po prostu te opady poszly na polnoc i by ominely tak czy owak podkarpacie...bo w sumie skoro nie ma sniegu to powininen deszcz padac, a on prawie ze nie pada, wiec nie mamy co narzekac ze u nas ciepplo na bo tak czy owak te opady do nas nie doszlyby, dopiero w niedziele i poniedzialek. Drugie pytanie: jak to mozliwe ze ta strefa wedruje na polnoc i nagle jutro ma zawrocic i isc na poludnie? cos tam przyblokowalo? spycha z powrotem? to dobrze bo jakby ta strefa poszla na polnoc i juz nie wrocila to 0 opadow na podkarpaciu. Teraz jest 1,6'. Snieg powoli topnieje, a raczej sie tak zapada... ale trawy oczywiscie nie widac.. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: +2,5st.C Pomimo, że nie było dzisiaj deszczu pokrywa śnieżna zmalała z 8-9CM. Na aktulaną: 2-4CM (widać trawę) Nie potrzeba więc deszczu aby śnieg zniknął, jutro może zniknąć zupełnie. Zima jak narazie zatem dużo gorsza od poprzedniej. Nie wliczając mrozów w grudniu to ta zima jest wręcz FATALNA, gorsza niż w sezonach: 2007/2008 i 2008/2009. Nie jest jakaś katastrofalna ta zima (mam na myśli cały czas jej początek), ale do dobrej jej dużo brakuje. Podsumowując ów wyżej wspomniany początek zimy tj. sezonu 2009/2010 myślę o południowy-wschód Polski i pracę wyciągów do poziomu 700m n.p.m i warunki panujące na stokach oraz pokrywę śnieżną u mnie w Krośnie oraz na wyciągach. Możliwe że u nas we wtorek spadnie trochę SYMBOLICZNEGO ŚNIEGU. Powinno dosypać ok 0,5-2CM. A jak tam te regiony co miało być 70CM, jest już czy jeszcze nie ?? ;)

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 09 styczeń 2010 - 16:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...