Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Katowicach mial dzis nie padac snieg, a w ciagu dnia napadalo ok.1cm., wiec w te prognozy chyba naprawde nie ma w co wierzyc... jedni pisza o nadchodzacych sniezycach, a niektorzy że bedzie odwilz i deszcz.nie zdziwilbym sie jakby okazalo sie ze bedzie odwilz w calym kraju i deszcz.

A ja nauczyłem się odczytywać GFS i wiem ,że odwilży w całym kraju nie będzie ;)Z całą Polską żeś dorzucił do pieca .Na wszystkich prognozach pokazują 1-2 dniówkę ,ale tylko na południowym wschodzie ,a w reszcie kraju śnieżyce .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach mial dzis nie padac snieg, a w ciagu dnia napadalo ok.1cm., wiec w te prognozy chyba naprawde nie ma w co wierzyc... jedni pisza o nadchodzacych sniezycach, a niektorzy że bedzie odwilz i deszcz.nie zdziwilbym sie jakby okazalo sie ze bedzie odwilz w calym kraju i deszcz.

Opady te przewidział wczorajszy WRF i NAE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice : Temperatura maxymalna na wysokości 2m = 0,2 Temperatura maxymalna na wysokości 850hpa + 2,3 Więc trochę zelżało .. nie mniej jednak ciągle są to raczej opady deszczu ...

e jeszcze zelżeje trochę i po problemie .Będzie to lodowy deszcz ,lub jak w powietrzu jednak będzie 0 to może i śnieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby południowy wschód ma być najbardziej pogrążony w odwilży, ale deszcz będzie padał raczej u nas słabo, lub umiarkowanie w sobotę, za to w małoposce może padać mocniej i stopić więcej śniegu niestety, co dobrze widać na mapach meteogroup w sobotę front z tymi najbardziej obfitymi w wodę chmurami omija łukiem podkarpacie. W małoposce na wysokości 1.5 km ma być temperatura dodatnia więc nie tylko na podkarpaciu będzie padał deszcz, lecz także i w małopolsce i być może częsciowo na Górnym Śląsku. Może ten cały śnieg u nas nie stopnieje;) Za to od niedzielnego wieczora będzie się ochładzać i przejdą przez nasz region śnieżyce, ale nie takie jak w Polsce środkowej, czy na dolnym śląsku i będzie padać krócej. Oby się to sprawdziło, bo w przyszłym tygodniu raczej papada słabo śnieg.

Najgorzej ma być na Górnym Śląsku i edit: [wschodzie] Dolnego Śląska. Tutaj intensywny śnieg ma przejściowo zamienić się w intensywny deszcz, co może zmienić się w horror. W Małopolsce i na Podkarpaciu jutro i w sobotę deszcz i śnieg ma być znikomy. Śnieżyce od niedzieli wieczorem do Poniedziałku.

Użytkownik Sheken edytował ten post 07 styczeń 2010 - 20:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby południowy wschód ma być najbardziej pogrążony w odwilży, ale deszcz będzie padał raczej u nas słabo, lub umiarkowanie w sobotę, za to w małoposce może padać mocniej i stopić więcej śniegu niestety, co dobrze widać na mapach meteogroup w sobotę front z tymi najbardziej obfitymi w wodę chmurami omija łukiem podkarpacie. W małoposce na wysokości 1.5 km ma być temperatura dodatnia więc nie tylko na podkarpaciu będzie padał deszcz, lecz także i w małopolsce i być może częsciowo na Górnym Śląsku. Może ten cały śnieg u nas nie stopnieje;) Za to od niedzielnego wieczora będzie się ochładzać i przejdą przez nasz region śnieżyce, ale nie takie jak w Polsce środkowej, czy na dolnym śląsku i będzie padać krócej. Oby się to sprawdziło, bo w przyszłym tygodniu raczej papada słabo śnieg.

.Z tego co na Tp napisali to opady u mnie 20-30 cm w ciągu weekendu i bez odwilży ;)GFS też optymistyczny dla pomorza ;).Malbork to nie kraśniewo u nas 2 km dalej ,ale śniegu pełno bo nie ma soli . Ps .Colder nie martw się .Może skręci o kawałeczek front i nic wam się nie stopi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej ma być na Górnym Śląsku i zachodzie Dolnego Śląska. Tutaj intensywny śnieg ma przejściowo zamienić się w intensywny deszcz, co może zmienić się w horror. W Małopolsce i na Podkarpaciu jutro i w sobotę deszcz i śnieg ma być znikomy. Śnieżyce od niedzieli wieczorem do Poniedziałku.

Bardzo ciekawe jest to co piszesz, we wschodniej części dolnego śląska bedzie padał śnieg?:confused: a w zachodniej deszcz. Według mnie opady deszczu nie dotra nawet do Opola a co dopiero do dolnego śląska. A to że w Krakowie ma nie być dużych opadów do niedzieli to racja bo niz zmienil troche kierunek i jeszcze bardziej zaatakuje poludniowy-zachod gdzie prawdopodobnie bedzie bardzo duzo sniegu, ale z tym to jeszcze moze być różnie, chociaż jest to tak potęzny front że raczej jest to nie uniknione. W Sobote dla naszego regiona na 2 m ma być 1 poniżej zera z tendencją spadkową ku zachodniej części gdzie według Ciebie ma padać deszcz:D Pozdrawiam!

Użytkownik ufo555 edytował ten post 07 styczeń 2010 - 19:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe jest to co piszesz, we wschodniej części dolnego śląska bedzie padał śnieg?:confused: a w zachodniej deszcz. Według mnie opady deszczu nie dotra nawet do Opola a co dopiero do dolnego śląska. A to że w Krakowie ma nie być dużych opadów do niedzieli to racja bo niz zmienil troche kierunek i jeszcze bardziej zaatakuje poludniowy-zachod gdzie prawdopodobnie bedzie bardzo duzo sniegu, ale z tym to jeszcze moze być różnie, chociaż jest to tak potęzny front że raczej jest to nie uniknione. W Sobote dla naszego regiona na 2 m ma być 1 poniżej zera z tendencją spadkową ku zachodniej części gdzie według Ciebie ma padać deszcz:D Pozdrawiam!

Pomyliłem się. Miałem napisac na wschodzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie jest tak dobrze : Rzeszów : Wcześniej - MAX.Temperatura 2m=1,6 MAX.Temperatura 850=4,7 Teraz - MAX.Temperatura 2m=0,8 MAX.Temperatura 850=4,0 Kraków : Wcześniej - MAX.Temperatura 2m=0,8 MAX.Temperatura 850=4,2 Teraz - MAX.Temperatura 2m=0,6 MAX.Temperatura 850=3,5 Kielce : Wcześniej - MAX.Temperatura 2m= -0,3 MAX.Temperatura 850=3,3 Teraz - MAX.Temperatura 2m= -0,7 MAX.Temperatura 850=2,7 Częstochowa : Wcześniej - MAX.Temperatura 2m= -0,3 MAX.Temperatura 850=2,7 Teraz - MAX.Temperatura 2m= -0,2 MAX.Temperatura 860=2,3 Katowice : Wcześniej - MAX.Temperatura 2m=0,2 MAX.Temperatura 850=3,2 Teraz - MAX.Temperatura 2m=0,2 MAX.Temperatura 850=3,1 Reasumując - na każde z tych miast spadnie deszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd widać, że nie czytałeś dokładnie żadnej z prognoz. Dopiero późnym wieczorem, lub w nocy temperatura wzrośnie, a śnieg przejdzie w deszcz. Do tej pory masz mieć około 0 stopni.

e tam czytałem. Nawet dość wnikliwie od paru dni analizowałem zmiany itd ;) Według pogody na stronie w Twoim podpisie u mnie temp. wzrośnie powyżej 0 około północy. Jeszcze wczoraj wieczorem miało to nastąpić dziś koło 18 także odwilż się skraca minimalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam czytałem. Nawet dość wnikliwie od paru dni analizowałem zmiany itd ;) Według pogody na stronie w Twoim podpisie u mnie temp. wzrośnie powyżej 0 około północy. Jeszcze wczoraj wieczorem miało to nastąpić dziś koło 18 także odwilż się skraca minimalnie

Odwilż nieco skrócona, ale za to znacznie zmniejszony opad śniegu po odwilży. Wczorajsze prognozy dla regionu krakowsko-tarnowskiego były znacznie lepsze. Do tego UMPL 6.1 pokazuje również na plusie do co najmniej niedzieli, 6UTC. Po za tym GFS pokazuje nadal opad deszczu dla tej okolicy już po 18UTC.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 08 styczeń 2010 - 13:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nam stopnieje to nadrobi nawet z zaliczką w nd i pon...30 cm...oby. a potem mrozy, i od czasu do czasu sniezek. Patrze na zagraniczne strony i one pokazuja snieg dzis, jutro ma byc deszcz ze sniegiem i +1 a w nd -2 i snieg. No ale niestety moj new.meteo pokazuje deszcz dzis. A on rzadko sie myli.

Użytkownik wojnecki edytował ten post 08 styczeń 2010 - 13:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...