Skocz do zawartościZdjęcie
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 keicam

keicam

  Zakała forum

 • PipPipPipPipPip
 • 2338 postów
 • Na forum od: 11.2009
1017
 • Umiejętności: 1
 • Kraków (okolice)

Napisano 24 maj 2013 - 08:08

Wujot nie daj sie.....
Podatek CIT jest od zysku, ale vat jak najbardziej od całości... tyle że częśc jako vat z faktury kosztowej kontrahenta a reszta bezpośrednio do USk


A VAT-u np z f-ry za prąd nie odliczasz?

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud


#42 Gąska

Gąska

  Użytkownik

 • PipPipPip
 • 510 postów
 • Na forum od: 12.2006
101

Napisano 24 maj 2013 - 08:10

Wujot nie daj sie.....
Podatek CIT jest od zysku, ale vat jak najbardziej od całości... tyle że częśc jako vat z faktury kosztowej kontrahenta a reszta bezpośrednio do USk

Na papierze może i od całości ale realnie się go w całości nie płaci :P. Końcowo tak czy tak takie obliczenia o kant stołu .... :D

#43 artkas

artkas

  Nowy użytkownik

 • Pip
 • 75 postów
 • Na forum od: 01.2012
59
 • Umiejętności: 6
 • Poznań

Napisano 24 maj 2013 - 12:27

Za http://wyborcza.biz/....html#BoxBizTxt

"Kasprowy dla górali, ale nic się nie zmieni Bartłomiej Kuraś, lez 2013-05-24, ostatnia aktualizacja 2013-05-24 13:03:13

Spółka założona przez tatrzańskie samorządy zapłaci 215 mln zł za zakup Polskich Kolei Linowych, które obsługują kolej linową na Kasprowy Wierch. W Zakopanem radość. Jednak dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego nie widzi możliwości wielkich inwestycji na Kasprowym.

Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, nie kryje radości: - To wielki sukces mieszkańców Podhala. Powołana przez nas spółka Polskie Koleje Górskie kupuje Polskie Koleje Linowe. Po raz pierwszy samorząd ma tak silny wpływ na kształt, rodzaj i jakość oferty turystycznej.

Poza samorządem Zakopanego PKG powołały Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin. Jednak to nie samorządowcy zapłacili 215 mln zł PKP za kolejki górskie, tylko fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, który podjął współpracę z PKG. Wśród wcześniejszych inwestycji Mid Europa Partners znajdują się m.in.: sieć przychodni Lux Med, sieci sklepów detalicznych Żabka i Freshmarket czy telewizja kablowa Aster.

- Pozyskaliśmy optymalnego partnera finansowego, który dobrze rozumie oczekiwania gmin - uważa burmistrz Majcher. - Koleje górskie zyskują szansę na zrównoważony rozwój uwzględniający oczekiwania mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców i turystów. Gwarantujemy też mieszkańcom możliwość udziału we własności spółki w ramach akcjonariatu obywatelskiego. Podtrzymujemy również zaproszenie dla samorządu województwa małopolskiego, aby dołączył do grona akcjonariuszy PKG - dodaje.

Apetyt na narciarski rozwój Kasprowego Wierchu studzi dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zdaniem TPN po transakcji na Kasprowym Wierchu niewiele się zmieni. Nie powstaną nowe wyciągi ani lokale gastronomiczne, liczba narciarzy nie zwiększy się, nadal nie będzie sztucznego naśnieżania. Co najwyżej zostanie zmodernizowany wyciąg na Hali Goryczkowej, który pamięta czasy PRL-u. Tylko ceny pozostaną na europejskim poziomie.-

Trzeba sobie uzmysłowić, że Kasprowy Wierch jest trudną górą dla uprawiania i organizowania narciarstwa - mówi Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. - Współczynnik wykorzystania zimą w tym rejonie kolei krzesełkowych wynosi zaledwie 20 procent. Nie dlatego, że Tatrzański Park Narodowy robi trudności. Tylko dlatego, że kolej często nie jest uruchamiana a to z powodu wiatru, a to z powodu oblodzenia czy wreszcie z powodu zbyt małej ilości śniegu. By wprowadzić sztuczne naśnieżanie, trzeba pobierać duże ilości wody, a to zagroziłoby ochronie przyrody w Tatrach. Poza tym, jak naśnieżać przy silnym wietrze o prędkości powyżej 15 m/s. A takie wiatry występują na Kasprowym Wierchu przez prawie jedną trzecią roku. Będzie się naśnieżać trasę narciarską, a ten śnieg zwieje pół kilometra dalej. Na zaśnieżenie trasy o gładkim podłożu wystarczy 30 cm śniegu. Na Kasprowym mikrorzeźba tras wymaga w wielu miejscach pokrywy o grubości powyżej 90 cm - wylicza.

Podhalańscy samorządowcy wierzą jednak w możliwość inwestycji poza Kasprowym Wierchem. Bo PKL ma także ośrodki poza Tatrami, m.in. w Zawoi, Międzybrodziu Żywieckim, Szczawnicy czy Krynicy.

- PKL mają wielki potencjał, który zamierzamy właściwe rozwijać z korzyścią dla całego regionu. Zakup PKL oraz połączenie sił samorządów i funduszu jest gwarancją podjęcia koniecznych inwestycji z jednoczesnym poszanowaniem górskiej przyrody - zapewnia Łukasz Chmielowski, prezes zarządu PKG. Szczegółowe plany rozwoju ma zamiar ogłosić w poniedziałek na konferencji prasowej. Pomóc ma fundusz Mid Europa Partners: - Jesteśmy gotowi do uczestniczenia w budowie i realizacji strategii turystycznego rozwoju Podhala - podkreślił Tomasz Blicharski, dyrektor w Mid Europa Partners.

Także małopolski urząd marszałkowski już zadeklarował współpracę z Polskimi Kolejami Górskimi. - Dobrze, że kolejka zostaje w rękach samorządowców. Nikt nie troszczy się bardziej o sprawy rozwoju przestrzeni gospodarczej niż władze terenu - ocenia Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski. - Są ograniczenia związane z ochroną Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ale Polskie Koleje Linowe to nie tylko Kasprowy, to także inne ośrodki.

Zadowolone ze sprzedaży są władze PKP. - W grudniu 2012 r. dostaliśmy oferty od dwunastu podmiotów. Ostatecznie wybraliśmy ofertę Polskich Kolei Górskich, która jest najlepsza zarówno pod względem ceny, jak i warunków pozacenowych - powiedział Jakub Karnowski, prezes PKP SA, które było do tej pory właścicielem PKL. Pieniądze ze sprzedaży spółki PKP przeznaczy m.in. na spłatę części z 4,5 mld zł zadłużenia."

No to czekamy do poniedziałku na więcej...

#44 daro65_del

daro65_del

  Stały bywalec forum

 • PipPipPipPipPip
 • 2429 postów
 • Na forum od: 03.2009
216
 • Umiejętności: 1

Napisano 24 maj 2013 - 19:40

Dziękuje bardzo za twoje wieści ale w tej formie nie chce mi się czytać ! - przepraszam.

#45 daro65_del

daro65_del

  Stały bywalec forum

 • PipPipPipPipPip
 • 2429 postów
 • Na forum od: 03.2009
216
 • Umiejętności: 1

Napisano 26 maj 2013 - 08:31

Trzeba sobie uzmysłowić, że Kasprowy Wierch jest trudną górą dla uprawiania i organizowania narciarstwa - mówi Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. - Współczynnik wykorzystania zimą w tym rejonie kolei krzesełkowych wynosi zaledwie 20 procent. Nie dlatego, że Tatrzański Park Narodowy robi trudności. Tylko dlatego, że kolej często nie jest uruchamiana a to z powodu wiatru, a to z powodu oblodzenia czy wreszcie z powodu zbyt małej ilości śniegu. By wprowadzić sztuczne naśnieżanie, trzeba pobierać duże ilości wody, a to zagroziłoby ochronie przyrody w Tatrach. Poza tym, jak naśnieżać przy silnym wietrze o prędkości powyżej 15 m/s. A takie wiatry występują na Kasprowym Wierchu przez prawie jedną trzecią roku. Będzie się naśnieżać trasę narciarską, a ten śnieg zwieje pół kilometra dalej. Na zaśnieżenie trasy o gładkim podłożu wystarczy 30 cm śniegu. Na Kasprowym mikrorzeźba tras wymaga w wielu miejscach pokrywy o grubości powyżej 90 cm - wylicza.- PKL mają wielki potencjał, który zamierzamy właściwe rozwijać z korzyścią dla całego regionu. Zakup PKL oraz połączenie sił samorządów i funduszu jest gwarancją podjęcia koniecznych inwestycji z jednoczesnym poszanowaniem górskiej przyrody - zapewnia Łukasz Chmielowski, prezes zarządu PKG. Szczegółowe plany rozwoju ma zamiar ogłosić w poniedziałek na konferencji prasowej. Pomóc ma fundusz Mid Europa Partners: - Jesteśmy gotowi do uczestniczenia w budowie i realizacji strategii turystycznego rozwoju Podhala - podkreślił Tomasz Blicharski, dyrektor w Mid Europa Partners.

W tych dwóch blokach zawarta jest myśl przewodnia i kierunek działania jak "gładki jest blat stołu"!:D - panie Skawiński a na stoku masz Pan np podłoże trawiaste, skaliste...już "kamieniste" jest złym określeniem bo istnieją tylko minerały! Można natomiast pisać np o piargowym!
Dalej p.Dyrektor myśli chyba o IO wokół KW a założenia na 2022 są zupełnie inne ,i nie przewiduje się tam aż takich inwestycji!
Jednak po śnie zimowym osobiście dopuszczam takie błędy.:)

Natomiast Fundusz myśli tylko o "pieniądzach dla Podhala" lub nie wie co kupił!?:D
Nie pisze się o "naciskach" a one tutaj zaważyły ,a nie zdrowa rywalizacja i konkurencja!!!
Może w przyszłym tygodniu napiszą coś więcej i mądrzej - realniej?!

#46 artkas

artkas

  Nowy użytkownik

 • Pip
 • 75 postów
 • Na forum od: 01.2012
59
 • Umiejętności: 6
 • Poznań

Napisano 03 czerwiec 2013 - 15:32

No to jeszcze link z opisem planów ogłoszonych na briefingu PKG, od razu zaznaczam, że bez żadnych konkretów, ale kilka ciekawych wniosków można wyciągnąć:
http://narty.blog.po...y-inne-podhale/

P.S. rycho65 ostrzegam, że jest trochę do poczytania i nie są przeze mnie zaznaczone jak wyżej pogrubieniem istotniejsze fragmenty ;)

Użytkownik artkas edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 15:34


#47 Gąska

Gąska

  Użytkownik

 • PipPipPip
 • 510 postów
 • Na forum od: 12.2006
101

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:34

Czyli widać jasno że król jest nagi i tak na prawdę to to jest chwilówka. Co będzie dalej to się okaże jak fundusz sprzeda swoje udziały.

#48 daro65_del

daro65_del

  Stały bywalec forum

 • PipPipPipPipPip
 • 2429 postów
 • Na forum od: 03.2009
216
 • Umiejętności: 1

Napisano 18 czerwiec 2013 - 09:02

Wczoraj doniesiono ,że ta cała prywatyzacja może się posypać bo "górale" się kłócą(?):
www.rp.pl/artykul/10,1020673-Inwestycja-w-gorskie-kolejki-nie-do-zatrzymania.html
W radiu mówili też ,że może nastąpić unieważnienie prywatyzacji i podział.
Podhalańczycy mają utrzymać Zakopane ,natomiast Słowacy mają wejść na G.Żar i Mosorny Groń.
Czy tak faktycznie gadali czy mi się tylko śniło?

#49 daro65_del

daro65_del

  Stały bywalec forum

 • PipPipPipPipPip
 • 2429 postów
 • Na forum od: 03.2009
216
 • Umiejętności: 1

Napisano 31 sierpień 2013 - 08:30

Wczoraj ,w TVP Kraków, potwierdzono o sporze ...."górali z góralami" po prywatyzacji!Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych