Skocz do zawartości

Gdzie na narty w Polsce z cała rodziną ?


TomKur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przyszłym sezonie planuję wyjazd na narty z cała moją (i nie tylko) rodzinką. Problem polega na tym, że ja i mój 10 letni syn jeździmy, natomiast żona i 4 letnia córka nie (córka jeszcze nie). Wyjazd w okresie ferii, więc fajnie by było pojechać w miejsce ze stosunkowo małymi kolejkami. Co byście zaproponowali, biorąc pod uwagę własne doświadczenia ?. Chodzi mi o to, żeby moja żona i córka też skorzystały z tego wyjazdu, czyli miały możliwość pójścia na basen, na sanki, spacer w fajnej okolicy, itp atrakcje. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polecam wypad na ferie zimowe do Lądka Zdroju. Termin ferii dla województwa dolnośląskiego rozmija się przeważnie z okresem ferii dla woj. pomorskiego. Lądek Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową, posiada baseny, miejsca do jazdy na sankach, atrakcyjną spacerową okolicę. Jest tutaj stacja narciarska, hurrra :) idealna dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi adepci mogą spokojnie stawiać swoje pierwsze narciarskie kroki pod okiem rodziców bądź instruktorów narciarskich, którzy nauczają tutaj z sercem. Zaprawieni w bojach narciarze, mogą szlifować swoją technikę i doskonalić się w jeździe swobodnej bądź sportowej, (często na jeździe wieczornej ustawiane są tyczki na GS i SL). Gdy już się trochę "rozjeździmy", polecam odwiedzić Czarną Górę ale od rana i tylko w tygodniu bo na weekendy jest tam jak w ulu, niezależnie od terminu ferii zimowych dla województwa dolnośląskiego. Z Lądka Zdroju, można też zrobić wypad do Szpindlerowego Młyna (w tygodniu bo na weekendy, jest bardzo podobnie jak na Czarnej Górze), droga jest bardzo przyjazdna, kierunek na Kudowę Zdrój. Kotlina kłodzka jest bardzo piękna i pełna atrakcji turystycznych. W chwilach odpoczynku od jazdy na nartach, można wyskoczyć do Kłodzka i zwiedzić sławną "Twierdzę Kłodzką", "Kopalnię Złota" w (Złotym stoku) czy Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim. W Kudowie Zdroju znajduje się "Muzeum Zabawek" oraz "Kaplica czaszek", która robi piorunujące wrażenie zwłaszcza na najmłodszych, można też tutaj zobaczyć "Błędne Skały". Ceny w Lądku Zdroju są umiarkowane, pokoje z łazienkami, tv itp. zaczynają się od 35zł w górę, większe zakupy żywnościowe proponuję w razie przyjazdu tutaj, robić w Stroniu Śląskim - "Biedronka" (7km od Lądka, kierunek na Czarną Górę), wychodzi dużo taniej niż zakupy w Lądku. Więcej szczegółowych informacji: narty.ladek.pl ladek.com.pl czarnagora.info kudowa.pl Może czytającym się przyda. Termin ferii zimowych: 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r. dolnośląskie 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r. mazowieckie 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r. opolskie 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r. zachodniopomorskie 23 stycznia - 5 lutego 2012 r. podlaskie 23 stycznia - 5 lutego 2012 r. warmińsko-mazurskie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r. lubelskie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r. łódzkie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r. podkarpackie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r. pomorskie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r. śląskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r. kujawsko-pomorskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r. lubuskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r. małopolskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r. świętokrzyskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r. wielkopolskie Żródło: terminyferii.pl/ferie2012/ Pozdrawiam serdecznie.

Użytkownik widzewiak_z_gor edytował ten post 18 maj 2011 - 18:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, żeby moja żona i córka też skorzystały z tego wyjazdu, czyli miały możliwość pójścia na basen, na sanki, spacer w fajnej okolicy, itp atrakcje. Tom

Do głowy przychodzi mi Szczawnica ,bo jest piękna, nie ma kolejek do wyciągu,można pospacerowac wzdłuz Dunajca,iśc na basen i ogólnie miło spędzic czas,ewentualnie Bukowina Tatrzańska jako baza wypadowa, ale polecam jazdę na narty do Jurgowa, bo tam jest stosunkowo najmniej ludzi w tych okolicach ,a w Bukowinie jest aqapark wody termalne i wiele możliwości spędzenia czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, To może Dwie Doliny Wierchomla-Muszyna: http://www.wierchoml...yciagi.html,240 Dość spory ośrodek narciarski (w połączeniu ze Szczawnikiem) - jak na polskie warunki. Co prawda nie ma tam wymagających czarnych tras. Jest kilka czerwonych i sporo niebieskich, czyli akurat dla początkujących. Można stacjonować w hotelu, zdaje się, że jest w nim mały basen i inne spa-atrakcje. Taniej będzie skorzystać z kwater agroturystycznych, których jest w tamtej okolicy sporo. Mogę ewentualnie podesłać namiary do jednej sprawdzonej kwaterki. Wierchomla jest też dobrą lokalizacją do wypadów na inne ośrodki (Jaworzyna, Rytro, Szczawnica, ośrodki słowackie). Jeśli w założeniu są atrakcje rozrywkowe, to Wierchomla odpada - to mała wieś, żeby nie powiedzieć "dziura" w porównaniu np. do takiego kurortu jakim jest Krynica. Jeśli chodzi o kolejki do wyciągów, to w tym roku w styczniu (I termin ferii zimowych) byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich brakiem. W porównaniu np. do Kotelnicy, gdzie swoje trzeba odstać, na Wierchomli jazda była na bieżąco - max kilka osób w kolejce. Pozdrawiam Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziękuję za dotychczasowe namiary. Podpowiem tylko, że Wierchomlę mam już zaliczoną dwa razy i wedle mnie nie za bardzo pasuje do moich preferencji (rodzina, spacery, itp). W Szczyrku zaczynaliśmy naszą przygodę z nartami i również dwukrotnie tam byliśmy z całą rodziną. W Zieleńcu również byliśmy dwa razy. Jako że jesteśmy wszyscy zmotoryzowani, nie wykluczamy również wyjazdu w najbliższe okolice naszego kraju - Czechy i Słowacja. Może macie również tam jakieś sprawdzone miejsca ? Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Bardzo lubię Bachledową na Słowacji. Tuż za Jurgowem. Mieszkać można w Zdiarze albo w samej Bachledowej. Trasy od dziecięcych do fajnych czerwono-czarnych. I najważniejsze - mają doskonały system naśnieżania i co jeszcze ważniejsze :D intensywnie go używają... http://www.sunbachledova.sk/?lang=pl Nie mam pojęcia co po nartach, bo po nartach nie mam siły korzystać. :D Pozdrawiam. Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...