Skocz do zawartości

wycieczka rowerowa z Gliwic i okolic


Friski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam te okolice: http://www.cykloserv...etail/?d=128434 pusto, sporo fajnych skokówek trawesujących pasmo Czantorii i Stozka, tambylcy odpowiadają w naszym jezyku.... bary przyjmuja złotówki jak swoje... ;), góry i widoki - niezrównane.... Były i asfaltowa 'sciana płaczu' pod Filipką, i terenowy podjazd po kamolach na Grunicek, i piekne szutrówki, zjazdy na pełnej predkości i sprowadzanie roweru rozrytym 'zlebem' na zablokowanych hamulcach (Fredo- pokaż jak sie wtedy zjeżdza... ;) ), i szybki przejazd szosowy do Trzyńca, i jak zwykle piwo u Obracaja... ;). Dla każdego cos fajnego..... ;) No i pierwsze 100km na spd... jakoś jeszcze zyje...:eek: pozdrawiam Michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 22 lipiec 2013 - 08:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jako ze w najblizszy weekend zapowiadaja upaly proponuje zamienic rowery na kajaki. Mala Panew na trasie Zawadzkie - Staniszcze, 4 h splywu, jak sie machnie wioslem to szybciej. Moznaby poplynac w sobote po poludniu i zabiwakowac na urokliwej przystani (ognisko).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jako ze w najblizszy weekend zapowiadaja upaly proponuje zamienic rowery na kajaki. Mala Panew na trasie Zawadzkie - Staniszcze, 4 h splywu, jak sie machnie wioslem to szybciej. Moznaby poplynac w sobote po poludniu i zabiwakowac na urokliwej przystani (ognisko).

Zaglądnijcie też przez j.paprocańskie - ostoja hanysowca! - wtedy być może dołącze do Was1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycho- to jakby mocno nie po drodze..... ;) ;) ale jak masz ochote na rower w NIEDZIELĘ to daj znac....

masz po drodze ( Rybnik - Gliwice - Mikołów - Żory) ale tobie się nie chce!?;) W najbliższy weekend zaliczam góry...sorry ale gdybyście jechali w moją piękną stronę do pierwotnego hanysowa (czyli na ziemie pszczyńską) to dajcie mi znać - być może dołączę do Was jak będę mieć wolny czas?!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Friski - za kajaki oraz Mig - za rowerowanie śladem wód Ustrońsko - Wiślańskich !!

Ja przez te wysokie temp. odpuściłem sobie Tatry. Jednak najlepiej chodzić po górach późną wiosną lub wczesną jesienią. Teoretycznie można jeździć na rowerze cały rok a jak było wczoraj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUUUUUUże podziekowanie dla Artura za pomysł i sprawną logistyke.... Pomysł z kajakami switał mi w głowie od dłuzszego czasu, ale pewnie trwałoby to (switanie ;) ) jeszcze długo, gdyby nie jeden telefon od Friski w piątek.. ;) Mała Panew bardzo malownicza, okolice grzybowe, poziom wody niski wiec 'czytanie rzeki' było konieczne i w dodatku nie zawsze skuteczne... No i 'motorek' w postaci Anki na przednim siedzeniu wystarczał przez wiekszość krętej i urozmaiconej trasy.... ;) ;). Start przy Hucie Zawadzkie...IMG_2196.JPG Anka z pełnym zaopatrzeniem żeglarskim...IMG_2197.JPG Na trasie...IMG_2198.JPG W niedziele co prawda 30 st było juz o 9tej rano ale co tam... termin i cel wyjazdu ustalony wiec nie ma zmiłuj.... A celem była przejazdzka rowerem 'po płaskim z widokiem na góry'. Założenia udało sie zrealizować z nadmiarem, widoki były, ale skąd brac tyle płaskiego w Beskidach? Sie nie da... dało sie za to zobaczyć co sie dzieje na Kiczerze w Jaworniku (nic sie - na szczeście -nie dzieje) IMG_2209.JPG co na Nowej Osadzie (jest nowy drugi ratrak, a wpuszczacz opowiadał o poszerzeniu trasy na prawo od jeziorka i wymianie małego talerzyka..., jest równiez mozliwośc zjazdu czymś co mozna nazwać 'kładem z napedem grawitacyjnym' lub innym sprzetem przypominającym dwunożną hulajnoge....) 20130728_111302.jpg I co na Skoczni (gwarno) i na Cienkowie (cisza i błogi spokój) Potem jeszcze Zapora, kilka km podjazdu urokliwą scieżka wzdłuż Czarnej Wisełki.... i na deser objazd jeziora z jedynym tego dnia 'wypychem'.... Brak płaskiego rekompensowały asfaltowe zjazdy.... i cyferki na liczniku czasem wyraźnie > 60. Dziekuję wszystkim za niespodziewany i bardzo sympatyczny weekend!

Użytkownik mig12345 edytował ten post 30 lipiec 2013 - 11:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam kilka fot - tym razem z rowerowej wycieczki Ustrońsko-Wiślańskiej. Jej malowniczość oraz liczne atrakcje - tak w postaci wspinaczek pod wyciągi (był aspekt sentymentalny, widoczny na fotach), czy też szmeru Czarnej Wisełki - sprawiły, że ja akurat upału w ogóle nie czułam :) Mig pewnie wkrótce sklei naszą trasę z 5 odcinków Garminowych - mój zegarek dba o baterie i wyłącza GPS w trakcie postoju ;)

Załączone miniatury

  • IMG_2204....JPG
  • ja rower.jpg
  • 20130728_103751...jpg
  • 20130728_111229...jpg
  • 20130728_114509...jpg
  • 20130728_120729...jpg
  • 20130728_123502...jpg
  • 20130728_120711...jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...